Zcash - dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 993
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » sobota, 16 lutego 2019, 00:03

Interesujące -->
„Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz” ~ Mahatma Gandhi

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » sobota, 16 lutego 2019, 12:44

Coinbase edukuje na temat zcash, po obejrzeniu 3 krótkich filmików i poprawnej odpowiedzi na 3 proste pytania (można się poprawiać w nieskończoność ;) ) dostajemy 3$ w zec. Niby nic ale za kilka minut ponad 11pln nie zawsze i nie każdemu leży na drodze. Z drugiej strony to ok 0,05800000 zec wiec jezeli projekt odniesie sukces to może być zupełnie inaczej wyceniane.
https://bitcoinexchangeguide.com/new-co ... zcash-zec/
„Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz” ~ Mahatma Gandhi

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3075
Reputacja postu: 
2

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » sobota, 16 lutego 2019, 21:15

@Kluka

i czy nie jest to podanie ręki w trudnych chwilach? Tak jak po wyrzuceniu zeca z paru giełd w Japonii nagle licencjonowana, regulowana giełda Gemini przyjęła zcasha.

To jest wciąż młody projekt (2 lata i 5 miesięcy), do pierwszego podziału nagrody jeszcze półtora roku. Coś jak btc jesienią 2011
A tacy ludzie stoją za zekiem, oficjalnie, nie wspominam nawet o DARPA
https://twitter.com/EliBenSasson
Poza ogromną wiedzą i fachowością nie wykluczone (nie chce mi się szukać po necie). że gość należy do rodu Sassonów, Rotschildów wschodu

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/kaba ... on-2016-01
Więc byu dip zec, na paper wallet i czekamy na ciekawe poziomy za 5-10 lat

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » niedziela, 17 lutego 2019, 12:21

Z tego co widzę to nazwisko tej rodziny pisze się przez dwa o, także myśle ze to zwykle podobieństwo. Jakiś sprawdzony paperwallet do zec? Właśnie myślałem zeby cześć trzymać w ten sposób

Dodano po 3 minutach 35 sekundach:
https://www.zcashcommunity.com/wallets/ Tu nic nie widze

Dodano po 4 minutach 59 sekundach:
Z mobilnymi portfelami tez jest lipa. Chodz czytałem gdzieś ze niedługo powinien wyjść mobilny z obsługa prywatnych adresów. Myśle ze to byłaby duża sprawa.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » niedziela, 17 lutego 2019, 14:21

@Kluka ściągasz z githuba plik tej strony
https://www.coinomi.com/recovery-phrase-tool.html

offline (najlepiej zestaw laptop- drukarka) generujesz 24 wyrazowy seed. Klikasz zec. Rozwija się lista adresów- privów. klikasz na adres i priva, pokazują się kody qr. Robisz print screen i drukujesz 2-3 kopie. Przelewasz środki na adres. Zamykasz.

Paranoid level- sprawdzasz któryś z privów czy sweepuje się do jakiegoś mobilnego.
Ostatnio coinomi czasem ma problem z czytaniem, sweepowaniem privów. Sprawdzasz więc innym portfelem, np Guarda.
Ale to naprawdę paranoid. Ta strona generuje poprawne pary adres- priv

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2239
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » niedziela, 17 lutego 2019, 14:34

Bit-els pisze: sobota, 16 lutego 2019, 21:15Więc byu dip zec, na paper wallet i czekamy na ciekawe poziomy za 5-10 lat

jak dla mnie wysprzedawanie się z tego kojna przez hodlerów na tych obecnych poziomach jest już mało prawdopodobne, obecnie to juz tylko dziwny wpływ btc na alty oraz spekulacyjne wyprzedaże traderów podczas gdy jest fiasko wybicia, wiem bo tak robię i bedę to robił aż do skutku bo poluję na tego kojna jako lokatę na dłuuugi czas;)
Dziwny jest ten ZEC, osobiscie jestem przekonany że jesli stoi za nim m.in DARPA to jest w nim furtka do niewidzialnego dodruku w niewidzialnym blockchainie. Ale gdyby tylko ZEC stał się amerykańskim bitcoinem to taki dodruk byłby mało istotny o ile nie wychodziłoby to na światło dzienne, mozna dodrukować tylko rozsądna ilość inaczej badacze i audytorzy się zorientują

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » niedziela, 17 lutego 2019, 14:41

@koparki jesli stoi za tym DARPA to nie będą bawić się w rozwadnianie wartości, bo kapitalizacja musi być godna. Uważam, że zrobili sobie super anonimową monetę, naprawdę bez backdorów. Bo gdyby były, to jeden wywiad je zrobił, drugi odnajdzie. To jest jak z prawdziwym dobrym szyfrowanie, albo z torem. Wspierany przez rząd USA. A że zwykli, mali przestępcy też niego korzystają. A kogo to obchodzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » niedziela, 17 lutego 2019, 15:01

@Bit-els a najbardziej genialne jest to, że na 99% mają klucz inicjujący, cała idea byłaby bez sensu gdyby go naprawdę zniszczyli podczas "ceremonii" ;)

Dodano po 28 minutach 2 sekundach:
edit...
jednak mogę się mylić https://www.coinbureau.com/education/zcash-ceremony/
oczywiście taki wyciek klucza jest nadal możliwy bo np. procesory użyte podczas ceremonii mają w sobie jakiś ukryty system operacyjny , znany jest z tego Intel ale ten wyciek według w/w artykułu nie ma znaczenia jesli chodzi o złamanie prywatności transakcji , chodzi wyłącznie o dodruk a ten jest mniej istotny i na pewno nie będzie nadużywany bo to może uwalić cały projekt.
@Bit-els W takim razie dlaczego DARPA miałaby dawać mainstreamowi kryptowalutę o najwyższym poziomie prywatności ? to się nie trzyma kupy. To miałoby sens wyłącznie w wypadku gdyby mogli zdeanonimizować transakcje prywatne.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » niedziela, 17 lutego 2019, 17:27

Ale oni sami chcą po cichu transferować takie kwoty jak te pamiętne 360 ton gotówki do Iraku w 2004 chyba. A akceptacja w mainstreamie, bańka na zcashu jest potrzebna do podniesienia kapitalizacji.. Do tego prawdziwe tajne transakcje nie są łatwe dla zwykłych userów. Na dziś można je przeprowadzać tylko portfelami qt. Są prace nad umożliwieniem mobilnym portfelom tego samego. Wszystkich sznurków tego zapętlenia nie połapiemy, ale akcja z rozdawaniem, popularyzacja, 3 $ w zec przez licencjonowany Coinbase... Tak akurat 2 tyg. po aferze z dziura w kodzie (załataną, nic się nie stało złego).
Cena na dziś słabiutka, ale zec ma dopiero 2 i pół roku, coś jak bit na wiosnę 2012. Jakie wtedy analizy mogły sensownie uzasadnić btc po 20 tyś tylko 5 lat później. A jednak to się stało

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » niedziela, 17 lutego 2019, 18:10

Bit-els pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 17:27Ale oni sami chcą po cichu transferować takie kwoty jak te pamiętne 360 ton gotówki do Iraku w 2004 chyba. A akceptacja w mainstreamie, bańka na zcashu jest potrzebna do podniesienia kapitalizacji.

Nie przekonuje mnie sytuacja że ZEC majstersztyk prywatności , anonimowość nie do złamania jest darowany ludowi przez m.in.DARPA . Przecież agencje rządowe ciągle narzekają na kryptografię w rękach ludu, aż w końcu będzie ona zdelegalizowana lub opanowana przez komputery kwantowe.
Bez obaw GUI do anonimowych transakcji nie jest problemem.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » niedziela, 17 lutego 2019, 18:25

a tor? też kto potrafi, ten będzie robił tam co dusza zapragnie. Na tej samej zasadzie wg mnie

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » niedziela, 17 lutego 2019, 23:32

Dodano po 5 minutach :
... i dla wytrwałych ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 248
Reputacja postu: 
7

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: GoPro » poniedziałek, 18 lutego 2019, 12:11

koparki pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 18:10 majstersztyk prywatności , anonimowość nie do złamania jest darowany ludowi przez m.in.DARPA .

O to wlasnie chodzi.

My mrowki, nasza dzialalnoscia i platnosciami za przedmioty i uslugi, lub przelewami mamy stworzyc tak duzy motloch, ze nikt sie w nim nie polapie i ciezko bedzie znalezc ruchy pieniezne samej agencji, ktorych priorytet to tajnosc i anonimowosc.

Ta siec nie jest przeznaczona dla ciebie, ale to ty jestes elementem wprowadzajacym tam zamet kazda zrobiona transakcja.

Po co mieliby tworzyc jakies boty, ktore beda przelewac miedzy soba sztuczne transakcje, skoro moge wpuscic szarego obywatela.

Dodatkowo pomagamy tworzyc wartosc tokena.

Dzieki wartosci ktos chce go kopac i na tym zarabiac.

Piekna idea.

Az przykre, ze nie mam obecnie ani 1 ZEC...

Wygadany
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
1

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: TypowyFacet » poniedziałek, 18 lutego 2019, 13:03

Ja zakupiłem ostatnio zec, skusiła mnie bardzo niska cena bo aktualnie jest najniższa w historii w stosunku zec/btc. Myślę, że w ciągu roku ta inwestycja da mi spokojnie 100% zysku liczonego w btc.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 lutego 2019, 20:22 przez TypowyFacet, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » poniedziałek, 18 lutego 2019, 16:15

Póki niewiele się dzieje i do tego mamy rynek niedźwiedzia to czynnikiem istotnie zbijającym cenę na zec jest na ta chwile inflacja, obecnie wykopanych zostaje sporo nowych monet jak na btc przed pierwszym halvingiem. Rocznie inflacja sięga w tym momencie chyba ok 40% - co prawda cały czas się zmniejsza bo jest coraz więcej coinow a wykopywane jest tyle samo. Ale myśle ze przyszłościowo patrząc w długim okresie (kilka lat) wejście w tej cenie może dać krocie. Co nie znaczy ze wcześniej z jakiegos powodu nie wytworzy się jakiś większy wzrost zainteresowania który przełoży się na większy wzrost ceny

Orator
Reputacja: 281
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » poniedziałek, 18 lutego 2019, 16:42

@Kluka kiedy pierwszy halving ma być?

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 18 lutego 2019, 17:02

@miso20 projekt ruszył w październiku 2016, a że jest to klon bita pod względem supply i procesu emisji to coś koło jesieni 2020

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » poniedziałek, 18 lutego 2019, 20:48

GoPro pisze: poniedziałek, 18 lutego 2019, 12:11My mrowki, nasza dzialalnoscia i platnosciami za przedmioty i uslugi, lub przelewami mamy stworzyc tak duzy motloch, ze nikt sie w nim nie polapie i ciezko bedzie znalezc ruchy pieniezne samej agencji, ktorych priorytet to tajnosc i anonimowosc.

Ta siec nie jest przeznaczona dla ciebie, ale to ty jestes elementem wprowadzajacym tam zamet kazda zrobiona transakcja.

Chyba przekombinowałeś . Przecież mówimy o ruchu niejawnym , sama w sobie technologia nie pozwala na odkrycie potencjalnych ruchów agencji w sieci ZEC. Nie kupuję koncepcji że agencja wojskowo-wywiadowcza oddaje prostemu ludowi oraz popularyzuje i kapitalizuje technologię za pomocą której każdy będzie mógł migrować niejawnie z kapitałem po całym świecie. Decydenci przeważnie starali się osłabić szyfrowanie sieci (np. GSM) a teraz wchodzą do niektórych krajów przepisy o zakazie szyfrowania pod karą więzienia.
Nie chce przez to powiedzieć że ZEC jest niewarty akumulacji ale sama idea szyfrowanej kasy i niejawnych transferów dla ludu się kupy nie trzyma. To po co ta cała walka z gotówką? po co te ponadnarodowe porozumienia typu CRS ???

Specjaliści twierdzą że TOR jest nieskuteczny wiec nie wiem czy to dobre porównanie. Choć większość metod łamania TORa powstała z czasem , może nadchodząca technologia kwantowa w połączeniu ze sztuczną inteligencją będzie rozwiązaniem do deanonimizacji transferów kryptowalutowych ...

Początkujący
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
1

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: gofer » poniedziałek, 18 lutego 2019, 21:54

@koparki
Żeby przesyłać lewy hajs to najpierw trzeba go mieć. Żeby zarobić górę siana ulica musi wywindować cenę. Dobrze myślę? Później nas wszystkich wyruchają jak nie zdążymy sprzedać.

edit:
w sumie może nie nas, ale tych co będą kupować na fali jak w grudniu 2017

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Zcash - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » poniedziałek, 18 lutego 2019, 22:27

gofer pisze: poniedziałek, 18 lutego 2019, 21:54Żeby zarobić górę siana ulica musi wywindować cenę. Dobrze myślę?

Ale drukarze pieniądza nie potrzebują zarabiać hajs, potrzebują natomiast wiedzieć kto kiedy gdzie ile komu , bo m.in takie informacje sprawiają że utrzymują władzę.

Wróć do „Pozostałe”