Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 48
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FeniX`cK » wtorek, 12 lutego 2019, 16:31

Lais pisze: wtorek, 12 lutego 2019, 10:15 Kiedyś, tzn w hossie bywało chyba tak, że pompowało się alty by potem gdy są drogie wymieniać je na BTC podczas jego wybicia czy przed.
No ale wtedy wiedziałam jeszcze mniej niż teraz więc nie wiem czy to taki schemat był. Może po prostu widać, że ciężko ruszyć BTC to rusza się co innego by coś się działo i był obrót na kontach i jakiś zysk.

Generalnie taki schemat w hossie jest chyba oczywisty - masz zysk na alcie to nie sprzedajesz jego za USD tylko wymieniasz na coś innego co właśnie rośnie by mieć dodatkowy zysk bo alt, który masz ma np korektę po wzrostach czy przestój.
Prawda to, na daytradingu na binance mozna naprawde fajnie zarobic a wystarczy sledzic strone główną i mieć podstawowe pojecie o wykresach i troche szczescia :)
Ja np. mam głownie szczescie :))

Z krypto, ktore lubi pump & dump warto sie przyjrzec
https://www.binance.com/en/trade/pro/PHX_BTC
https://www.binance.com/en/trade/pro/ARN_BTC
https://www.binance.com/en/trade/pro/OST_BTC

Milionami jak narazie nie obracam ale każdy plusik cieszy :))
Obrazek

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » wtorek, 12 lutego 2019, 16:53

@FeniX`cK no ja szczęścia w tym roku nie mam - muszę się narobić by zarobić, bo każda pompka jest wtedy gdy jestem zajęta czymś innym, normalnie to już jest wbrew prawdopobonieństu.
Mogę tu zacząć raportować, że odchodzę od kompa to wtedy macie pompki gwarantowane, na razie 100% skuteczności :p

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 12 lutego 2019, 17:03

Lais pisze: wtorek, 12 lutego 2019, 16:53muszę się narobić by zarobić, bo każda pompka jest wtedy gdy jestem zajęta czymś innym, normalnie to już jest wbrew prawdopobonieństu

"Albo rybka albo pipka" jak to mawiał Sofronow.
Jak chcesz zarabiać na DT to niestety musisz porzucić inne zajęcia, tu nie ma kompromisów.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » wtorek, 12 lutego 2019, 17:40

Ponad 30 tys obecnie niezatwierdzonych transakcji w BTC, :shock:

https://www.blockchain.com/btc/unconfirmed-transactions

https://btc.com/stats/unconfirmed-tx


Jak to okreslaja „twittery” >> „spam attack” :mrgreen:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » wtorek, 12 lutego 2019, 19:41

bo blok jest wciąż za duży!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » wtorek, 12 lutego 2019, 21:41

czy watek sie gdzies przeniosl, jakis malu tu ruch ostatnio . ?

Sorry z offtop.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » wtorek, 12 lutego 2019, 21:46

Majkos pisze: wtorek, 12 lutego 2019, 21:41czy watek sie gdzies przeniosl, jakis malu tu ruch ostatnio . ?

Sorry z offtop.


najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest chyba spojrzenie na wykres
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 12 lutego 2019, 21:46

Nic się nie dzieje na BTC, rynek woli pompować BTT i inne śmieci od pana Justina najwyraźniej.

@leszek555, jeszcze leczę gardło. Uparte cholerstwo. Dopiero mi się zwolnienie lek. kończy jutro... ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 893
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9295
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » wtorek, 12 lutego 2019, 21:55

Punkt (e) nie doczekał się spotkania z kursem, co powoduje, że wystąpienie scenariusza alternatywnego jest już mało prawdopodobne. Ponadto obecna korekta piątkowego wystrzału wygląda na pożądanego w tym miejscu zygzaka i jeśli nie zniesienie on więcej niż 50% tego wzrostu, jest spora szansa na kontynuowanie ruchu na północ i to nawet w postaci impulsowej z zasięgiem do okolic 4300$ na Stampie.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Posty: 248
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » wtorek, 12 lutego 2019, 21:57

Dziwne, jutro niby kontrakty CBOE sie koncza, a na kursie cisza jak przed burza. Jak cos nie pie... w nocy albo rano to bede zaskoczony :D Gdybym grał dt, skłaniałbym sie w strone barta, potem mogłaby pojsc dzida up.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » wtorek, 12 lutego 2019, 22:26

Fibo pisze: wtorek, 12 lutego 2019, 21:55 i jeśli nie zniesienie on więcej niż 50% tego wzrostu, jest spora szansa na kontynuowanie ruchu na północ i to nawet w postaci impulsowej z zasięgiem do okolic 4300$ na Stampie.




Krotko terminowo licze na zniesienie do ca 3485 stamp. Pod to gram. Ale fak patrzac na daily testujemy wsparcie 3585 juz ktorys raz wiec moze zawitamy w 4k 4k3 jak piszecie. Chociaz stoch jest przy gornej grancy. Tu moja prosta analiza.



P.S gdyby ktos widzal bledy w rozumowaniu chetnie wyslucham komentarzu (rady).

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » wtorek, 12 lutego 2019, 23:11

Już było 4000$ testowane i to 2 razy, więc raczej tam nie zawitamy. Jak na razie widzę tylko tu okazję na małego longa:

Obrazek

Maks. do 3850$. Jeśli się uda, tam od razu przełączę się na shorta.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
25
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » środa, 13 lutego 2019, 00:48

Jako, że mało się w tym temacie ostatnio dzieje, a jak coś się dzieje to jakoś negatywne emocje królują, to pragnę wskazać, że jesteśmy na wyjątkowej stronie tego tematu, bo 1410. Na tej stronie rozegra się znakomita bitwa, obie armie stanęły naprzeciw siebie w okolicach 3720$. Pierwsza bitwa rozpoczęła się około godziny 19:45 i armia dowodzona przez @anagamideva ruszyła z wielka ochotą na 3720$, jednak powoli oddawali pole i rozpoczęli wycofywanie się pod naporem armii dowodzonej przez @osobliwy_nick, aż do 3670$. @osobliwy_nick myślał, że wszystko idzie zgodnie z jego planem, jednak nie wiedział o asie w rękawie oponenta. Wtenczas sprzymierzone armie wielkiego emisariusza @anagamideva zaatakowały z ukrytych pozycji łapiąc wroga w pułapkę. Wielka armia @osobliwego_nicka przez 3 godziny była eliminowana z pola walki, a tuż po 1:00 nastąpiła zwycięska szarża ciężkiej jazdy @anagamidev siejąc postrach i wbijając wroga na dzidy. Bitwa zakończyła się nieopodal lasu z czwórką na przedzie, a @osobliwy_nick nie miał wyjścia i musiał ofiarować dwa nagie bitcoiny swojemu oponentowi.

Rysunek poglądowy:
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 13 lutego 2019, 01:02 przez ognos, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » środa, 13 lutego 2019, 00:59

@ognos a może 3 droga. Żadna walka, a analiza potencjalnej sytuacji crypto rynkowej, fundamentalna. Bitcoin i crypto stały się walorem spekulacyjnym stopniowo wprowadzanym i rozpowszechnianym na różnego rodzaju rynkach : giełdach stricte crypto, kontraktach, forexach, potencjalnie ETF w tle, samodzielne platformy oferujące sprzedaż krótką i długą. Te produkowane w tej chwili masowo stable coiny.
Wszędzie pobierane jest fee..to świetny rynek bo w przeciwieństwie do standardowej produkcji, oferowaniu usług ma w sobie tyle zmiennych(fee za transakcje, mining, trudność, wielkość bloku, halving, hash), że wydaje się wręcz marzeniem każdego spekulanta.
A różne zagrywki Wall Street już znamy w historii, ja przynajmniej dogłębnie się zagłębiam od miesięcy w różne rynki, usługi, produkty w postaci firm, które wchodziły na różne pomniejsze, średnie i tą największą Z Bykiem w tle giełdę. Tak wyglądała wkręta z wprowadzaniem Chińskiego rynku na stock exchange(też jako ciekawostka : https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_s ... e_Americas) i jak to zrobili. Crypto to dla giełd tradycyjnych bardzo dobry produkt spekulacyjny.
Bez obierania strony (wiadomo że ja Bear jestem) proponuję dodatkowo ciekawy film na dziś : dla spekulantów.
Dzisiaj zabawa z zapychaniem sieci, piękny myk.
@sha256 właśnie nam się zaczyna to o czym pisałem/ty też zauważyłeś z walutami w zeszłym tygodniu. Przed nami dobre kilka dni.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 13 lutego 2019, 05:53

Poza tym jesteśmy w sporym kanale spadkowym:

Obrazek

Co się stanie? Nie wiem. Wiem gdzie założę shorta i rozważę longa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » środa, 13 lutego 2019, 07:20

osobliwy_nick pisze: wtorek, 12 lutego 2019, 23:11Maks. do 3850$. Jeśli się uda, tam od razu przełączę się na shorta

Przecież wg Ciebie Bitcoin is dead, umiera, kaput. Już powinieneś się dawno wladowac all in w shorty.

Albo okryć się hipokryzja i wejść na long w to co tak przestrzegasz czyli bitcoinowa piramidę finansową.

Oba scenariusze Twoje.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 13 lutego 2019, 08:10

osobliwy_nick pisze: wtorek, 12 lutego 2019, 23:11 Już było 4000$ testowane i to 2 razy, więc raczej tam nie zawitamy. Jak na razie widzę tylko tu okazję na małego longa:

Obrazek

Maks. do 3850$. Jeśli się uda, tam od razu przełączę się na shorta.
Kurcze walisz pojeciem short i long a nawet nie wiesz jak to wpasowac w wykres..
Obecnie imo jest no trade zone.. 50/50..a ty w wykresie powyzej zastanawiasz sie nad longiem? W srodku "kanalu"? To wbrew logice i czysty hazard... no ale kto co lubi. Nie lepiej poczekac na shorta jak dojdzie do oporu i odbije?
Nie lepiej poczekac na longa jak odbije od dolnej kanalu? Albo zrobi udany test po wyjsciu gora?

Zaraz znow bedzie placz i lament...

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 13 lutego 2019, 08:30

Wyszło ponad linię, ale jak zobaczyłem jak, odwróciłem pozycję (to się nie uda).

Obrazek
Dovakhiin pisze: środa, 13 lutego 2019, 08:10Kurcze walisz pojeciem short i long a nawet nie wiesz jak to wpasowac w wykres..
Obecnie imo jest no trade zone.. 50/50..a ty w wykresie powyzej zastanawiasz sie nad longiem? W srodku "kanalu"? To wbrew logice i czysty hazard... no ale kto co lubi. Nie lepiej poczekac na shorta jak dojdzie do oporu i odbije?
Na wyjście z dużego kanału będą osobne zagrywki. To o czym pisałem dotyczyło tego co się dzieje w środku kanału.
Dovakhiin pisze: środa, 13 lutego 2019, 08:10Nie lepiej poczekac na longa jak odbije od dolnej kanalu? Albo zrobi udany test po wyjsciu gora?
Na to jeszcze będzie czas i do tego czasu mogę zrobić kilka innych pozycji. Longa od dolnej linii kanału na pewno nie założę, bo to zbyt ryzykowne, była już tyle razy testowana, że prosi się o przebicie. Test po wyjściu górą to nawet dobra opcja, ale można się nie doczekać. Takie testy na BTC są rzadko, więc, jeśli już zakładać pozycję to albo po wyjściu górą, albo wcale.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 13 lutego 2019, 09:25

@osobliwy_nick taką linię kurs może przebić, i następną, i jeszcze kilka. Kiedy DT'owałem na bitmexie, to tego typu gra pod flagę (a raczej przebicie jej ukośnej części) była jedną z pierwszych strategii, z których zrezygnowałem.

Moim zdaniem i z doświadczenia: jeżeli już, to lepiej wchodzić po przebiciu topu. Taka forma gry "pod flagę" również znajduje się w książkach o tradingu jako moment na potencjalne zajęcie pozycji długiej, a z moich statystyk wynika, że się częściej sprawdza, ponieważ wszystkie linie flagi są umowne i przebijane czasem kilkukrotnie w zwykłym boczniakowaniu kursu. Tym bardziej, że top nie jest o setki dolarów powyżej obecnej pozycji, kiedy to takie wejście niesie za sobą ryzyko wejścia na opóźnionym double top.

tutaj przykład:

Obrazek

ze strony: https://www.learntotradeforprofit.com/b ... -breakout/

mam wrażenie, że większość tutaj traderów woli wchodzić po przebiciu samej flagi (ale może nadinterpretuję?).

Zawrotki wszelkiego typu standardowo mogą służyć jako sygnał do odwrócenia pozycji - dają solidny sygnał o powstaniu strefy dystrybucji ponad pewnym poziomem, stąd też pozostaje po próbie wybicia tylko szpilka.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 13 lutego 2019, 10:08

Na Stampie znowu zaczął działać bot jedno-bitowy, teraz nastawiony na sell.
BitJanusz pisze: środa, 13 lutego 2019, 09:25Zawrotki wszelkiego typu standardowo mogą służyć jako sygnał do odwrócenia pozycji - dają solidny sygnał o powstaniu strefy dystrybucji ponad pewnym poziomem, stąd też pozostaje po próbie wybicia tylko szpilka.
@BitJanusz, obecnie właśnie została nam taka szpila. Ja mam S. :D



Dodano po 14 minutach 5 sekundach:
Teoretycznie flaga nam teraz mogła się wydłużyć:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grzeg, Sałata i 12 gości