Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 10 lutego 2019, 22:49

@wloczykij78

nie grać pod niepewne struktury 8-)

skoro coś można narysować na 10 sposobów i wszystkie są legitne, to chyba najlepiej sobie darować ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 248
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » niedziela, 10 lutego 2019, 23:06

@BitJanusz ,

tego się właśnie tutaj nauczyłem - to nie czas IMHO na decyzję co dalej. Za dużo wariantów.
Myślę, że to też wina zamieszania jakie robi LTC.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 10 lutego 2019, 23:14

@wloczykij78 @BitJanusz Ale z czym macie problem? Z jakimi licznymi wariantami?
Było wybicie, była korekta. Może być jeszcze jakieś tąpnięcie dla zmyłki, ale pewnie nie.
Prawidłowy, najbardziej prawdopodobny plan na jutro, to kolejne wybicie w okolice $4K :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 10 lutego 2019, 23:32

@Zeyt, gdyby jeszcze wszyscy na nich zarobili :D

ekonokomik pisze: niedziela, 10 lutego 2019, 23:14Prawidłowy, najbardziej prawdopodobny plan na jutro, to kolejne wybicie w okolice $4K

Skąd to prawdopodobieństwo? Może byś czymś podparł?

P.S. skończcie narzekać na trójkąty, wcześniej nie było w ogóle wykresów, nagle ktoś wrzuca, to znowu narzekają. Jak tu dogodzić? :roll: :lol:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Harmony » poniedziałek, 11 lutego 2019, 00:49

ergorg pisze: niedziela, 10 lutego 2019, 23:32Skąd to prawdopodobieństwo?
W piątek pierwsze LTC ruszyło, kilka godzin później BTC i inne alty. Teraz ETH rwie razem z LTC, poniedziałek początek tygodnia to więcej fiatów na rynku może się pojawić i fomo ludków. Poza tym tyle czasu już spadało, że lokalnie moglibyśmy zacząć chociaż tygodniowy trend wzrostowy, 4K jest kusząco blisko, może niekoniecznie jutro, ale w tym tygodniu :)

Wykresowo wygląda, jakbyśmy byli w końcówce fazy C drugiego schematu akumulacji Wyckoffa, co dodatkowo sugeruje, że 4 K is probably near
;)

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pawlo1508 » poniedziałek, 11 lutego 2019, 01:02

Czytam wątek co jakiś czas i za każdym razem ta sama myśl , Ile % waszych kresek się potwierdziło? jaki jest sens tej analizy?
"Bęben maszyny losującej jest pusty, następuje zwolnienie blokady"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 11 lutego 2019, 01:07

@Harmony, mi przede wszystkim chodziło o AT, bo argumenty na up i spadki zawsze się znajdą. ;)

Ciekawostka:

BBands na 3D, cały czas środkowa wstęga stanowi opór. Zamknięcie powyżej powinno pchnąć kurs ku górnej wstędze.



Hello monday? :twisted:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 11 lutego 2019, 10:26

pawlo1508 pisze: poniedziałek, 11 lutego 2019, 01:02Czytam wątek co jakiś czas i za każdym razem ta sama myśl , Ile % waszych kresek się potwierdziło? jaki jest sens tej analizy?
"Bęben maszyny losującej jest pusty, następuje zwolnienie blokady"



a przyszło Ci może do głowy, że skoro nad tym siedzimy miesiącami/latami, to coś jednak z tego mamy?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 11 lutego 2019, 10:45

@Zeyt to się nazywa wymiana poglądów, ludzie tak zazwyczaj robią żeby przedstawić swój punkt widzenia i móc go porównać z punktem widzenia kogoś innego. Dzięki takiemu zachowaniu można wyciągnąć czasem jakieś wnioski, czegoś się nauczyć lub coś zmienić w swojej technice. Polecam spróbować kiedyś. Te posty bardzo szybko można przewinąć więc nie wiem z czym masz problem.

@ekonokomik tąpniecie i wybicie a może osuwanie się i kontynuacja spadków, ja jak na razie widzę tylko przedłużenie korekty lokalnej. Z jednej strony myślę że ruch w górę może być kontynuowany a z drugiej strony to w jakim miejscu ten kurs się zatrzymał, to że korekta realizuje się pod istotnym dla mnie oporem a nie nad nim, a także to że wczoraj na zakończenie dnia było gwałtowne zawrócenie kursu po próbie wybicia mówi mi że może być jednak ruch w dół. Jak Twoja analiza wskazuje coś więcej to wdzięczny będę jak się nią podzielisz :)

@ergorg Towarzystwo narzeka na trójkąty szkoda że to najczęściej pojawiająca się struktura na krypto na wszystkich praktycznie interwałach. A to, że nie jest oczywista do rozszyfrowania w łatwy sposób to ludzie wolą je chyba ignorować ;)

@Harmony LTC ruszyło, ETH ruszyło, tylko co to daje skoro żadne z nich nadal nie wyszło ze strefy spadkowej, po prostu wybiły targety. Możemy przypuszczać że ruch UP będzie kontynuowany ale spadki i zrobienie dna bessy wcale jeszcze nie wykluczone.

@pawlo1508 te kreski nie są po to, że jak je narysujesz to wiadomo co się stanie, tylko są rysowane po to że jak się coś stanie to pozwalają poprawnie zinterpretować dany ruch. Tu nikt Ci nie napisze gdzie i jaką masz otworzyć pozycję.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 11 lutego 2019, 11:37

Fibo pisze: poniedziałek, 4 lutego 2019, 21:20 Obrazek
Aż nie mogę patrzeć na ten kurs bitcoina po prawej u góry na forum.Głowa barta jak malowana. :mrgreen:
Patrząc na świeczki na 6H i zniesienie 100procentowe ,też za optymistycznie to nie wygląda.
W głowie dalej siedzi wykres wstawiony przez fibo. Znowu czasowo bardzo się zgrywa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 11 lutego 2019, 12:02

ewentualnie można rozpatrywać to w kategorii takiego klina, finex 3d:

Obrazek

nieprzyjemny w grze, bo pod małym kątem. Może się osunąć prawie do końca (~2700$) "i co mu zrobicie".
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 11 lutego 2019, 12:23

Bullish pennant, 1h :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » poniedziałek, 11 lutego 2019, 12:40

FeniX`cK pisze: poniedziałek, 11 lutego 2019, 12:23Dla przypomnienia dzisiaj airdrop BTT przy bloku 6600000 Trona (https://tronscan.org)
Myslicie, że moze miec jakikolwiek wplyw na BTC ?

na BTC nie, będzie miało wpływ na BTT (świeżutkie darmowe tokeny na sprzedaż). NA TRX zniesiony już cały wzrost z 8 lutego

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
38
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 11 lutego 2019, 14:45

Pierwsze LTC:
Spoiler:
Potem ETH:
Spoiler:
Teraz DASH:
Spoiler:
EOS:
Spoiler:
Jeszcze chyba BCH zostaje UP. Chociaż tutaj nie wiem gdzie może się zatrzymać bo jednak sporo miejsca do LT.
Spoiler:
Może XRP:
Spoiler:

DASH dzisiaj ciśnie, zaznaczyłem, gdzie możemy podejść na wykresie. (Chociaż nie wiem czy znajdzie tyle sił) Wszystko podchodzi pod swoje LT, czuję, że jak już wszystkie ważniejsze alty tam podejdą to czeka nas dump BTC.

Dodano po 25 minutach 48 sekundach:
Zapomniałem o LSK :mrgreen:
Spoiler:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jpktraders » poniedziałek, 11 lutego 2019, 21:22

Bitcoin

Kapitalizacja całego rynku kryptowalut wynosi ponad 211 mld $. Dominacja Bitcoina osiągnęła niespełna 53 %. W ciągu ostatnich 24 h niemalże cała pierwsza dziesiątka kryptowalut odnotowuje wzrost.

Źródło coinmarketcap.com/


Źródło coinlib.io

Sytuacja na wykresie

Na rynku niestety nastał marazm i notowania Bitcoina od dłuższego czasu wciąż oscylują w okolicy 3 600 $. O wzrostach można mówić dopiero po wybiciu górą spadkowej linii tendencji z wykresu dziennego.

Źródło https://pl.tradingview.com/u/jpktraders/

Bardziej widoczne jest to na wykresie czterogodzinowym. Cena musi pokonać opór 4 400 $ i wytestować go od góry – będzie to dobre miejsce do kupna.

Źródło https://www.tradingview.com/x/cn4lEE7i/
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 12 lutego 2019, 09:48

Jak widać, DASH pompują kolejny dzień. Jak oceniacie, ile jeszcze głównych altów zostało do spompowania? BCH? NEO? XRP? No i co potem, Uwalą BTC czy dalszy UP? Pump and Dump czy może przystanek przed dalszym wybiciem BTC?

Ciekawe jest to, że nie mogą altów pompować naraz a robią to po kolei.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 12 lutego 2019, 10:04

@ergorg

pisałem o tym jakiś czas temu, chociaż mnie raczej nie interesuje czołówka (mały % zysków) a tzw. średnia półka. Codziennie na Binance trwały pompy, codziennie coś innego, nawet do 100-200%. Moim zdaniem na średniej półce działa silna grupa PND na Binance, gdy zrealizują zyski to te alty wrócą do dalszych spadków i ewentualnego dłuższego wypłaszczenia.

Na topowych altach sytuacja wygląda w sumie podobnie jeśli chodzi o "kolejkowane" pompowanie, tzn. dziś ten, jutro inny :roll: ale ogólnie wzrosty są sporo mniejsze i nie robią wrażenia specjalnego gdy popatrzy się na to wszystko w skali 3d czy 1w.

Topowe alty dostały mocniej po d*** niż BTC, więc odreagowują spadki nieco ambitniej, niż król, tak to widzę póki co.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » wtorek, 12 lutego 2019, 10:15

Kiedyś, tzn w hossie bywało chyba tak, że pompowało się alty by potem gdy są drogie wymieniać je na BTC podczas jego wybicia czy przed.
No ale wtedy wiedziałam jeszcze mniej niż teraz więc nie wiem czy to taki schemat był. Może po prostu widać, że ciężko ruszyć BTC to rusza się co innego by coś się działo i był obrót na kontach i jakiś zysk.

Generalnie taki schemat w hossie jest chyba oczywisty - masz zysk na alcie to nie sprzedajesz jego za USD tylko wymieniasz na coś innego co właśnie rośnie by mieć dodatkowy zysk bo alt, który masz ma np korektę po wzrostach czy przestój.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » wtorek, 12 lutego 2019, 14:37

Off Topic
Zdaje się, że na BB właśnie wprowadzono btc,eth,bcc/usdc z prowizją 0,1/0% :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 12 lutego 2019, 15:01

Jakiś nowy bot chyba na stampie, wolumen na ostatniej 1H większy niż na Finexie.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, pekfil i 17 gości