Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 10 lutego 2019, 11:56

Możliwe, że będziemy mieć próbę wybicia wyżej, tak jak bywało to wcześniej. Jeśli chodzi o tf to raczej dzisiaj, w końcu niedziela i zamykamy 1W.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 893
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9295
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » niedziela, 10 lutego 2019, 13:30

Mimo, że scenariusz alternatywny ostatnio zyskał na znaczeniu to nadal pozostaje on alternatywnym a priorytet jest taki, że powrotu do 3k$ może już nie być. Tak czy inaczej rozstrzygniecie powinno przyjść w punkcie ‘e’ zaznaczonym na wykresie ze scenariuszem alternatywnym. W priorytecie dobrze byłoby, żeby rynek tym punktem się za bardzo nie przejmował, tylko wziął go od dołu jednym pociągnięciem. Inaczej byki mogą mieć nie lada problem.

Z ciekawostek to cały przebieg falowy 2018.12.15 – 2019.02.08 (godz. 3:30) trwał 55 dni co daje pewne wsparcie dla oznaczenia priorytetowego, gdzie cały ruch 8.01-08.02 jest traktowany jako druga trójka (w ramach przebiegu od 20 grudnia) w postaci zygzaka z ED-kiem w jego fali C.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kryptoislife_ » niedziela, 10 lutego 2019, 14:48

1235674 pisze: niedziela, 10 lutego 2019, 08:00 Czy zgromadzeni wśród tej euforii dopuszczają taki rozwój zdarzenia?
Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
Gdzie ty tu widzisz euforię, ja nie widzę, obecne wybicie zostało spowodowane w dużej mierze zamykaniem shortów które pootwierali głównie pesymiści a nie jakimś fomo, to że ktoś prognozuje wzrosty po 85% spadku, który trawał ponad rok nie znaczy, że jest w euforii, może być po prostu realistą. Ja ci moge powiedzieć, że mam swoje powody, aby twierdzić, że już mamy koniec spadków dlatego teraz dopiero się udzielam, bo przy bessie nie było takiego sensu bo i tak większość tak uważała, teraz tylko się zastanawiam, ile będziemy ubijać, dno, ciężko już stwierdzić ile to potrwa ale na pewno krócej niż w 2015. Na koniec powiem, że całość just dużo bardziej złożona niż narysowanie paru kresek na wykresie, to tylko powoduje, że coraz bardziej zamykacie się w swoich 4 ścianach i jeszcze bardziej zawężacie swoje pole widzenia.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » niedziela, 10 lutego 2019, 15:16

@Kryptoislife_
Euforie przedstawiają wykresy, a także takie wypowiedzi jak Twoja. Twój nick wiele mówi o byciu realistą.
Wrzuciłem Ci fraktal, który do tej pory sprawdził się w ponad tych 85% , a mój pomysł celowo wychodził jedynie na kilka dni do przodu. Ale wiadoma sprawa, że jak ktoś jest zafiksowany to wszystkie analizy będą go drażnić

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 10 lutego 2019, 16:01

1. Wiekszosc jest nastawiona wedlug moich szacunkow na spadki
2. Macie najwiekszy wolumen od miesiaca na 1D.
3. Dla "bartowiczow": widzieliscie gdzies barta na 1D?
4. Kontekst swieczki wzrostowej rowniez ma znaczenie. Poprzednie dni mielismy mozolne opadanie, gdzie prawdopodobnie byla akumulacja. Po tym mocne wybicie, polaczcie to sobie razem.
5. Mnostwo huntow na SL longow na mniejszy interwalach podczas konsolidacji, jak i po wzroscie.

Do tego respektowane sa structury long term, takie jak range ktory wrzucalem i ktory obecnie robi za support. Mozliwe jest testowanie gornego ograniczenia ranga czyli 4700$, badz 50% czyli 4150$.
Kurs rowniez wrocil do trojkata/pennata ktory tez wrzucalem. Zachowawczy target to testowanie gornego ograniczenia trojkata.

Polaczcie to sobie razem i macie big picture.



Spadki jak zawsze sa mozliwe i powinny byc faworyzowane jako kontynuacja, ale patrzac na to co sie dzialo wczesniej chwilowo mysle ze czekaja nas wzrosty. Zamkniecie 1D/3D spowoduje ze zaczne watpic.

Byly juz takie akcje jak falszywe wyjscie z wedga gora i potem wyjscie dolem, wiec trzeba byc gotowym na wszystko :)
Dodatkowo wszystko na 1D moze stac sie nagle jednym wielkim trojkatem z zasiegiem na 2200$ :twisted:

Tutaj jednak R/R jest ciekawy. SL na zamknieciu 100$ nizej, a zasieg do gory calkiem spory.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 10 lutego 2019, 16:40

@prap0n zgodzę się niemal z wszystkim, ale kwestionuję nieco "powrót" do trójkąta. Dla mnie struktura, która się zamknęła jest zamknięta... i tyle. Nie ma do niej żadnych "powrotów", skoro rynek już się opowiedział, że jej nie respektuje (wyjsciem dołem), to po co dalej ją rysować? ;)

Poza tym dolna krawędź była oparta na dołku i pojedynczej szpilce po drodze, co jest IMO słabe i dlatego nie było prawidłowej reakcji tj. osiągnięcia targetu takiej struktury (coś koło 2500$?)

Co innego górna krawędź, tam mamy trzy punkty podparcia, dwa z nich kończą silne lokalne odbicia.

Za to jestem skłonny narysować dolną krawędź teraz, bo mamy z pewnego miejsca odbicie kończące długie opadanie - które zakończyło się HH. Dodatkowo, zamienia to trójkąt na równoramienny (prawie), czyli bardziej książkowy pennant :)

a barty na 1d są jak najbardziej.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 lutego 2019, 16:43 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 10 lutego 2019, 16:42

Fibo pisze: niedziela, 10 lutego 2019, 13:30Z ciekawostek to cały przebieg falowy 2018.12.15 – 2019.02.08 (godz. 3:30) trwał 55 dni co daje pewne wsparcie dla oznaczenia priorytetowego
Patrząc ostatnio 10 miesiąca mieliśmy spadki albo chwilę później one następowały. (ciekawostka)
prap0n pisze: niedziela, 10 lutego 2019, 16:012. Macie najwiekszy wolumen od miesiaca na 1D.
Dokładnie miesiąc wcześniej był większy wolumen i jaki zrzut.
prap0n pisze: niedziela, 10 lutego 2019, 16:013. Dla "bartowiczow": widzieliscie gdzies barta na 1D?
6-10 stycznia. Jest jeszcze gorzej, zobacz sobie na 4h. Bart jak się patrzy, który zaszedł wiele niżej.



Na 1W dalej mniejszy wolumen od tego z poprzedniego tygodnia. Ciekawe jak to zamkną.

Wrzucałem ostatnio pitchfork, odbiło.



Jak będę szukał argumentów na spadki to też da się znaleźć dużo. :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 lutego 2019, 16:46 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 10 lutego 2019, 16:44

BitJanusz pisze: niedziela, 10 lutego 2019, 16:40. Nie ma do niej żadnych "powrotów", skoro rynek już się opowiedział, że jej nie respektuje (wyjsciem dołem), to po co dalej ją rysować?


Jak porysujesz sobie rozne stare linie to zwrocisz uwage ze one czesto sa respektowane. Im wyzszy interwal tym lepiej. Linie trendu ktore dawno przebilismy itd. To sa po prostu fakeouty, a struktura pozostaje respektowana przy powrocie co dobrze widac na wszelkiego rodzaju rangach.

Na obrazku wyzej dochodzi do powrotu do range oraz pozytywnego restestu dolnego oparcia po fakeoucie w dol. Nastepnie dalej kontynuacja w gore.

To samo masz teraz na trojkacie gdzie retestowany jest dol ranga + dolna banda starego trojkata.
Ale kazdy uzywa co chce i co mu dziala.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 10 lutego 2019, 16:48

@prap0n OK, tylko co nam po tym jako traderom? czy można obiektywnie wyznaczyć target wyjścia z czegoś, co już zostało przebite body świecy, gdy następne body zamykały się poniżej? raczej nie, więc dla mnie taki trójkąt jest bezużyteczny, a powrót do niego po prostu nic nie znaczy - bo nie mogę z tego wyciągnąć żadnych wniosków. Wróciło, no dobrze, załóżmy, że uznajemy, że nadal respektujemy trójkąt - tylko to już nie jest trójkąt, z którego można wyznaczyć książkowe wyjście górą - chyba czujesz, co mam na myśli ;)

To nie czepialstwo, po prostu zastanawiam się, czy można z tego mieć jakiś pożytek.

Co innego LT, gdy np. oczekujemy testu/retestu górą/dołem, a co innego taka struktura - ale to tylko moje trzy grosze ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 10 lutego 2019, 16:54

BitJanusz pisze: niedziela, 10 lutego 2019, 16:48@prap0n OK, tylko co nam po tym jako traderom? czy można obiektywnie wyznaczyć target wyjścia z czegoś, co już zostało przebite body świecy, gdy następne body zamykały się poniżej?


Oznaczasz sobie to jako fake i kontynuujesz korzystanie z pierwotnego trojkata/ranga.
Zazwyczaj po powrocie do trojkata/ranga dochodzi do retestu dolnej krawedzii i to oznacza ze jest on respektowany dalej. Gdybysmy kurs nie szanowal tego trojkata to nie opieralby sie na dolnej krawedzie po powrocie do niego. Polecam filmy @TraderSz na youtube/twitter na ten temat.

Stamtad nauczylem sie ze mozesz zbudowac range nawet z czegos co mialo zamkniecia body ponizej i bedzie on jak najbardziej poprawnym/respektowanym rangem. Oczywiscie tylko wtedy gdy nastapi powrot do gory oraz oparcie sie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 10 lutego 2019, 16:58

A nie możecie założyć w tym przypadku, że trójkąt się przedłużył wraz z ostatnim dołkiem?

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 10 lutego 2019, 17:01

@ergorg

Moze tak byc. Nie ma jednej interpretacji. Tak jak pisalem w poscie. Moze sie zrobic jeszcze wiekszy z zasiegiem na 2400$ :D

Mozemy tez narysowac cos takiego na 1W



Ostatnio zmieniony niedziela, 10 lutego 2019, 17:03 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 10 lutego 2019, 17:02

Przy okazji teraz trójkąt zwyżkujący zamienił nam się na zniżkujący:



Dodano po 48 sekundach:
@prap0n, i bądź tu mądry. :mrgreen:

P.S. to co narysowałeś teraz, to raczej up. :P (ten zwyżkujący)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 10 lutego 2019, 17:38

@ergorg

tak narysowałem chyba dwie strony wcześniej. Co więcej, dla mnie istotnymi punktami nie są jakieś losowe szpilki, tylko miejsca, w których kurs zawraca ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » niedziela, 10 lutego 2019, 17:58

@prap0n @ergorg @BitJanusz

Ja uważam, że najbardziej poprawne oznaczenie tego trójkąta wygląda tak

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anty » niedziela, 10 lutego 2019, 18:30

Po mojemu wyszliśmy góra i testujemy teraz czy to nie fejk
myślałem ze to moze chorągiewka. ale nie mamy teraz kontynuacji trendu i za długo trwa wiec chyba nie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 10 lutego 2019, 18:32

@Drobniak

czemu nie od spodu zielonej dzidy po prawej? ;) raz, że punkt odbicia na niezłym wolumenie, dwa, że prawilny dołek też się dzięki temu łapie ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » niedziela, 10 lutego 2019, 18:49

Wiesz co, myślę że głównie dla lepszej orientacji, ostatecznie i tak bym to podzielił na trójkąt wewnętrzny i zewnętrzny w takim sensie, że ten wyżej jest wewnętrzny a później bym przesunął te linie tak żeby je pociągnąć po ekstremach. Mi to pomaga fejki wyłapywać między innymi :P

Dodano po 7 minutach 31 sekundach:
W sumie to źle napisałem, znowu co innego mam na myśli i co innego pisze :D To przez ten lewar x100 :mrgreen: Chciałem napisać że mi się najlepiej oznacza w ten sposób, a nie że tak jest najbardziej poprawnie :P

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » niedziela, 10 lutego 2019, 22:13

A teraz panowie wyżej, zobaczcie jak wygląda ta strona w tym temacie, 10 tych samych trójkątów :|
Sorry, dwie ostatnie strony
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Początkujący
Posty: 248
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » niedziela, 10 lutego 2019, 22:37

Te same, a jednak inne - zwyżkujące, zniżkujące, wyjście górą, dołem... Jak żyć ? ;-)

Dla mnie to jest kanał. Jak go opuścimy na dobre górą, to wtedy mogę uznać, że UP. A jego zasięg dolny...

Ostatnio zmieniony niedziela, 10 lutego 2019, 23:00 przez wloczykij78, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: atlas1234 i 25 gości