Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: mecenas » środa, 6 lutego 2019, 08:28

rav3n_pl pisze: środa, 6 lutego 2019, 00:59Podsumowując.
Portfele mobilne są z założenia do wysyłania płatności, odbieranie możliwe tylko przy opcji "miałem i wydałem".
Pełne węzły mogą robić wszystko (jeżeli mają otwarty port xD).
No to coraz lepiej... niedługo trzeba będzie kupić browar, aby napić się piwa.
Już zaczynam synchronizować pełny węzeł... ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 6 lutego 2019, 09:14

rav3n_pl pisze: środa, 6 lutego 2019, 00:59Podsumowując.
Portfele mobilne są z założenia do wysyłania płatności, odbieranie możliwe tylko przy opcji "miałem i wydałem".
Pełne węzły mogą robić wszystko (jeżeli mają otwarty port xD).
Nom, debilne.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: tonyxxl » środa, 6 lutego 2019, 10:39

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 6 lutego 2019, 09:14Nom, debilne.
Hmm, nie podoba się? nie korzystaj. Jest tyle coinów nawet z darmowym fee.
Na szczęście w BTC to rynek zweryfikuje z czasem czy to ma sens, a nie jakiś early adopter z producentem koparek na prywatnym spotkaniu , w zależności co się im bardziej opłaca, jak to ma miejsce w przypadku forków.
Chyba jesteś za wolnym rynkiem i wyborem konsumenta?
Są plusy (czas transakcji niższe opłaty) i minusy (sub-chain i pośrednicy) ale dopóki jest bezpiecznie i klient korzysta to nie widzę problemu aby rozwijać to dalej.
Jak to mówią Rosjanie: мы увидимся, мы увидеть.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: Dopełniacz » środa, 6 lutego 2019, 14:23

Dla większości możliwość płacenia wystarczy, nawet jak będzie coś trzeba odebrać to i tak pewnie starczy monet po drugiej stronie. Choć życzę wszystkim żeby mieli problemy odebrać płatność (dla tych kumatych ;) ).

Wie ktoś może jak jest ustalana kwota podczas otwierania kanału? Otwierający to wiadomo, wysyła kwotę na wspólny adres. a jak jest z drugą stroną? Jest jakaś domyślna wartość która też jest wysyłana na wspólny adres (mam na myśli drugą stronę z którą jest otwierany kanał)? Czy może wszystkie monety pochodzą od osoby otwierającej kanał?

Niech mi ktoś mądrzejszy odpowie.

Swoją drogą dość ciekawy temat "jak przesyłane są monety w LN" :).
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 6 lutego 2019, 18:00

tonyxxl pisze: środa, 6 lutego 2019, 10:39 Hmm, nie podoba się? nie korzystaj. Jest tyle coinów nawet z darmowym fee.
Tylko, że BTC 10 lat temu miał więcej możliwości niż obecnie BTC+LN. Cofacie się w rozwoju, nie wiem z czego się cieszysz.

.
tonyxxl pisze: środa, 6 lutego 2019, 10:39 Chyba jesteś za wolnym rynkiem i wyborem konsumenta?
Jestem za wolnym rynkiem i świadomym wyborem konsumenta.

Więc im więcej ludzi uświadomię że BTC + LN to gówno-jucha-ścierwo-podpucha, tym lepiej działa wolny rynek.

"Yes cannons slow market"
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: zdch » środa, 6 lutego 2019, 19:56

Ludzi nie interesuje technologia, tylko ticker i cena tokena. Jeszcze sporo czasu upłynie aż ludzie zrozumieją, że LN i BTC to porażka. A najciekawiej będzie jak minerzy zdecydują się przestać kopać transakcje SegWit, żeby ich własne, nie Segwitowe monety były więcej warte :P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: Dopełniacz » czwartek, 7 lutego 2019, 13:19

Odnalazłem odpowiedz na moje pytanie:
Dual Funded Channels – Coś co powinno istnieć od początku i zostało opisane jako podstawa w whitepaperze LN ze stycznia 2016 roku. Niestety, póki co cały czas możliwe jest jedynie zakładanie kanału przez jedną stronę. Jednak możliwość fundowania kanału przez obie strony jest bardzo istotna. Bez tego nie ma w chwili obecnej skutecznej metody, by otworzyć kanał nastawiony na odbierania (a nie wysyłanie środków). Mim zdaniem Dual Funded Channels jest w chwili obecnej najbardziej istotną funkcjonalnością do dodania.
http://lightningnetwork.pl/2018/11/14/c ... -z-milanu/

Swoją droga fajna stronka która w jasny i przyjazny sposób opisuje działanie sieci LN, ogólnie polecam przejrzeć.

Polecam zacząć od tego artykułu:
http://lightningnetwork.pl/2017/12/31/o ... mity-o-ln/
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: mecenas » czwartek, 7 lutego 2019, 19:18

Nowy program rozrywkowy z cyklu LN:



:roll: :shock: ;)

sorry, to chyba jest jakiś nowy kabaret.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: kirucha2 » czwartek, 7 lutego 2019, 19:37

I nie zapominajmy o tym śmiesznym limicie w LN

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: mecenas » czwartek, 7 lutego 2019, 19:40

kirucha2 pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 19:37I nie zapominajmy o tym śmiesznym limicie w LN
Eee tam, to nieaktualne, niedługo będzie można słać jedną tx w LN równolegle kilkoma kanałami jednocześnie, więc limity będą tylko na kanał, ale na tx już nie. Chyba, że znowu czegoś nie zrozumiałem, bo mam za małe IQ do LN.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 8 lutego 2019, 08:05

mecenas pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 19:18:roll: :shock: ;)

sorry, to chyba jest jakiś nowy kabaret.
Czy ci panowie są trzeźwi ?

Ten po lewej nie wygląda na trzeźwego.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: janku66 » piątek, 8 lutego 2019, 08:07

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 8 lutego 2019, 08:05Czy ci panowie są trzeźwi ?

Pijani ślepa miłością do LN :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: Bit-els » piątek, 8 lutego 2019, 10:08

Może lepiej żeby doge zaczęli wspierać :mrgreen:

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: WitoldC » sobota, 9 lutego 2019, 08:13

mecenas pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 19:18 Nowy program rozrywkowy z cyklu LN:



:roll: :shock: ;)

sorry, to chyba jest jakiś nowy kabaret.

Nie oglądałem ale znalazłem
Uwagi do LIVE - #10 Kwadrans z Krypto - Lightning Network część 3 - odcinek specjalny z Cezarym Dziemianem
https://www.zapread.com/Post/Detail/3859

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 9 lutego 2019, 09:24

tonyxxl pisze:@tonyxxl
WitoldC pisze: sobota, 9 lutego 2019, 08:13Nie oglądałem ale znalazłem
Uwagi do LIVE - #10 Kwadrans z Krypto - Lightning Network część 3 - odcinek specjalny z Cezarym Dziemianem
https://www.zapread.com/Post/Detail/3859

InPay pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 16:36To sprawdź Wallet of Satoshi. Bardziej banalnej apki pozwalającej przyjmować i wysyłać transakcje LN nie ma, także możesz się już zrelaksować
Drodzy koledzy.

Wallet Of Satoshi to jest tak zwany "Custodial wallet".

Co to znaczy ? Efektywnie właściwie jest to aplikacja do zarządzania kontem bankowym a nie "oprogramowanie używające LN"...

Niczym nie różni się on od konta w banku a nawet gorzej - konta na giełdzie.

Fani LN+BTC brną w zaparte co raz bardziej. Skończy się to dla Was tragicznie, za 10 lat będziecie wyszydzanymi w społeczności indywiduami, niczym naganiacze Bitconnecta.

Oczywiście Was nie przekonam, ale możecie być pewni, że przyjdę tutaj za 10 lat i będę Wam wytykał "a nie mówiłem ?". O ile będziecie mieli w ogóle odwagę pokazać tutaj twarz...
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: WitoldC » sobota, 9 lutego 2019, 09:50

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 9 lutego 2019, 09:24za 10 lat będziecie wyszydzanymi w społeczności indywiduami, niczym naganiacze Bitconnecta.
Ja podaje informację a od naganiania to każdy widzi kto tu jest ;)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2015
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: InPay » środa, 27 lutego 2019, 23:29

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 9 lutego 2019, 09:24Co to znaczy ? Efektywnie właściwie jest to aplikacja do zarządzania kontem bankowym a nie "oprogramowanie używające LN"...
Przecież nikt na WoS nie będzie trzymał majątku to raz, dwa to jest swego rodzaju proteza do czasu kiedy na mainnecie będzie Neutrino, a zwykłe wallety będą obsługiwać AMP i splicing, także ponownie proszę, zrelaksuj się. Nikt już niedługo nie będzie musiał używać WoS, żeby mieć miły user experience z LN.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 27 lutego 2019, 23:40

InPay pisze: środa, 27 lutego 2019, 23:29 Przecież nikt na WoS (...)
Sugerowałbym nie wdawać się w takie dyskusje z konta firmowego, bo to bardzo źle działa PRowo.

Odpiszcie lepiej z prywatnego konta, bo inaczej będziecie mieli problem wizerunkowy jak tutaj po Was pojadę.

Z grzeczności to piszę, mogłem Was zjechać równo od razu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
31
Napiwki za post: 0 BTC

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: RuckenFetard » środa, 27 lutego 2019, 23:59

InPay pisze: środa, 27 lutego 2019, 23:29Przecież nikt na WoS nie będzie trzymał majątku to raz, dwa to jest swego rodzaju proteza do czasu kiedy na mainnecie będzie Neutrino, a zwykłe wallety będą obsługiwać AMP i splicing, także ponownie proszę, zrelaksuj się. Nikt już niedługo nie będzie musiał używać WoS, żeby mieć miły user experience z LN.
A jaką macie gwarancję że to kiedykolwiek zadziała? Przecież to jakaś typowa pieśń przyszłości, takich pieśni w krypto śpiewano już setki razy.

Jeśli chodzi o wallet of satoshi , (ale nazwa :), pewnie Satoshi w grobie się przewraca)

Nie rozumiem tego "przyszłościowego" pomysł rozdzielania krypto na niebezpieczny "custodial" portfel do płacenia za bułki , gdzie 3 strona kontroluje nasze środki ?
Więc jakie środki maksymalnie polecacie 3mać na takim "genialnym portfelu" ?
Co jeśli będę chciał kupić szybko telewizor w sklepie w którym jeszcze nie kupowałem (bo tam akurat jest promocja), co mi zatem pozostanie?
Otwieranie nowego kanału? a może dla spokoju zrobić to w PLN , EUR ? czy może poprzez BTC i czekać 30+ minut płacić wyższe fee i pewnie doświadczać zapchania sieć w niedalekiej przyszłości?

Poniżej ciekawostka, przykład do czego doprowadza inwestowanie w BTC oraz zajmowanie się biznesami powiązanymi z BTC, przypomina to już polityków, którzy potrafią w imię dobra swojej kochanej partii i interesów wmawiać ludziom że czarne jest białe.

Przykra sprawa, zwłaszcza minuta 23:40 "specjaliści od kryptowalut" jarają się custodialnym portfelem przez pół godziny i największy naganiacz na BTC, wypowiada te "genialne" słowa o o tym genialnym portfelu.....

Inpay: To nie wy jesteście właścicielami waszych środków
Szczepan: Bardzo mi przykro, ale nie zmienia to faktu... to tak powinno działać od strony "user experience" ,, "jest genialnie, genialna prosta apka!" itd

Chłopaki jarają się tą apką jak murzyn bateryjką, to nie ma nic wspólnego z ideą kryptowalut, przelewają środki w podobny sposób jak to robi na przykład paypal od 20 lat, lub przykład Revolut od niedawna, teraz dochodzi do nich BTC i sieć LN BRAWO!
Co tu się wyprawia ?

Ostatnio zmieniony czwartek, 28 lutego 2019, 09:11 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Przypominam: Aby otrzymać BTC na Lightning Network, musisz najpierw już mieć BTC na Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 28 lutego 2019, 00:28

RuckenFetard pisze: środa, 27 lutego 2019, 23:59 A jaką macie gwarancję że to kiedykolwiek zadziała? Przecież to jakaś typowa pieśń przyszłości, takich pieśni w krypto śpiewano już setki razy.
Problemem środowiska kryptowalutowego w Polsce (ale na świecie też) jest że, brzydko mówiąc, prawie wszystkich równo pojebało.

3 lata temu ideologią było:
- "Bądź wolny od banków! Decentralizacja! Płać w każdym sklepie swoimi pieniędzmi ze SWOJEGO portfela!"

A dzisiaj:
- "Korzystaj z naszego niebezpiecznego portfela! Współpracujmy z bankami! Centralizacja jest potrzebna! Inaczej się nie da!"

I to nieprzypadkowo wszystkich równo pojebało. Po prostu Bitcoin Core + Blockstream to taki George Soros + jego "fundacje" w świecie kryptowalut.

- 98% jeleni dało się przekabacić żądzą zysku, omamić, ogłupić, okłamać.
- 1.2% to cyniczne skurwysyny, które to wykorzystują i mają z tego zysk
- 0.8% wie o co chodzi, wierzy w prawdziwe kryptowaluty i aktywnie walczy z tym

Zupełnie jak w polityce.

To już chyba jest natura rodzaju ludzkiego, takie cykle będą się nieustannie powtarzać. Będzie tak samo jak było zawsze. Trzeba tylko czekać aż obecny cykl zdebilenia się skończy i nastąpi korekta-rewolucja, która naturalnie wytnie jeleni w pień/puści z torbami.

Ci co o tym wiedzą i to rozumieją, będą bogaci.

Jelenie będą klepać biedę, jak zwykle.

Cyniczne skurwysyny albo zawisną na latarniach, albo zwieją do argentyny/na bezludne wyspy/czy gdzie tam się teraz ucieka żeby Cię nie znaleźli.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości