W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: blink » wtorek, 5 lutego 2019, 23:01

@czupryn większość coinów ma ceny z 2017 roku - eth, dash, neo itd.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 28 stycznia 2019
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kyniu » wtorek, 5 lutego 2019, 23:19

Stellar wybitnie tani. Podchodzę do niego od jakiegoś czasu, ale boję się, bo wykres wygląda jakby szedł do grobu.. Może coś złego tam się dzieje? Cena atrakcyjna, ze 3 miechy temu kupowałem 3 razy drożej. Mam nosa do biznesu :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: blink » wtorek, 5 lutego 2019, 23:39

Kyniu pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 23:19Stellar wybitnie tani. Podchodzę do niego od jakiegoś czasu, ale boję się, bo wykres wygląda jakby szedł do grobu.. Może coś złego tam się dzieje? Cena atrakcyjna, ze 3 miechy temu kupowałem 3 razy drożej. Mam nosa do biznesu


Cena dasha jest ta sama jak z 11 marca 2017, cena stellara jak z 1 grudnia 2017. Przy którym coinie jest większa promocja? :D Wziąłem przykład pierwszy z brzegu
Ostatnio zmieniony środa, 6 lutego 2019, 00:02 przez blink, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: CRXEE8 » wtorek, 5 lutego 2019, 23:43

czupryn pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 22:55stellar fajnie przeceniony, tak nisko był w listopadzie 2017

Przebił kluczowe wsparcie (xlm/btc) od którego się odbijał mimo trwającego bear marketu (a od ath to było tylko okolice 50% spadku, czyli zadziwiająco mało jak na 2018 rok), teraz jak poleci wsparcie na którym się obecnie znajduje (okolice 2200-2250 satoshi) to dalszy spadek będzie srogi
blink pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 23:39Cena dasha jest ta sama jak z 11 marca 2017, cena stelera jak z 1 grudnia 2017. Przy którym coinie jest większa promocja? Wziąłem przykład pierwszy z brzegu

LTC w cenie z 2013 roku hehe ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » środa, 6 lutego 2019, 14:11

LTC jak zacznie wdrażać prywatność przy płatnościach jak zapowiedzieli a rządy zaczną banować anony pod pretekstami AML i terrorystów to ten LTC może się nieźle zesrać. Praktycznie na każdej sensownej giełdzie trzeba robić KYC do większych ilosci $$ więc teraz "tylko" w ramach regulacji będzie ban na annon coiny i giełdy je będą usuwały więc cena wiekszości spadnie zostaną pewnie 1-3 najlepsze anony jak monero czy zcash. Nie wiem czy jest sens długoterminowo czy nawet mid term interesować się LTC. Rządy giganty takie jak USA nigdy nie pozwolą na większe funkcjonowanie anonimowych przelewów a zwykłe crypto mogą śledzić po adresach połączonych ze scentralizowanymi giełdami gdzie userzy mają KYC. Może już nawet giełdy wysyłają po cichu raporty kto i ile i na jakie adresy jakie coiny wysyła a komputery NSA wszystko sortują i przypisują do konkretnych osób, taka teoria spiskowa :oops:

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ptr111 » piątek, 8 lutego 2019, 01:22

paprykarz18 pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 12:20Tylko, z tego co się orientowałem, jeżeli się mylę to mnie poprawcie, Ci użytkownicy będą dostawać żetony BTT za darmo, a nie je kupować. Logika jak zwykle stoi na głowie. Szykuje się epicki dump. Słyszałem ciekawą teorię kto za tą obecną pompą stoi i jak działa taki mechanizm, ale to historia na inną okazję.
W airdropie będzie przypadać 0.11 btt na 1 trx, także jeśli ktoś trzyma 1m trx to dostanie 110k btt, więc podejrzewam że nie będzie jakiegoś ogromnego dumpu. Te szybkie i duże wzrosty niekoniecznie muszą oznaczać jakąś manipulację czy sztuczną pompę, ale rzeczywiście mogą być efektem ogromnego zainteresowania dużej ilości ludzi. Wyprzedanie tokenów w ciągu kilkunastu minut i wolumen plasujący się przeważnie w top 20, też może o tym świadczyć.

paprykarz18 pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 12:20Oba przykłady jasno pokazuję, że na krypto bańka jeszcze nie pękła. Dalej najważniejszy jest hype, marketing, a o wartość, ekonomię tokenów i produkt nikt nie pyta. Rządzi dzika spekulacja oderwana od fundamentów i przekręty większego kapitału wyciągającego pieniądze od szaraczków.
Mylisz się, skoro twierdzisz że btt to tylko spekuła bez jakiejkolwiek wartości użytkowej. Polecam bardziej wniknąć w temat. W whitepaperze jest wszystko szczegółowo wyjaśnione, na czym polega wartość użytkowa tego tokena, a także bardziej ogólnie tu: https://info.binance.com/en/research/BTT-2019-1-17.html

Kilka fragmentów z powyższej strony:

"KEY FEATURES
- Existing BitTorrent clients will implement an optional set of backward-compatible protocol extensions which allow them to bid and receive bids for their bandwidth, working in tandem with a cryptocurrency wallet and bidding engine.

-The project plans to utilize the BTT in more utility cases beyond the current sharing of bandwidth, expanding access to more services including general storage, computation, and resource availability.

-The token will initially be used in BitTorrent clients as payment in exchange for requesting upstream bandwidth. Usage will be extended to additional capabilities including purchasing content, tipping live streaming performers, and crowdfunding the creation of new works."


"How Tokenizing Helps All BitTorrent Users

The effect of increased file availability from introducing the BTT Token is even more prominent for rarer resources and files — the potential willingness to pay from consumers necessarily means that the potential earning power for seeding rare files is even higher, which then encourages these files to actually be hosted within the network. Thus, the average user that does not pay is still able to benefit from the increased file availability across the BitTorrent network, as more files should theoretically be available to the network as a whole because of this increase in expected reward for seeding. Much like the freemium models popularized by content streaming sites such as Spotify, free-tier users still enjoy the benefits of greater content availability because other revenue streams incentivize content creators to earn rewards for contributing to the platform.
In short, content providers can earn for their efforts, non-paying consumers can enjoy increased access to content, and paid consumers can enjoy accelerated access, a win-win for all."

System BitTorrent Speed, który zintegruje btt z popularnym windowsowym klientem sieci uTorrent, będzie uruchomiony w drugim kwartale tego roku. Więcej szczegółów o działaniu tej aplikacji tu: https://www.bittorrent.com/speed/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 8 lutego 2019, 10:03

Rumcajs pisze: środa, 6 lutego 2019, 14:11 LTC jak zacznie wdrażać prywatność przy płatnościach jak zapowiedzieli a rządy zaczną banować anony pod pretekstami AML i terrorystów to ten LTC może się nieźle zesrać.
Na razie to Ci co nie kupili robią pod siebie;)

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: japu » piątek, 8 lutego 2019, 12:00

Zastanawiające jest skąd ten nagły wzrost LTC. Nic takiego się nie wydarzyło - nie licząc wzmianki o implementacji anonimowości. Niemniej faktem jest, że te 10-12% można było zyskać o ile ktoś nie przegapił:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 8 lutego 2019, 12:56

Nie wiem, od jakiegoś czasu Charlie dosyć często się udziela na twiterze, dodatkowo co chwile informacje o sponsoringu walk UTF, może to efekt dobrych wiadomości, ale to już drugie takie wybicie, parę tyg temu też wskoczyło na 40$.
Natomiast mam problem z oceną BTT, nie wiem czy paru $ nie poświęcić jemu i liczyć na spory zysk, mam wrażenie, że w ciągu paru miesięcy mogą być pompki jak dobrze marketingowcy to rozegrają a widać, że dawno nie było tak szeroko komentowanej waluty.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: japu » piątek, 8 lutego 2019, 14:00

mudol pisze: piątek, 8 lutego 2019, 12:56mam wrażenie, że w ciągu paru miesięcy mogą być pompki
W efekcie niczym nie bedzie sie BTT roznil od innych projektow, ktore regularnie maja p&d. Ja tam nie mam nic przeciwko o ile udaje mi sie trafic w dobrym momencie z wejsciem i wyjsciem...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 8 lutego 2019, 14:14

Oczywiście, z tym że, takiej popularności jaką obecnie ma BTT chyba żadna inna nie miała ostatnio?

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Altcoiner » piątek, 8 lutego 2019, 15:06

Co do btt ...
Zrobiłem kilka kółeczek na + ale obecnie utknąłem i jestem na zero.
Błędem było zostawienie pozycji na noc.
Niemniej liczę, że to tylko korekta tych piekielnych wzrostów i niebawem znowu wystrzeli

Wszędzie jest duża nagonka na btt, co zresztą widać, po nadal stosunkowo dużym wolumenie.


Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: japu » piątek, 8 lutego 2019, 16:42

Altcoiner pisze: piątek, 8 lutego 2019, 15:06Zrobiłem kilka kółeczek na + ale obecnie utknąłem i jestem na zero.
I to jest doskonaly dowod na to, ze jest to po prostu kolejny spekulacyjny coin. Rozumiem, ze pod pojeciem "na plus" masz na mysli, ze po prostu zwiekszyles ilosc posiadanego BTC lub innego, w miare uznanego coina.

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Altcoiner » piątek, 8 lutego 2019, 19:49

japu pisze:
Altcoiner pisze: piątek, 8 lutego 2019, 15:06Zrobiłem kilka kółeczek na + ale obecnie utknąłem i jestem na zero.
I to jest doskonaly dowod na to, ze jest to po prostu kolejny spekulacyjny coin. Rozumiem, ze pod pojeciem "na plus" masz na mysli, ze po prostu zwiekszyles ilosc posiadanego BTC lub innego, w miare uznanego coina.
Tak, zwiększyłem ilość btc.

Znasz może jakiegoś nie "spekulacyjnego" coina ?

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: 1235674 » piątek, 8 lutego 2019, 21:01

Niecały miesiąc temu na giełdy (bit-z / icdm) wszedł Adamant Messenger (ADM).

preICO rozpoczęło się 14/12/2017, ICO zakończyło się 30 czerwca
Podczas ICO 1 eth= 1000 adm.
Obecnie można go kupić bezpośrednio na stronie w cenie 0.0002 btc.
Natomiast market cap wynosi 2,5-3mln usd wg cmc.

Bit-z- potrzebna weryfikacja dla jakichkolwiek wypłat.
IDCM- wystarczy mail

Na stronie można znaleźć dokładny roadmap, a także tabelkę porównującą projekt do topowych komunikatorów jak whatsapp, telegram itp.
https://adamant.im/
Github: https://github.com/Adamant-im
https://explorer.adamant.im/

Ogólnie, to oprócz tego, że jest to działający, zdecentralizowany, anonimowy komunikator, w wiadomościach można przechowywać i przesyłać krypto. Obecnie obsługuje ETH, ADM, BNB, BZ (bit-z), w najbliższych tygodniach zamierzają dodać obsługę LSK, BTC, DOGE, DASH oraz zabezpieczenie w postaci 2FA (roadmap).
Koszt 1 wiadomości to 0.001 ADM (+ ewentualne standardowe fee za przelew).
Czas dostarczenia wiadomości od 2-7 sekund.
Wydano aplikacje na IOS. Wersja android beta przewidziana jest w Q1.
W Q2 między innymi możliwość przesyłania plików i zdjęć.
Docelowo messenger będzie nastawiony również na firmy- zamierzają wprowadzić cyfrowy podpis i możliwość przechowywania dokumentów, haseł, notatek, itp. w blockchainie.

Z najnowszych wiadomości- wczoraj zmienił się CEO.

Jeśli ktoś chciałby sprawdzić, jak obecnie działa messenger, na stronie można błyskawicznie założyć portfel oraz otrzymać jakąś testową ilość ADM.

Minusy: konkurencja
https://coincentral.com/top-blockchain- ... essengers/

Powiązane artykuły o telegramie i prywatności:
https://cryptodemy.pl/ico-telegrama-zeb ... sprzedazy/
http://wyborcza.pl/7,156282,23265437,ro ... rects=true
Ostatnio zmieniony sobota, 9 lutego 2019, 11:04 przez 1235674, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: paprykarz18 » piątek, 8 lutego 2019, 21:28

Altcoiner pisze: piątek, 8 lutego 2019, 19:49 Znasz może jakiegoś nie "spekulacyjnego" coina ?
Dobre pytanie, to samo zadałem tutaj: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=554587#p553876
Zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i znajomością rynku.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: japu » piątek, 8 lutego 2019, 23:31

@Altcoiner

Na chwile obecna wszystkie crypto to spekulacja ale mysle, ze kazdy ma jakies typy, ktore chcialby zobaczyc w pelni zaadoptowane. Ja osobiscie takie mam i jesli uda mi sie wyjsc na plus to czasami zostawiam troche srodkow w tym czy innym coinie. Ot, wiara w projekt :)
Mysle, ze grajac altami vs BTC lub ETH wlasnie te coiny stanowia dla nas punkt odniesienia i wartosc bazowa. Chyba, ze zarobione na altach BTC od razu zamieniamy na fiaty...
Trzeba sobie po prostu odpowiedziec jaki jest cel :) miec wiecej BTT, wiecej BTC czy wiecej USD...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » sobota, 9 lutego 2019, 17:55

Najlepiej jest mieć wszystkiego więcej :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: KryptoBanita » sobota, 9 lutego 2019, 18:01

@Rumcajs
Rozbawiłeś mnie hehheheee
Pamiętasz żart jak to sąsiad złapał złotą rybkę?
1 życzenie - lepszą furę niż sąsiad
2 życzenie - większy dom
3 życzenie - mniejszy zawał serca :P
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » sobota, 9 lutego 2019, 18:18

Od tego roku mamy wreszcie przepisy gdzie jasno pisze że wymiana crypto na crypto nie podlega opodatkowaniu więc można sobie już tradować ile się chce oficjalnie bez strachu że US wyskoczy z jakimiś podatkami s-f od barteru jeszcze mamy pare miesięcy też do zwolnienia z PCC i będą musieli coś zdecydować dalej co z nim, a zamiast czystego USD można użyć jakiegoś lub kilku różnych stable coinów żeby nie wyszło że trzeba coś wykazywac na PIT i płacić podatek gdy tradujemy zapasową kasą której nie chcemy zabierać z krypto. Wtedy podatki płacimy od tego co realnie chcemy wyciągnąć na fiaty na konsumpcje a resztą sobie można mielić ile się chce i faktycznie próbować mieć wszystkiego więcej :) I bitów i altów i usd w stable coinach lub nawet prawdziwych na koncie w banku :)
Chyba sam zaczne tradować troche na falach tylko nie wiem co sprzedać bo mi wszystkiego szkoda ale te co mam nie rosną wogóle chyba znów nie trafiłem w te "właściwe" i tak trzymać je miesiącami troche nudno nawet nie pamietam kiedy cokolwiek sprzedałem lub kupiłem. Musze wygospodarować jakąś paczkę satoshi do trade bo sie zanudze chyba.

PS. hehe niestety nie słyszałem tego kawału, dobry

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości