Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
-54
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » wtorek, 5 lutego 2019, 08:20

kadexor pisze:co to za porady inwestcyjne? jeszcze z instrukcjami jak kto co ma zrobić... nie przesadzasz?
Ale co? Za mało dokładnie? No to jeszcze raz powtórzę i omówię szerzej. Podstawowa idea jest taka - gramy pod przebicie czerwonej linii. Co do zasady są dwie możliwości rozegrania takiej sytuacji.

Pierwsza - zakładamy pozycję w jakimś dogodnym miejcu ponad linią i czekamy na jej przebicie. Plus tego jest taki, że w razie fejkowych wyjść dołem nie musimy się o nic martwić, jesteśmy na plusie, a gdy kurs przetestuje linię i jednak odbije w górę - wychodzimy na zero. Do wytypowania dogodnego miejsca na założenie pozycji można wykorzystać klin spadkowy i próbować ją zakładać gdzieś przy górnej bandzie, z małym stop lossem, stąd moja wcześniejsza propozycja. Wadą tego rozwiązania jest to, że otwieramy pozycję, gdy przebicie, pod które gramy nie zostało jeszcze de facto potwierdzone. Kurs może równie dobrze nigdy więcej nie dotknąć czerwonej linii - a my zostaniemy z pozycją na amen (dlatego tak ważny jest stop loss).

Druga - ustawiamy zlecenie oczekujące lub polujemy na założenie pozycji zaraz po przebiciu tej linii. Tu musimy pomyśleć jednak o większym stop lossie, uwzględnić przynajmniej test tej linii od dołu i w razie dużego ruchu liczyć się z poślizgiem cenowym, z jakim zrealizuje się nasze zlecenie.

Obrazek

PS To JEST porada inwestycyjna (jakby ktoś miał wątpliwości).

Obrazek
BitJanusz pisze: poniedziałek, 4 lutego 2019, 10:58Narysowałeś opadający klin, 68% szans na wyjście górą wg Bulkowskiego z 70% szansą wbicia targetu, więc jeśli już grasz pod klin, to chyba raczej powinieneś grać na long?
Nie ma jednego klina z jakimś prawdopodobieństwem na wyjście. Jest tyle klinów ile okresów rynku i ile rynków. Czego może mnie nauczyć Bulkowski, który nigdy w życiu nie widział wykresu bitcoina na oczy? Pisałem już kiedyś zresztą co sądzę o jego książce. A sądzę, że rynek z pewnością nie jest perfekcyjnie efektywny i nigdy nie będzie, ale nie jest też aż tak nieefektywny, żebyśmy mogli pisać książki o tym jak ograć rynek (z gotowymi przepisami). Pomyśl przez chwilę - ktoś pisze książkę, podając skuteczną metodę zarabiania na jakimś rynku, z pewnym, dużym prawdopodbieństwem, po czym nic się nie dzieje. Rynek daje się powieźć dokładnie według tego samego schematu 1, 2, 100 raz.

To tak jakby ktoś podał do publicznej wiadomości sposób w jaki pewna nieuczciwa firma zarabia na naiwnych (udaje jej się nabrać 68% ludzi, którzy na nią trafią). Wszyscy lub większość by o tym usłyszała w telewizji, przeczytała w gazecie. Po czym firmie nadal udaje się nabierać dokładnie 68% ludzi, na których trafia. Zero reakcji społeczeństwa. Żeby w to wierzyć trzeba zakładać, że rynek jest idealnie nieefektywny, co jest po prostu niemożliwe. Nawet, jeśli firmie nadal uda się kogoś nabierać, to nie ciągle równe 68%.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hipoteza_ ... fektywnego

A co do tego jednego klina - górna linia jest bardzo niepewna i kurs może z łatwością ją przebić. Zakładanie tam shorta jest mocno spekulacyjne, traktowałbym ją raczej poglądowo, jako górne ograniczenie lokalnego trendu. Ale nie dlatego, że Bulkowski tak powiedział, po prostu dwa losowe szczyty, to dwa losowe szczyty, nic więcej, zawsze można poprowadzić przez nie jakąś linię prostą. Z kolei dolna linia jest dobrze potwierdzona, a do tego jest równią pochyłą nad przepaścią. Ludzie powoli dojrzewają do decyzji o ucieczce, a gdy zostanie ona przebita, spanikują. Taki jest mój ogląd sytuacji.
ergorg pisze: poniedziałek, 4 lutego 2019, 11:42 https://www.fxmag.pl/artykul/pracownia- ... olecznosci
Na pewno odkuje się, gdy jeden bitcoin będzie wart milion dolarów, jak twierdzi w swojej książce.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 5 lutego 2019, 08:35

osobliwy_nick pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 08:20Pomyśl przez chwilę - ktoś pisze książkę, podając skuteczną metodę zarabiania na jakimś rynku, z pewnym, dużym prawdopodbieństwem, po czym nic się nie dzieje.
A co ma się stać? żeby skorzystać z prawdopodobieństwa, trzeba setek pozycji. Żeby założyć setki pozycji, trzeba MIEĆ kasę na setki pozycji, czyli nie stracić większości w trakcie i/lub nie wycofać się przytłoczonym porażkami. Ilu ludzi cechuje odpowiednia skrupulatność (trzymanie się systemu), dociekliwość (uczenie się nowych rzeczy) i azbestowe jaja (brak paniki, bezlitosne cięcie strat, trzymanie zyskownej pozycji)? promil? masz swoją odpowiedź.

Czy to przypadkiem nie Ty pisałeś, że na tym rynku liczą się tylko wyniki? Bulkowski stanowczo je ma :roll:
osobliwy_nick pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 08:20po prostu dwa losowe szczyty, to dwa losowe szczyty, nic więcej,
Szczyty nie mają znaczenia. To, co jest pomiędzy, ewidentnie tworzy wygasający klin zniżkujący. Możesz włączyć linię zamiast świeczek, dwóch losowych szczytów już nie uświadczysz, klin zaś nadal tam będzie.



A co do rynku: haha, żartowałem, że sprzedają wszystko żeby pompować Bittorrent, ale na to wygląda patrząc na takie XLM czy ZRX i porównując z BTT :lol:
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 lutego 2019, 08:41 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » wtorek, 5 lutego 2019, 08:36

Zeyt pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 05:20Coś takiego znalazłem, na pokrzepienie spekulacyjnych serc


Ten wykres jest z początku 2018 roku, wtedy BTC kosztował 10-11k

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » wtorek, 5 lutego 2019, 09:39

BitJanusz pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 08:35A co ma się stać?
Na przykład ktoś wyciśnie te longi, skoro są takie pewne.
BitJanusz pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 08:35Żeby założyć setki pozycji, trzeba MIEĆ kasę na setki pozycji, czyli nie stracić większości w trakcie i/lub nie wycofać się przytłoczonym porażkami. Ilu ludzi cechuje odpowiednia skrupulatność (trzymanie się systemu), dociekliwość (uczenie się nowych rzeczy) i azbestowe jaja (brak paniki, bezlitosne cięcie strat, trzymanie zyskownej pozycji)? promil? masz swoją odpowiedź.
Może i promil ludzi, ale 100% botów albo na przykład wytrawnych graczy z odpowiednim kapitałem, żeby wytrząsnąć te "pewne" longi. Więc nadal nie mam swojej odpowiedzi.
BitJanusz pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 08:35Czy to przypadkiem nie Ty pisałeś, że na tym rynku liczą się tylko wyniki? Bulkowski stanowczo je ma
Gdzie można to sprawdzić, poza jego książkami?
BitJanusz pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 08:35Szczyty nie mają znaczenia. To, co jest pomiędzy, ewidentnie tworzy wygasający klin zniżkujący. Możesz włączyć linię zamiast świeczek, dwóch losowych szczytów już nie uświadczysz, klin zaś nadal tam będzie.
A według mnie mają znaczenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kluka » wtorek, 5 lutego 2019, 10:20

zawsze na szczytach czy w dołkach znajdzie się jakiś wariat któremu będzie się wydawać ze trend będzie trwał wiecznie. Jak jak na szczycie ludzie namawiali do zakupu bo roslo od długiego czasu tak teraz są ludzie którzy po ogromnych spadkach namawiają jeszcze do shortowania. Może to dno a może nie ciężko będzie trafić ale jezeli wierzysz w jakiś projekt krypto to teraz jest szansa na zakup go sporo taniej niż kilka miesięcy czy rok czy półtora roku temu. Lepiej naganiać teraz niż na szczycie ;) a Ci co naganiają teraz na shortownie, cóż znikną tak szybko jak się pojawili ;) pozostanie po nich tylko osobliwa pustka :mrgreen:
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 5 lutego 2019, 10:40

@kluka spekulanci nigdy nie znikną. Tak jak nie zniknie BTC. Ja osobiście spolaryzowane przepowiednie podsyłam - owszem namawiam do shortownia BTC, ale podrzuciłem 30.01 smaczek (nawet rozdałem w konkursie) w postaci LCC i kto posłuchał ma dziś +190% 100 LCC przed pompką 0,002 BTC, teraz 0,006 BTC - takich rzeczy to nawet Bitmex nie potrafi (chyba że z dźwignią x100)
https://bitscreener.com/coins/litecoin-cash/ Na rynku crypto nadal można zarabiać.
:mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 5 lutego 2019, 11:10

osobliwy_nick pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 09:39Może i promil ludzi, ale 100% botów albo na przykład wytrawnych graczy z odpowiednim kapitałem, żeby wytrząsnąć te "pewne" longi. Więc nadal nie mam swojej odpowiedzi.
Skoro bogaci i wpływowi grają przeciwnie do AT, to AT nie powinna działać, bo to market makerzy odpowiadają w dużej mierze za kurs, a nie lolki skupujące po 0.01 BTC. Skąd wobec tego historyczne dane dotyczące np. klinów, trójkątów znikżkujących? przecież to takie proste, wszyscy myślą, że wyjdzie dołem więc bądź alternatywny i trzaśnij longa na samym dnie - jak ci, co myśleli, że 6k będzie wiecznie odbijać i wyjdziemy górą? ;) Chociaż akurat wtedy właśnie większość (reddit/twitter/discord) negowała AT, zakres tego trójkąta, etc. i rysowała odbijanie od LT888 forever do sekstylionów dolarów.

nie wiem, jakiej odpowiedzi oczekujesz? nie zadałeś pytania :)
osobliwy_nick pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 09:39Gdzie można to sprawdzić, poza jego książkami?
Stanu konta to raczej nikomu się nie sprawdzi, osoba jest dość znana i "dość publiczna".

https://www.encyclopedia.com/arts/educa ... mas-n-1957

skoro rzucił pracę i nie umarł z głodu, to z czegoś żył - taka dedukcja. W Stanach bez pracy jest ciężej, niż w Europie.
osobliwy_nick pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 09:39A według mnie mają znaczenie.
Przed chwilą napisałeś, że dwa losowe szczyty to dwa losowe szczyty? :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » wtorek, 5 lutego 2019, 13:02

Obecnie takie ruchy na BTC, że grając za złotówki to bardziej trzeba obserwować kurs usd/pln niż bitka ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 5 lutego 2019, 13:04

Sorry za offtop ale to ważne:

Obrazek
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3093
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 5 lutego 2019, 13:56

CRXEE8 pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 13:02 Obecnie takie ruchy na BTC, że grając za złotówki to bardziej trzeba obserwować kurs usd/pln niż bitka ;)
Emocje jak na rybach ;)


... Albo na szachach

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » wtorek, 5 lutego 2019, 14:49

@osobliwy_nick, miałbyś tu dużo lepsze przyjęcie, gdybyś ważył słowa i nie popełniał czasem karygodnych błędów, spowodowanych chyba zbyt dużą ignorancją; jak się przypuszcza takie frontalne ataki, to przeciwnika trzeba mieć rozpracowanego drobiazgowo, a nie robić podstawowe błędy w ocenie rozmieszczenia i siły jego jednostek. Ja, choć z trudem przełykam te niedociągnięcia, z przyjemnością obserwuję Twoje operowanie kijem w tym mrowisku.

Ze względu na kwestionowanie prawd objawionych i poszukiwanie własnej drogi bliżej Ci do Bulkowskiego niż Ci się wydaje (cytat ze wstępu do jego encyklopedii):
I eventually got so frustrated with the performance of my stock selections that I decided to do my own research on technical analysis. I went to the library and read the same thing in many books: A head-and-shoulders formation works most of the time. What does that mean? Does it mean they are successful 51% of the time or 90% of the time? No one had the answer. I was not willing to risk my hard-earned dollars on simple bromides. As an engineer I wanted hard, cold facts, not fuzzy platitudes. So, I wrote this book.

Niestety poprawność i użyteczność statystycznych analiz Bulkowskiego jest dyskusyjna, jeśli jedyny brany pod uwagę kontekst to najogólniej zdefiniowana faza rynku: hossa lub bessa, a zupełnie pomijany jest precyzyjniejszy kontekst wystąpienia, np. czy stało się to podczas konsolidacji, czy po wyraźnym ruchu w danym kierunku albo czy podczas impulsu, czy korekty. Nawet gdyby poszerzyć kontekst i uszczegółowić statystyki, w dalszym ciągu pozostaje założenie, że nie ulegają one zmianie - bo jeśli są zmienne w czasie, to nie ma sensu na nich bazować. Można i temu próbować zaradzić: podzielić badany okres na podokresy i porównywać statystyki w podokresach, jeśli wyjdą zbliżone, mamy wtedy jakiś dowód na ich stabilność. Tu z kolei problemem może być zbyt mała próbka wystąpień formacji w podokresie. Takiego pogłębienia brakuje mi u Bulkowskiego.

Wyckoff i tak by pewnie uznał te badania za błądzenie calculating machine-frajera.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » wtorek, 5 lutego 2019, 15:52

Spoiler:
W spoilerze dałem link do fragmentu filmiku, gdzie jeden z youtuberów porusza temat QuadrigaCX. Co ciekawe, to się łączy z Bitfinexem :shock: warte obejrzenia i przemyślenia...Nie ma co, gdyby ten scenariusz się spełnił i Bitfinex/Tether upadł w tym roku, to mielibyśmy te 1,8-1,2k :twisted: :twisted: :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » wtorek, 5 lutego 2019, 16:10

fusywszklanejkuli pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 14:49 Takiego pogłębienia brakuje mi u Bulkowskiego.
Gdyby zrobił takie pogłębienie, to encyklopedia patternów zajmowałaby całą półkę a Bulkowskiemu jej opracowanie zajęłoby pewnie resztę życia. Moim zdaniem facet odwalił tytaniczną pracę i nic nie stoi na przeszkodzie żeby każdy we własnym zakresie badał sobie statsy różnych figur na rynkach na których gra traktując B. jako punkt wyjścia. Na pewno będzie to pożyteczniej spędzony czas niż karmienie trolla, który zdominował ten wątek podczas gdy powinien zostać po prostu zignorowany ;)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » wtorek, 5 lutego 2019, 18:53

BitJanusz pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 11:10Skoro bogaci i wpływowi grają przeciwnie do AT, to AT nie powinna działać, bo to market makerzy odpowiadają w dużej mierze za kurs, a nie lolki skupujące po 0.01 BTC. Skąd wobec tego historyczne dane dotyczące np. klinów, trójkątów znikżkujących? przecież to takie proste, wszyscy myślą, że wyjdzie dołem więc bądź alternatywny i trzaśnij longa na samym dnie - jak ci, co myśleli, że 6k będzie wiecznie odbijać i wyjdziemy górą? Chociaż akurat wtedy właśnie większość (reddit/twitter/discord) negowała AT, zakres tego trójkąta, etc. i rysowała odbijanie od LT888 forever do sekstylionów dolarów.
To jest tak naprawdę szerszy i bardziej skomplikowany temat dotyczący efektywności rynku i kilku innych aspektów. Historyczne dane mogą brać się stąd chociażby, że coś działało gdzieś przez pewien czas. Może być też tak, że pewne podobne schematy zanikają i powtarzają się na różnych rynkach co jakiś czas. A może być też tak, że Bulkowski dopasował dane do wyników, odrzucając te, które przeczyły jego tezie (mógł to robić podświadomie, mając intuicję do odrzucania niewłaściwych danych). Różne schematy mają również różną adopcję i stopień ryzyka na rynku. Pod jedne opłaca się grać przeciwko, pod inne mniej. Mam tu na myśli na przykład schemat szybkich spadków po wykładniczych, bańkowych wzrostach. Jest to pewien schemat, gra na przełamanie tego schematu jest jednak bardzo trudna i kosztowna - stąd pomimo, że można uznać taki schemat za całkiem dobrze zagnieżdżony, to jednocześnie pewnie nie zniknie z rynku łatwo i prędko, nie ma co liczyć, że rynek go przełamie. I tak jest ze wszystkimi schematami, jakie można sobie wyobrazić. Coś może być trudniejsze i łatwiejsze do ogrania oraz zidentyfikowania i z tych powodów może się utrzymywać na rynku przez lata. A później szef jednej z największych instytucji finansowych świata - Ben Bernanke, stwierdza, że nie wie co się dzieje na rynku cen złota: "cen złota nikt nie rozumie". Niech Bulkowskiego poczyta, będzie miał jasność. Zresztą już kilku wielkich traderów, zostając bankrututami pod koniec życia również stwierdzało: nie rozumiem rynku, przestałem rozumieć rynek. Ano właśnie. Bo to rynek w końcu zrozumiał ich.
BitJanusz pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 11:10Stanu konta to raczej nikomu się nie sprawdzi, osoba jest dość znana i "dość publiczna".

https://www.encyclopedia.com/arts/educa ... mas-n-1957

skoro rzucił pracę i nie umarł z głodu, to z czegoś żył - taka dedukcja. W Stanach bez pracy jest ciężej, niż w Europie.
Ok, innym razem zgłębię temat, bo naprawdę mało wiem o gościu. Zastanawia mnie przede wszystkim, czy tak jak Kiyosaki nie dorobił się przypadkiem na książkach, a nie na prawdziwym rynku. Jakkolwiek jest również prawdopodobne, że faktycznie dobrze identyfikował różne schematy w swoich czasach i skutecznie pod to grał. Tylko trochę przeholował z tezą, że będą one działać zawsze i wszędzie już w nieskończoność, z takim samym prawdopodobieństwem.
BitJanusz pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 11:10
osobliwy_nick pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 09:39A według mnie mają znaczenie.
Przed chwilą napisałeś, że dwa losowe szczyty to dwa losowe szczyty? :)
To trochę bardziej skomplikowane. Dwa losowe szczyty są dwoma losowymi szczytami, więc są zwykle bezużyteczne do wyznaczania jakiegoś trendu, ale jednocześnie to nie umniejsza ich znaczeniu jako wsparcia i opory. Według moich obserwacji formacja bez zarysowanych wyraźnie wparć i oporów ma potencjał co najwyżej, by rozejść się po kościach. W tym sensie mają dla mnie znaczenie. Jakiś opadający naleśnik na wykresie, prawdopodobnie, nawet, jeśli zostanie przełamany, to z takim samym, nijakim impetem, który może się równie szybko zacząć, jak i skończyć. Dlatego patrzę na szczyty i dołki w kontekście paliwa na przełamanie lub zatrzymanie jakiegoś ruchu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
50
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 5 lutego 2019, 19:08

@fusywszklanejkuli

Nie mów, że dajesz się nabrać na "dziecko", które na giełdzie tylko traci a nie zarabia, na bańce blisko szczytów przepowiada dalsze duże wzrosty, po spadkach rynku na poziomie -85% -95% dalsze spadki i upadek tego rynku w ogóle, myli emocje ludzi na bańce z wartością aktywa i rynkiem per se w tonie "oszukali"; "nabrali"; nie rozumie nic z podstawowych założeń BTC a ostatnie tygodnie spędza, by przekonywać innych o spadkach, udzielając teraz porad inwestycyjnych (LOL) kompletnie odporny na argumenty, z pewnością siebie na poziomie temperatury Słońca - z naszej, ziemskiej perspektywy.
ergorg pisze: wtorek, 29 stycznia 2019, 10:16Ten wątek zaczyna przypominać mi powoli wątek liska
Dziwisz się? To trwa od wielu miesięcy. Powodem (pomijając głupotę piszących, bo to jasne) jest kompletny brak moderacji merytorycznej w wątkach spekulacyjnych. Jakieś 80-90% forum to posty i tematy spekulacyjne, a administrator nie zapewnia żadnej regularnej moderacji w tych tematach. Moderuje się tylko czasem przesadny spam i tyle. Każdy może napisać wszystko w tematach spekulacyjnych, nawet kompletne bzdury. Oczywiście rozumiem, że nie ma moderatora dobrze zorientowanego w analizie i spekulacji, ale to tylko częściowo uzasadnia to co jest.

Uważam, że głównie dwóch gostków robi szambo z wątków spekulacyjnych i robi na dwa bardzo różne sposoby. Jeden się nieco ratuje, bo oprócz szamba wrzuca też wartościowe rzeczy.

Mowa oczywiście o @osobliwy_nick oraz @anagamidev. Drugi z nich się ratuje, bo oprócz notorycznego naganiania na uśrednianie, a nawet sugerowania ludziom by brali kredyty na zakupy i - tak to widzę - robienia gejowatej słodkiej atmosfery a la spekulacyjny kucyk Pony czy Jola Rutowicz "uśredniać bo i tak wzrośnie setki razy", coś wartościowego trochę wrzuca. Działalność anagamidev na forum to uważam od wielu miesięcy rodzaj psychoterapii w której tworzy pewne iluzje i uproszczenia, bo ostro baghodluje i z tego co pisał - nie zrealizował dużych zysków. Paper profits + bagholding. To nie uzasadnia w żadnym razie tego co robi na forum. W co drugim poście pierdzielenie o uśrednianiu i o kosmicznych cenach. Trochę chore. Opanował kompletnie i tak już spierdolony wątek Liska, pogrążając go jeszcze bardziej. Tak, każdy ma swój rozum, ja wiem. Ale niektórzy są niestety podatni na zdanie innych, zwłaszcza takich, co używają forum jako tubę propagandową do głoszenia swojej kompletnie tracącej taktyki i wizji gry. A czytanie niemal codziennie: uśredniajcie! nie tnijcie strat! cena będzie bardzo wysoka! bierzcie kredyty! powiedzcie znajomym! podchodzi pod zwykły spam bagholderowicza.

Drugi ananas, osobliwy_nick, to przypadek inny, ale też szkodliwy. Kompletnie nie rozumie idei BTC oraz nie "rozumie" rynku. W jego postach przewija się notorycznie motyw, że BTC czy rynek oszukują na bańkach wizjami wielkości BTC itd. Gostek myli aktywo i rynek z emocjami ludzi na bańkach, to w zasadzie stawia go automatycznie na poziomie kompletnej ulicy. Nie przeszkadza to mu jednak dalej męczyć ludzi głupotami, które wypisuje. To, co wyprawia osobliwy_nick oraz anagamidev sprawia, że na takie forum nie chce się wchodzić, nie chce się pisać.

Osobliwy_nick robi coś wątpliwego moralnie na 2 sposoby. Pierwsza sprawa - o czym kiedyś chciałem założyć temat, ale dałem sobie spokój - to kwestia, czy spekulant, który więcej traci niż zarabia ma moralne prawo do szerzenia swoich spekulacji i przemyśleń. Niby ma, bo jest wolność słowa i każdy, nawet kompletny idiota, może sobie pisać w Internecie. Z drugiej strony, osoba o jakiejś moralności, uważam, że nie powinna pisać na tematy spekulacyjne, jeśli rezultaty jej spekulacji nie są w ogólnym rozrachunku pozytywne. Zakładając, że opiera swoją grę na swojej spekulacji teoretycznej, jeśli nie jest ona bardziej skuteczna niż nieskuteczna, to dzielenie się nią może doprowadzić do sytuacji, że postronni ludzie infekują się słabymi ideami, którymi prowadzą się (sami oczywiście) do strat.

Czy na spotkaniu grup biznesowych, przedsiębiorcy notorycznie tracący na swych inwestycjach i biznesach, mają prawo pouczać innych jak prowadzić biznes? Pytanie retoryczne. To samo wyczynia osobliwy_nick. Traci kasę na giełdzie i usiłuje pouczać innych jak zarabiać. Hipokryzja na bardzo wysokim poziomie - oczywiście z głupotą. Nie zarobił jeszcze nic co sam przyznaje, tylko traci kasę, za to level pewności siebie ma wyjebany w kosmos jak Mario Bros parafrazując Kaliber 44 w jednym z tekstów.

To, co robi wątpliwego moralnie, co opisałem jako drugą rzecz, to kompletna odporność na argumenty. Przez co traci czas wielu ludzi, chcących mu pomóc. Ostatnio wiele osób próbowało mu coś wytłumaczyć. Dzień w dzień to samo. Rezultaty są zerowe a wręcz ujemne, bo ludzie tracą własny czas za darmo dla jakiegos betonu bez wiedzy za to pełnego pewności siebie i strat na giełdzie.

Z anagamidev da radę jeszcze normalnie pogadać i wrzuca też przydatne rzeczy, choć jego mantra uśredniania i przekonywania do wzrostu na poziomie kucyka Pony albo teletubisia jest dość męcząca. Z drugim - osobliwy_nick, nie da się, bo to zwykłe zbyt pewnie siebie dziecko (czy wiekiem, nie wiem choć pewnie tak, ale giełdowo - na pewno), które robi rodzaj mentalnej zemsty zamiast się czegoś nauczyć. Jedyna jego przydatność to potencjalnie "antywskaźnikowość". Tracenie czasu innych ludzi i spamowanie dzień w dzień bzdurami są jednak męczące i chamskie.

Gdyby była choć częściowa moderacja merytoryczna wątków spekulacyjnych, anagamidev dawno by wiedział, że musi skończy nadmierny spam z uśrednianiem i spam typu ceny z jego stopki, bo dostanie bana na jakiś czas. Podobnie osobliwy_nick, przy moderacji wiedziałby, że nie ma pozwolenia na pisanie bzdur, męczenie ludzi i zabieranie im czasu czy doradzanie innym mimo tego, że jest zwykłym dostarczycielem gotówki i NIE zarabia. Anagamidev też by przy moderacji wiedział, że nie jest mile widziane notoryczne doradzanie kupowania mimo spadania dalej czy brania kredytów; przecież to nonsens tłuc jedno i to samo w kółko dzień w dzień od miesięcy (czy niektórzy nie mają życia poza forum czy jak?).

Wydaję mi się to nieco chamskie ze strony admina i moderacji, że wątki spekulacyjne nie są moderowane prawie wcale. Przecież to z 90% forum. Bez tych wątków jest o 90% mniej wejść na forum, wyświetleń, reklam i zysków z nich. Zyski z reklam (jeśli jakieś są - mam nadzieję, że tak) są tylko dzięki NAM, że wchodzimy tu i piszemy. Dlaczego rozsądna większość ma być narażana na męczenie przez niektórych osobników i tracenie czasu ludzi piszących posty z argumentami, tłumaczące, dzielące się wiedzą? Skoro wpada taki pewniaczek z małą wiedzą i "ujemnymi zarobkami" na giełdzie jak osobliwy_nick i nagle połowa wątku to bzdury, bo nie rozumie ogólnej idei BTC zawartej dosłownie w max 2-3 prostych zdaniach Whitepaper, ale ma o zgrozo czelność udzielać porady inwestycyjne, po drodze tracąc kilka godzin tygodniowo rozsądnych ludzi chcących mu coś wytłumaczyć, pomóc w myśleniu (z którym ma problemy).

Nie wiem czy coś można zrobić w tej sprawie, ale spróbuję tutaj (sąd forumowy - wniosek o czarną owcę): https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=112&t=31541 (nie wiem czy tak to działa, bo nikt z tego nie korzystał nigdy)
osobliwy_nick pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 08:20To JEST porada inwestycyjna (jakby ktoś miał wątpliwości).
Udzielanie porad inwestycyjnych bez określonych pozwoleń podchodzi chyba pod paragrafy a z Twoimi stratami na giełdzie, to jakby człowiek po podstawówce pouczał doktorów w sprawie habilitacji i potem profesury.

No chyba, że masz pozwolenia i spełniasz wymogi KNF odnośnie doradztwa? Pierwszy lepszy "gógl" w temacie: https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponent ... _29884.pdf

Tak ogólnie zapytam - Ty jesteś normalny? Na giełdzie gówno zarobiłeś a tylko traciłeś i tracisz dalej i masz czelność doradzać? Sądzisz, że cokolwiek osiągniesz w ten sposób? Dawno powinieneś zebrać za to bana jakby moderacja działała. Pozornie zdajesz się niegłupi, ale gdy się wczytać jakie bzdury wypisujesz, to nie wiem, czy pisze ktoś ograniczony czy złośliwy troll. Jeśli nie rozumiesz czym jest BTC przeczytaj kilka zdań Whitepaper. O Twoich odkryciach dot. spekulacji i analizy - to już kompletna szkoda czasu to komentować.

Zdaj sobie sprawę, że TRACISZ na giełdzie kasę WIĘC nie wypada uważać, że ma się wiedzę, nie wypada przekonywać innych na forum o swoich racjach których nie potwierdzają kompletnie rezultaty, nie wypada podważać wieloletniego dorobku i pracy innych (np. Bulkowski). Twoja pewność siebie nie wynika ani z rezultatów, ani z wiedzy, ale z własnej głupoty. ;) Z samej pewności siebie niczego nie osiągniesz, zwłaszcza na giełdzie. Póki co jesteś zwykłym dostarczycielem gotówki, który nie umie za wiele i nie wie za wiele, więc nie zachowuj się jak Omnibus. Bez odbioru.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 5 lutego 2019, 19:13

Kurde @Wymazywanie, wpadasz na forum raz na kilka tygodni i za każdym razem mielisz temat @osobliwy_nick :) Kto się czubi ten się lubi czy jak? Karmisz tego trolla i dajesz mu paliwo na następne tygodnie. Ty znowu znikniesz a my się tu będziemy przez Ciebie z nim męczyć. Szujo Ty :mrgreen:
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 5 lutego 2019, 19:31

@kozaki_wiesi Na wykresach crypto nie za wiele się dzieje w ostatnim czasie, więc po co tracić czas na klepania postów, jest dużo ciekawszych rzeczy do roboty niż wykresy z takimi ruchami. Bez forum moja doba ma po 25 a nawet 26 godzin dziennie. Przy słabych ruchach lepiej ograniczyć czas przeznaczany na rynek i forumowanie. Przeglądam w miarę regularnie spekulacje forumowe i widzę, że typek ma GODMODE a ujemny bilans zdobytych punktów i nie czai kompletnie BTC, do tego poucza innych jak grać na tym rynku. Co jest kompletnym nonsensem i nie trawię takich śmiesznych ludzi, stąd wtrąciłem swoje 3 satoshi.

Póki co cena lekko opadła od ostatniego czasu jak coś wrzucałem i mieści się w postulowanym symetrycznym trójkącie. Jeśli dynamicznie z tego nie wyjdzie w dół testując aktualne dołki, to jest potencjalnym uklepywaniem pod solidniejszy i dłuższy ruch w górę. Wygląda to na wyrównaną sytuacje, więc nie ma sensu opowiadać się ściśle na górą czy dołem. Nic nie doradzę, bo nie wiem. Od doradzania jest inny użytkownik. Co prawda NIC nie zarabia ale TRACI, ale pewnie ma papiry od KNFu, że może doradzać bo rozgryzł oszukańczy rynek i ma spore dohświadhczenie, a pracami Bhulskowskiego podciera sobie tyłek, bo to bzdury i on wie lhepiejh.
mudol pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 13:56... Albo na szachach


Jak ktoś lubi grać, to emocje są i w szachach i to spore. :)
Spoiler:
@kozaki_wiesi Nie, nie, ja zresztą nie przepadam za tym, wolę jak już góry i nagły brak wody i zaraz zmrok i 2h na powrót do namiotu drogą, która zajmuje normalnie 4h i inne przygody po łażeniu już wiele godzin, również z udziałem substancji nieoczywistych, niż wylegiwanie się bezczynnie w ciepełku. :mrgreen: Cywilizacja szczurów, która wszystkie potrzeby ma zapewnione, dąży do samounicestwienia. Szczur z trudami nie wyginie. Szczury wylegujące się prowadzą do patologii i zagłady z długim terminie.
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 lutego 2019, 19:42 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 3 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 5 lutego 2019, 19:32

Wymazywanie pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 19:31Bez forum moja doba ma po 25 a nawet 26 godzin dziennie

Patrz, a ja myślałem że ty już rentierem jesteś i gdzieś w drinem płaszczysz tyłek na ciepłej plaży. Nie kpię.
Dobra, kończę spamować, sorki
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 5 lutego 2019, 20:23

Longi już ładnie na zielono a tu jak plaskaczem w mordę :evil:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 5 lutego 2019, 20:33

@Wymazywanie sorry, ale Ty też tutaj spamujesz za dziesięciu swoimi wywodami na 1000 linii tekstu, nie wnoszącymi nic poza krytyką, że to inni spamują, a dokładnie sam to robisz. Napiszesz od czasu do czasu, że albo pójdzie do góry, albo w dół, albo w bok. Co wie każdy i każdy widzi, że idzie bokiem. W ogóle też jak rosło, to ciągle przestrzegałeś, żeby uważać, że nie warto inwestować, itp. itd., co właśnie uchroniło mnie przed większymi zyskami niestety. Dzisiaj nagle oświeciło Cię, że należy grać z trendem. Ale trzeba przyznać, że czasem coś mądrego na temat tutaj napiszesz.
Jeśli ktoś wyraźnie podkreśla swoją pozycję to tylko na plus wg. mnie, ja się nikogo nie czepiam, poza jakimiś przytykami w ramach zdrowej konkurencji na rynku(pieprzone miśki). Trading to nie jest prosta sprawa i jest czymś normalnym popełnianie błędów, ale wyśmiewanie czy ganienie kogoś za to uważam za idiotyzm, każdy ma swoją strategię i orze jak może. A Ty jesteś takim wrzodem na dupie, zarabiasz i świetnie, daj innym też zarobić. Osobiście nie mam nic do @osobliwy_nick to, że pisze on nieprawdę to trzeba prostować i trudno. Może po prostu ma błędne przekonania i trudno jest je wyrugować, aczkolwiek dobrze, że jest jakaś równowaga światopoglądowa i przynajmniej toczy się jakaś dyskusja, szczególnie w taki nudnawym zdawałoby się momencie, tylko grindziarze nie spoczywają na laurach i męczą dalej :D Być może tutaj jest za dużo offtopu, ale na spekulację wpływa wiele czynników, które często na pierwszy rzut oka wydają się niepowiązane z ceną :D Wyluzuj czasem po prostu :D
A zachęcam do grania w takich momentach, bo uważam, że to dobry okres do nauki przy minimalnym ryzyku straty na długoterminowym dołku. Wiecznie spadać nie będzie. Poza tym nikt inny tak otwarcie nie poleca tylko przestrzega, czyli już nie ma nadziei, wszyscy uciekają sprzedają na irracjonalnie niskich cenach, żeby uratować jakikolwiek hajs, bo BTC spadnie do 0 :D
Poza tym czy ktoś stosuje AT czy ma jakąś strategię czy nie, to i tak na koniec dnia liczy się wynik. Ktoś może zaryzykował na dołku sprzedał mieszkanie za 300kPLN kupił BTC kiedy był po 300$(dołek to to nie był), kompletnie nie znając się na handlu, AT, itp., Cierpliwie poczekał. Sprzedał na 10k-20k$ zarobiając 10.000.000-20.000.000PLN. Szczerze to wątpię, żeby ktoś taki wynik zrobił przez te dwa lata na aktywnym tradingu :D Niestety nie każdy ma jaja i tyle wolnego kapitału :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], grzeg, Jahu, lobor i 20 gości