Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » poniedziałek, 4 lutego 2019, 13:25

@anagamidev zauważyłem, że nie używasz skali log, ale ewentualny spadek z 3 na 2 to byłaby ogromna różnica, tak samo jak z 18 na 12. Część ludzi obkupiona już po uszy może nie wytrzymać psychicznie takiego spadku ;)

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 15 listopada 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Nowa Sól

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Oldboy » poniedziałek, 4 lutego 2019, 13:29

anagamidev pisze: poniedziałek, 4 lutego 2019, 12:28Ogólnie dużo osób czeka na jakąś kapitulację :D Być może ona przed nami, ale często taki nagły spadek kończy się dynamicznym odbicie i powrotem do wcześniejszych poziomów :D
No właśnie... bardzo dużo osób oczekuje springa, dlatego coraz bardziej biorę pod uwagę to, że albo dołek za nami, albo przed nami, ale po powolnym osuwaniu się, a nie po nagłym zjeździe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 4 lutego 2019, 13:30

1235674 pisze: poniedziałek, 4 lutego 2019, 13:25ewentualny spadek z 3 na 2
Oczywiście, że ogromna różnica, tylko, że nastawianie się na 500$ czy 1k$ czy 2k$ to w tym momencie trochę loteria. Bo np. postawisz bid'a na 1k$, a kurs odbije na 1010$ i pójdzie w godzinę do 2k$, co wtedy zrobisz? Już nigdy nie kupisz BTC? :D

### edited: 2019-02-04 13:54 ###
Widzisz, ja jako długoterminowy inwestor, który gra pod 40k-100k-288k$, bo tyle powinien wynieść szczyt kolejnej bańki jeśli będzie kiedykolwiek, strefę 0-6k$ traktuję jako dobrą strefę akumulacyjną. Kupiłem trochę na 6k$, później na 4888$, na 4444$, później na 3333$ i ciągle dokupuję oraz uśredniam jak widzę dobry lokalny szczyt. Jeśli spadnie do 2222$ to też dokupię i na 1111$ też dokupię, aktualnie mam średnią cenę zakupu z okresu spadku pod 6k$ w okolicach 2k-2.5k$ :D Ty natomiast ryzykujesz, że nigdy nie kupisz dużej ilość BTC, a ja z kolei ryzykuję to, że BTC spadnie do zera i już nigdy nie będzie wart nawet 3k$ :D Jednak przy tym ostatnim scenariuszu Ty kupując all in na 500-2k$ też stracisz ostatecznie wszystko :D Nigdy nie wiesz kiedy odbije i czy odbije :D
Spoiler:
Hopium dla miśków, jak chcecie to się wyprzedajcie tak jak mówił socjolog i kupicie kilka razy więcej :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 lutego 2019, 14:45 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » poniedziałek, 4 lutego 2019, 13:46

@anagamidev byłbym wtedy w komfortowej sytuacji, jeśli po sprzedaniu za 3400 spadłoby do 1-2,5k, to pole do zakupu jest całkiem szerokie. To nie jest tak, że w ciągu paru godzin kurs wskoczy na 4k- to będzie trwać dniami, jeśli nie tygodniami. Gorzej, jak ktoś kupił za 3,5 i zacznie ciąć straty po spadku 40%. Oczywiście przy dużych inwestycjach należałoby myśleć z wyprzedzeniem i jest to stosunkowo odpowiedni moment na stopniową akumulacje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 4 lutego 2019, 13:58

Nie wiem, czy jest to powszechnie zauważane, ale od dłuższego czasu mamy dość konkretną hossę na "śmieciowych" coinach: XRP, TRX oraz LINK. Wszystkie były w 2018 niemiłosiernie obśmiewane jako chińskie śmieci i/lub scamy. Cóż za przypadek, że to właśnie one, a nie super prodżekty a la NEO zrobiły furorę ;) ten rynek czasem nie ma sensu.

2 ostatnie dni w skali 1d szokują żenującym wolumenem na BTC, mamy znów taki jak na samym końcu boczniaka przy 6k, wygląda na to, że nadchodzi rozwiązanie sytuacji.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 15 listopada 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Nowa Sól

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Oldboy » poniedziałek, 4 lutego 2019, 14:16


Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 4 lutego 2019, 14:55

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 4 lutego 2019, 16:01

Połowa osób wypowiadających się tutaj trzyma shorta a mi tu tak śmierdzi zmianą trendu że aż mnie w nosie drapie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 4 lutego 2019, 16:10

@Drobniak, jakoś tego nie widzę, kto niby jeszcze oprócz mnie? :D
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » poniedziałek, 4 lutego 2019, 16:13

A co powiecie na taka sytuacje ?. Wydaje mi sie ze byki nie maja sily i mozemy troche wczesniej wyleciec z trojkata. ?

https://www.tradingview.com/x/DLA0LMal/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 4 lutego 2019, 16:14

ergorg pisze: poniedziałek, 4 lutego 2019, 16:10kto niby jeszcze oprócz mnie?
osobliwy się czai z shortem albo już go ma i socjolog to samo. Napisałem że połowa osób bo nie chciało mi się nickami wymieniać :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 4 lutego 2019, 16:16

@BitJanusz bo chętnych do kupowania brak. Wyparowali. A @anagamidev wszystkiego z rynku nie da rady odkupic, żeby spompować. Są jeszcze te szalone rajdy o 30$ ;)
@ergorg są Nas legiony :twisted:
Statystyki prawdę zawsze powiedzą, brak ludzi.
https://www.alexa.com/siteinfo/bitfinex.com
https://www.alexa.com/siteinfo/bithumb.com
https://www.alexa.com/siteinfo/bitstamp.net

Popatrzcie sobie na żywo na ruch z kilku giełd zakupy/sprzedaż, o ile te największę dobrze obotowane jeszcze ruch jest, to te mniejsze.. : https://fiatleak.com
@ognos nie tylko ulicy nie ma, nie ma starcyh też, tych co zarobili (mają $ w sejfie), większość z DT uciekła. Maxymaliści jeszcze kopią, sprawdzają co się dzieje w świecie crypto, ale żyją obok. Jest taka jedna prawda, można żyć beż BTC tygodniami, ba miesiącami i nic się nie dzieje. Ruch up jeżeli się w końcu wydarzy, to będzie trwał sporo czasu. Chyba że się spodziewacie ruchu 3k-20k taką zieloną dzidą szczęścia, to wtedy rozumiem Byki w pełni. A narazie halving za 1.5 roku, padające kopalnie, padające interesy oparte wyłącznie o crypto, padające projekty. Katharsis i zaczynamy zabawę od nowa. 2020 mnie pasuje 8-) Trzeba wstrzymać się z kupowaniem na pewno, ja nie mam co sprzedawać.

Zresztą wszystko w sierpniu 2018 omówiłem na moim kanale YT ;) :
https://www.youtube.com/channel/UCOfT1B ... e0bhIaSIEg
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 lutego 2019, 18:06 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 3 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » poniedziałek, 4 lutego 2019, 17:20

@socjolog2008 przeciez to sa statystyki w wiekszosci odnoszące sie do ulicy, chcesz wysnuć teorie, że jak zainteresowanie ulicy spada to trzeba sprzedawac?
https://trends.google.pl/trends/explore ... itcoin,btc
Bój się gdy inni są chciwi bądź chciwy gdy inni się boją © Buffet

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 4 lutego 2019, 17:29

Nie wiem jak wy ale ja obecnie próbuje ocenić kierunek ruchu odnosząc się do dołka z 22 września '17. W przypadku grudniowych spadków nie dał się odczuć tak wyraźnie jako wsparcie, jest to cena 3490$ na bitfinexie ale teraz kiedy spadki są już trochę wymęczone to wydaje się już bardziej wyraźnie zaznaczać. Dodatkowo wzmacnia go bariera psychologiczna 3500$ bo to taka okrągła w miarę kwota i myślę, że można ten poziom potraktować jako odniesienie podczas analizy wykresu.
Spoiler:
Drugim wsparciem jest jak co chwilę przez ostatnie tygodnie LT wzrostowa pociągnięta od grudniowego dołka i ostatniego knota świeczki po której nie nastąpiło przebicie w postaci zamkniętego body pod nią. Więc chwilowo jest to knot świecy z 28 stycznia, ostatecznie może być to knot świecy z 29 stycznia.
Trzecie wsparcie to naruszona już dolna krawędź trójkąta zniżkującego wyrysowanego po świecach z 13 i 20.01 a od góry po świecach z 19 i 26.01.
Od góry oporem jest przesunięta już raz LT spadkowa niebieska, aktualnie u mnie szczyty świeczek z 14 listopada i 26 stycznia. Sądzę, że jeśli trend będzie się odwracał, to mimo drugiego pokonania oporu tej LT spadkowej może nie być początkowo dynamicznego ruchu wzrostowego, na początku raczej jeszcze widzę przystanek na górnej krawędzi przed chwilą wspomnianego trójkąta zniżkującego a jego przebicie raczej już bardziej sprowokowało by rynek.
W przypadku sygnału do dalszych spadków (które myślę, że były by teraz już dość gwałtowne) mógłby to być atak na 3400$. Z ciekawością obserwuje przebieg wydarzeń i czekam aż będę mógł z pełnym spokojem otworzyć jakąś pozycję :D


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 4 lutego 2019, 17:41

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 4 lutego 2019, 16:16@BitJanusz bo chętnych do kupowania brak. Wyparowali.


rzeczywiście wygląda na to, że po wygaśnięciu FOMO związanego z odbiciem przeszliśmy w stan stagnacji. Byłoby... pozytywnie dla rynku, gdyby ten stał potrwał, powiedzmy, rok, zakończył się kapitulacją (identycznie jak gox...) i rozpoczął hossę. Ale to na razie scenariusz stricte życzeniowy (mimo, że umiem shortować jak rasowy futrzak, to jednak wolałbym, bym nie musiał tego robić - shortowanie do zgonu wcale nie jest takie dobre, bo czym się zajmiemy potem? :mrgreen:)

ciekawa informacja od Krakena na mail: wprowadzą futuresy z dźwignią aż do x50. Wreszcie nie trzeba będzie bawić się z bitmexem, by rypnąć futuresa. Uff. Dla niezorientowanych: futuresy (standardowo..) mają znikome/żadne opłaty za utrzymanie pozycji, więc futures long po świeczce kapitulacyjnej to jeden z tych "genialnych planów", które czekają u mnie na realizcję :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9347
Reputacja postu: 
33
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » poniedziałek, 4 lutego 2019, 21:20

Ze względu na idealną dokładność dla dolnej bandy potencjalnego trójkąta asymetrycznego oraz zachowane stopniowanie wewn. dla jego fali ‘c’ i ‘d’, niewykluczone, że dopiero 29.01 została zakończona jego fala ‘d’. W scenariuszu alternatywnym, który ostatnio wyraźnie zyskał na znaczeniu, cały powyższy trójkąt od 10.01 byłby dopiero podflalą B fali B bazy A-B budowanej od 15 grudnia.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 4 lutego 2019, 22:18

Widzę, że coraz więcej różnych metod wskazuje na potencjalne double bottom/springa w ramach zakończenia korekty. Ciekawe, czy większość z nas ma rację i rozpracowała ten downtrend, czy też się grupowo mylimy i dostaniemy w trąbę ceną rzędu 500$ za rok :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: miso20 » wtorek, 5 lutego 2019, 01:24

@Bitmar, nowa ankieta? ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » wtorek, 5 lutego 2019, 05:20

Coś takiego znalazłem, na pokrzepienie spekulacyjnych serc :twisted:
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » wtorek, 5 lutego 2019, 07:49

Zeyt pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 05:20Coś takiego znalazłem, na pokrzepienie spekulacyjnych serc

do posłuchania, czy się zgadzamy to już druga sprawa

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fledermaus, Google [Bot], lobor, norbus82, pavlo4444, Pytek i 22 gości