Jak kopać, co kopać, itp

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 17 października 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: Lukaszenka » wtorek, 29 stycznia 2019, 20:28

Witam, przydalby sie jakis mega poradnik ktory opisuje wszystko dokoladnie o kopaniu kryptowalut, jak je wymieniac na kase pln, i jakis przelicznik wszytkich kryptowalut co sie najbardziej oplaca kopac. Interesuje sie kopaniem kryptowalut od 2011 roku, ale wtedy nie mialem kasy na sprzet do kopania, teraz mam( z 1 tys zlotych). Nawet jakbym miesiecznie zarobil te 100zl po odliczeniu kosztow prądu itp to by grało. Planuje zakup 2 kart rx 570, malo prądu biora wzgledem wydajnosci(zobaczcie na r9 290 wydajnosc gorsza a duzo wiecej pradu ciagnie). i mam amd fx 8300, moze kopalbym tez prockiem? kompa bym na noc zostawial.

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 20 lipca 2018
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: dvdx95 » wtorek, 29 stycznia 2019, 21:30

1. Nie ma szans aby zarobić cokolwiek w tym momencie przy obecnych cenach pradu/krypto.
2. Masz dużo stron/porównywarek co kopać na jakiej karcie, najpopularniejsza https://whattomine.com/
3. Wątków o kopaniu jest wiele, nie ma sensu ich powielać.
4. Prockiem nic nie wykopiesz z coinów które maja jakąkolwiek wartość w satoshi

Interesujesz się kopaniem/krypto od 2011 a pytania zadajesz jak osoba która dowiedziała się o nich wczoraj.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 17 października 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: Lukaszenka » środa, 30 stycznia 2019, 00:31

a jakbym kopal w 2011 roku na jesieni, to bym zarobil duzo?

Dodano po 2 minutach 42 sekundach:
no znam ta stronke wyskakuja wartosci w mh/s ile wykopie ale nie wiem jak to sie przeklada na zarobek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: tonyxxl » środa, 30 stycznia 2019, 01:06

Lukaszenka pisze: środa, 30 stycznia 2019, 00:31no znam ta stronke wyskakuja wartosci w mh/s ile wykopie ale nie wiem jak to sie przeklada na zarobek

Tak się przekłada, że jak wpiszesz jakie masz karty to poniżej w kolumnie Est.rewards 24h masz jak byk napisane ile +- wykopiesz danych monet a w kolumnie Rev. $/Profit ile zarobisz na dany moment po sprzedaniu a ile po zapłaceniu za prąd.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 17 października 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: Lukaszenka » środa, 30 stycznia 2019, 01:16

z 4 dolary na dwoch kartach moze zarobie. a kiedy sie kopanie najbardziej oplacalo

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
ale wy patrzycie ile teraz zarobie, a ja potrzymam kryptowalute z 6 lat a potem sprzedam, tak jak bitcoiny robili a sprzedawali po latach i zostawali milionerami

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 30 stycznia 2019, 02:03

Lukaszenka pisze: wtorek, 29 stycznia 2019, 20:28Witam, przydalby sie jakis mega poradnik ktory opisuje wszystko dokoladnie o kopaniu kryptowalut, jak je wymieniac na kase pln, i jakis przelicznik wszytkich kryptowalut co sie najbardziej oplaca kopac.
Stworzyłem najlepszy mega poradnik, oto on.

1. Jeżeli nie masz prądu za pól darmo lub darmo, to wyjdziesz na zero w najlepszym wypadku licząc po kursach giełdowych kryptowalut.
2. Nic się nie opłaca kopać, po dodaniu opłat, marż i podatków na legalnych giełdach wyjdziesz na minus.

A teraz oklaski.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: adiqq » środa, 30 stycznia 2019, 09:06

Ile to jest wg ciebie te "pół darmo" ??

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 30 stycznia 2019, 09:36

adiqq pisze: środa, 30 stycznia 2019, 09:06Ile to jest wg ciebie te "pół darmo" ??
Połowa ceny rynkowej.

Powiedzmy, że cena prądu wynosi (wraz z opłatą przesyłową i VAT) 60 groszy.

Połowa to 30 groszy.

Ale gdzieś czytałem, że obecni minerzy mający faktyczny zysk mają prąd po max 15-20 groszy w przeliczeniu na PLN.

Więc bez prądu po 30 groszy to nawet nie ma o czym gadać.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: KamilZ » środa, 30 stycznia 2019, 09:50

Lukaszenka pisze: środa, 30 stycznia 2019, 01:16ja potrzymam kryptowalute z 6 lat a potem sprzedam
To już chyba łatwiej kupić tą kryptowalutę choćby za 1/3 tego co byś wydał na sprzęt do kopania.
Mniej stresu i zabawy (awarii) ze sprzętem i oprogramowaniem.
Chyba, że chcesz tym ogrzewać dom ;)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: adiqq » środa, 30 stycznia 2019, 09:55

@ShadowOfHarbringer
w moim przypadku - przy wykorzystaniu taryfy G12w - mam zużycie około 74% w taniej taryfie - to daje około 41-42gr/kwh(cały dom). W przypadku koparek i pracy nonstop - na teraz będą one pracować około 57% w taniej taryfie czyli drożej niż te 42gr, ale taniej niż te 60gr. Jak ostatnio robiłem obliczenia, to cena 1kwh w G12w zrównywała się z ceną G11 dla zużycia tylko 30,2% w taniej taryfie. Wszystko co powyżej tej granicy zużyte w taniej taryfie, to nasz zysk (oszczędność)
Jak zainstaluje 9,9kwp PV na które czekam, to pokryje mi to cały prąd w drogiej taryfie, a jedynie będę musiał trochę dokupywać w taniej taryfie(około 25gr/kwh) - wtedy średnia cena 1kwh powinna być w tych okolicach co piszesz. No ale musiałbym to wszystko jeszcze raz dokładnie przeliczyć, z dokładnym uwzględnieniem aktualnego profilu zużycia (1T/2T)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: KamilZ » środa, 30 stycznia 2019, 10:06

@adiqq Podobnie jak @ShadowOfHarbringer mocno przestrzegam Cię przed zabawą w kopanie.
Jeśli uważasz, że spina Ci się budżet i masz stopę zwrotu 10% rocznie, to jedno małe wachnięcie kursu rozwala ci wszystko.
Kopanie jest bardziej atrakcyjne psychologicznie niż kupienie kryptowaluty, bo masz wrażenie "pracy", a nie tylko spekulacji, ale tak na prawdę to też spekulujesz, bo zakładasz jakieś zmienne ceny i opłacalności.

Już lepiej moim zdaniem zainwestować czas poświęcony składaniu koparek, na przestudiowanie technologi i projektów krypto i wybranie tych najlepiej rokujących.

Historycznie jest bardzo mało okresów, kiedy kopanie było opłacalne.
Jak tylko było opłacalne, to wszyscy stadnie rzucali się na koparki i trudność rosła ponad zakładane progi.
Na reddicie było mnóstwo płaczu ludzi rozczarowanych kopaniem, bo nie przewidzieli lawinowego wzrostu trudności.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: adiqq » środa, 30 stycznia 2019, 10:20

Zdaję sobie sprawę z tego o czym piszesz. PV robię, żeby pokryć zapotrzebowanie domu, koparki to u mnie temat dodatkowy (lub bardzo dodatkowy) - wiążący się z niewielkimi nakładami finansowymi i na niewielką skalę(przez jakiś czas na pewno tak zostanie). Robię właśnie to o czym piszesz - uczę się...(chociaż faktycznie może to wyglądać inaczej)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 30 stycznia 2019, 10:35

adiqq pisze: środa, 30 stycznia 2019, 10:20Zdaję sobie sprawę z tego o czym piszesz. PV robię, żeby pokryć zapotrzebowanie domu, koparki to u mnie temat dodatkowy (lub bardzo dodatkowy) - wiążący się z niewielkimi nakładami finansowymi i na niewielką skalę(przez jakiś czas na pewno tak zostanie). Robię właśnie to o czym piszesz - uczę się...(chociaż faktycznie może to wyglądać inaczej)
Kopanie ma sens tylko i wyłącznie jako hobby, ewentualnie jako ogrzewanie pomieszczeń.

98%+ energii elektrycznej która jest produkowana przy kopaniu przechodzi w ciepło.

Więc można teoretycznie użyć koparek jako ekstremalnie drogich ogrzewaczy do np. małej szklarni czy czegoś podobnego.

Oczywiście tak samo nie należy oczekiwać tutaj zysków, chyba że liczysz na zwrot w ciągu 20 lat.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: adiqq » środa, 30 stycznia 2019, 10:46

@ShadowOfHarbringer - zakładając tylko wykorzystanie taniej taryfy, to wcale nie jest to ekstremalnie drogie. Akurat siedzę trochę w temacie nowego budownictwa (energooszczędność i ogrzewanie) i coraz częściej nowe energooszczędne domy grzeje się prądem w taniej taryfie. W moim przypadku jest trochę inaczej, bo ogrzewam pompą ciepła ze sprawnością dużo wyższą, ale traktuję to jako zabawę i naukę, mam do tego dystans. Ale gdyby ceny kart graficznych nie spadły, to pewnie w ogóle nie zdecydowałbym się na tę zabawę...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 30 stycznia 2019, 11:26

adiqq pisze: środa, 30 stycznia 2019, 10:46Ale gdyby ceny kart graficznych nie spadły, to pewnie w ogóle nie zdecydowałbym się na tę zabawę...
Kopanie na kartach graficznych ma średni sens jako że do każdego coina/algorytmu kopalnego grafikami może w każdej chwili wyjść ASIC, który spowoduje totalną destrukcję, nieopłacalność takiego kopania oraz wysyp tanich kart na rynku.

Więc ryzyko jest ekstremalne z zyski ujemne.

Jedyne po co można się w to bawić amatorsko to hobby, próba nauczenia się czegoś, ale nie realny biznes.

Jak myślisz, dlaczego ostatnio nastąpił nagły wysyp tanich kart graficznych ? Bo kryptowaluty masowo spadły poniżej opłacalności a minerzy pobankrutowali.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 17 października 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: Lukaszenka » środa, 30 stycznia 2019, 19:13

a ustawie moze kopanie kupie dwie karty albo trzy rx 570 mam fx 8300 wszystko podkrece, a moze uda mi sie wykopac choc jednego bitcoina

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: zdch » środa, 30 stycznia 2019, 19:33

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 30 stycznia 2019, 10:35Kopanie ma sens tylko i wyłącznie jako hobby, ewentualnie jako ogrzewanie pomieszczeń.

Jak ktoś ma duże hale produkcyjne do ogrzania zimą, może warto mieć koparki które kopałyby walutę i jednocześnie ogrzewały pomieszczenia. Zysku może nie będzie, ale ogrzewanie może wyjdzie "za darmo". Pytanie co robić latem, kiedy takie ciepło jest mniej przydatne. Do czego wykorzystać ciepłe powietrze w lecie?!

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 30 stycznia 2019, 20:12

Lukaszenka pisze: środa, 30 stycznia 2019, 19:13a ustawie moze kopanie kupie dwie karty albo trzy rx 570 mam fx 8300 wszystko podkrece, a moze uda mi sie wykopac choc jednego bitcoina
Bitcoinów/algo SHA256 nie kopie się kartami graficznymi - za duża konkurencja.

Nie masz nawet startu do kopania Bitcoinów. Opłacalność jest zerowa, ASICe są mają gigantycznie większą wydajność.

Jeżeli już **KONIECZNIE** chcesz coś kopać i zarobić cokolwiek, to kop cokolwiek innego - Dogecoin, Litecoin lub coś co ma mało popularny nieznany jeszcze algorytm.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: Kluka » czwartek, 31 stycznia 2019, 08:57

Lukaszenka pisze: wtorek, 29 stycznia 2019, 20:28Interesuje sie kopaniem kryptowalut od 2011 roku,
Lukaszenka pisze: środa, 30 stycznia 2019, 19:13a ustawie moze kopanie kupie dwie karty albo trzy rx 570 mam fx 8300 wszystko podkrece, a moze uda mi sie wykopac choc jednego bitcoina
Albo sobie żartujesz albo, no cóż... :mrgreen: ja bym Ci radził poprostu kupić jakaś krypto za ta sumę. Tym bardziej ze wszystkie praktycznie maja zaliczone kilkudziesiecio% spadki. W long jest szansa jak dobrze trafisz ze będzie z tego niezła sumka. Koparka za 1000zl to będzie g nie koparka. Takie moje zdanie
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak kopać, co kopać, itp

Postautor: redlumek » czwartek, 31 stycznia 2019, 09:39

ShadowOfHarbringer pisze:
Lukaszenka pisze: środa, 30 stycznia 2019, 19:13a ustawie moze kopanie kupie dwie karty albo trzy rx 570 mam fx 8300 wszystko podkrece, a moze uda mi sie wykopac choc jednego bitcoina
Bitcoinów/algo SHA256 nie kopie się kartami graficznymi - za duża konkurencja.

Nie masz nawet startu do kopania Bitcoinów. Opłacalność jest zerowa, ASICe są mają gigantycznie większą wydajność.

Jeżeli już **KONIECZNIE** chcesz coś kopać i zarobić cokolwiek, to kop cokolwiek innego - Dogecoin, Litecoin lub coś co ma mało popularny nieznany jeszcze algorytm.
Oj musisz chłopie trochę nadrobić w temacie kopalnia altcoinow (lub jak uważasz shitcoinow). DASH to x11 litecoin script - czyli też tylko ASIC.
Nie jest też prawda że przy okazdej metodzie moze wyjść zaraz ASIC i kopanie na GPU przestanie być opłacalne. Monero tutaj jest przykładem że jak się chce to można zablokować ASIC.
Kopać krypto na małą skalę można prawie w każdym skrypcie (a wszelkich różnych algorytmów i ich odmian są już dziesiątki i pewnie niedługo będzie już setka)

A co do kopania - jak nie masz o tym bladego pojęcia to kup kryptowaluty za cenę sprzętu i potem dokupuj miesiecznie za kwotę którą chciałeś przeznaczyć na prąd.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości