Nano (XNO)

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 24 stycznia 2019, 23:47

mecenas pisze: czwartek, 24 stycznia 2019, 22:30Tą drogą nigdzie nie dojdziemy, ustalmy może, że czas "legitny" to ten, po którym mogę wydać dopiero co otrzymane środki. Czy mogę je wydać po 3 sek. od nadania w sieci NANO?
Skoro chcesz iść tą drogą, to widziałem na niektórych giełdach tak dużą wymagana ilość potwierdzeń Dasha, iż czas oczekiwania wynosił ponad 1 godzinę, ciekawe czy ten czas także wliczyłbyś do czekania na Dasha, w takim wypadku podawałbyś minimalny czas czy maksymalny, bo nawet średnia wyliczona sumując te hardcorowe maksymalne wartości, wyszła by dużo wyższa, niż to co się serwuje się w światku POW.... Czyli mówimy o tym co zajeb a raczej przemilczymy te ciemne strony .....

W Nano pełne zatwierdzenie w 3 sek jest możliwe i takie się trafia, dużo zależy od jakości Nodów które tą transakcję przetworzą, średnia wyszła 10 sek, co mok zdaniem nie jest złym wynikiem, sporo nodów jest słabych lub był jakiś konflikt i odbywało się głosowanie. Projekt ma jeszcze dużo przed sobą w kwesti ulepszania.
Wydaje mi się że nie chcesz bawić się w wyliczanie średnich czasów Dasha biorąc pod uwagę te skrajne wartości, które przecież są i każdy od czasu do czasu ich doświadcza :) Jestem pewny że z tych 15 minut zrobi się realnie więcej.

Reasumując twój tok myślenia, jaki według Ciebie jest bezpieczny, uśredniony i realny czas przesyłu Dasha? Na dzień dzisiejszy.
Przesył Wallet<-> Wallet to nic nie znaczy jeszcze. W praktyce jest wallet <-> sklep (nie z żarciem do 50 zł) wallet <-> giełda , wallet <-> Bitomat itd.
Nie interesują mnie pieśni przyszłości, już mamy ich wystarczająco dużo w kwesti LN, a raczej tworu który można już chyba nazwać kryptowalutą Quasimodo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Kluka » czwartek, 24 stycznia 2019, 23:57

mecenas pisze: czwartek, 24 stycznia 2019, 22:30W BCH tx "legitna" jest w ułamku sekundy i nie trzeba dłużej czekać...
Sieć NANO sama podaje medianę na poziomie 10sek. Nie podaje 1, 2, 3 sek. więc po co czekać 10 sek?
Tą drogą nigdzie nie dojdziemy, ustalmy może, że czas "legitny" to ten, po którym mogę wydać dopiero co otrzymane środki. Czy mogę je wydać po 3 sek. od nadania w sieci NANO?
to gadacie o bch czy dashu? Chyba pozostalosc ze starych czasow mecenasie ;) Pozatym to temat Nano. Ale kogel-mogel ;)

Dodano po 1 minucie 30 sekundach:
dla zgody lapcie po plusiku ;) i zapraszam do dyskutowania w adekwatnych watkach :P

Dodano po 2 minutach 53 sekundach:
Nie wiem jak w dashu ale w bch natychmiastowe byly 0 confirm i nie mozna byl od razu wydac. Skoro Dash to fort Bitcoina to czym jest instant send jak nie 0 confirm??

Dodano po 32 sekundach:
nie musicie odpowiadac w tym watku ;)

Dodano po 4 minutach 42 sekundach:
jaitylkoja pisze: czwartek, 24 stycznia 2019, 22:22 Monety zdobyte zostały przez celowy bug w kodzie, który umożliwił premine dla twórcy, który dodatkowo wykupił ogromną moc obliczeniową w chmurze, by móc jak najwięcej nakopać w tym czasie.

To ja już wolę ten 6s dłuższy czas transakcji...

a może się mylę?
Nie chce oczerniac Nano ale sposob dystrybucji tez byl nieco kontrowersyjny. Tylko z drugiej strony trudno wymislic lepszy w takim przyadku. Najsprawiedliwszy by rozdawac kazdemu rowne sumy bylby bardzo kosztogenny i poprostu nie do wykonania na takim oddolnym poziomie.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » piątek, 25 stycznia 2019, 00:02

Kluka pisze: czwartek, 24 stycznia 2019, 23:57Nie chce oczerniac Nano ale sposob dystrybucji tez byl nieco kontrowersyjny. Tylko z drugiej strony trudno wymislic lepszy w takim przyadku. Najsprawiedliwszy by rozdawac kazdemu rowne sumy bylby bardzo kosztogenny i poprostu nie do wykonania na takim oddolnym poziomie.
Nie był idealny, no nie ma takiego sposobu, ale od początku był przejrzysty i jeszcze zanim nastąpiła dystrybucja była to zapowiedziane, oczywiśćie twórca mógł napisac jakieś skrypty, ktoś mógł wynając klikaczy, ale to gdybanie, bo nie ma dowodów!
W przypadku Dasha to fakty, a to już całkiem inna sprawa, czyli historia zgarnięcia ogromnych ilości Dahsa zamieciona pod dywan, nawet teraz fani Dasha nie chcą za bardzo o tym rozmawiać z jakiegoś powodu.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » piątek, 25 stycznia 2019, 02:59

mecenas pisze: czwartek, 24 stycznia 2019, 22:30W BCH tx "legitna" jest w ułamku sekundy i nie trzeba dłużej czekać...


No nie jest legitna, bo nie wydasz tych środków z 0-confa. Ba, nawet mając 1 czy 2 potwierdzenie nie jest to takie oczywiste, że środki na pewno trafią do Ciebie, stąd giełdy wymagają większej ilości potwierdzeń (i tym samym czasu), by się zabezpieczyć przed oszustwem. W NANO nie są potrzebne takie kroki bezpieczeństwa - co mnie dosyć przekonuje, skoro giełdy godzą się na takie 'ryzyko' finansowe i akceptują krótki czas potwierdzeń.
mecenas pisze: czwartek, 24 stycznia 2019, 22:30Sieć NANO sama podaje medianę na poziomie 10sek. Nie podaje 1, 2, 3 sek. więc po co czekać 10 sek?
Tą drogą nigdzie nie dojdziemy, ustalmy może, że czas "legitny" to ten, po którym mogę wydać dopiero co otrzymane środki. Czy mogę je wydać po 3 sek. od nadania w sieci NANO?


Moim zdaniem mylisz dwie rzeczy, prędkość potwierdzenia depozytu na Binance z całkowitym czasem transakcji w NANO, to są dwie różne rzeczy. Binance wymaga tak niskiego potwierdzenia czasowego z powodu to w jaki sposób działa architektura asynchroniczna wzajemnie powiązanych blockachainów (block-lattice). By wyemitować blok odbiorczy i go sprawdzić czy został zaakceptowany przez sieć (sprawdzanie double spenda) węzeł Binance potrzebuje raptem ~3s.

Ja rozumiem to tak, od momentu wysłania środków do ich pojawienia się na Binance mija:
czas generacji bloku nadawczego przez Ciebie (ten czas może być różny i nie jest zależny od giełdy i częściowo także od samej sieci, tylko od Twojego sprzętu) + czas generacji bloku odbiorczego przez Binance i czas potrzebny na sprawdzenie czy block z blockachaina znalazł się w block-lattice (3s). Więc mediana czasu potrzebnego od wysłania do pojawienia się na Binance może wynieść 10s i więcej. Natomiast potwierdzenie depozytu będzie wynosić 3s, bo w NANO się to inaczej liczy niż w kryptowalutach z synchronicznymi blokami i timestampami - w NANO czas jest liczony od pojawienia się bloku odbiorczego po stronie giełdy.

Pojawienie się bloku odbiorczego w block-lattice oznacza, że transakcja miała miejsce i możesz ją natychmiastowo wydać. Więc jest legitna, tak samo jak i środki z tej transakcji.

Będąc jeszcze w temacie DASHa i przyszłych błyskawicznych transakcji, chciałbym się coś więcej na ten temat dowiedzieć. Nie znam za bardzo architektury DASHa, ale jak technicznie to będzie wyglądać? Bloki będą się generowały co sekundę? Czy będzie to działać na zasadzie scentralizowanej decyzji masternode'ów, które będą gwarantowały, że transakcja taka trafi do następnego bloku (takie lepsze 0-conf, bo gwarantowane przez kogoś)? Jak się godzą takie błyskawiczne transakcje z klasycznym blockchainem i jego zdecentralizowaną naturą? Mam nadzieję, że koledzy nam wybaczą przyszły, mały offtop...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » piątek, 25 stycznia 2019, 07:48

jaitylkoja pisze: piątek, 25 stycznia 2019, 02:59Bloki będą się generowały co sekundę? Czy będzie to działać na zasadzie scentralizowanej decyzji masternode'ów
To drugie.
Słowo "scentralizowanej" jest tendencyjne.

jaitylkoja pisze: piątek, 25 stycznia 2019, 02:59mały offtop...
Nie rozwijajmy faktycznie... są źródła, każdy może sprawdzić jak jest.


P.S.
Nie napadam na NANO, jestem zwolennikiem a nawet udziałowcem, więc atak na mnie jest zbędny.
Jedyny zarzut jaki znajduję na NANO to wydruk bez pokrycia w ogólnej puli towarów / usług / surowców... ale to wielki temat i zakładam, że mogę się tu mylić, dlatego jestem umiarkowanie przychylny.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 25 stycznia 2019, 11:42

mecenas pisze: piątek, 25 stycznia 2019, 07:48Jedyny zarzut jaki znajduję na NANO to wydruk bez pokrycia w ogólnej puli towarów / usług / surowców
Tylko nie mówi, że krypto kopalne mają pokrycie w koparkach i zużytym prądzie :D

Jeśli by tak było to co z dziesiątkami coinów, które były kiedyś kopane, a teraz ich wartość jest = 0$? Gdzie się podziała ich wartość? Przecież miały pokrycie w koparkach i prądzie!
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Kluka » piątek, 25 stycznia 2019, 11:50

Tak sie zastanawiam kiedy ludzi olsni ze NANO jest lepsze od BTC pod kazdym wzgledem i jaki bedzie to mialo wplyw na kurs ;) Jedyne czego nie ma nano to prywatnosc ale od tego mamy xmr czy zec :) Aco do kursu to stworzyl nam sie ciekawy trojkat w 1h, niedlugo powinno byc rozwiazanie.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: HODLER.TECH » piątek, 25 stycznia 2019, 12:09

Warto też wspomnieć że NANO jest przyjazne programistom (opinia osoby która pracuje nad wprowadzeniem tej kryptowaluty w naszym portfelu). To sprawia że droga do adopcji od strony technicznej stoi przed nią otworem. Trzeba jednak poczekać aż zespoły developerskie przygotują fragmenty kodu na różne platformy, języki programowania, aby ułatwić samodzielne wdrożenie płatności NANO w biznesie. Przeciwieństwem jest np. Monero które jest bardzo matematycznie skomplikowane i nie posiada rozbudowanej bazy kodu który można użyć jako gotowych szablonów do wprowadzenia w innych produktach. Skomplikowanie to sprawia że wszystko musi się opierać o kod node Monero, a to sprawia że bardzo trudno jest zbudować nowe oprogramowanie które daje użytkownikowi pełną kontrolę nad kluczami prywatnymi. To bardzo utrudnia adopcję Monero poza rozwiązaniami z jednym centralnym portfelem (np. giełdy), a centralny portfel kłoci się z ideą prywatności.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 25 stycznia 2019, 12:25

@HODLER.TECH @RuckenFetard, to co ten @bitbay, że im tak trudno jest dodać nano do swojej giełdy to ja nie wiem :)
Jedni mówią, że nano jest przyjazne programistom, a inni mówią inaczej :?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: HODLER.TECH » piątek, 25 stycznia 2019, 12:37

wrip pisze: piątek, 25 stycznia 2019, 12:25 to co ten @bitbay, że im tak trudno jest dodać nano do swojej giełdy to ja nie wiem
Zapewne nie chodzi tu o trudności technologiczne. Sympatykom NANO w wątku Bitbay nie udało się wyciągnąć żadnych informacji na ten temat więc możemy tylko spekulować. Jeśli będą zainteresowani skorzystaniem z naszych doświadczeń przy wdrażaniu NANO, chętnie się nimi podzielimy.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » piątek, 25 stycznia 2019, 12:46

wrip pisze: piątek, 25 stycznia 2019, 12:25@HODLER.TECH @RuckenFetard, to co ten @bitbay, że im tak trudno jest dodać nano do swojej giełdy to ja nie wiem
Jedni mówią, że nano jest przyjazne programistom, a inni mówią inaczej

Powiem Ci coś w sekrecie, ale nie mów nikomu :D
@Bitbay nawet nie sprawdził i nie zorientował się w tym temacie, osiągnęli swój cel, wprowadzili "sprawdzoną pod kątem blockchaina" piramidę dzięki zmanipulowanej ankiecie, FT zapłacił wcześniej za wejście, raczej nie mogło być inaczej, biorąc pod uwagę ile trudu i krytycznych głosów ich to kosztowało.
Akurat mam kontakt z developerem NANO, który jest odpowiedzialny za tego typu wdrożenia i wiedziałby na 100% gdyby Bitbay się do nich odezwał, pytałem go kilka razy, @Bitbay nawet nie kontaktował się z developerami NANO. Ostatni raz pytałem 3 miesiące temu, więcej nie będę.

PS Czy Bitbay wprowadził w końcu tą zaawansowaną funkcję o nazwie "Stop loss" :) ?
Jeśli nie to nawet lepiej że nie ma tam NANO, niech za kasą z FT skierują wszystkie moce przerobowa na zaimplementowanie tej delikatnie mówiąc "użytecznej" funkcji .
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 stycznia 2019, 01:18 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Zonda » piątek, 25 stycznia 2019, 13:32

wrip pisze: piątek, 25 stycznia 2019, 12:25 @HODLER.TECH @RuckenFetard, to co ten @bitbay, że im tak trudno jest dodać nano do swojej giełdy to ja nie wiem :)
Jedni mówią, że nano jest przyjazne programistom, a inni mówią inaczej :?
Wdrożenie nowych kryptowalut jest zależne od wielu czynników. W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie podać daty wdrożenia Nano, ponieważ skupieni jesteśmy na finalizacji procesów związanych z już rozpoczętymi projektami dotyczącymi rozszerzania działalności i funkcjonalności BitBay. Chcieliśmy jednak poinformować, że wszystkie sugestie naszych Użytkowników odnośnie dodania nowych kryptowalut, oraz opcji charakterystycznych dla giełd kryptowalutowych są dla nas bardzo cenne i nie wykluczamy dodania Nano w przyszłości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Kluka » piątek, 25 stycznia 2019, 13:55

@BitBay to milo z Waszej strony, rozumiem, ze staracie się być konkurencyjni w Europie czy nawet na świecie i według mnie strzałem w 10 byłoby dodanie właśnie nano bo jest to naprawdę wyróżniająca się krypto. Ale to Wasz zarobek.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: CRXEE8 » piątek, 25 stycznia 2019, 14:18

Kluka pisze: piątek, 25 stycznia 2019, 13:55@BitBay to milo z Waszej strony, rozumiem, ze staracie się być konkurencyjni w Europie czy nawet na świecie i według mnie strzałem w 10 byłoby dodanie właśnie nano bo jest to naprawdę wyróżniająca się krypto. Ale to Wasz zarobek.

Mają ważniejsze coiny z zerowym wolumenem i płynnością.
może bitmarket by się "połasił" ? Bo to jest zdecydowanie ta kryptowaluta której brak na rodzimym rynku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » piątek, 25 stycznia 2019, 14:19

wrip pisze: piątek, 25 stycznia 2019, 11:42Jeśli by tak było to co z dziesiątkami coinów, które były kiedyś kopane, a teraz ich wartość jest = 0$? Gdzie się podziała ich wartość? Przecież miały pokrycie w koparkach i prądzie!
To b.proste.
Możesz zużyć tysiące roboczogodzin, tysiące kilowatogodzin i masę zasobów męcząc się na 3 zmiany produkując coś, co nikomu do niczego nie jest potrzebne i rynek zwyczajnie tego nie chce lub z tego rezygnuje uznając to albo za bzdet albo wybierając konkurencyjną twórczość. Sam fakt włożenia pracy, wysiłku i zasobów w jakieś dzieło, nie czyni zeń dobra, którego potrzebują ludzie do zaspokajania swych potrzeb... Nikt nie zapłaci za rzecz, produkt, czy usługę niepotrzebną i niezdatną do zaspokojenia jakiejkolwiek ludzkiej potrzeby. Rynek więc zwyczajnie odrzucił to, co nieprzydatne. Zasoby i praca zostały zmarnowane, twórca poszedł z torbami a za jego "produkt" nikt nie chce zapłacić złamanego grosza.

Myślałem, że nie muszę tłumaczyć tak oczywistych i fundamentalnych rzeczy. :idea:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 25 stycznia 2019, 14:23

mecenas pisze: piątek, 25 stycznia 2019, 07:48Jedyny zarzut jaki znajduję na NANO to wydruk bez pokrycia w ogólnej puli towarów / usług / surowców
Ale to są twoje słowa - jak zrozumiałem jest to zarzut z punktu widzenia krypto kopalnych.

A teraz mówisz, że sprzęt i prąd nie jest ważne i liczy się użyteczność i to jest podstawą ceny - wobec czego skąd ten pierwszy zarzut? Chciałbyś krypto z pokryciem w złocie?
Ostatnio zmieniony piątek, 25 stycznia 2019, 15:54 przez wrip, łącznie zmieniany 1 raz.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » piątek, 25 stycznia 2019, 14:40

@wrip
Widzisz, tak to już jest, że wprowadzanie pustego pieniądza na rynek to zwyczajna kradzież. (Patrz magazyny malowanej celulozy wizerunkami martwych królów, lub zacyfrowane komputery cyferkami z nikąd w systemach bankowych).
Jeśli za pieniędzmi, za które ktoś kupuje w sklepie realne dobra stoi tylko królik z kapelusza, to jest to zwyczajny wałek.

Problem w tym, że ja nie potrafię rozstrzygnąć, czy coiny NANO są puste jak ten kapelusz od królika, czy mają pokrycie w pracy programistów nad sprawnym systemem rozliczeń, czy też dostarczają usługę na rynek na którą jest popyt. To b.trudne na tym etapie i dlatego sceptycyzm co do natury tego coina i jemu podobnych jest uzasadniony a nawet w/g mnie wskazany...

Nie będę jednak rozwijał, bo nauczyłem się już, że na dedykowanych wątkach ciężko przebić głową mur i człowiek wychodzi na wroga, którym wcale nie jest. Przewaga optymizmu jest po prostu druzgocząca. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Kluka » sobota, 26 stycznia 2019, 00:02

Chłopaki, jak wyglada na chwile obecna nano jezeli chodzi o przepustowość?

Dodano po 1 godzinie 34 minutach 26 sekundach:
Ok, znalazłem z przed paru mięsiecy https://www.google.ch/amp/s/ambcrypto.c ... o-750-tps/ jest niezle, a w porównaniu do bita czy eth - rewelacyjnie.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » sobota, 26 stycznia 2019, 09:57

12 % już na plus dzisiaj.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » sobota, 26 stycznia 2019, 10:46

Kluka pisze: sobota, 26 stycznia 2019, 00:02Chłopaki, jak wyglada na chwile obecna nano jezeli chodzi o przepustowość?

Dodano po 1 godzinie 34 minutach 26 sekundach:
Ok, znalazłem z przed paru mięsiecy https://www.google.ch/amp/s/ambcrypto.c ... o-750-tps/ jest niezle, a w porównaniu do bita czy eth - rewelacyjnie.

Warto przypomnieć fakt, że te wartości są uzależnione tylko i wyłącznie od szybkości całej infrastruktury, szybkości dysków, internetu, procesora, znaczenie ma także ilości pamięci ram jak i szybkość.
Colin napisał kiedyś że 7000 TPS jest tylko hipotetyczne i moim zdaniem pewnie jeszcze długo nie zobaczymy takich wartości, ale z drugiej strony ta wartość nie jest żadnym limitem.
Limitem jest tylko hardware, który jak wiemy cały czas rozwija się i nie wygląda jak by miał przestać. Wynika z tego że każdy przełom w wydajności hardware, prawdopodobnie będzie oznaczał przełom w wydajności NANO.

Swoją drogą, czemu ludzie nie zastanawiają się głębiej, dlaczego po "Kitty fail" geniusz Vitalik przerzuca się na podobną technologię POS. Moim zdaniem to wystarczająco wymowne. Czyżby nie widział możliwości optymalizacji w POW?

Przypomniał mi się właśnie pewien rodzynek


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości