CRYPTOQUEEN.PL - BLOG O BITCOINIE, KRYPTOWALUTACH, INWESTYCJACH - WIADOMOŚCI, NEWSY, ARTYKUŁY

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 177
Rejestracja: 2 stycznia 2019
Reputacja: 100
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: CryptoQueen.pl » środa, 23 stycznia 2019, 11:46

Tone Vays o tradingu, analizie technicznej i przyszłości Bitcoina - bardzo ciekawy wywiad
https://www.cryptoqueen.pl/blog/tone-va ... i-bitcoina

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: Bemx2k » środa, 23 stycznia 2019, 12:45

W prawdzie wywiadu nie czytałem ale też skłaniam się ku temu że BTC będzie zastąpiony przez inną bardziej rozwojową kryptowalutę.
BTC>ETH

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 177
Rejestracja: 2 stycznia 2019
Reputacja: 100
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: CryptoQueen.pl » środa, 23 stycznia 2019, 12:58

Opinia Tone’a jest odwrotna. Powiedział, że nie widzi innej alternatywy niż BTC... w perspektywie długoterminowej

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: blackraijin » środa, 23 stycznia 2019, 13:03

Bemx2k pisze: środa, 23 stycznia 2019, 12:45 W prawdzie wywiadu nie czytałem ale też skłaniam się ku temu że BTC będzie zastąpiony przez inną bardziej rozwojową kryptowalutę.
Obydwaj macie po 50% szans. :-) Nie oceniam. Sam jestem cholernie ciekawy jak to będzie. Nawet za te 5 lat.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 177
Rejestracja: 2 stycznia 2019
Reputacja: 100
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: CryptoQueen.pl » środa, 23 stycznia 2019, 13:15

@blackraijin bardzo często ludzie mowią skrótami... Moim zdaniem Tone jest wystarczająco inteligentny, żeby wiedzieć że będą inne kryptowaluty (już są dużo lepsze, wydajniejsze i zaawansowane technologicznie) i ze ludzie będą się nimi posługiwać... To co miał na myśli (według mnie) to, że BTC będzie jedyną prawdziwie globalną, najlepiej rozpoznawalna (wśród mas) kryptowalutą... a w dłuższej perspektywie może nawet i walutą rezerwową niektórych państw..

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: Lester » środa, 23 stycznia 2019, 14:18

Tone Vays: Myślę, że przy obiektywnej ocenie - indeks dominacji Bitcoina powinien sięgnąć 95-99%.
To jakiś szalony fanatyk Bitcoina. :D To byłby pogrom altów.
Obstawiam, że w przeciągu tych 5 lat dominacja Bitcoina dalej będzie się stopniowo zmniejszać. Ciężko natomiast powiedzieć, czy w tym czasie btc straci prym.

Dodano po 4 minutach 56 sekundach:
Na konferencji (komentarz cq: Baltic Honeybadger 2018 w Rydze) była doskonała prezentacja na temat alternatywy dla wskaźnika "kapitalizacji rynkowej". Wskaźnik ten nie uwzględnia monet, które są nieruchome lub zagubione. Jeśli przyjmiemy taki wskaźnik jako podstawę, okaże się, że kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut nagle spadnie z dnia na dzień. W tym przypadku wskaźnik dominacji Bitcoin, jestem pewien, będzie znacznie wyższy niż obecny.
Wskaźnika "kapitalizacji rynkowej" nie ukazuje faktycznej kapitalizacji, a tylko daje jakiś pogląd (że się tak wyrażę), ale dotyczy to zarówno altów, jak i samego Bitcoina.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 23 stycznia 2019, 14:48

CryptoQueen.pl pisze: środa, 23 stycznia 2019, 11:46Tone Vays o tradingu, analizie technicznej i przyszłości Bitcoina - bardzo ciekawy wywiad
https://www.cryptoqueen.pl/blog/tone-va ... i-bitcoina
Tone Ways to jest ten śmieć który kiedyś pracował dla JP Morgan, o którym słyszę tylko gdy "popycha do przodu" każdą możliwą, nawet najgłupszą, propagandę promującą Core lub Bitcoin BTC ?

Eh, co Wy tutaj ludzie, skąd czerpiecie te autorytety ?

Idę stąd, nic tutaj po mnie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: mecenas » środa, 23 stycznia 2019, 17:20

@ShadowOfHarbringer
Spokojnie, przyjdzie Pani Hossa, BTC się ostro zapcha i Pan Ryneczek zweryfikuje marzenia...
Ja już się nie mogę doczekać, kiedy ustawi się dłuższa kolejka niż w tamtym roku do mempoola - to będzie "piękny" widok i zwieńczenie niczym wieniec na grobowcu. BTC oczywiście jeszcze i tym razem to przeżyje, ale marzenia o dominacji BTC na rynku krypto staną się śmieszne.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: zdch » środa, 23 stycznia 2019, 18:03

1) Żeby opłacalność kopania BTC nie spadła, cena BTC musi wrosnąć 8-krotnie po 3 halvingach (10lat). Opłaty w następstwie też wzrosną conajmniej 8-krotnie.
2) Jeśli cena BTC nie wzrośnie (zostanie na obecnym poziomie), żeby opłacalność kopania BTC nie spadła, wysokość opłat wzrośnie 80-krotnie w stosunku do tego co jest dzisiaj.
Powodzenia że ktoś tego będzie wtedy używać BTC mając alternatywę.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 23 stycznia 2019, 19:31

mecenas pisze: środa, 23 stycznia 2019, 17:20 Spokojnie, przyjdzie Pani Hossa, BTC się ostro zapcha i Pan Ryneczek zweryfikuje marzenia...
No co Ty, myślisz że zmądrzeją tym razem ?

Ostatnio nie zmądrzeli w ogóle.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: mecenas » środa, 23 stycznia 2019, 19:40

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 23 stycznia 2019, 19:31No co Ty, myślisz że zmądrzeją tym razem ?

A to już zależy od skali katastrofy. 8-)

Obrazek

Powiem tak: Aby BTC stracił hegemonię wcale nie muszą mądrzeć jego użytkownicy (podczas katastrofy to będą nie_użytkownicy)... kto miał zmądrzeć to już zmądrzał... wystarczy, że Ci, co dziś alokują kapitał z BTC do płacidłeł sens mających utwierdzą się w słuszności podjętych przez siebie kroków. Zyskają pewność, że warto było nawiać zawczasu i rzutem na taśmę dołożą pozycji do swoich faworytów.

Tak to się właśnie raczej wydarzy... kto siedzi teraz z BTC, ten z nim siedzieć będzie do końca, bo to nie jest system cyfrowych pieniędzy - tylko swoista religia, ideologia dla ideologii, sekta "cyfrowego złota" czy jak tam to zwał.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 24 stycznia 2019, 08:08

mecenas pisze: środa, 23 stycznia 2019, 19:40to nie jest system cyfrowych pieniędzy - tylko swoista religia, ideologia dla ideologii, sekta "cyfrowego złota" czy jak tam to zwał.
Pozwolę się nie zgodzić z powyższym. BTC nie jest systemem cyfrowej waluty, natomiast ma szansę być cyfrowym pieniądzem. Nawet ta wada, o której wspominacie czyli niebotyczne opłaty, pasuje - zmiana złota na fiat kosztuje jeszcze więcej, że o kosztach przesyłu czy przechowania nie wspomnę. Więc jako płacidło to BTC nie ma przyszłości w obecnej postaci ale jako "store of value" jak najbardziej. Może to jakaś szansa na współstnienie BTC i BCH? No i jeszcze jakieś Monero dla darknetu ;)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: mecenas » czwartek, 24 stycznia 2019, 08:32

mecenas pisze: środa, 23 stycznia 2019, 19:40sekta "cyfrowego złota"
kozaki_wiesi pisze: czwartek, 24 stycznia 2019, 08:08Pozwolę się nie zgodzić z powyższym.
kozaki_wiesi pisze: czwartek, 24 stycznia 2019, 08:08Więc jako płacidło to BTC nie ma przyszłości w obecnej postaci ale jako "store of value" jak najbardziej.

Wnioskuję, że pomimo Twoich deklaracji jednak zgadzamy się w opiniach na temat BTC.
Ja nazwałem to coś "cyfrowym złotem", Ty zdefiniowałeś jako "store of value".
Tak czy inaczej, płacidłem raczej nie będzie i powoli (lub gwałtownie) odda tę sztafetę lepszym i sprawniejszym od siebie...

Jednak czy będzie "złotem", skoro złoto już jest z nami od dawna i raczej pozostanie to jest ciekawa kwestia.
Po co wymyślać koło od nowa i jak niby robić złoto, skoro jest już zrobione...

Co do rzekomego przechowywania wartości, to w przypadku kryptowalut wartość bierze się głównie z użyteczności, tak więc to jeszcze się zobaczy i czas pokaże... Zobaczymy jak na to pytanie odpowie rynek w czasie podobnym do zakłóceń mempoola w tamtym roku. Hossa nadejdzie - a wraz z nią powrócą stare koszmary BTC.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 24 stycznia 2019, 08:39

mecenas pisze: czwartek, 24 stycznia 2019, 08:32Po co wymyślać koło od nowa i jak niby robić złoto, skoro jest już zrobione...
Bo złoto ma wady, których Bitcoin jest pozbawiony (magazynowanie, sprzedaż, przewóz). Złota nie wywieziesz z kraju (a w każdym razie jest to bardzo utrudnione) bez wiedzy władzy.
Złotem też nie płaci się za bułki lecz wymienia je najpierw na fiaty. Dlatego, moim zdaniem, kryptowaluty jako płacidło się nie sprawdzą. Nie dlatego, że się do tego taki BCH nie nadaje lecz dlatego że władza na to nie pozwoli.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: mecenas » czwartek, 24 stycznia 2019, 08:42

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 24 stycznia 2019, 08:39Bo złoto ma wady, których Bitcoin jest pozbawiony
Ależ to BTC ma wady - a najważniejsza z nich jest taka, że NIE JEST złotem. 8-)

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 24 stycznia 2019, 08:39Dlatego, moim zdaniem, kryptowaluty jako płacidło się nie sprawdzą. Nie dlatego, że się do tego taki BCH nie nadaje lecz dlatego że władza na to nie pozwoli.
Jeśli pozwolisz "władzy" nie pozwalać Tobie, to w Twoim przypadku kryptowaluty się faktycznie nie sprawdzą. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 24 stycznia 2019, 08:48

@mecenas, pani w warzywniaku czy na kasie w biedronce nie przyjmie zapłaty w krypto jeżeli przepisy nie będą na to pozwalały. Dlatego krypto jako płacidło jest całkowicie zależne od widzi-mi-się władz a te są w rękach banksterki więc może będziesz mógł kiedyś zapłacić w Ripple ;)
Bitcoin nie jest jeszcze (i może nigdy niestety nie być) cyfrowym złotem lecz może się nim stać bo spełnia potencjalnie warunki, brakuje tylko odpowiedniej ceny i adopcji do tej roli przez ludzi. Załóżmy, że masz mln USD w Btc i w Au. Co taniej i szybciej zamienisz na fiaty? Mimo swoich wad szybciej i taniej to zrobisz z Btc.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: mecenas » czwartek, 24 stycznia 2019, 08:57

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 24 stycznia 2019, 08:48masz mln USD w Btc i w Au. Co taniej i szybciej zamienisz na fiaty? Mimo swoich wad szybciej i taniej to zrobisz z Btc.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale w pytanie wbudowałeś tezę.
Teza owa głosi, że BTC i Au są równoważne w swej naturze jako nośnik wartości i że nadal będą dokonywane transfery odpowiadające mln $ za pomocą BTC. To ryzykowna teza i nie będę się rozwodził nad tą kwestią, bo to intelektualna spekulacja.

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 24 stycznia 2019, 08:48krypto jako płacidło jest całkowicie zależne od widzi-mi-się władz a te są w rękach banksterki
Myślałem, że koniec Świata dopiero nadejdzie... coś widocznie przeoczyłem. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Tone Vays: W długoterminowej perspektywie 5-10 lat - nie widzę alternatywy BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 24 stycznia 2019, 09:07

Nie, @mecenas, napisałem co jest tańsze i mniej kłopotliwe już dziś jeśli chodzi o zamianę na fiat. Napisałem również czego brakuje Btc do stania się cyfrowym złotem i że to niepewne i długa jeszcze do tego droga.

Piszesz coś o końcu świata i nie zrozumiałem tego fragmentu. Do zapłaty za dobra codziennego użytku w oficjalnej sieci sprzedaży służy waluta emitowana lub dopuszczona do obrotu przez władze. Jeśli krypto do obrotu nie zostanie dopuszczone bo władza się na to nie zgodzi to za bułki w piekarni BCH nie zapłacisz. A władza (banksterka) się na to nie zgodzi bo wolna, deflacyjna waluta podważa fundamenty funkcjonowania banków jako systemu rezerwy cząstkowej. Dlatego pozostaje ewentualnie czarny rynek a tu występuje potrzeba anonimowości więc znowu kiepska perspektywa dla BCH niestety.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 177
Rejestracja: 2 stycznia 2019
Reputacja: 100
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Bitcoin - teoria cykli. Historia się powtórzy

Postautor: CryptoQueen.pl » czwartek, 24 stycznia 2019, 10:05

Inne opinie, potwierdzające powyższą teorię


Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin - teoria cykli. Historia się powtórzy

Postautor: kirucha2 » czwartek, 24 stycznia 2019, 14:01

to wedlug tej teorii BTC dąży do nieskończoności?

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości