[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » piątek, 18 stycznia 2019, 20:22

Założyłem ten temat w dziale "pozostałe" ale został przeniesiony tutaj. Nie mam nic przeciwko, żeby tam wrócił. Za parę lat pewnie i tak będzie głównym tematem tego forum :P
ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 18 stycznia 2019, 18:17Nie wiem czym jest dokłddnie BSV, ale jedno jest pewne - jest całkowitym zaprzeczeniem idei, które reprezentuje Bitcoin Cash. Nie uważam zatem, aby zasadne było umieszczanie informacji o tej kryptowalucie w tym dziale.
Zgadzam się, BSV ma być w pełni oparty na oryginalnym whitepaperze Bitcoina. ;)

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: redbog » piątek, 18 stycznia 2019, 20:58

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 18 stycznia 2019, 18:17 Nie uważam zatem, aby zasadne było umieszczanie informacji o tej kryptowalucie w tym dziale.

Wobec powyższego, proponowałbym przeniesienie tematów dotyczących BSV poza dział Bitcoin Cash aby nie powodować niepotrzebnych konfliktów i nieporozumień.
Może poczekajmy na ostateczne rozwiązanie i zakończenie walki forów :D Na razie nie wiadomo który jest Bitcoin Cash.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » piątek, 18 stycznia 2019, 21:02

redbog pisze: piątek, 18 stycznia 2019, 20:58Może poczekajmy na ostateczne rozwiązanie i zakończenie walki forów :D Na razie nie wiadomo który jest Bitcoin Cash.

Ale jak to... to tak to...
Przecież wiadomo dokładnie, który łańcuch BCH jest główny:

Obrazek
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: redbog » piątek, 18 stycznia 2019, 21:22

mecenas pisze: piątek, 18 stycznia 2019, 21:02Przecież wiadomo dokładnie, który łańcuch BCH jest główny:
Ja przyjąłem retorykę tych od bch. Jeśli tutaj jest już wiadome to tym bardziej powinno być wiadome w przypadku bitcoina i bch.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » piątek, 18 stycznia 2019, 21:24

redbog pisze: piątek, 18 stycznia 2019, 21:22Ja przyjąłem retorykę tych od bch. Jeśli tutaj jest już wiadome to tym bardziej powinno być wiadome w przypadku bitcoina i bch.

No i jest wiadome:
https://fork.lol/pow/work
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » piątek, 18 stycznia 2019, 22:23

oj tam oj tam, wrócimy do tego tematu za 6 lat to zobaczymy jak dobrze zestarzały się te posty :)

kolejne cuda od _unwritera



Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: redbog » piątek, 18 stycznia 2019, 22:32

mecenas pisze: piątek, 18 stycznia 2019, 21:24
redbog pisze: piątek, 18 stycznia 2019, 21:22Ja przyjąłem retorykę tych od bch. Jeśli tutaj jest już wiadome to tym bardziej powinno być wiadome w przypadku bitcoina i bch.

No i jest wiadome:
https://fork.lol/pow/work
Dla mnie nie musisz tego pokazywać ja wiem to od dawna. W tym problem że niektórzy od bch maja z tym problem i do tego przy tym śmią twierdzić że bch to abc.
To jest idealny przykład stosowania podwójnych standardów oceny.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 19 stycznia 2019, 02:28

zdch pisze: piątek, 18 stycznia 2019, 20:22Zgadzam się, BSV ma być w pełni oparty na oryginalnym whitepaperze Bitcoina. ;)
Jak dla mnie może być oparty nawet na sześciowymiarowej fizyce kwantowej i okruchach gwiezdnego pyłu, ale nie jest tym samym co Bitcoin BCH.

To są zupełnie inne waluty o różnych celach i nie powinny znajdować się w tym samym dziale.

Tym bardziej, że zwolennicy BSV nieustannie pokazują wyrachowanie, bezczelność i brak szacunku w stosunku do zwolenników BCH. Jesteśmy atakowani wrogą propagandą na naszych własnych nieocenzurowanych forach (brak cenzury jest bezwzględnie wykorzystywany przez masowo zatrudnianych przez kogoś trollów), prześladowani i cenzurowani na innych forach podczas gdy druga strona bezczelnie twierdzi że nic takiego nie ma miejca, mimo iż niepodważalne dowody są na dostępne po 5 sekundach googlowania.

Nie będzie nigdy zgody między społecznościami BCH a BSV ponieważ ta druga została stworzona jako przeciwieństwo tej pierwszej jako narzędzie służące do jej zniszczenia. W jaki sposób została stworzona, to temat na oddzielną dyskusję.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » sobota, 19 stycznia 2019, 08:29

Nie trzeba googlować żeby zobaczyć jak jest naprawdę. Ten wątek ma już 4 strony. Czy każdy post atakuje "nieustannie" BCH? Gorzej w drugą stronę, sporo tu postów dyskryminujących BSV i to nie tylko ze strony zwolenników BCH.

BSV wcześniej czy później doprowadzi do zniszczenia innych monet, nie dlatego że taki jest cel BSV, ale jako konsekwencja trzymania się idei Bitcoina.

Forki nigdy nie miały rozdzielać łańcucha na osobne monety. Dla bezpieczeństwa sieci istotne jest aby tylko jedna moneta istniała. Świetny przykład to fork BCH/BSV gdzie m.in. "zewnętrzny", wynajęty od BTC hash doprowadził do wygranej BCH. Taka sytuacja nigdy nie powinna była mieć miejsca. Jeden łańcuch ma sens, nie kilkaset.

Sharkpool powstał właśnie dlatego, będzie "atakować" słabe łańcuchy i doprowadzać je do zera. Wtedy zostanie jeden, silny łańcuch, na którym wszystko będzie oparte - płatności, inteligentne kontrakty, bazy danych, księgowość, później cały internet (metanet) i ostatecznie wszystko.

Moim zdaniem za jakieś dwa halvingi, czyli około 6 lat wszystko będzie już jasne.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » sobota, 19 stycznia 2019, 08:45

zdch pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 08:29Forki nigdy nie miały rozdzielać łańcucha na osobne monety. Dla bezpieczeństwa sieci istotne jest aby tylko jedna moneta istniała.
zdch pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 08:29 Jeden łańcuch ma sens, nie kilkaset.
BCH,BSV i inne forki są bez sensu ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » sobota, 19 stycznia 2019, 09:37

@WitoldC
z Twojej perspektywy może tak,
z mojej BTC, BCH i wszystkie inne monety :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 19 stycznia 2019, 09:54

WitoldC pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 08:45 BCH,BSV i inne forki są bez sensu ;)
Właściwie to całe to forum jest bez sensu.

Nic tutaj nie działa tak jak powinno.

Pałeczkę w Polsce powinno przejąć inne forum. Szkoda, że nie mam czasu żeby się w to bawić.

Dodano po 16 minutach 12 sekundach:
zdch pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 08:29Nie trzeba googlować żeby zobaczyć jak jest naprawdę. Ten wątek ma już 4 strony. Czy każdy post atakuje "nieustannie" BCH? Gorzej w drugą stronę,
Nie piszę o tym, co się dzieje tutaj, tylko co się dzieje na angielskich forach.

Tam to my, zwolennicy BCH jesteśmy nieustannie atakowani.

Nawet nie czytałem tego wątku bo BSV mnie nie interesuje, więc skąd miałbym wiedzieć. Zwracam tylko uwagę, że dział jest nieprawidłowy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » sobota, 19 stycznia 2019, 09:58

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 09:54Właściwie to całe to forum jest bez sensu.
Chcesz powiedzieć, że moderatorzy cenzurują lub są nie obiektywni?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 19 stycznia 2019, 12:02

WitoldC pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 09:58Chcesz powiedzieć, że moderatorzy cenzurują lub są nie obiektywni?
Nie, cenzury całe szczęście nie uświadczyłem.

Ale drastyczna większość ludzi tutaj jest skupionych w 100% na spekulacji, nie ma prawie osób które rozumieją co się właściwie dzieje i w jaki sposób zostaliśmy zaatakowani i dlaczego Bitcoin Cash BCH to jedyna nadzieja ludzkości na wolnościową walutę - jeżeli on zostani ubity, to to jest koniec kryptowalut w ogóle.

Same działy na forum są nawet źle podzielone, czego przykładem jest że posty o BSV lądują w dziale BCH podczas gdy BSV jest jawnym zaprzeczeniem wszystkiego co reprezentuje BCH (a szczególnie wolności słowa).

Polskie media są generalnie totalnie zdezinformowane co do kryptowalut.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » sobota, 19 stycznia 2019, 12:19

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 12:02Ale drastyczna większość ludzi tutaj jest skupionych w 100% na spekulacji
Ale tego nie da się zmienić chyba że przez cenzurę, po prostu taki procent ludzi jest zainteresowany wyłącznie spekułą.
ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 12:02Same działy na forum są nawet źle podzielone, czego przykładem jest że posty o BSV lądują w dziale BCH
Nie wiem kiedy tu został przeniesiony, ale na początku miał być hash war czyli w sumie nie wiadomo czy nie wygrałby BSV. Zgłosiłeś to do moderatora? Hash war się skończył?
Gdyby każdy respektował moc sieci nikt nie musiałby się kłuci co jest czym BTC=Bitcoin, BCH=Bitcoin Cash,BSV=Bitcoin SV, a co jest lepsze to już inna sprawa.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » sobota, 19 stycznia 2019, 17:03

@ShadowOfHarbringer przesadzasz :) to BSV jest jedyna nadzieją ludzkości na wolnościową, zgodną z prawem walutą :) BCH chce być anarchistyczna (anty-rządowa, anty-bankowa) jak osiągnąć globalną adopcję przy jednoczesnym byciu przeciwko istniejącym regulacjom?
Nie chcesz być cenzurowany, to publikuj bezpośrednio na łańcuchu. Nikt Cię nie powstrzyma. Nie można uogólniać po pojedynczych przypadkach.

@WitoldC póki forki żyją, wojna się nie skończyła ;) fork nie powinien doprowadzać do podziału łańcucha, niekompatybilna gałąź powinna zostać odcięta i umrzeć. Widocznie potrwa to dłużej ale w końcu taki będzie rezultat.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 19 stycznia 2019, 18:20

zdch pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 17:03zgodną z prawem walutą
Dalej nie czytam nawet.

Nie ma się co kopać z koniem, ludzie są jacy są, głową muru się nie przebije.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » niedziela, 20 stycznia 2019, 22:41

Bitchat to czat na żywo, bezpośrednio na Bitcoinie SV. W pełni darmowy, każdy może spróbować, nawet jak nie lubi BSV ;)
https://bitchat.bitdb.network/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 21:00

Bitpipe - usługa transmisji transakcji, z interesującymi funkcjami


Coinify dodało obsługę BSV

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Satoshi Vision - BSV - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » środa, 23 stycznia 2019, 21:19

Eli - chatbot żyjący na bitchacie


bezserwerowa strona www zawarta w jednej transakcji BSV (17KB op_return!)


Dodano po 1 godzinie 25 sekundach:
nChain publikuje wyniki testów ze swojej wewnętrznej sieci testowej oraz zapowiada nowy stresstest na BSV
https://bitcoinsv.io/2019/01/23/warming ... mb-blocks/

Dodano po 2 godzinach 26 minutach 42 sekundach:
CSW o uczciwych pieniądzach


CSW o komputerach kwantowych

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości