Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 18:57

...jednak nie do końca jest to ta waluta, której wszyscy się spodziewali.

Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: the_great_pretender » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 21:53

Krypto nie nadaje się do dokonywania płatności - karty się nadają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: mecenas » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 21:59

the_great_pretender pisze: poniedziałek, 14 stycznia 2019, 21:53Krypto nie nadaje się do dokonywania płatności - karty się nadają.

Płacąc kartą nie przesuwasz środków z konta na konto. To zwyczajnie niemożliwe... środki zostaną przesunięte, gdy wpadnie kolejny międzybankowy blok - czyli najczęściej następnego dnia dopiero a przy jak to nazywasz "płatnościach" w weekend to najprędzej za dni parę...
Ale spoko, karty są OK, dopóki wpadają międzybankowe bloki, dopóki bank spłaca pożyczkę którą u Ciebie zaciągnął i dopóki ktoś chce Twojej karty.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: the_great_pretender » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 22:06

@mecenas sugerujesz, że 10-letnia technologia, która odeszła od pomysłu na masowe realizowania płatności i poszła w kierunku umożliwiania użytkownikom spekulowania na giełdach, wróci do swoich korzeni?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: mecenas » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 22:18

@the_great_pretender
Technologia sama w sobie jest martwa - ona nigdzie nie wróci, ani nigdzie nie odchodzi...
To ludzie stoją za technologią i to właśnie my mamy powrócić tam, gdzie pieniądz ma jakikolwiek sens, znaczenie i wartość.
Świat zachodu nie docenia tego co dostał od koncepcji krypto, dlatego lekceważy i niszczy - docenią to ludzie z krajów dotkniętych gospodarczymi klęskami, niedoborem, problemami ekonomicznymi, obszary takie jak Ameryka Południowa, Afryka, Azja... tam zacznie się nowa ekonomia, albo już się zaczęła...

https://dashnews.org/revolution-vs-comm ... front-war/
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 23:50

the_great_pretender pisze: poniedziałek, 14 stycznia 2019, 21:53 Krypto nie nadaje się do dokonywania płatności - karty się nadają.
Bzdura totalna niepoparta niczym.

Za pisanie takich "pewniaków" ze świeżego konta bez żadnej wiedzy i doświadczenia - minus do reputacji.

Od razu pada też na Ciebie podejrzenie, że jesteś multikontem kogoś innego.

EDIT:
PS. Nawet nickname się zgadza. "the great pretender" ? Wielki udawacz ?

Kogo konkretnie udajesz ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 23:52

the_great_pretender pisze: poniedziałek, 14 stycznia 2019, 22:06@mecenas sugerujesz, że 10-letnia technologia, która odeszła od pomysłu na masowe realizowania płatności i poszła w kierunku umożliwiania użytkownikom spekulowania na giełdach, wróci do swoich korzeni?
Nie wiem jak on, ale ja nie sugeruję - ja to wiem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: the_great_pretender » wtorek, 15 stycznia 2019, 07:43

@ShadowOfHarbringer projekt istnieje już ponad 10 lat a masowe płatności nie zostały wprowadzone. Pewnie znasz pojedyncze miejsca w sieci i na ulicy, gdzie przyjmą krypto - ja nie znam. Na co dzień wystarcza mi gotówka i karty. Nie uważam się za debila, nie uważam też, że piszę bzdury. Wyciągam wnioski na podstawie obserwacji - krypto nie nadają się do dokonywania płatności - karty tak.

Wypracowałeś sobie na forum etykietę "Zawsze mam rację" - co ja mały żuczek mogę więcej powiedzieć do takiego Pana jak ty? Lubię królową.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 15 stycznia 2019, 07:59

the_great_pretender pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 07:43@ShadowOfHarbringer projekt istnieje już ponad 10 lat a masowe płatności nie zostały wprowadzone.
Co Ty za głupoty piszesz, nie wiesz kompletnie nic a się odzywasz.

Sama firma BitPay obsługuje (według jej własnych danych) 100000 sklepów.

Bitcoinem BCH i BTC można zapłacić też za
- Bilety lotnicze
- Hotele
- Pizzę i inne jedzenie w Polsce i w Europie

To JUŻ są płatności masowe. Za to że, Bitcoin Cashem nie możesz płacić w każdym sklepie podziękuj bankom, elitom rządowym, grupie Bilderberg i innym illuminatom którzy właściwie jawnie już sabotują projekt.

Niestety ludzie to stado baranów, którzy nie wiedzą nawet co daje im Bitcoin Cash. Wszystko dlatego, że w szkołach nie uczą w ogóle co to jest pieniądz i skąd się bierze wartość.

Zamiast się zjednoczyć i walczyć z agresorem, to bawią się w jakieś wojenki między kryptowalutami i naiwnie myślą, że zarobią na samej spekulacji. Nie zarobią, bo wartość nie bierze się ze spekulacji tylko z użytku i użyteczności.

Jeżeli Bitcoin (Casha) czy dowolnej innej kryptowaluty nie będzie się używać na codzień, to nie ma możliwości aby samym spekulowaniem wygenerować wartość.

Nie ma takich cudów, to wszystko kłamstwo.

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
the_great_pretender pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 07:43 Wypracowałeś sobie na forum etykietę "Zawsze mam rację" - co ja mały żuczek mogę więcej powiedzieć do takiego Pana jak ty? Lubię królową.

Aha jeszcze jedno, bo zapomniałem.

Ja sobie nie "wypracowałem" żadnej etykiety. Jakiś moderator albo admin mi ją dał, nie wiem dlaczego i po co. Nie miałem na to wpływu a tej etykiety nie da się "wypracować". Administracja rozdaje je sobie wedle widzimisia.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: the_great_pretender » wtorek, 15 stycznia 2019, 08:51

@ShadowOfHarbringer myślałem, że etykietkę sam wymyśliłeś, piszesz tak kategorycznie, że "Zawszę mam rację" do ciebie bardzo pasuje.

W mojej okolicy nikt kryptowalut nie przyjmuje, Empik też nie, x-komp, komputronik tez nie. LOT tez nie. Rayanar tez nie.

Czytam forum i najważniejszy temat to kurs i czym spekulować. A to forum o Bitcoin. Zatem powtarzam

Krypto nie nadaje się do dokonywania płatności - karty się nadają.

Krypto się nadaje do spekulowania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: benq » środa, 16 stycznia 2019, 19:01

@the_great_pretender
Kto może Ci zabrać Twoje złotówki? Kto może Ci odmówić wydania Twoich zgromadzonych środków? Kto może cofnąć wykonany przelew? Kto może przetrzymywać Twoje środki niemal dowolną ilość czasu przed wysłaniem ich we wskazane miejsce lub oddaniem? Kto może poprzez manipulację stopami procentowymi oraz nadpodaż pieniądza manipulować w ten sposób gospodarką?
Bank.

Kto może kontrolować Twoje kryptowaluty?
Odpowiedź w stopce.


hint:
nikt.

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: the_great_pretender » środa, 16 stycznia 2019, 20:36

@benq
Scenariusze, które opisałeś są prawdopodobne, ale taki sposób do przekonywania o wyższości kryptowalut nad fiatem do mnie nie trafia. To brzmi bardzo sekciarsko w stylu tam są zagrożenia a my znamy rozwiązanie, przyłącz się do nas. Powiedziałbym wręcz, że budowanie forum na tej opowieści doprowadza do tego, że jest tu mnóstwo ślepych wyznawców, którzy nie mają swojego zdania i jak mantrę powtarzają "krypto są lekarstwem na wszystko".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: benq » środa, 16 stycznia 2019, 20:43

@the_great_pretender
Spoczko, kryptowaluty nie są przecież dla wszystkich.
Masz dziesiątki instrumentów finansowych (uregulowanych), na których możesz spekulować. Wiele for internetowych dotyczących spekulacji.
Co do sekciarstwa - czy ktokolwiek Cię tu do czegoś namawia?? Kto i po co?
Zapytałeś w temacie - odpowiadamy. Nie przekonuje Cię odpowiedź? Idziesz dalej swoją drogą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: powered » środa, 16 stycznia 2019, 22:55

the_great_pretender pisze: środa, 16 stycznia 2019, 20:36aki sposób do przekonywania o wyższości kryptowalut nad fiatem do mnie nie trafia
Ja myślę że żaden argument Cię nie przekona. Zresztą z takim zamiarem się tu zarejestrowałeś.
Ale może spróbuję.
Obecnie to rząd kontroluje przepływ pieniędzy u społeczności. A co byś powiedział na to jakby te role zostały odwrócone? Bo właśnie technologia blockchain może dać możliwość kontroli na co zostały przeznaczone pieniądze z podatków, z ZUSu, z ubezpieczeń, z różnych fundacji itp.

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: the_great_pretender » czwartek, 17 stycznia 2019, 11:09

@powered
Zarejestrowałem się, bo chciałem kupić BTC z ogłoszenia ale to już ogarnąłem.

Nie zgadzam się z tym, co napisałeś. Technologia nie daje możliwości kontroli, technologia jest narzędziem w rekach ludzi. Technologia blockchain, na szkielecie której działa Bitcoin, została przez ludzi użyta do stworzenia infrastruktury giełd, których jedynym celem jest umożliwienia spekulowania na parach fiat-krypto, krypto-krypto.

Ludzie zdecydowali, że kryptowaluty będą służyć do spekulowania. Ludzie nie zdecydowali, że będzie to masowy środek do dokonywania płatności. Od razu odpowiem na argument, że siły zła stoją za tym, żeby Bitcoin i krypto nie weszły do mainstream. To nie prawda, użytkownicy krypto maja w nosie cała otoczkę propagandową, ponieważ chcą zarabiać pieniądze a rola krypto jako płacidła jest pomijalna - po co, skoro do tego służą karty i fiaty?
Na kolejny argument, że potrzeba czasu, można odpowiedzieć, że tak zawsze można mówić. Ile czasu? 10 lat? 100 lat? A może nigdy? Tak można całe życie przeżyć czekając na wspaniały moment akceptacji krypto, tylko po co?

Faktem jest, że krypto nie są płacidłem i nikt naprawdę nie oczekuje tego od krypto. Krypto mają drożeć, w między czasie dać zarobić na bańkach.

Zastanawiam się, czy minusy dostaję za to, że piszę "bzdury" czy dlatego, że wywołuje o minusujących dysonans poznawczy.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 17 stycznia 2019, 11:45

powered pisze: środa, 16 stycznia 2019, 22:55
the_great_pretender pisze: środa, 16 stycznia 2019, 20:36aki sposób do przekonywania o wyższości kryptowalut nad fiatem do mnie nie trafia
Ja myślę że żaden argument Cię nie przekona. Zresztą z takim zamiarem się tu zarejestrowałeś.
Tak to można podsumować.

Nie wiem po co marnujecie czas na dyskusję z nim. Widać, że on już sobie zdanie wyrobił i nic co ktokolwiek powie nie jest w stanie go do niczego przekonać. On wie lepiej i wuj.

Poza tym większość dyskusji w Internecie tak się kończy - każdy i tak zostaje przy swoim zdaniu, tylko tydzień czasu zużyty na rozdrabnianie się po wszystkich argumentach.

Jeżeli nie istnieją żadne argumenty które są w stanie kogoś przekonać to po co w ogóle dyskutuje ? To nie dyskusja, to monolog.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: the_great_pretender » czwartek, 17 stycznia 2019, 12:41

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 17 stycznia 2019, 11:45Jeżeli nie istnieją żadne argumenty które są w stanie kogoś przekonać to po co w ogóle dyskutuje ? To nie dyskusja, to monolog.


@ShadowOfHarbringer

Poczytałem twoją twórczość na tym forum ;-)

Argumenty istnieją, ale twoja słabością jest to, ze nie potrafisz przekonywać do swoich racji. Zaprzeczanie, obrażanie drugiej strony, używanie argumentów w rodzaju "mówisz bzdury" nie doprowadzi to wygrania dyskusji. Nie potrafisz walczyć na argumenty i dlatego prowadzisz monologi, które albo są kurtuazyjnie olewane przez obecnych albo trafisz czasami kogoś jak ja, który próbuje wejść w dyskusje, ale na wstępnie słyszy, ze mówi bzdury albo jest nowicjuszem i się na niczym nie zna. wymuszasz koniec dyskusji, ponieważ jesteś tutaj "celebrytą". Możesz więcej i korzystasz z tego ;-)

Wybaczcie mi to co mówię, ale zachowujesz się jak jakaś okropna osoba, która chce się wyżyć i poniżyć każdego, kto myśli inaczej. Jest w tobie tak dużo złości i nienawiści to myślących innym torem niż ty. Po co to robisz?
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 17 stycznia 2019, 11:45Nie wiem po co marnujecie czas na dyskusję z nim. Widać, że on już sobie zdanie wyrobił i nic co ktokolwiek powie nie jest w stanie go do niczego przekonać. On wie lepiej i wuj.


To jest okropne, to co napisałeś. Piszesz o mnie jak o jakimś obcym, który wdziera się na nieznane terytorium i zaburza porządek. Jesteś rewolucjonistą i nie cierpisz innych, którzy myślą out of the box. Wiesz, czemu to robisz?
Bo to dla ciebie konkurencja i panicznie się boisz, że cię ktoś zrzuci z cokołu.

Bo tu nie chodzi o wizję Satosziego, ale o to, żebyś karmił swoje ego.

Mam racje?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 31 stycznia 2019, 09:13

Kolejna porcja złota :)

Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Developerzy i kierownictwo Bitcoin Core namawia do używania wybranej przez siebie waluty...

Postautor: McGravier » niedziela, 3 lutego 2019, 00:29

"don't get forced to do business with crappy bitcoin payment processors
No to jest bogate, biorąc po uwagę, że płacenie działało wyśmienicie z potwierdzeniami 0-conf dopóki bloki się nie zapełniły. Najpierw utrąć ważną funkcję systemu, a potem zwal winę na innych...

Peter Todd, też wymiata sugerując używanie gotówki ludziom którzy muszą sprowadzać podstawowe towary zza granicy - np na amazonie za pomocą purse.io

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości