Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 stycznia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kass » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 23:59

Czyli dla pewności, jak jestem hodlerem i od 2017 skupuje krypto, wysyłam bezpośrednio na swój wallet i nigdy nie sprzedałem krypto to do 30 kwietnia 2020 muszę wpisać w PIT wszystkie koszty jakie poniosłem w 2017, 2018 i 2019, żeby móc to wrzucić w przyszłości przy sprzedaży w koszty? Jestem osobą fizyczną.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kryptoPONZI » wtorek, 15 stycznia 2019, 01:21

dingo pisze: wtorek, 8 stycznia 2019, 18:50 W ogóle to Mentzen mówił na live że PCC jednak jest. ...
Gdzie to niby powiedział? On już dużo rzeczy mówił odkąd pamiętam to sugerował wyraźnie wielokrotnie żeby tego NIE płacić.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » wtorek, 15 stycznia 2019, 02:11

@kass Tak. A potem te koszty, o ile ich nie pokryjesz przychodami z 2019, kolejny raz wpisujesz w PIT za 2020, potem za 2021, itd. aż je odliczysz. Ewentualnie możesz przy sprzedaży np. w 2022 zrobić korektę za lata 2019, 2020, 2021, ale to trochę pachnie kontrolą skarbową i mogą np. tego nie uznać. A jak sprzedasz dopiero po 2023 to nawet korekty za 2019 nie będziesz mógł zrobić.
Niestety nie, to moja pomyłka. Patrz https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=549862#p549868.

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
dingo pisze: poniedziałek, 14 stycznia 2019, 19:28przydalyby sie sprawy o kary z us
Nie ma kar, nie ma spraw. Przed wyborami rząd nie chce drażnić obywateli. Po wyborach, ewentualnie po przyszłorocznych wyborach, to już inna sprawa będzie.
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 stycznia 2019, 12:54 przez kajetan, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Connemara » wtorek, 15 stycznia 2019, 09:41

kass pisze:Czyli dla pewności, jak jestem hodlerem i od 2017 skupuje krypto, wysyłam bezpośrednio na swój wallet i nigdy nie sprzedałem krypto to do 30 kwietnia 2020 muszę wpisać w PIT wszystkie koszty jakie poniosłem w 2017, 2018 i 2019, żeby móc to wrzucić w przyszłości przy sprzedaży w koszty? Jestem osobą fizyczną.
Czemu do 2020 a nie w tym roku przy rozliczaniu 2018 roku?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » wtorek, 15 stycznia 2019, 10:27

Connemara pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 09:41Czemu do 2020 a nie w tym roku przy rozliczaniu 2018 roku?
Bo według obowiązujących do 2018 roku przepisów koszty zgłaszasz dopiero przy sprzedaży, więc dopóki nie sprzedasz, nie masz kosztów. Od pita za 2019 rok koszty są zgłaszane od razu, nawet jeśli nie było przychodów. Dodatkowo od pita za 2019 rok, do kosztów z danego roku wlicza się nieodliczone koszty z poprzedniego roku, a w picie za 2019 rok wyjątkowo również z poprzednich lat, czyli także z 2017.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: prezes » wtorek, 15 stycznia 2019, 12:19

kajetan pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 02:11 te koszty, o ile ich nie pokryjesz przychodami z 2019, kolejny raz wpisujesz w PIT za 2020, potem za 2021, itd. aż je odliczysz.
Jest gdzieś to dokładnie tak napisane w ustawie, że przenosisz koszty z roku na rok przepisując z poprzedniego pita?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » wtorek, 15 stycznia 2019, 12:52

prezes pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 12:19Jest gdzieś to dokładnie tak napisane w ustawie, że przenosisz koszty z roku na rok przepisując z poprzedniego pita?
Sprawdziłem na wszelki wypadek w ustawie i faktycznie, nie wszystkie koszty się przepisuje na następny rok, a tylko te nieodliczone w ramach art. 22 ust. 14. Wówczas stają się kosztami z ust. 16 i przestaje się je dalej przepisywać. Czyli nadwyżkę kosztów z danego roku można odliczyć tylko w następnym roku. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Art. 22
14. Koszty uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia waluty wirtualnej stanowią udokumentowane wydatki bezpośrednio poniesione na nabycie waluty wirtualnej oraz koszty związane ze zbyciem waluty wirtualnej, w tym udokumentowane wydatki poniesione na rzecz podmiotów, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 12 ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

15. Koszty uzyskania przychodów, o których mowa w ust. 14, są potrącane w tym roku podatkowym, w którym zostały poniesione, z zastrzeżeniem ust. 16.

16. Nadwyżka kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w ust. 14, nad przychodami z odpłatnego zbycia waluty wirtualnej uzyskanymi w roku podatkowym powiększa koszty uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia waluty wirtualnej poniesione w następnym roku podatkowym.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: jondoexxx » wtorek, 15 stycznia 2019, 16:07

@kajetan Czyli w mojej sytuacji:
Policzyłem to dokładnie i kupowałem, a następnie sprzedawałem w 2018 , byłem na + aż w pewnym momencie odkupiłem BTC i nie sprzedałem przed końcem roku. Co w tej sytuacji zrobić?

W przykładzie z nierealnymi kwotami.
Miałem BTC z 2013 roku, oprócz tego kupowałem 10x po 100 zł i sprzedawałem za jakiś czas.
Sumarycznie wyszło powiedzmy zakupów za 1000zł a sprzedaży za 1200 zł (licząc z tymi BTC z 2013 roku).

Następnie za całe 1200zł w transzach (6x200zł) kupowałem BTC i już ich nie sprzedałem do końca roku (gdybym sprzedał, byłaby strata, z 900zł by zostało w tym przykładzie).

Jak w tej sytuacji wypełnić PIT 2018 ? Przyjmijmy, że operowałem tylko na BTC, w ogóle bez altów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: prezes » wtorek, 15 stycznia 2019, 17:19

kajetan pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 12:52nadwyżkę kosztów z danego roku można odliczyć tylko w następnym roku.
Będą musieli zwrócić na to uwagę hodlerzy żeby im koszty nie przepadły, w takim układzie będą musieli się zrolować czyli sprzedać krypto na koniec 2019 r. i odkupić na początku 2020 r. Choć jeżeli będą na stracie na koniec 2019 r. to i tak część kosztów przepadnie.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » wtorek, 15 stycznia 2019, 21:19

@jondoexxx Za 2018 to tak jak dotychczas, nic się nie zmieniło, czyli wpisujesz sprzedaż z 2018 jako przychód i koszty tego co sprzedałeś w 2018 (wszystko jedno z którego roku koszt) plus prowizje jako koszt. Ta zmiana jest od 2019 - nierozliczone koszty zakupów sprzed 2019 będzie chyba można odliczyć tylko w 2019, nierozliczone w 2019 koszty z 2019 tylko w 2020, nierozliczone w 2020 koszty z 2020 w 2021, itd., nawet jeśli się nie sprzeda.

Aczkolwiek teraz to ja już nie chcę nic pisać, bo się jeszcze znów okaże, że coś źle zrozumiałem. Pewnie wszystko do kwietnia się ustali.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: prezes » środa, 16 stycznia 2019, 07:22

@kajetan pisz, robisz naprawdę dobrą robotę w tym wątku. Każdy się może pomylić, ważne żeby uczyć się na własnych błędach a nie powielać je. Co do tego przepisu to przeczytałem go kilka razy i im więcej razy go czytam tym mniej jest dla mnie jasny, dlatego nie wiadomo jak go będą interpretowały urzędy, pewno będą miały jakąś interpretację narzuconą z góry na jakimś szkoleniu.
Poza tym Mentzen zinterpretował go inaczej niż ta kobieta z filmiku, zresztą ona też nie była na 100 % pewna swojej interpretacji. Tak się tworzy w Polsce nowe przepisy.

Dodano po 5 minutach 30 sekundach:
@Bitmar można kajetanowi zmienić rangę na pomarańczową? Uważam że bardzo dużo wnosi do tego forum.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: jondoexxx » środa, 16 stycznia 2019, 10:14

@kajetan
Czyli jako koszty wpiszę sumę wszystkich zakupów, jako przychód sume wszystkich sprzedaży. Jako dochód wykażę stratę i to będzie spora kwota, no bo kupiłem i już nie sprzedałem. I ten koszt będę mógł na pewno rozliczyć w 2019?
Co z tym, że teraz to ujmę jako prawo majątkowe...a w PIT za 2019 jako zysk kapitałowy na innym picie? śmierdzi to wszystko...

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » środa, 16 stycznia 2019, 12:48

@jondoexxx W 2018 przychód to suma wszystkich sprzedaży, ale koszty to nie suma wszystkich zakupów, a tylko zakupów tych krypto, które sprzedałeś w 2018 (w każdym razie wg. dominującej wersji interpretacyjnej, bo i tu przepisy nie są jasne). Co do straty sprawa jest dyskusyjna. Być może nie będziesz mógł. Ujmujesz to jako prawa majątkowe w PIT-36.

W PIT za 2019 umieszczasz pozostałe koszty zakupów z poprzednich lat, których dotąd nie odliczyłeś, czyli to co hodlujesz. Oraz koszty wszystkich zakupów za fiat z 2019, także niesprzedanych. Co do formularza PIT za 2019, na razie nie wiadomo, przypuszczam, że to będzie pozycja w PIT-38.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: bl4ck » środa, 16 stycznia 2019, 13:10

kajetan pisze: poniedziałek, 3 grudnia 2018, 13:09Z innej beczki. Trafiłem na coś takiego:
https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/312 ... restricted
Oni twierdzą, że z racji zmiany kwalifikacji krypto, z których przychody stają się przychodami z kapitałów pieniężnych, nie będzie się dało odliczyć strat z 2018 roku, bo to były straty z praw majątkowych a ich się nie łączy ze stratami z kapitałów pieniężnych.
(Nie mylić z kosztami krypto zakupionych i niesprzedanych bo te się daje odliczać nawet łatwiej niż obecnie.)
Ech, PSB też tak twierdziło.

Mi się cały czas wydaje, że kapitały pieniężne i prawa majątkowe to jedno źródło z art 10 ust 1 pkt 7, więc da się te straty odliczać. Jedyny wyjątek jaki znalazłem to art 30a ust. 5 ale on dotyczy niemożliwości odliczania funduszy kapitałowych.

Ale teraz już nie jestem taki pewien, skoro już z drugiego źródła czytam, że nie mam racji. To by była masakra dla wszystkich którzy ponieśli stratę w 2018 i ją zrealizowali (tzn. sprzedali ze stratą, a nie hodlują). Hodlerom nic się podatkowo nie stanie, koszty da się odliczać. Nie wiem, mam już trochę dość tego bagna polskich podatków.


@kajetan

Tu na tym filmie z babeczką masz potwierdzenie tego akt który znalazłeś kiedyś patrz wyżej >
Że strata z krypto przepadnie jeśli nie będziemy mieli w roku następnym żadnych kosztów\przychodów z praw majątkowych\autorskich a krypto już nie będzie się do tego wliczać...

4:44 minuta

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: dingo » środa, 16 stycznia 2019, 23:05

O, a to widzieliście? Wytwarza się jakaś pozytywna linia orzecznictwa intepretacyjnego chyba:
https://podatki.gazetaprawna.pl/artykul ... akcji.html
Tylko czy ten przepis o deklarowaniu wszystkich zakupionych kryptowalut nie obejmuje barteru i nie po to został w ogóle wprowadzony?

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Anunaki » czwartek, 17 stycznia 2019, 11:44

Czy ta Pani mówi, że jest obowiązek wykazania tego co się kupiło przed 2019 w 2019 czy mi się wydaje? (nawet jak ktoś nie chce mieć kosztów do odliczenia i nie zgłaszać)
Na forum zawsze było pisane, że nie jest to obowiązek więc zgłaszają tylko Ci co chcą zrobić później koszta.

Ja już się pogubiłem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Rumcajs » czwartek, 17 stycznia 2019, 12:27

@Anunaki

jak włożona kwota jest małą % do wartości obecnej krypto to bezpieczniej nie wykazywać kosztów w tym 2019 i tak, można się wpakować na minę jak US zarząda historii transakcji zeby je pokazać ze się kupiło i przy okazji na całości historii będą wymiany crypto-crypto to wtedy powie zeby płacić rzekomy barter i PCC za kilka lat wstecz co przy obecnych cenach krypto pewnie wyjdzie podatku wiecej niz kazdy ma swoich kryptowalut i chcieć nadgorliwie wykazywać te koszty można się pogrążyć bo naliczone podatki wyjda wieksze niz ludzie mają jakby domy posprzedawali.
ofc z ustawy wynika że powinno się wykazać ale jak było wałkowane strona czy dwie temu to nie jest uszczuplenie podatku i nie ma konsekwencji groźnych za nie wykazanie, jedynie traci się możliwość odliczenia tego kosztu, i dla tych celów to zapewne zostało umieszczone w ustawie (czy tam w jakims wstępie do niej) na zasadzie przepisów przejsciowych a nie zeby wiedziec ile ktoś wsadził w krypto.
A co z osobami co mają w krypto majątki zgromadzone przez lata, jak nie wykażą w 2019 jakiś kosztów a potem zaczną wypłacać setki tysiecy-miliony pln i płacić od nich 19% (+4%) to na bank do nich jakieś instytucje zapukają i każą udowadniać że pieniądze nie są z handlu ludzmi/narkotykami a jak się udowodni historią transakcji zakupów i wykresami że to tak rosło to się okaże że nagle przestępca nie zapłacił barteru i PCC który j.w. wyjdzie większy niż wartość wszystkiego co ma, sam PCC jest wywłaszczeniowy jak ktoś robił wiele transakcji a dodac do tego rzekomy barter to już z okna będą skakać i będziemy widzieć w prasie co jakiś czas artykuły pt "kolejny kryptowaluciarz chcący oszukać państwo niepłacąc naleznych podatków wyskoczył z okna po kontroli US" :)
Więc nie wiadomo czy lepiej być teraz płotką czy whalesem :)
Mogliby wydać dla odmiany interpretację "wsteczną" że jednak w świetle ostatnich wyroków sądu i nowych przepisów zamiana krypto-krypto w latach poprzednich nie podlegała podatkowi barterowemu, ani pcc i by mogli od 2019 roku wyciągnąć wiele osób na legalne bez strachu rozliczanie się i płacenie podatków które wiadomo jak płacić prosty koszt-fiat i przychód-fiat, ofc podatki wiadomo ze moglyby byc nizsze kazde i wszedzie ale jakis czysty start mogliby zapewnić ludziom, nie chce używać słowa abolicja bo ma wydźwięk negatywny bo insynuowałaby że ktoś/ludzie celowo unikali płacenia i kombinowali ale wcześniej to była wolna amerykanka i nawet co inny US/sąd to inaczej rozpatrywał podatki w krypto.
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 stycznia 2019, 12:28 przez Rumcajs, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » czwartek, 17 stycznia 2019, 12:31

@Anunaki Jest to obowiązek, ale jeśli go nie dopełnisz, to prawdopodobnie nie ma za to nawet grzywny, gdyż nie narażasz podatku na uszczuplenie. Karą jest to, że sobie kosztów nie odliczysz.
Więcej na ten temat było w tym poście: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 60#p543989

Dodano po 3 minutach 29 sekundach:
Rumcajs pisze: czwartek, 17 stycznia 2019, 12:27A co z osobami co mają w krypto majątki zgromadzone przez lata, jak nie wykażą w 2019 jakiś kosztów a potem zaczną wypłacać setki tysiecy-miliony pln i płacić od nich 19% (+4%) to na bank do nich jakieś instytucje zapukają i każą udowadniać że pieniądze nie są z handlu ludzmi/narkotykami
Myślę, że jak wykażą w 2019 bardzo wysokie koszty w stosunku do wcześniejszych zarobków, to też skarbówka się zapyta, skąd kasa była na te koszty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Rumcajs » czwartek, 17 stycznia 2019, 12:40

@kajetan

to sie powie że z lat poprzednich z oszczędnosci , bo sie wykazuje je zgodnie z przepisem przejsciowym z poprzednich LAT a nie z jednego jakiegos miesiaca a znalazłem pół bańki i kupiłem krypto :)

Dodano po 7 minutach 14 sekundach:
Chodzi mi że raz wykazane all koszty na pierwszym PIT-e po nowemu zapoczątkują historię po nowemu normalnego rozliczania się z krypto, a potem to już łatwo na bierząco robić sobie wydruki do każdego PITu co rok i widać z nich że coraz wiecej było kosztów ale i przychodów czyli rosło i się zarabiało. A zaczynać z duża iloscią kasy bez kosztów to od razu podejrzane może być dla każdego US. Gorzej że można się wpakować na minę barterowo-pcc za lata poprzednie jak się wyskoczy ze zgłaszaniem "kupowania krypto" na pit za 2019 rok.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » czwartek, 17 stycznia 2019, 12:50

Rumcajs pisze: czwartek, 17 stycznia 2019, 12:40to sie powie że z lat poprzednich z oszczędnosci , bo sie wykazuje je zgodnie z przepisem przejsciowym z poprzednich LAT a nie z jednego jakiegos miesiaca a znalazłem pół bańki i kupiłem krypto
"Powie się"... Chłopie, to jest bardzo paskudna procedura, w której skarbówka sprawdza wszystkie większe wydatki podatnika na przykład z ostatnich 10 lat (a bywa i więcej), a podatnik musi wykazać kiedy zarobił na każdy z tych wydatków. Jeśli dużo zarabiasz, to ok, zależy czy te pół bańki dasz radę uzasadnić. Były już przypadki, że ludzie mieli poukrywane oszczędności babci z lat sześćdziesiątych i potem musieli od tego 75% podatku płacić, bo nie mieli jak udowodnić skąd je wzięli.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości