Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 19:23

CRXEE8 pisze: poniedziałek, 14 stycznia 2019, 18:34Przecież nawet jakby bitek zajechał nawet do tych 5 tys zielonych to ludzie tak by go zaczęli pewnie wyprzedawać plus shorty [praktycznie wszędzie można przeczytać, że ten poziom tak zostanie odebrany]


Wiesz, pisać to sobie można dużo. Jeszcze trzy miesiące temu można było przeczytać, że jak będzie 4 z przodu to wszyscy się rzucą do zakupów :) Nawet były teorie, że ponieważ wszyscy chcą kupić za 4xxx to dlatego aż tyle nie spadnie.

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anty » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 19:24

emceef pisze: poniedziałek, 14 stycznia 2019, 18:18Mam propozycję do dyskusji kursu dla POCZĄTKUJĄCYCH, piszcie na koniec wniosek bo niektórym niewiele mówi np. 0,618

Albo załóżcie wątek dla zaawansowanych


Oglądaj sobie ten kurs na yt. Fajnie tłumaczy i krótkie odcinki.

Tu masz odcinek o fibo i tym całym 0,618

Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Adsero » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 19:25

Pytanie do zaawansowanego grona. Jak widzicie to wybicie ? Liczy ktoś na dalsze spadki ? Jeśli tak w jakim przedziale czasowym ? możliwe scenariusze ?

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 23 lutego 2018
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pavlo4444 » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 19:39

emceef pisze: poniedziałek, 14 stycznia 2019, 18:18Mam propozycję do dyskusji kursu dla POCZĄTKUJĄCYCH, piszcie na koniec wniosek bo niektórym niewiele mówi np. 0,618

Albo załóżcie wątek dla zaawansowanych
Gdyby przeszli do zaawansowanych to czytałbyś tu posty typu: "myślę że pójdzie do góry" albo "na pewno spadnie do 100$". Trzeba za nimi nadążać, a żeby nadążać trzeba coś poczytać w necie ;) Zapoznaj się z poziomami Fibo, bo to podstawa .

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 19:46

Większość mojej wiedzy opiera się na "widze nie zrozumiale stwierdzenie w tym watku" ---> google. I tak robiłem często chyba, że wygrywało moje lenistwo ;) badz ciezko mi cos bylo zrozumieć.

Jak dla mnie jesteśmy w strefie bujania się i szerokiej konsolidacji. Osobiście uważam, że rynek dopiero oczyszcza się ze scamow, prawo (w tym polskie) ledwie ogarnia co to s te kryptowaluty więc na hosse poczekamy jeszcze. Zwykł kowalski wie co to ten btc. Teraz dać im prawna możliwosc zainwestowania(bez "ryzyka" ze ktos zaraz zostanie Panem na literke t czy innym dilerem narkotykowym na silkroad). I golenia ciag dalszy ;)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 20:00

BitJanusz pisze: poniedziałek, 14 stycznia 2019, 09:05plan @new06 w dużej mierze pokrywa się z moim, jeżeli zobaczymy świeczkę kapitulacji na 1d to ja też wchodzę all in na zlewarowanego futuresa i zapominam o całej sprawie. Alternatywnie zaczynam bawić się w DT altów.
Czy takie coś można uznać za świeczkę kapitulacji (gdyby nie dalsza część wykresu)?

Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 20:17

Obawiam się Panowie, że żadnej "świeczki kapitulacji" się nie doczekamy.
Przewiduję sytuację podobną jak z indeksami giełdowymi w USA po krachu z 1929 roku kiedy to kurs gnił obsuwając się powoli do dołka w 32. Zła wiadomość jest taka, że wówczas realnie pobił swe ATH dopiero w 66 roku.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 20:25

kozaki_wiesi pisze: poniedziałek, 14 stycznia 2019, 20:17Obawiam się Panowie, że żadnej "świeczki kapitulacji" się nie doczekamy.
Przewiduję sytuację podobną jak z indeksami giełdowymi w USA po krachu z 1929 roku kiedy to kurs gnił obsuwając się powoli do dołka w 32. Zła wiadomość jest taka, że wówczas realnie pobił swe ATH dopiero w 66 roku.

czyli można to skwitować tak ;
Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jpktraders » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 20:28

Kapitalizacja całego rynku kryptowalut wynosi 122.7 mld $. Dominacja Bitcoina przekracza 52 % a jego kurs w ciągu ostatnich 24 h rośnie o 1.68 %. Oprócz kryptowaluty Tether, cała pierwsza dziesiątka w rankingu odnotowuje wzrost w ciągu ostatnich 24 h.

Źródło coinmarketcap.com/


Źródło coinlib.io

Sytuacja na wykresie

Kurs BTC ponownie testuje wsparcie na poziomie 3 600 $. Przełamanie go otworzy nam drogę do 2 000 $. Dlatego warto dołączyć się do spadków po tym jak to się stanie i cena wytestuje ten poziom od dołu.

Źródło https://pl.tradingview.com/u/jpktraders/

Kupna zalecamy po wybiciu górą poziomu 4 000 $ i teście tego miejsca od góry.

Źródło https://www.tradingview.com/x/cn4lEE7i/

Mempool

Obecnie fee wynosi 9.6 sat/bajt. Średnia fee tygodniowa wyniosła BTC 15.12 sat/byte.


1w. Źródło jochen-hoenicke.de


1y. Źródło jochen-hoenicke.de

Youtube

Nasz kanał YT ruszył na dobre, a wraz z nim cykl weekendowych analiz rynków! Wolisz oglądać niż czytać i chcesz dowiedzieć się jak tworzymy analizy? Zapraszamy!
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kluka » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 20:40

Spoiler:
anty pisze: poniedziałek, 14 stycznia 2019, 19:24
emceef pisze: poniedziałek, 14 stycznia 2019, 18:18Mam propozycję do dyskusji kursu dla POCZĄTKUJĄCYCH, piszcie na koniec wniosek bo niektórym niewiele mówi np. 0,618

Albo załóżcie wątek dla zaawansowanych


Oglądaj sobie ten kurs na yt. Fajnie tłumaczy i krótkie odcinki.

Tu masz odcinek o fibo i tym całym 0,618
A tu ciekawsze - nie tylko AT - caly wrzechswiat przestrzega regul Fibo
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 20:44

jpktraders pisze: poniedziałek, 14 stycznia 2019, 20:28Kurs BTC ponownie testuje wsparcie na poziomie 3 600 $. Przełamanie go otworzy nam drogę do 2 000 $. Dlatego warto dołączyć się do spadków po tym jak to się stanie i cena wytestuje ten poziom od dołu.
Ktoś tu chyba wczorajszy jest... ????

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 21:11

@Lais

To jest opcja na krótko ;) Niżej jak rozegrać longa ;)

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 21:35

@Lais Uwzględnili w teorii największy dolarowy rynek czyli BitFinexa.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 22:07

no jeżeli obecnie mamy testowanie wsparcia 3600 na butfinex to ja chyba w alternatywnej rzeczywistości jestem, może będzie ponownie ale ogólnie testowanie było w niedzielę.

Dobra nie będę tego ciągnąć

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 22:17

Ja postawiłem małego shorta, mam nadzieje że jeszcze podejdzie co bym mógł go powiększyć, według mnie zamknięcie tygodniowej świecy wyjaśniło nam wszystko, żadnej trzeciej fali wzrostowej ja nie widze ;)

EDit: W sumie zamknąłem go w ciągu 5 minut, otworze wyżej, ja tam pazerny nie jestem, lubie takie szpilki :twisted:
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 15 stycznia 2019, 09:17

Zaznaczyłem na wykresie 15sty listopada i grudnia. Ktoś ma jakąś teorię a propo kontraktów i czego teraz możemy się spodziewać?

15stego grudnia mieliśmy dołek, może teraz jakoś koniec korekty tych wzrostów?

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 15 stycznia 2019, 09:48

jpktraders pisze: poniedziałek, 14 stycznia 2019, 20:28Kurs BTC ponownie testuje wsparcie na poziomie 3 600 $. Przełamanie go otworzy nam drogę do 2 000 $. Dlatego warto dołączyć się do spadków po tym jak to się stanie i cena wytestuje ten poziom od dołu.
Dobra myśl. Z tym że należy się liczyć, w przypadku takiego scenariusza(imo wątpliwego, być może bottom is in), że prawdopodobnie po wbiciu tego poziomu pojawi się taki popyt, że w kilka godzin wrócimy na 4k-6k$ :D Raczej lepiej wtedy skupować lub ustawić zlecenia stosunkowo nisko niż dać się wyleszczyć :D Już mieliśmy taką sytuację na 3k$, pojawiły się rekordowe świece na 1h-4h, więc tak czy siak to jest dość niewralgiczny rejon i trzeba uważać, a im niżej spadnie tym mniejsze ryzyko inwestycyjne w kontekście nowego ATH czy chociażby 100k$ :D #munsun #accumulationphase

Swoją drogą wszyscy czekają z dużym kapitalem na niskie poziomy bez bitcoin'ów, Ci co zakumulowali na long term już raczej sprzedawać nie będą, co najwyżej dokupią. Wszyscy wiedzą, że BTC tak czy siak wbije swoje nowe ATH. Ja nie wiem jak w takich warunkach tam zejdziemy :D
Spoiler:
Na 1d bullish engulfing :D Na 1h double top albo bycza chorągiewka :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 15 stycznia 2019, 10:51

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kluka » wtorek, 15 stycznia 2019, 10:55

@anagamidev jutro wygasaja kontrakty na cboe i nie spodziewalbym sie do tego czasu wzrostow, jak juz to w druga strone jak historia pokazuje... https://www.barchart.com/futures/future ... currencies
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » wtorek, 15 stycznia 2019, 12:34

Na interwale 1D utworzył się trójkąt, przy jego wyjściu zasięg w górę to ~5200$, w dół ~2500$. Na rysunku turkusowa linia to obecna spadkowa, natomiast pomarańczowa przerywana to stara lecz bardzo aktualna spadkowa, która jest teraz dość dobrym wsparciem. W przypadku pogłębienia spadków pokrywa się ona z zasięgiem wyjścia dołem wspomnianego trójkąta więc warto ją u siebie zaznaczyć. Dodatkowo pojawia się tam stara linia trendu wzrostowa (na czerwono) którą jak ktoś będzie chciał pokażę jak u siebie poprawnie narysować. Stanowi ona dodatkowe wsparcie w okolicach tamtych poziomów i w przypadku odbicia od starej pomarańczowej spadkowej byki mogłyby wyciągnąć kurs właśnie do niej.
Spoiler:
Natomiast jeśli chodzi o mniejsze interwały w celu ogarnięcia co się dzieje to jesteśmy między dwoma wsparciami. Od dołu 3729$ i od góry 3771$. Do tego dochodzą dwie linie trendu spadkowa i wzrostowa na fioletowo. Utworzyła nam się obecnie zielona chorągiewka co sugeruje kontynuacje trendu wzrostowego na mniejszym interwale i wyjście z niej górą da pewnie możliwość przetestowania spadkowej turkusowej. Z chorągiewką jest taki myk, że wyjście z niej w górę powinno nastąpić w dość krótkim czasie bez trwałego przebicia w dół wsparcia 3729$ bo może to sprowokować niedźwiedzie i doprowadzić do testowania dolnej bandy trójkąta z interwału 1D i jej przebicia. Z tego co widzę byki walczą właśnie o utrzymanie tego wsparcia co nawet im się(chyba) udaje więc możemy się spodziewać kolejnego impulsu wzrostowego i jak wspomniałem testowania turkusowej spadkowej.
Spoiler:
Potwierdzeniem wyjścia z chorągiewki będzie zamknięcie świeczek przynajmniej 15m powyżej poziomu 3749$.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: szajsiwo i 17 gości