Tworzenie portfela QT dla tokenów ERC20

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 19 lipca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tworzenie portfela QT dla tokenów ERC20

Postautor: damian7129 » sobota, 22 grudnia 2018, 12:31

Witam. Poszukuję informacji (literatura, www, poradniki) o tym w jaki sposób posiadając wygenerowany smart contract i token na ERC20 dorobić do niego portfel w standardzie QT lub jeszcze lepiej jakiś porftel internetowy korzystający z API np metamask. Tak aby mając swój projekt mieć także wszystko poukładane z własną szatą graficzną bez konieczności używania portfela ETH na PC czy też myetherwallet. Jeśli znajdzie się coś po polsku będzie super, jeśli jedynie po angielsku też jest ok.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tworzenie portfela QT dla tokenów ERC20

Postautor: redlumek » sobota, 22 grudnia 2018, 22:55

Może napiszę głupstwo - ale logicznie myslac tokeny erc20 są na blockchain ETH i mają portfel identyczny z ETH, więc po co tworzyć coś co już jest zrobione? Portfeli eth jest pełno. Nawet wspomniany metamask obsługuje wszystkie tokeny erc20.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 19 lipca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tworzenie portfela QT dla tokenów ERC20

Postautor: damian7129 » poniedziałek, 24 grudnia 2018, 10:53

Chodzi właśnie o jakiś portfel ETH który mogę spersonalizować pod konkretny token. Tak aby użytkownik otwierając go nie miał wrażenia że otwiera jakiś multiwallet tylko docelowy portfel stworzony pod konkretny projekt. Zadowolił bym się nawet integracją metamask'u w stronę www i przeprowadzaniem wszystkich operacji na nim - tylko jak to ugryźć ?

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tworzenie portfela QT dla tokenów ERC20

Postautor: redlumek » poniedziałek, 24 grudnia 2018, 21:39

A są jakieś tokeny erc20 mające własne portfele? Robiłeś research?

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 19 lipca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tworzenie portfela QT dla tokenów ERC20

Postautor: damian7129 » wtorek, 25 grudnia 2018, 14:12

Wiele tego typu tokenów ma jakieś własne portfele. Jedynym z najpopularniejszych jest chociażby BYTOM. Na razie skupiam się na integracji z metamaskiem bo to chyba będzie najwygodniejsze rozwiązanie. O ile nie jest problemem napisanie skryptu który pozwolił by kliknięciem wysłać od potencjalnego użytkownika ETH na mój portfel to nie mogę znaleźć rozwiązania przelewu określonej kwoty tokenów na adres podany przez użytkownika. Można by kombinować z jakąś bazą danych w której na stronie zapisana by była ilość tokenów jaką posiada użytkownik, tylko jak później zrobić wypłatę w łatwy sposób ? Jak napisać kontrakt przelewający tokeny do użytkownika ?

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tworzenie portfela QT dla tokenów ERC20

Postautor: redlumek » wtorek, 25 grudnia 2018, 15:28

Bytom miał SWAP i przeszedł na mainnet.

Gaduła
Posty: 307
Rejestracja: 20 maja 2011
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tworzenie portfela QT dla tokenów ERC20

Postautor: doooku » wtorek, 25 grudnia 2018, 17:47

Wysyłając token ERC20 płacim fee w ETH. Dlatego portfel dla tokena ERC20 musi przechowywać również ETH.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 19 lipca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tworzenie portfela QT dla tokenów ERC20

Postautor: damian7129 » środa, 26 grudnia 2018, 12:06

Słuszna uwaga @doooku. Da się zapisać w smart contract funkcję która za przelanie określonej ilości ETH wypłaca tokeny ale ja bardziej zakładam że chcę to zrobić z już istniejącym tokenem, którego smart contractu nie mogę edytować w żaden sposób... Myślałem o tym aby użytkownik mógł wysłać ETH na mój portfel i ilość ETH była by zapisywana do zmiennej i przeliczana na konkretną ilość tokenów. Następnie każdy widział by ile posiada tokenów i była by informacja o możliwości wypłaty w ciągu 24h i robił bym to ręcznie. Ale to rozwiązanie ma taki minus że pasowało by aby użytkownicy zakładali konta no i nie było by zbyt wygodne. Ogólnie rzecz biorąc mam na myśli długoterminowy projekt który będzie ewoluował a token będzie opłatą za usługę i nie chciał bym się już na początku wkopać i wystartować nie mogąc potem dokonać jakiejś migracji danych(kont) i implementacji płatności. Musiało by to być bardzo elastyczne w każdą stronę rozwiązanie.

Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tworzenie portfela QT dla tokenów ERC20

Postautor: Flangler » niedziela, 13 stycznia 2019, 14:34

redlumek pisze: poniedziałek, 24 grudnia 2018, 21:39 A są jakieś tokeny erc20 mające własne portfele? Robiłeś research?
Sentinel (sent), ma oddzielny portfel funkcjonujący na blockchain Ethereum.
Może jak byś ich popytał to coś by doradzili, na szybko poszukałem czegos ale nic nie znalzłem

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości