Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ducatus » sobota, 12 stycznia 2019, 17:35

osobliwy_nick pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 17:15
benq pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 15:32Bitcoin jest anarchistyczny?
To spróbuj zrobić niezgodny z zasadami double spend.
Spróbuj zrobić forka i przekonać ludzi, aby choć 10% mocy przeszło na Twoją stronę.
No właśnie, to Ty spróbuj. To jest właśnie zasadniczy problem.
Ty czytasz sam siebie? Bo co chwilę sobie przeczysz. A co do bańki to absolutnie nie wiem co ona ma do rzeczy, przecież można płacić tysięcznymi częściami btc.
Kiedyś czytanie ciebie było zabawne, teraz już irytuje, bo jesteś tak zafixowany na punkcie udowodnienia swojej racji. :?

A co do kursu... W ostatnich 24h były dwie próby zjazdu, druga z LL. Zapowiedzi wodospadu? Czy może odwrotnie, skoro tak ostro odbite?
#craefulgang :!:
Responsibility©oin 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 12 stycznia 2019, 17:48

@ducatus

Po tych szpilkach w dół zdaje się, że poniżej 3700$ jest spory popyt. MM widząc coś takiego czasem organizują jazdę w górę.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Adsero » sobota, 12 stycznia 2019, 17:56

Tak jak ktoś wcześniej napisał btc musi spaść na tyle, żeby przeciętny kowalski nie żałował zakupu i trzymał. Wtedy hossa i nowe ath mogłoby być naprawdę wysoko.
Pomijająć fakt, że przeciętny Kowalski nie potrafi założyć konta na giełdzie i przelać gdzieś :mrgreen: :mrgreen: cokolwiek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 12 stycznia 2019, 17:58

osobliwy_nick pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 15:22nie wiedząc, że opłaty rosną tak wykładniczo, że gdyby cały świat zaczął używać BTC to jeden przelew kosztowałby wywrotkę złota - nie ma na to szans.
Nie do końca prawda, poza tym nie ma wątpliwości, że BTC jako środek płatniczy za kawę nie ma sensu. BTC stał się globalnym pieniądzem, ewoluował do cyfrowego store of value, GOLD 2.0. A obecnie BTC jest już niedowartościowny, jednak chwilę jeszcze to może potrwać :D Obecnie trwa korekta techniczna, osoby, które akumulowały poprzednie lata realizują zyski z nadzieją, że odkupią BTC trochę niżej. Prawdopodobnie BTC spadnie do poziomów 1k-2k$ chwilowo, ale patrząc na tygodniowe i miesięczne RSI rynek jest mega wyprzedany i trwa powolna akumulacja długoterminowa. Wszystko zakumulowane w zakresie 0-6k$, będzie dystrybuowane w zakresie 20k-100k$ :D #buylowsellhigh

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kluka » sobota, 12 stycznia 2019, 18:20

anagamidev pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 17:58Nie do końca prawda, poza tym nie ma wątpliwości, że BTC jako środek płatniczy za kawę nie ma sensu. BTC stał się globalnym pieniądzem, ewoluował do cyfrowego store of value, GOLD 2.0.
Czemu zapominacie o ln? Nigdy nie byłem zwolennikiem tego rozwiązania ale jak będzie kiedyś działać poprawnie (a wyglada na to ze się nawet jakoś rozwija) to kupienie btc przez Kowalskiego i tx w łańcuchu bloków będzie swoistym "otwarciem konta" a reszta będzie szła w ln być może z czasowymi "rozliczeniami" pakowanymi do bloku. Wtedy btc ma szanse dźwignąć globalne tx "za kawę" Ale czy będzie to aż taka rewolucja? Ideowo napewno nie. Może jednak btc chyli się ku upadkowi i jakiś inny projekt zajmie jego miejsce. Pożyjemy zobaczymy
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
30
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 12 stycznia 2019, 18:35

@Kluka sidechain'y to całkiem inna bajka. Do małych kwot, które nie potrzebują super bezpieczeństwa jak najbardziej LN czy inne rozwiązania są niezbędne :D A BTC nie może chyliić się ku upadkowi, primo rosnąca ilość transakcji przeczy temu, czyli popularność/użytkowanie rośnie, secundo Bitcoin to proof of concept globalnej, zdecentralizowanej, niezależenj waluty/pieniądza, więc jego upadek oznaczałby, że to nie ma sensu, że kryptowaluty w żadnym wypadku nie są lepsze od scentralizowanych, drukowanych na potęgę FIAT'ów; że wygrała banksterka i rządy, a ludzie zostali oszukani czczymi ideami, kupując na bardzo wyskoich cenach od smartmoney :D
Ogólnie dziwi mnie, że na forum Bitcoin'a, kiedy cena spadła tak nisko jest tak mało osób, które wspierają ideę zdecentralizowanego pieniądza, widzą w BTC potęgę i przyszłosć oraz traktują obecną korektę jako przecenę, dobrą okazję do wejscia w tą technolgią. Wygląda na to, że większość reprezentuje tutaj tylko hype'owe, dascoinowe, żukiewiczowe, scammerskie myślenie, na zasadzie zarobiłem to uciekam i niech się dzieje co chce. A każdy kto twierdzi, że warto kupować BTC po 80% spadku ceny, uważa, że wróci na swoje maksima czy je przebije jest traktowany jako szarlatan i naganiacz :D Cena dowolnej rzeczy na świecie zawsze lawiruje między przewartościowaniem, a niedowartościowaniem, nihil novi sub sole :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » sobota, 12 stycznia 2019, 18:46

@anagamidev, o przepraszam, a mój wpis na dole https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... &start=100 :-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Gracz » sobota, 12 stycznia 2019, 18:52

► Pokaż Spoiler
Wtedy już miał być moon !! :D A tu niestety barcik ;) zniesmaczenie lecimy na 100$, koniec btc. Weźcie się w garść bo zwami jak z chorągiewką na wietrze.
Nadal czekam na test ostatniego low lub jego przebicie. Kapitalizacja jest śmieszna do tego % ludzi którzy w tym siedzą. Jak kapitalizacja będzie wynosić co najmniej 10 Bilionów (10 000 000 000 000) wtedy będzie to normalny poziom :D
Ostatnio zmieniony sobota, 12 stycznia 2019, 19:08 przez Gracz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 4 grudnia 2013
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Burza » sobota, 12 stycznia 2019, 19:04

Cześć, forum czytam od dawna ale to mój pierwszy post.
Nikt chyba jeszcze nie zwrócił na to uwagi więc podzielę się obserwacją. Według mnie obecna sytuacja na wykresie jest związana ze zbliżającym się terminem wygaśnięcia kontraktów cboe i kurs będzie trzymany do 16.01. Ostatnie takie zamknięcie mieliśmy 28.12, podobnie jak teraz, poprzedzone dużym spadkiem i konsolidacją. Wydaje mi się, że możemy grać to samo i w środę zobaczymy dużą zieloną świecę. Do tego czasu boczniak lub jeszcze jedno osunięcie w dół, co pokrywałoby się ze scenariuszami przedstawionym przez Fibo i Sha256.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kluka » sobota, 12 stycznia 2019, 19:48

@Burza no chlopie, patrzac na date rejestracji to hehe niezle ;)
anagamidev pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 18:35 BTC nie może chyliić się ku upadkowi, primo rosnąca ilość transakcji przeczy temu, czyli popularność/użytkowanie rośnie, secundo Bitcoin to proof of concept globalnej, zdecentralizowanej, niezależenj waluty/pieniądza, więc jego upadek oznaczałby, że to nie ma sensu, że kryptowaluty w żadnym wypadku nie są lepsze od scentralizowanych, drukowanych na potęgę FIAT'ów; że wygrała banksterka i rządy, a ludzie zostali oszukani czczymi ideami, kupując na bardzo wyskoich cenach od smartmoney
Czemu nie moze? Pierwsze pomysly nie zawsze byly najlepsze i z czasem hegemonami staly sie inne, lepsze. Bitcoin tez ma swoje bolaczki i sa projekty lepsze. Anonimowosc w Zcash (pozatym skoro zk-snarks poprawi przepustowosc w eth z 15 do 500tps to cos jest na rzeczy), darmowe i natychmiastowe tx w nano... Podczas tej banki BTC doszedl do swoich limitow - m.in przez debilne trzymanie sie 1mb limitu bloku. Idea krypto nie upadnie ale moze nam sie zmienic krol. Byle nie na XRP bo wtdy byloby to rownoznaczne z upadkiem idei...
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 12 stycznia 2019, 20:27

@Kluka no ja osobiście uważam, że BTC działa jak na razie niezadownie i jest taki jaki być powinien. Lepsze jest wrogniem dobrego, ale zauważ też, że BTC ze wszystkich projektów chyba najmniej skorekcił jak na razie. Ilość transakcji i wielkość fee niekoniecznie musi mieć aż taki wpływ. Zerowe fee jest niebezpieczne, bo 'bad actor' mógłby zacząć działać na niekorzyść danego coin'a i zacząć wysyłać masę bezwartościowych, niepotrzebnych transakcji, blokując całkowicie działanie sieci. Z drugiej zaś strony jeśli mam 1 BTC kupiony za 5k$, cena nagle zaczyna rosnąć z dnia na dzień, dobijając do 20k$, to nie obchodzi mnie czy zapłacę 10 * 1$ czy 10 * 50$, żeby je przesłać jak najszybciej na giełdę po czym sprzedać, bo i tak mam 20k$ - 5k$ - 500$ = 14.5k$ zysku. A na Bitcoin'ie fee ustawiasz sobie sam :D
Kwestia podejścia do danego coin'a czy traktujemy go jako środek płatniczy, store of value, czy czysto spekulacyjnie, czy pump&dump, itp. Zmienność ceny jest wrogniem środka płatniczego, z drugiej strony stabilność jest zła jeśli chodzi o store of value(w stosunku do $) i spekulację, co pociąga za sobą mniejsze zainteresowanie.
Jeszcze kwestia samego blockchaina jako niepodrabialnego, niehackowalnego, samowalidującego się rejestru. 1 BTC to 1 BTC. To jak transakcje są potwierdzane, jakim algorytmem i jak są walidowane od strony użytkowania mnie nie interesuje, najważniejsze, żeby były bezpieczne. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby BTC stał się drugim ZEC'ie, Liskiem czy ETH, ważne, że dany potrfel ma dokładnie taką samą ilość BTC jak przed forkiem/updatem, a dystrybucja jest ściśle określona i niezależna od pojedyńczego podmiotu. Problem tylko jak taką transformację przeprowadzić nieinwazyjnie, żeby BTC ciągle był traktowany jako BTC z jego najdłuższym łańcuchem bloków, ale to już inny temat :D
Docelowo BTC 10kk$(10M$) w ciągu najbliższych 10 lat, a cena powinna się następnie ustabilizować w zakresie 444k-888k$ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: benq » sobota, 12 stycznia 2019, 21:45

@anagamidev
Nano ma mechanizmy antyspamowe - do dalszej dyskusji zapraszam do adekwatnego wątku :geek:

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » sobota, 12 stycznia 2019, 22:02

Obrazek


Za długo się kisimy. Widzę coś takiego na najbliższą godzinę.
Ostatnio zmieniony sobota, 12 stycznia 2019, 22:37 przez szlagaag, łącznie zmieniany 5 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » sobota, 12 stycznia 2019, 22:24

@szlagaag czemu początek twojej wzrostowej zaczyna się w połowie knota? Linie trendu rysuje się po ekstremach, ewentualnie po korpusach świec

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 12 stycznia 2019, 22:38

Zabawni są ci kryptowaluciarze, powyżej 4200 to kupowali na wyścigi, a jak mają po 3700 to mało chętnych (bitfinex).
Nie przypomina Wam to sytuacji sprzed 2 dni? Tam podobne drobienie i brak pchnięcia wyżej spowodował spadki. Oczywiście to inny poziom był, bardziej opłacalny do akcji zrzutu czy tam shorta no ale może tu też się opłaca. Nie wiem czy te longi jeszcze są i z jakich poziomów, w każdym razie jest ich więcej jeśli dobrze czytam te informacje.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » sobota, 12 stycznia 2019, 22:42

Lais pisze:Zabawni są ci kryptowaluciarze, powyżej 4200 to kupowali na wyścigi, a jak mają po 3700 to mało chętnych (bitfinex).
Nie przypomina Wam to sytuacji sprzed 2 dni? Tam podobne drobienie i brak pchnięcia wyżej spowodował spadki. Oczywiście to inny poziom był, bardziej opłacalny do akcji zrzutu czy tam shorta no ale może tu też się opłaca. Nie wiem czy te longi jeszcze są i z jakich poziomów, w każdym razie jest ich więcej jeśli dobrze czytam te informacje.
Obrazek

Polecimy jak nam zagrają :) Nudny boczniak nie musi oznaczać spadku. Cały czas patrząc na wydarzenia z ETH jestem bardziej przekonany do góry ,do tego jesteśmy na 0.5 fibo na eth. Bitcoin lubi -> |________| takie coś robić.

@Drobiak dziękuje za informacje :)

Początkujący
Posty: 248
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » sobota, 12 stycznia 2019, 22:52

Właśnie właśnie - nie dość że takiego 16-tego wygasają kontrakty XBT na bitku, to takie
ETH ma forka. Polecimy najpóźniej w środę, ale ch... wie w którą stronę. Moja szklana kula mówi, że UP.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 12 stycznia 2019, 22:54

@szlagaag No ale co takiego na ETH ma być co skłoniłoby do pompki. Nie dają nowych monet, wzrosty może w dłuższym terminie gdy coraz mniej kopaczy będzie zrzucać co wydobędą.

Zaznaczam, że nie jestem specjalistką, raczej pytam się niż stwierdzam.

No BTC lubi robić to co pokazałeś, ale równie można powiedzieć, że brakuje 3 nóżki jak w ostatnim zjeździe do szczytu. Ta 3 też była po dłuższym muleniu
Ostatnio zmieniony sobota, 12 stycznia 2019, 22:59 przez Lais, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » sobota, 12 stycznia 2019, 22:57

Lais pisze:@szlagaag No ale co takiego na ETH ma być co skłoniłoby do pompki. Nie dają nowych monet, wzrosty może w dłuższym terminie gdy coraz mniej kopaczy będzie zrzucać co wydobędą.

Zaznaczam, że nie jestem specjalistką, raczej pytam się niż stwierdzam.
Trudność wydobycia wzrasta 3->2 .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 12 stycznia 2019, 23:19

Mi by bardziej pasowało wyjście dołem, dużo mniejsze niż dwa z ostatnich dni, po czym chwila mulenia na "dnie" (3450 stamp), bart i wzrosty do docelowej strefy 5k.

Zobaczymy, czy się sprawdzi ;)

Chociaż nie ukrywam, że równie dobrze możemy zjechać sub 3k i zrobić "słynny spring".
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, bn801 i 21 gości