Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 12 stycznia 2019, 11:16

@kozaki_wiesi słowo pochodna oznacza, że coś się z czegoś wywodzi, ma w tym źródło, tak jak słowo kolorowy jest pochodną słowa kolor. Na razie to BTC jest jedynie pochodną kryzysu i szukania alternatyw płatniczych (to drugie słabo mu wychodzi globalnie).
Cyfrowe złoto to porównanie lub raczej szukanie porównania przez holderów mające uzasadnić sens holdowania hehe. Ci co trzymają od pewnych poziomów mogą tak mówić. Dla tych co kupili na szczycie jedynym porównaniem jest "gówniana inwestycja" ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Corso » sobota, 12 stycznia 2019, 12:40

Adsero pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 06:18Dopóki cena nie zjedzie poniżej 3k, a zjedzie, to btc nie kupie. Kasa na giełdzie już czeka, ale do zakupów jeszcze trochę.
...też mam taką "nadzieję" , ale że to mega nieprzewidywalny rynek , ostatnio nabyłem za 70% zainwestowanych PLN po średniej cenie 3700 usd jako długoterminowa lokata ...(może rok - może 5 lat ??)
....myślę , że przy długoterminowej lokacie nie ma to , aż tak "dużego" znaczenia czy kupisz ( + - 700 ) .....no chyba , że chodzi o co najmniej 100BTC :lol: :lol: .....u mnie to kwota to koło 10BTC 8-) choć ciągle liczę na jakiś mały zjazd i 30% PLN czeka jeszcze na giełdzie ...... :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 12 stycznia 2019, 14:25

koło 10 btc to 120k pln. Nieźle, spokojnie możesz z tego zrobić 500-600k w najbliższym roku-dwóch. Oczywiście zakładając, że nie walniesz panic sella przy BTC za 1800$ :roll:

na razie stoję na stanowisku, że dołek nie padł.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Corso » sobota, 12 stycznia 2019, 14:39

BitJanusz pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 14:25Oczywiście zakładając, że nie walniesz panic sella przy BTC za 1800$ :roll:
wbiłem se ;) do łba , że nawet przy zjeździe w takie rejon jak piszesz , a może nawet niżej ?? nie poddam się :lol: ...... a nawet jak akurat wtedy fundusze pozwolą to jeszcze dokupię :mrgreen:

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » sobota, 12 stycznia 2019, 15:07

Corso pisze:wbiłem se do łba , że nawet przy zjeździe w takie rejon jak piszesz , a może nawet niżej ?? nie poddam się ...... a nawet jak akurat wtedy fundusze pozwolą to jeszcze dokupię
Czyli wolisz nie sprzedać wiedząc,ze bedzie -50% a dokupić i mieć XX btc ,zamiast sprzedać i nie wpłacać $ i odkupić na spadku taką samą ilość btc? Genialne :D
Ostatnio zmieniony sobota, 12 stycznia 2019, 15:20 przez szlagaag, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Corso » sobota, 12 stycznia 2019, 15:20

szlagaag pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 15:07Czyli wolisz nie sprzedać wiedząc,ze bedzie -50% a dokupić i mieć XX btc ,zamiast sprzedać i nie wpłacać $ i odkupić na spadku taką samą ilość btc? Genialne
może i genialne to nie jest , ale na spadek w rejony 2k $ nie mamy żadnej gwarancji ( tak samo jak na wzrost do poziomu xxxxx $ )
jak wspomniałem to inwestycja na x-lat , a nie bieżący obrót , więc myślę , że i tak jest gitara to co kupiłem przy obecnym ( dość niskim ) poziomie , a jak jeszcze spadnie to nie pochlastam się , ale wiadomo , żal może być .......
wniosek z tego taki , że za 2-3lata nie potrzeba mi miliona pln ....spokojnie zadowolę się kwotą 500k jak napisał @BitJanusz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » sobota, 12 stycznia 2019, 15:21

Corso pisze:może i genialne to nie jest , ale na spadek w rejony 2k $ nie mamy żadnej gwarancji ( tak samo jak na wzrost do poziomu xxxxx $ )
jak wspomniałem to inwestycja na x-lat , a nie bieżący obrót , więc myślę , że i tak jest gitara to co kupiłem przy obecnym ( dość niskim ) poziomie , a jak jeszcze spadnie to nie pochlastam się , ale wiadomo , żal może być .......
wniosek z tego taki , że za 2-3lata nie potrzeba mi miliona pln ....spokojnie zadowolę się kwotą 500k jak napisał @BitJanusz
Tylko u wszystkich jest pewność ,że urośnie. Nie sprzedam dokupię na dołku xd Tak osoby mysla od 15 000$ dokupili przy 6000$ liczac ze to juz dolek teraz juz nie maja pewnie za co kupowac. I czekaja zeby odrobic swoje straty ,lecz 6000$ juz moga nigdy nie zobaczyc. Tak samo moze byc z 3000$. Skąd wiesz ze obecny poziom jest dosc niskim poziomem? Przez ile 3 lata? urosło z 100$ do 20000 a Ty przy 3800 mowisz ze to niski poziom.
Ostatnio zmieniony sobota, 12 stycznia 2019, 15:22 przez szlagaag, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 12 stycznia 2019, 15:21

@Corso kupuj na dołku, sprzedawaj na górce.
Holderów BTC, tych z ostatniego roku poznasz po siwych włosach lub tym, że są już łysi ;)
To oczywiście żarty, żadna porada

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » sobota, 12 stycznia 2019, 15:22

xtraderx pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 07:34Ty zdajesz sobie sprawę że i tak nikt Cię tu nie bierze na poważnie, dlatego że podczas koncowki hossy byłeś mega bykiem a podczas możliwej końcówki bessy jesteś mega misiem?
Wtedy nie zajmowałem się grą na giełdzie i byłem zielony. Dopiero robiłem swoje pierwsze transakcje (choć grą tego nie można było nazwać). Byłem typowym nowicjuszem, szacowałem, że bessa skończy się gdzieś w połowie 2017 roku, zaś BTC osiągnie 50000$. Kupiłem bajkę pt. BTC zbawi świat (którą zresztą do dzisiaj podtrzymują rozmaici holderzy typu Bentyn), nie wiedząc, że opłaty rosną tak wykładniczo, że gdyby cały świat zaczął używać BTC to jeden przelew kosztowałby wywrotkę złota - nie ma na to szans.
xtraderx pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 07:34Szeroka adopcja przyjdzie nagle, tak sam jako ze wszystkim na świecie. W mojej ocenie nie zdążymy nawet zauważyć kiedy to się stanie. 10 lat temu smartphone'y praktycznie nie istniały w ogólnym rozumieniu, dopiero jakaś namiastka się pojawiała. A teraz ?
Nie rozumiem tylko dlaczego ma to iść w parze z ceną. Smartpone'y w 10 lat opanowały świat, BTC w 10 lat jest w punkcie wyjścia. Wydaje się, że blockchain oparty o pow po prostu nie nadaje się do używania na szeroką skalę, zaś środowisko nie próbuje tego zmienić i najprawdopodobniej nie jest w stanie (bo przy każdej próbie pojawią się zaraz przeciwnicy, spory itd.). Zastanawialiście się dlaczego na świecie nie istnieje żadne państwo, czy nawet firma o systemie anarchistycznym? No właśnie. Z bitcoinem jest podobnie - brakuje mu szefa i odpowiedniego zarządzania.

Niezależnie od spekulacji - jedno jest pewne - nikt tym nie chce płacić (pomimo, że taka jest tego fundamentalna funkcja), a ma cenę napompowaną jak eksplodująca żaba. To powinna być wystarczająca przesłanka do shorta.

Nikt tym nie chce płacić -> zatem trzeba coś zmienić -> co można zmienić? -> cenę lub technologię -> cena musiałaby przejść totalne załamanie, aby ludzie uznali, że nie jest przepompowana, technologii (np. na tangle) nie da się zmienić, z uwagi na naturę BTC (środowisko nigdy się nie dogada).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 12 stycznia 2019, 15:22

@szlagaag
miałem na myśli oczywiście nie brak SL (bo to szaleństwo), tylko żeby kolega nie czekał (w razie pogłębienia spadków) aż zobaczy -50% i dopiero sprzedał, a tak czasem u początkujących zwłaszcza inwestorów bywa ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: benq » sobota, 12 stycznia 2019, 15:32

osobliwy_nick pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 15:22Zastanawialiście się dlaczego na świecie nie istnieje żadne państwo, czy nawet firma o systemie anarchistycznym? No właśnie. Z bitcoinem jest podobnie - brakuje mu szefa i odpowiedniego zarządzania.
Ale brniesz.
Bitcoin jest anarchistyczny?
To spróbuj zrobić niezgodny z zasadami double spend.
Spróbuj zrobić forka i przekonać ludzi, aby choć 10% mocy przeszło na Twoją stronę.
Zrób swoją kryptowalutę i przekonaj procesory płatności do jej adaptacji.
Spróbuj złamać krzywe eliptyczne i kraść ludziom bity.
Bitcoin nie jest firmą, a jednak zarządzanie siecią istnieje.
Celem nadrzędnym firmy, jako organizacji biznesowej jest zarobek. Bitcoin można bardziej przyrównać do organizacji non-profit. Jedynym celem sieci jest jej samoutrzymanie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Corso » sobota, 12 stycznia 2019, 15:33

szlagaag pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 15:21Tylko u wszystkich jest pewność ,że urośnie. Nie sprzedam dokupię na dołku xd Tak osoby mysla od 15 000$ dokupili przy 6000$ liczac ze to juz dolek teraz juz nie maja pewnie za co kupowac. I czekaja zeby odrobic swoje straty ,lecz 6000$ juz moga nigdy nie zobaczyc. Tak samo moze byc z 3000$. Skąd wiesz ze obecny poziom jest dosc niskim poziomem? Przez ile 3 lata? urosło z 100$ do 20000 a Ty przy 3800 mowisz ze to niski poziom.
ale , dokładnie tak samo można będzie rozumować przy wspominanym poziomie 1800 $ , czekajmy na 900 - 400 a może jednak 20$ ...??

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 12 stycznia 2019, 15:37

@BitJanusz na bitbay nie ma SL, zresztą nie wiadomo czy ich brak czy ewentualne wprowadzenie w ruch to większe szaleństwo, bo jak były to ceny czasem leciały o 50% hehe

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 12 stycznia 2019, 16:10

@Lais to nieźle można kosić na tym BB w takim razie. Nie próbowałem, ale jeśli ceny bywają tak dzikie, to ustawienie się z koszyczkiem naprawdę nisko może dać niezły zarobek.

To samo na binance swoją drogą. ustawiasz limit buy na -75% obecnej ceny na wszystkich altach w parze z BTC (niestety trzeba bota lub odpowiedniej stronki, są takie) i czekasz na szpilę. Przykład: PIVX. Kupujesz i 5 minut później sprzedajesz 4x drożej. Oczywiscie tego typu flashcrash nie zdarza się często i warto mieć to na uwadze, ale podczas dropu z 6k do 3k było co najmniej kilka takowych... czasem o bardzo głębokim zakresie. Stosując wyłącznie tę metodę szło się wzbogacić kilkunastokrotnie nawet.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » sobota, 12 stycznia 2019, 16:17

@BitJanusz Tylko trzeba trafić jeszcze w danego alta i giełdę, a przy obecnej ilości coinów i giełd jest to dość mała szansa.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 12 stycznia 2019, 16:22

@BitJanusz no tak, ale na BB już tego nie ma bo zlikwidowali, oni lubią likwidować każdą opcję by został tylko średniowieczny bazar kup/sprzedaj.
Teraz tam jest mało ludzi i w sumie nie ma dołków czy szpil, nieduże oferty są wstanie zatrzymać cenę. Za to dzikie ceny są oczywiście na askach, to norma, typowa dystrybucja.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » sobota, 12 stycznia 2019, 16:29

Lais pisze:@BitJanusz no tak, ale na BB już tego nie ma bo zlikwidowali, oni lubią likwidować każdą opcję by został tylko średniowieczny bazar kup/sprzedaj.
Teraz tam jest mało ludzi i w sumie nie ma dołków czy szpil, nieduże oferty są wstanie zatrzymać cenę. Za to dzikie ceny są oczywiście na askach, to norma, typowa dystrybucja.
Jak nie ma ,jak są. Źle szukasz. :) Przejdź na dolara/euro na bitbayu a się przekonasz.
@Lais chodziło o szpile w gore i w dol. Można wyłapać i dolara więcej na tanim alcie ,później odkupić btc i jest profit.
Ostatnio zmieniony sobota, 12 stycznia 2019, 16:36 przez szlagaag, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 12 stycznia 2019, 16:30

co do kursu to takie pitu pitu jak obecnie, przerywane sporadycznie "obrazkiem akcja serca" to źle mi się kojarzy

@szlagaag tak, w tym sensie to wiem, znam te absurdy

Na bitfinex to krążą pod linią poprowadzoną od 4218 przez szczyty pierwszego zatrzymania spadków (ok 3880)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
-12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » sobota, 12 stycznia 2019, 17:15

benq pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 15:32Bitcoin jest anarchistyczny?
To spróbuj zrobić niezgodny z zasadami double spend.
Spróbuj zrobić forka i przekonać ludzi, aby choć 10% mocy przeszło na Twoją stronę.
No właśnie, to Ty spróbuj. To jest właśnie zasadniczy problem. Sieć nie działa (tak jak powinna, kompletnie nie jest konkurencyjna w stosunku do obecnego systemu płatności), a nikt nic z tym nie robi. Po pierwsze nie ma pracowników, to kto ma robić? Po drugie - spróbuj zrobić forka i wprowadzić np. technologię block-lattice, tak jak w nano. Nie ma na to szans. Zresztą nawet, gdyby sieć śmigała jak formuła 1, nadal ogromnym problemem jest bańka na cenie.
benq pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 15:32Celem nadrzędnym firmy, jako organizacji biznesowej jest zarobek. Bitcoin można bardziej przyrównać do organizacji non-profit. Jedynym celem sieci jest jej samoutrzymanie.
I to jest problem. Parafrazując klasyka: na dnie oceanu w Rowie Mariańskim żyją sobie rurkowce, całkowicie bezpiecznie od milionów lat, zdecydowanie realizują cel - samoutrzymanie. W tym samym czasie ludzie polecieli na Księżyc. Bitcoin może i przetrwa, ale poza tym nie osiągnie nic więcej.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 12 stycznia 2019, 17:28

@osobliwy_nick nie ma pewności czy jakieś bakterie nie poleciały jednak na ten Księżyc z człowiekiem, a nic nie wydały na badania, paliwo, sprzęt itp. hehe

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, juscik, serek312, yaretzky i 17 gości