BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: keeper » środa, 9 stycznia 2019, 15:16

jesteś taker'em więc płacisz..
lepiej jest bez ukrytych ofert

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Awesomist » środa, 9 stycznia 2019, 15:17

Jak dla mnie to dobry ruch, bo konkurencja to zlikwidowała (a brakowało) i teraz jest tam walka botów. Ja przykładowo nie handluje botami tylko przez interfejs webowy i to jest mi na rękę. Aż się prosi o takie funkcje.
Przecież tak zazwyczaj ukryte oferty działają. Kraken też pobiera dodatkowe prowizje, a co gorsza wymaga o wiele większych ofert - tutaj można składać nawet małe oferty. Kraken dodaje bodajże 0.10% za ukrytą ofertę.
Teraz boty przebijają zawsze najwyższe oferty więc to jest dobra opcja bo będą się czasami pakować na ukryte.

1) Jak chcesz zebrać zlecenie z rynku to możesz wystawić korzystniejszą ofertę niż z orderbooka i bardzo możliwe, że kupisz BTC taniej (lub sprzedaż drożej). Bo albo się nadziejesz na hidden offer albo ktoś się nadzieje na Twoją ofertę. Likwiduje to spread więc kupując taniej/sprzedając drożej jest tak jakbyś miał mniejszą prowizję de facto a nie musisz anulować po 10 razy tego samego zlecenia i chyba taki był zamysł.
2) Jak chcesz wystawić po prostu ofertę w orderbook to nie używaj ukrytych ofert
3) A jak chcesz walnąć dużą ścianką na orderbook to jest super sprawa, bo zostanie zjedzona po Twoim kursie, boty też jej nie przebiją nie wiadomo ile (więc możesz sobie wyliczyć moment gdy np. bardziej opłaca się wystawić ściankę ukrytą niż zwykłą aby zniwelować wyższą prowizję - ja tak robiłem u konkurencji.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » środa, 9 stycznia 2019, 16:04

mudol pisze: środa, 9 stycznia 2019, 15:14@BitMarket.pl Chyba nie bardzo rozumiem, jeśli ktoś ma ukrytą ofertę sprzedaży na powiedzmy LTC 140zł, najwyższa oferta widoczna jest na 145zł, a ja wystawię ofertę kupna za 142zł to ja płacę prowizję? :shock:


Tak, w takim przypadku zostanie pobrana prowizja Market Taker i natychmiastowa realizacja zlecenia.
Do przykładu dodajmy jeszcze, że najwyższa widoczna oferta kupna wynosi 139 PLN. Wystawiając zlecenie po kursie 138.9999 PLN masz pewność, że nie zostanie ono zrealizowane z pozycji Market Taker.
Rozumiemy, że każdy z użytkowników chciałby aby to Jego oferta była najkorzystniejsza, nie była przebijana innymi zleceniami i realizowana w pierwszej kolejności, oczywiście jako Market Maker
Niestety nie jest to możliwe.

@doooku
Jak na powyższym przykładzie - wystawiając zlecenie inne niż najkorzystniejsze masz pewność, że nie zostanie ono natychmiast zrealizowane, jego realizacja nastąpi z pozycji Market Maker.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1097
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: CzarnaOwca » środa, 9 stycznia 2019, 17:28

@BitMarket.pl Albo nie czytasz tego co ja napisałem albo nie rozumiesz, albo ja kompletnie mam coś z głową nie tak, czyli jeśli jest najwyższa oferta SPRZEDAŻY WIDOCZNA jest 139zł, ktoś zrobił ukrytą ofertę sprzedaży na 137zł, a ja widząc, że jeszcze mogę dać ofertę KUPNA bez prowizji wystawię ofertę na 138zł to JA zapłacę prowizję?! Bo raz piszecie, że zapłacę, po chwili w drugim zdaniu piszecie, że nie zapłacę, więc przeczytajcie jeszcze raz co ja napisałem i odpowiedzcie z sensem :roll:

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: tarpan » środa, 9 stycznia 2019, 17:32

@BitMarket.pl dla mnie to glupota że trafiając na ukrytą ofertę bedzimy płacić prowizję taker, tym bardziej że najtansza giełdą nie jesteście. przypomne ze do dziś tak naprawdę nie jest pewne jak podatkowo rozliczać prowizje pobierane przez giełdę, a Wy nie wystawiacie faktur, co jeszcze bardziej komplikuje sprawę. dla grajacych DT takich jak ja to bardzo niekorzystnie, gdyż od pobranych przez Was prowizji muszę płacić podatek, a przy prowizjach taker DT robi sie mało opłacalny, co może zmniejszyć i tak kiepską płynność

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Lais » środa, 9 stycznia 2019, 19:12

No i już bociarze zaczęli płakać, że są oferty ukryte, bo oczywiście najlepiej zawłaszczyć wszystko pod własny tyłek.
Może wreszcie pomyślicie, że zwykły człowiek grający przez stronę internetową nie będzie ganiał się z botem co chwilę zmieniając swoją ofertę bo to robota dla masochistów i idiotów i zrezygnuje z takiej giełdy tak jak ja zrezygnowałam z bitbaybot i obecnego upierdliwego cyrku, że nie można się na niczym skupić bo bot ciągle prześladuje - gdy nie mam oferty to chce kupić/sprzedać po innej cenie, ale tylko gdy wystawię to już oczywiście zrobi wszystko bym nie kupiła/sprzedała bo idiota "wie po jakiej cenie chce kupić sprzedać dopiero gdy koś inny wystawi ofertę tak jakby nie miał własnej strategii" (cudzysłów bo to sarkazm)
Oferty ukryte gwarantują wolny rynek, a nie rynek prześladowania człowieka przez bota.

Oferty ukryte to więcej nowych, zwykłych klientów dla giełdy czyli większy ruch oraz nowe ofiary dla was bociarze do wyleszczania :p
Poza tym ofert ukrytych to może nie być na giełdzie gdzie są małe spready czy jest duży ruch, no ale wy na taką pewnie nie idziecie bo takie są dla specjalistów tradingu, tylko wybieracie takie gdzie jest duży spread by łatwą kasę trzaskać na idiotach (taki januszowy biznes). (no soryy ale śmieszą mnie te płacze o ukrytych)
Trzeba umieć dostosować się do zmian, a nie taka moralność Kalego, że jak zwykły człowiek musi ganiać się z botem to dobrze i wszystko jest ok, ale jak wam jakaś zmiana nie pasuje to już koniec świata.
Rynek musi dawać szansę każdemu, a nie być ustawiony pod jedno lobby.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1097
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: CzarnaOwca » środa, 9 stycznia 2019, 20:34

Myślę, że okres Ci się zbliża i stąd ten stek bzdur, ukryta oferta byłaby do przełknięcia, gdyby kupujący i sprzedający płacili tą samą prowizję (chyba tak na Cryptopii i HitBTC jest). Ja wystawiając ofertę niższą od najwyższej kupna ROZUMIEM, że płacę niższą prowizję co jest uwzględnione w regulaminie tej giełdy jak i w cenniku, jeśli choć raz zapłacę wyższą niż powinienem bo ktoś miał ukrytą ofertę to zgłaszam na policję kradzież pieniędzy i oszustwo, bo inaczej tego nazwać nie można. i NIE, nie zwiększy to ruchu na tej giełdzie wręcz przeciwnie, każdy który poczuje się oszukany przez @BitMarket.pl a tak właśnie będzie, przerzuci swoje środki na inną giełdę gdzie sytuacja jest jasna i klarowna. Dodatkowo jeszcze bardziej zmaleje ruch.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: g100 » środa, 9 stycznia 2019, 20:58

Nie demonizujmy. Już abstrahując od bzdur, które przy takich okazjach wypisuje Lais, to sam sposób naliczania prowizji jest prawidłowy. Kiedy zbierasz z arkusza ofertę, która już tam siedziała to płacisz taker niezależnie od tego czy ona była ukryta czy widoczna, bo ważne jest to kto był pierwszy.

Poza tym, nawet bez ofert ukrytych zawsze istnieje możliwość, że zapłacisz taker wbrew intencjom, bo arkusz jest dynamiczny i ten, który widzisz przy składaniu zlecenia niekoniecznie musi być tym wobec którego ostatecznie wykona się twoje zlecenie. Na bitcoinowych giełdach desynchronizacja może sięgać i dziesiątków sekund, więc w praktyce tak czy siak handlujesz w prwnym stopniu na ślepo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1097
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: CzarnaOwca » środa, 9 stycznia 2019, 21:13

Oczywiście masz rację, ale to już moja wina będzie, że się "spóźniłem" o sekundę i ktoś wcześniej wystawił, nawet nie raz na tym traciłem, szczególnie rok temu kiedy nawet 100 osób siedziało jednocześnie na giełdzie. Natomiast JEST różnica czy jest widoczna czy nie, bo jeśli jest widoczna to świadomie daję niższą aby właśnie nie płacić tej zbójeckiej prowizji. Wystarczy, że giełda wyrówna opłaty i nie będzie płaczu. Wtedy to bankowo wzrośnie im ruch na giełdzie i będą mieć większe profity. ale jeśli będzie tak jak planują to ja znikam i przenoszę się na inną giełdę gdzie tak bezczelnie w wuja nie będą lecieć.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » środa, 9 stycznia 2019, 21:54

@mudol
Tak jak napisaliśmy w wyjaśnieniach wcześniej. Jeżeli się obawiasz, że Twoje zlecenie zostanie zrealizowane jako Market Taker, nie wystawiaj zleceń z najkorzystniejszą ceną. Takie zlecenie nie będzie z pewnością zrealizowane (poza przypadkiem opisanym przez @g100).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1097
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: CzarnaOwca » środa, 9 stycznia 2019, 22:04

@BitMarket.pl ok, czyli świadomie tracicie klienta, bo przy pierwszym takim numerze zmieniam giełdę i będe to polecał także innym. Oszukiwać przez was się nie dam.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Awesomist » środa, 9 stycznia 2019, 23:04

mudol pisze: środa, 9 stycznia 2019, 21:13 Oczywiście masz rację, ale to już moja wina będzie, że się "spóźniłem" o sekundę i ktoś wcześniej wystawił, nawet nie raz na tym traciłem, szczególnie rok temu kiedy nawet 100 osób siedziało jednocześnie na giełdzie. Natomiast JEST różnica czy jest widoczna czy nie, bo jeśli jest widoczna to świadomie daję niższą aby właśnie nie płacić tej zbójeckiej prowizji. Wystarczy, że giełda wyrówna opłaty i nie będzie płaczu. Wtedy to bankowo wzrośnie im ruch na giełdzie i będą mieć większe profity. ale jeśli będzie tak jak planują to ja znikam i przenoszę się na inną giełdę gdzie tak bezczelnie w wuja nie będą lecieć.
Jak nie chcesz płacić prowizji market taker to po prostu wrzuć swoją ofertę jako market maker w orderbook nie próbując przebijać starej oferty - bo przecież bot i tak by Cię przebił zaraz z pierwszego miejsca. Wtedy nie będziesz miał problemu.

Dzięki ukrytym ofertom jest szansa, że nie będzie tak dużego spreadu na giełdzie (już praktycznie nie ma - przynajmniej teraz) co może spowodować głębszy orderbook.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Lais » środa, 9 stycznia 2019, 23:08

do @płaczków
jeżeli ja piszę bzdury to weź zaloguj się do bitbaybot z przeglądarki i sobie pohandluj klepiąc w klawiaturę.

Poza tym kiedy ja pisałam, w wątku bitbaybot o tym, że pobieranie opłaty taker od nadziania się na ofertę ukrytą jest trochę niesprawiedliwe to oczywiście też były komentarze, że piszę bzdury i jakoś nikt tam nie płakał w tej sprawie.
Jak widać nie dogodzi się płaczkom. Zmieniaj giełdę jak Ci nie pasuje, a nie płaczesz.
Prawda jest taka, że polskie giełdy to przeważnie żałosne miejsca, nikt mądry tam nie robi zakupów przy tych cenach i spreadzie tylko robi dystrybucję tego co kupił na giełdzie zagranicznej i dobrze o tym wiecie bo sami macie tam konta ...

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Awesomist » środa, 9 stycznia 2019, 23:17

@Lais a ja tam lubię nasze giełdy - można sowicie zarobić obserwując giełdy $ bo nasze idą z opóźnieniem ;)

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Lais » środa, 9 stycznia 2019, 23:27

@Awesomist no tak, oczywiście, chodzi mi ogólnie o brak wielu opcji, o dziurawy orderbook, o brak wszystkiego - tu głównie piszę o bitbaybot, który ma tylko kup/sprzedaj i megalomańskie wyobrażenie, że są wielką giełdą.

Ja w każdym razie na bitmarket konto sobie założę, właśnie ze względu na to, że są oferty ukryte czyli opcja dla człowieka, który chce mieć spokój od bota. Jeśli mnie przebije bot to znaczy, że chciał kupić drożej czy sprzedać taniej a nie tylko dlatego, że widzi moją ofertę - i ja taki stan rzeczy akceptuję a nie tą obecną paranoję na bitbaybot.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1097
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 10 stycznia 2019, 08:18

Musisz być strasznie naiwną dziewczyneczką, skoro twierdzisz, że na bitmarket nie ma botów i że ukryte zlecenie uchroni Cię przed przebiciem, wystarczy, że będą dwa boty, które będą się przebijać i już po Twoich cudownych marzeniach. Jak sama piszesz nie masz tam jeszcze konta, więc nie wiesz co się tam dzieje jak kilka botów wleci. Każda giełda ma boty i jak chcesz przebijać ręcznie oferty to często będziesz plecy widzieć. Beka.

@Awesomist Boty mają to do siebie, że można je łatwo oszukać, wystarczy wyczuć jakie progi mają i od jakich ofert przebijają i to nie raz mi się udawało. Ale płacąc market taker pomimo braku takiej oferty widocznej w orderbooku to oszustwo.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Lais » czwartek, 10 stycznia 2019, 19:04

@mudol daruję sobie komentowanie dziewczyneczki oraz odpowiadania w podobnym stylu choć muszę stwierdzić, że słoma chyba w butach uwiera skoro nie umiesz kulturalniej.
Odpowiedź jest nielogiczna - nie mam tam konta więc nic nie twierdzę o tym co tam jest, bo nie mam konta (2 razy powtórzone byś skumał nielogiczność).

2. Ja nie muszę wystawiać ofert z przodu jak boty co się zabijają i np dziś nadziały się na ładne czerwone świece. Ja wystawiam tam gdzie uważam, że cena dotrze i jak dotrze to nie chcę widzieć, że dotarła ale była o 1 grosz wyższa niż moja oferta i zostaję z niczym. Po to są mi potrzebne oferty ukryte by upierdliwy bot robił co tam chce niech se lata gdzie chce ale nie przyklejał się do mnie.
Na bitbay gdy były ukryte radziłam sobie dobrze, bez ukrytych też sobie radziłam, ale mam dość tej upierdliwości bo to wykańcza nerwowo i fizycznie i zabiera kupę czasu - kumasz?

Bez odbioru

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1097
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 10 stycznia 2019, 22:35

@Lais skumaj najpierw czacze jak działają boty a dopiero potem pisz takie głupoty jak wyżej. Również bez odbioru, nie ma co z Tobą dyskutować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: hanti » wtorek, 22 stycznia 2019, 00:02

@mudol ma tutaj rację. Jeżeli składam ofertę sprzedaży w wyższej cenie niż najwyższa widoczna oferta kupna to zawsze prowizja powinna być typu market maker. Jest to troszkę zdzierstwo po stronie Bitmarket, po co?
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Lais » wtorek, 22 stycznia 2019, 10:56

@hanti przyznać rację komuś po tej wymianie zdań to chyba trzeba niedoczytać :p

Akurat ja nie polemizowałam w kwestii opłaty taker, tylko ogólnego płaczu na oferty ukryte. Podobnie robił bitbaybot, że pobierał taker od nadziania się na ukrytą i to mi się też nie podobało, dlatego używałam opcji post only :p

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości