Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 9 stycznia 2019, 16:00

będą jaja jak trafię z żartem sprzed miesiąca, że nakręcimy kolejny trójkąt znizkujący tylko z podłogą na 3k :mrgreen:

brak odreagowania wyżej, niż 0,382 to byłaby nowość na tej bessie, prawdę mówiąc...
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 9 stycznia 2019, 16:08

koparki pisze: środa, 9 stycznia 2019, 15:52 tam była zupełnie inna sytuacja
Zgadza się dlatego jest to napisane na rysunku. Natomiast schemat budowania bulltrapów przed spadkiem jest bardzo podobny od wielu miesięcy i chyba to miał na myśli autor
Poza tym to wykres 4H a Ty piszesz o 3D. Zobacz na przykładzie LTC jak istotne jest analizowanie różnych interwałów

Na powyższych wykresach świeca 4H wygląda raczej neutralnie (podobnie 1D) i racjonalne wydawałoby się ustawienie SL dla longa z niższych poziomów i czekanie na rozwinięcie sytuacji. Jednak 1H pokazuje jasno że ta (zielona!) świeczka to silna wyprzedaż rozpoczęta bardzo sprytnie w czasie jej rysowania a dokończona już na nowej. Kto obserwował tylko 4H i wyżej stracił świetną okazję na odwrócenie pozycji i shorta

Dodano po 4 minutach 47 sekundach:
@BitJanusz
Jaja to będą jak kurs na finexie z premium zmieni się na discount :lol: a to nie jest niemożliwe jeśli Twój żart okaże się rzeczywistością i zaczną pękać longi :twisted:
Ostatnio zmieniony środa, 9 stycznia 2019, 16:40 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » środa, 9 stycznia 2019, 16:11

Zatrzymalismysiena 0.5fibo całego ruchu wzrostowego od 6 stycznia.
Różnica % między finexem a innymi maleje.
Kurs ETH ,dosyć łagodnie reaguję na spadki btc ,regularnie wraca na 150$ <bitmex>.

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 9 stycznia 2019, 16:37 przez szlagaag, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: spidersEverywhere » środa, 9 stycznia 2019, 16:24

Jestem amatorem ale kupy mi się coś nie trzyma.. Czytam ten wątek, poprzez opatrzenie próbuję się trochę uczyć i o ile rozumiem, że traderzy mogą grać pod różne 'figury', które zostały opisane w AT i na ich podstawie można szacować procentowo (na bazie historycznych danych) wyjście to nie bardzo widzę sens tzw fraktali w małej skali. Przyczepię się tylko do tych dwóch ostatnich podejść ale tylko dlatego, że są pod ręką, niech autorzy nie biorą tego wpisu do siebie personalnie.
@bitloteiros wkleił wycinek gdzie zaznaczone fragmenty są lekko podobne do siebie ale to co było przed tymi fraktalami jest już zgoła inne. @ergorg wkleił wg mnie kompletnie nie podobne do siebie fragmenty (ani ilość barów, ich zasięg, nawet 'głębokość') również o całkiem innym poprzedzającym kursie i czego ma to dowodzić? Czegoś nie rozumiem czy te fraktale są faktycznie kiepsko dobrane?
Nie wiem czy fraktale w tak krótkich okresach mają jakąkolwiek wartość. Przecież takich ledwo podobnych fragmentów jest pełno, identycznych pewnie znalazłoby się nawet wiele... Gdyby miały jakikolwiek sens to już lepiej by było skorzystać z aplikacji do wyszukiwania takowych bo przecież algorytm pod to jest dosyć banalny. O ile pod figury gra pewna grupa osób stąd jest większe prawdopodobieństwo ich realizacji o tyle przy fraktalach, które często są wyrwane z kontekstu (np wcześniej na dane ruchy miały wpływ jakieś zdarzenia, które teraz nie występują) nie ma sensu się nimi sugerować.. Czy jak to jest? :P

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » środa, 9 stycznia 2019, 16:40

szlagaag pisze: środa, 9 stycznia 2019, 16:11Kurs ETH ,dosyć łagodnie reaguję na spadki btc ,regularnie wraca na 150$ <bitmex>.

nie ma się co dziwić skoro nagroda za wydobycie bloku zmaleje . uważajcie z szortowaniem eth
---

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » środa, 9 stycznia 2019, 16:50

koparki pisze: środa, 9 stycznia 2019, 16:40nie ma się co dziwić skoro nagroda za wydobycie bloku zmaleje . uważajcie z szortowaniem eth

tylko może być jak z BCH, że to już jest w cenie.
niby każdy miałby drugą darmową monetę a mało kto wytrzymał do samego forka i sprzedaż zaczęła się sporo czasu przed forkiem

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » środa, 9 stycznia 2019, 16:58

@CRXEE8 ja mówię o zmianie nagrody z 3 do 2 eth (mniejsza inflacja) a nie o shitcoinach wynikających z forka , szukałem na szybko ale nie wiem czy po tym forku to nastąpi, ktoś może potwierdzić ?

https://ethereum.stackexchange.com/ques ... nople-fork
---

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » środa, 9 stycznia 2019, 17:10

bitloteiros pisze: środa, 9 stycznia 2019, 15:41
Raczej już nie podjedziemy wyżej niż 4050 przed ew spadkiem ale jak tak to dołożę do shorta chyba że włączy się wysoki vol, wtedy rozważę zamknięcie


Jak już zacząłeś o fraktalach...
Może by go odwrócić? :)
Spoiler:
Obrazek

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » środa, 9 stycznia 2019, 17:17

CRXEE8 pisze:tylko może być jak z BCH, że to już jest w cenie.
niby każdy miałby drugą darmową monetę a mało kto wytrzymał do samego forka i sprzedaż zaczęła się sporo czasu przed forkiem
Z tego co widzę to na eth podczas kazdego hardforka max cena byla 1-2 dni po wydarzeniu.
Więc wątpie ,że tym razem jeszcze podczas halvingu byłoby inaczej.
Ostatnio zmieniony środa, 9 stycznia 2019, 17:29 przez szlagaag, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » środa, 9 stycznia 2019, 17:22

BitJanusz pisze:brak odreagowania wyżej, niż 0,382 to byłaby nowość na tej bessie, prawdę mówiąc...
Jak to mówią, kiedyś musi być ten pierwszy raz. Nie ma co się zafiksować na jednym schemacie. Ten przedstawiony przez Ciebie sprawdzał się do tej pory. Któryś z kolei nie wypali.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7629
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12833
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 9 stycznia 2019, 17:29

spidersEverywhere pisze: środa, 9 stycznia 2019, 16:24@ergorg wkleił wg mnie kompletnie nie podobne do siebie fragmenty (ani ilość barów, ich zasięg, nawet 'głębokość') również o całkiem innym poprzedzającym kursie i czego ma to dowodzić? Czegoś nie rozumiem czy te fraktale są faktycznie kiepsko dobrane?




Jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie.

O to chyba chodzi na rynku, moja AT będzie u mnie działać, a niekoniecznie zadziała u Ciebie. Ważne, żeby samemu podejmować decyzje, a nie w oparciu o kogoś z forum. Przynajmniej, jeśli potem będzie się kogoś winić, to tylko siebie. :)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 9 stycznia 2019, 17:37

1235674 pisze: środa, 9 stycznia 2019, 17:10Jak już zacząłeś o fraktalach...
Może by go odwrócić?
Może stać się i tak. Bycze scenariusze zacznę rozważać jeśli
1. Przebijemy linię szyi na obrotach
2. Zrobimy istotne HH
3. Utrzymamy istotne wsparcie z jednoczesnym odrzuceniem niskiej ceny na obrotach - widoczny popyt
Póki co wciąż mamy trend spadkowy a wszelkie wybicia 4k+ są wykorzystywane przez sprzedających (poniekąd słusznie). Brak paliwa z konsekwentnie zamykających się shortów za to longi napuchły jakbyśmy znów byli w uptrendzie i to nie w dolnych partiach 3xxx ale w szczytowych co sugeruje retailersów a nie Smart Money. Z takim plecakiem ciężko będzie wspiąć się wyżej bez mega newsa ale takiego typu gamechanger. Tak że najpierw shakeout imho
W każdym bądź razie otwieranie longów teraz jest równie rozsądne jak shortowanie <3200

@prap0n
Było sporo czasu na arbitraż + przerwa w pn
Ostatnio zmieniony środa, 9 stycznia 2019, 17:42 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » środa, 9 stycznia 2019, 17:39

Uderzanie glowa w sciane. 200 EMA W1




Tak w ogole jak patrze na spread bitfinexa to ciagle mam spiskowe teorie dziejow ze jakis grubas z botem sztucznie podtrzymywal go tak aby byl >= $120. No idealnie byl trzymany powyzej $120 przez wiekszosc czasu.
Teraz chyba przekonfigurowali boty :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 9 stycznia 2019, 17:46

prap0n pisze: środa, 9 stycznia 2019, 17:39Uderzanie glowa w sciane. 200 EMA W1
Plus mediana BB 3D
Włącz jeszcze 7, 30 i 100 EMA i dopiero (nie)ciekawie to będzie wyglądać - 2 x death cross :twisted:

Obrazek

Historycznie podobna sytuacja miała miejsce na przełomie 2014/2015

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 9 stycznia 2019, 18:33 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 9 stycznia 2019, 17:59

@@prap0n

wprawdzie EW do mnie nie przemawia, ale zasięg i zachowanie kursu z Twojego rysunku - jak najbardziej. Dlatego będę radośnie napełniać shorty, gdy dojedziemy do 4800-5200, a SL pewnie postawię na okolicach ~0,7 - gdzie owszem, skapituluję, ale z cholernym zdziwieniem i znakiem od rynku, że już czas przerzucić się na ruletkę albo totolotka :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kluka » środa, 9 stycznia 2019, 18:27

Przejrzalem na szybko ostatnie 2 strony i wszyscy zgonym glosem za spadkami... wiec chyba dokupie
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 9 stycznia 2019, 18:29

spidersEverywhere pisze: środa, 9 stycznia 2019, 16:24Jestem amatorem ale kupy mi się coś nie trzyma.. Czytam ten wątek, poprzez opatrzenie próbuję się trochę uczyć
spidersEverywhere pisze: środa, 9 stycznia 2019, 16:24Nie wiem czy fraktale w tak krótkich okresach mają jakąkolwiek wartość. Przecież takich ledwo podobnych fragmentów jest pełno, identycznych pewnie znalazłoby się nawet wiele...
Moim zdaniem nie mają żadnej wartości, podobnie jak analiza techniczna. To myślenie magiczne. Tyle, że analiza techniczna przynajmniej niekiedy identyfikuje właściwie koincydencje i próbuje zrozumieć rynek, natomiast szukanie fraktali, to totalne błądzenie po ciemku, brak wyjaśniania niczego. Analiza techniczna zwykłe popełnia ten błąd, iż operuje na zbyt dużym poziomie ogólności, nie ukonkretnia swoich formacji na różne przypadki. Trójkąt zniżkujący jest trójkątem i koniec. Nieważne, że przykładowo kurs w ramach tego trójkąta mknie w górę, a cała formacja znajduje się, powiedzmy w silnym trendzie wzrostowym albo ma zaraz poniżej silne globalne wsparcie. I w takim przypadku to jest właśnie myślenie magiczne.

Podam Ci inny przykład. Gdyby Newton 350 lat temu posługiwałby się analizą techniczną do zrozumienia fizyki naszego wszechświata - wszystkie ciała niebieskie poruszałyby się po liniach prostych albo wcale, bo doszedłby do wniosku, że skoro jabłko spada prostu w dół to grawitacja może powodować tylko ruch po prostej w jakąś stronę. Gdyby zaś szukał fraktali, to stwierdziłby, że skoro wszystkie ciała spadają z takim samym przyspieszeniem, to są zrobione z tych samych pierwiastków. A o trajektoriach poruszania się ciał nawet nie próbowałby zabrać głosu.

Nie bądź Newtonem w upośledzonej wersji. Spróbuj zrozumieć rynek na swój sposób. Zresztą istnieje prosty wyznacznik skuteczności danej metody - zapytaj ludzi, którzy ją stosują, czy zarabiają. Jeśli zarabiają i są szanse, że dzieje się to dzięki ich, nawet najbardziej głupiej teorii, a nie doświadczeniu - jest to dobra teoria. Podobnie jak najgłupsza teoria naukowa tłumacząca wszechświat - nie jest w istocie głupia.
Ostatnio zmieniony środa, 9 stycznia 2019, 18:41 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 9 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kluka » środa, 9 stycznia 2019, 18:30

w sumie to nie wiem czemu znaczaca wiekszosc tak za spadkami... na moje oko ladna flaga nam sie zbudowala, niedlugo czas na druga noge...
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 9 stycznia 2019, 18:40

Kluka pisze: środa, 9 stycznia 2019, 18:27Przejrzalem na szybko ostatnie 2 strony i wszyscy zgonym glosem za spadkami... wiec chyba dokupie


Wszystkie, czyli te parę osób, które się tu wypowiedziało? ;)

raczej słaby barometr kursu, nie sądzisz?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7629
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12833
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 9 stycznia 2019, 18:42

@osobliwy_nick przecież wszystkie te trójkąty i inne formacje to tak naprawdę fraktale, tyle, że już zdefiniowane. Rysuje Ci się trójkąt zniżkujący - powinno wyjść górą.

Bulkowski policzył prawdopodobieństwo wyjścia górą/dołem tych formacji, a fraktale które czasami ktoś tu wrzuci to formacje, których tak naprawdę jeszcze nikt nie zdefiniował. Można by poszukać więcej podobnych sobie na wykresie i stworzyć nowe formacje. :P
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 9 gości