Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » piątek, 28 grudnia 2018, 20:30

@BitJanusz ten ISHS jak najbardziej był do zrealizowania. Przy takich krzywych ISHS dobrze jest nie tylko przebić linię szyi, ale zrobić też lokalne HH. W każdym razie warto mieć na uwadze jego target, pełne 18k$ :D I chyba jeszcze dobrym sygnałem, że rynek gra daną figurę jest wyjście z niej na relatywnie wysokim wolumenie :D
Spoiler:
Aktualnie 4h :D
Spoiler:
### edited: 2018-12-28 21:39 ###
@jasiuwolny tak, widać, że wolumen i kształt całkiem inny, dlatego dla mnie to bardziej cup and handle, ale ja jestem praktykiem/statystykiem, niż teoretykiem, który czeka miesiącami na idealny książkowy "setup", każdy ma własną strategię :D
Ostatnio zmieniony piątek, 28 grudnia 2018, 21:40 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jasiuwolny » piątek, 28 grudnia 2018, 21:51

@anagamidev przyznasz że drugi spoiler na 4h trochę naciągany ;) Zobaczymy jak zamknie się dzisiejszy dzień, ale jeśli nie będzie widocznego dalszego odbicia to week na stagnacji a tydzień zaczynamy od małego odbicia.

Dodano po 27 minutach 49 sekundach:
@anagamidev Zgadza się, czytałem wcześniej jak pisałeś o swoich pozycjach z wklejaniem screenów i między innymi(w mojej ocenie) Twoje posty wnosiły więcej niż inne przez to że swoje zdanie popierałeś konkretnymi ruchami a nie teoretyzowałeś nie robiąc ruchów. Przez to też pisałem że zbyt rozbieżne analizy przyhamowywały mnie w wchodzeniu z kapitałem aż zacząłem bardziej polegać sobie. Inaczej pisać wierząc i inwestując, a inaczej pisać co chwile co innego jak tylko rynek się zmienia, dlatego też zaproponowałem z ankietą aby sprawdzić ile ludzi jak dużo ma nadal plecak i czeka tak z całego serca na odbicie aby odrobić straty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7634
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12836
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 28 grudnia 2018, 22:02

Widzę fraktal, może się rozkręcić podobnie jak w połowie grudnia. :D

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 28 grudnia 2018, 22:20

hmm... pierdyknie, czy utrzymają? ;)

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 28 grudnia 2018, 22:32

@Bitmar
A może ankieta ws "exchange run" 3 stycznia?
1. Wypłaciłem już BTC
2. Wypłacę 3 stycznia
3. Zostawiam na giełdzie część na grę
4. Jaki "exchange run" ???
To nam da jakiś obraz na temat użytkowników forum. A tak w ogóle to fajna inicjatywa chociaż wątpię czy większość środowiska weźmie udział mimo pozytywnego wpływu jaki mógłby mieć taki event na kurs jak i na samych hodlerów
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 28 grudnia 2018, 22:41

@bitloteiros @Bitmar

A moze po prostu.... co bedzie szybciej
1. Bedzie 1xxx $
Czy
2. 5xxx$

:mrgreen:

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jasiuwolny » piątek, 28 grudnia 2018, 22:47

Wydaje mi się że zbyt duża rozbieżność i na 5 tys będzie szybki dump a na dołek bedzie trzeba przynajmniej pare miesięcy popracować, już teraz stawiam na to że 70% ankietowanych odpowie na 5k

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: edgardo » piątek, 28 grudnia 2018, 23:22

@bitloteiros, A o co chodzi z tym "exchange run"? Co ma być 3 stycznia? I żeby nie było to pytałem wójka gogla ale nic ciekawego nie chciał mi powiedzieć.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » piątek, 28 grudnia 2018, 23:29


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kluka » piątek, 28 grudnia 2018, 23:54

bitloteiros pisze: piątek, 28 grudnia 2018, 22:324. Jaki "exchange run" ???
Ocb bo szczerze powiem ze bardziej świętuje ostatnio

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
Ok widzę już :mrgreen: lepiej bd się wypowiadał w "weekendowe odloty" teraz :lol:
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 28 grudnia 2018, 23:58

Do poduszki dla tych którzy nie wierzą że BTC może być alternatywą dla ludzi w czasie kryzysu i niekoniecznie oznacza inwestycję wysokiego ryzyka z której ucieka się w pierwszej kolejności.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)

Brak jakichkolwiek BTC w swoim portfolio jest dosyć ryzykowne imho
PS
Dodałbym jeszcze Turcję do tego zestawienia ale to nie mój wykres
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » sobota, 29 grudnia 2018, 00:04

Trochę OT :
https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstr ... ze/1370rfb
a wystarczyłaby płatność BTC i nie byłoby problemu :mrgreen:

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jasiuwolny » sobota, 29 grudnia 2018, 00:32

Podejrzewam że tu nie ma problemu z transferem bankowym a samą wypłacalnością..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 29 grudnia 2018, 00:41

ergorg pisze: piątek, 28 grudnia 2018, 22:02Widzę fraktal
A taki fraktal jak na pomarańczowo?

Obrazek

1. Szczyt.
2. Pierwszy spadek od szczytu.
3. Zielona dzida.
4. Kontynuacja spadków.

Poza tym te dzidy przy spadkach mają mniejszy wolumen, niż inne świece o porównywalnym body w ich okolicy. Zaznaczyłem wszystkie takie na obrazku i ta dzida z dzisiaj ma chyba najdłuższe body i najmniejszy wolumen.
Brave New World

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 29 grudnia 2018, 01:07

bitloteiros pisze: piątek, 28 grudnia 2018, 22:32 @Bitmar
A może ankieta ws "exchange run" 3 stycznia?
1. Wypłaciłem już BTC
2. Wypłacę 3 stycznia
3. Zostawiam na giełdzie część na grę
4. Jaki "exchange run" ???
A gdzie punkt 5?

5. Nie biorę udziału w kretyńskich inicjatywach, które niczego nie udowodnią, a mogą zdestabilizować sieć i giełdy, zasiać panikę i uwalić kurs.

Akcja niczego nie udowodni, bo weźmie w niej udział mała część społeczności a spora część trzymanych na giełdach coinów jest nie do ruszenia, bo są zabezpieczeniem otwartych pozycji. Więc giełda, choćby była nieuczciwa, poradzi sobie pewnie z tym "runem".

Ale pomysłodawca akcji może za to w kluczowym momencie uruchomić ddosa i puścić fakenewsa "Giełda X nie wypłaca i się zwija!"
I zarobek życia gotowy :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 29 grudnia 2018, 01:59

ekonokomik pisze: sobota, 29 grudnia 2018, 01:07Akcja niczego nie udowodni, bo weźmie w niej udział mała część społeczności a spora część trzymanych na giełdach coinów jest nie do ruszenia, bo są zabezpieczeniem otwartych pozycji. Więc giełda, choćby była nieuczciwa, poradzi sobie pewnie z tym "runem".
:shock:
Niestety zgadzam się z tym że zbyt mało osób weźmie udział w tej akcji. Co do reszty to jest jedyny sposób aby sprawdzić która giełda jest wypłacalna a która nie. Nie widzę innej opcji dokonania audytu niż wypłata większości (w idealnym wypadku wszystkich) BTC. Chyba lepiej to zrobić kiedy wszystko wydaje się ok niż kiedy będzie już za późno bo znów jakaś menda zawinie się ze środkami użytkowników.
Nie rozumiem co to znaczy "nie do ruszenia". Wypłacasz na 1 dzień. A jeśli wypłaciliby wszyscy lub przeważająca większość to
ekonokomik pisze: sobota, 29 grudnia 2018, 01:07pomysłodawca akcji może za to w kluczowym momencie uruchomić ddosa i puścić fakenewsa "Giełda X nie wypłaca i się zwija!"
taka akcja gówno by dała ddosowcowi skoro na giełdach nie byłoby BTC do sprzedania i ubicia ceny. Bardziej prawdopodobne jest że cena poszybowałaby wysoko z braku podaży a ci którzy zostaliby na fiatach pokazaliby znów jak wygląda prawdziwe FOMO.
Oczywiście to sytuacja hipotetyczna i marne szanse na realizację
ekonokomik pisze: sobota, 29 grudnia 2018, 01:075. Nie biorę udziału w kretyńskich inicjatywach, które niczego nie udowodnią, a mogą zdestabilizować sieć i giełdy, zasiać panikę i uwalić kurs.
To jest już w ogóle bez sensu - jak można zdestabilizować sieć lub giełdę wypłacając BTC na prywatny portfel na 1 dzień??? I jak można uwalić wtedy kurs skoro nie byłoby komu sprzedawać??????
No ale oczywiście mniej kretyńskie jest trzymać środki 24/7 na giełdzie czyli de facto nie mieć nad nimi w tym czasie żadnej kontroli :roll: .
Giełdy BTC to nie banki gdzie jest powszechnie wiadome że bank run to katastrofa dla nich i dla całej gospodarki. Każda giełda powinna mieć 100% pokrycia i poza brakiem prowizji przez 1 dzień nie powinna tego odczuć w żaden inny sposób a jeśli już to znaczy że coś tam jest nie tak i tym bardziej trzeba stamtąd jak najszybciej się zawijać.
Moim zdaniem bezbłędna inicjatywa i jedyny sposób przeprowadzenia niezależnego i w pełni wiarygodnego audytu ale jak już napisałem wyżej marne szanse na realizację m in przez podejście takie jak Twoje. Lepiej się oszukiwać że wszystko jest cacy i obudzić się z ręką w nocniku. Typowe podejście "mój głos i tak nic nie zmieni" "i tak wszyscy palą węglem" "i tak wszyscy kradną" itp
Nawet jakby miałoby się coś stać to lepszy taki zapowiedziany stress test z bitkami w portfelu niż kiedy gówno jebnie w wentylator bez ostrzeżenia gdy większość będzie miała środki na giełdach obojętne czy fiaty czy krypto bo nie wiadomo która zniknie
Ostatnio zmieniony sobota, 29 grudnia 2018, 02:34 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » sobota, 29 grudnia 2018, 02:00

Coś grubszego może wisieć w powietrzu. Ktoś ruszył 48k bitków. Większy ruch na tym portfelu/portfelach był w połowie 2016 gdy bitek był po 400-700$ oby nie przyszło mu realizować zysków bo może nam zapewnić taki dump, że aż d*pe urwie. https://www.blockchain.com/btc/tx/cff2d ... c3cf73dc38

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: aprojection » sobota, 29 grudnia 2018, 02:32

Vilv pisze: sobota, 29 grudnia 2018, 02:00Coś grubszego może wisieć w powietrzu. Ktoś ruszył 48k bitków. Większy ruch na tym portfelu/portfelach był w połowie 2016 gdy bitek był po 400-700$ oby nie przyszło mu realizować zysków bo może nam zapewnić taki dump, że aż d*pe urwie. https://www.blockchain.com/btc/tx/cff2d ... c3cf73dc38
Podobna sytuacja byla w czerwcu z wlascicielem tych Bitkow:
"Bitcointalk: Transfered 48500 BTC yesterday :)"
Ja bym stawial, jesli juz, ze te 500 Bitow idzie na sprzedaz :>

Swoja droga, takie sytuacje pokazuja tylko ulomnosc ("transparentnosc") BTC - i tutaj uklon w strone privacy coins.

Przegladalem ostatnio jakies filmiki gdzie ludzie nagrywaja i wrzucaja do neta jak placa Dash-em za jakies tam zakupy. Nie moze byc tak, ze jestesmy w stanie skopiowac z takiego filmu kod QR i przegladac historie transakcji, portfele, zawartosc etc... (w niektorych przypadkach calkowita ilosc transakcji dla danego sklepu, bo czasem operuja tylko jednym QRc).

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 29 grudnia 2018, 02:36

@bitloteiros, "nie do ruszenia", bo aby wypłacić BTC musiałbym zamknąć pozycję, np. ze stratą. Że o stratach na prowizji i przesyle nie wspomnę.
bitloteiros pisze:taka akcja gówno by dała ddosowcowi skoro na giełdach nie byłoby BTC do sprzedania i ubicia ceny.
Gdyby ludzie wypłacili 90% BTC to może miałbyś rację. Ale jak wypłacą 5% to na giełdach będzie wystarczająco BTC, a przecież w momencie wywołania paniki nikt nie będzie znał zasięgu akcji. A panika ma to do siebie że nie rządzi się logiką.
bitloteiros pisze:To jest już w ogóle bez sensu - jak można zdestabilizować sieć lub giełdę wypłacając BTC na prywatny portfel na 1 dzień???
Ano tak jak opisałem. O jednej godzinie tysiące ludzi składa zlecenia wypłaty. To nie jest normalne. Nawet poprawnie działająca i uczciwa giełda nie jest pewnie przygotowana na to, że wszyscy klienci naraz, w jednej chwili zlecą wypłaty. To je zakorkuje. Giełda musi je przeprocesować, pewnie sięgnąć do zimnych portfeli. Normalnie nikt by nie panikował przez wiele godzin, ale tu, przy takiej akcji, wystarczy iskra, czyli sprawnie puszczony fakenews, że "nie wypłacają!". Efekt: kolejni ludzie rzucą się do wypłaty.

Ale masz rację w jednym: na tej giełdzie, która miałaby być ofiarą, kurs by poszybował, bo kolejni klienci zamienialiby swoje fiaty na BTC by uciec. Na innych nie wiem. Zależy, czy ludzie w panice też zaczęliby wypłacać BTC, czy raczej próbowali się ich pozbyć przewidując spadki.
bitloteiros pisze:Moim zdaniem bezbłędna inicjatywa i jedyny sposób przeprowadzenia niezależnego i w pełni wiarygodnego audytu
Dobra, powiedzmy, że 3 stycznia nic się nie wydarzy. Giełdy będą pracować poprawnie, wypłaty wyjdą. Czego ten "w pełni wiarygodny audyt" dowiedzie? Będziesz wtedy spał spokojnie, bo giełdy przeszły test?
A jak oszacujesz jaki procent klientów wziął udział w akcji? Chyba tylko bardzo zgrubnie na podstawie ruchów z portfeli giełd i zmian na orderbooku.
bitloteiros pisze:Moim zdaniem bezbłędna inicjatywa i jedyny sposób przeprowadzenia niezależnego i w pełni wiarygodnego audytu ale jak już napisałem wyżej marne szanse na realizację m in przez podejście takie jak Twoje. Lepiej się oszukiwać że wszystko jest cacy i obudzić się z ręką w nocniku. Typowe podejście "mój głos i tak nic nie zmieni" "i tak wszyscy palą węglem" "i tak wszyscy kradną"

Wycieczki osobiste nie dodadzą racji Twoim słowom. Jeśli od razu widać "marne szanse na realizację", nieważne z jakiego powodu, to nie jest to "bezbłędna inicjatywa" tylko inicjatywa nietrafiona i źle przygotowana.

To tak jakbyś organizował strajk, wiedząc, że ma szanse powodzenia tylko wtedy gdy weźmie w nim udział co najmniej 90% pracowników. To warunek konieczny. Ale z góry wiesz, że 70% z nich w ogóle o strajku nie słyszało, a z pozostałych, spora część nie widzi w nim sensu. Ale organizujesz twardo dalej i masz poczucie żalu, że to ludzie mają złe podejście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: benq » sobota, 29 grudnia 2018, 09:13

Do posta @ekonokomik dodałbym jeszcze, że to świetna okazja dla scamerskich giełd/kantorów/portali żeby w ten dzień pokazać „patrzcie, jestem taki wypłacalny”, a kilka dni/tygodni później zrobić wielki skok na kasę.
Tak jak tether udowodnił nam, że na wybrany przez nich moment wszystko na kontach się zgadza, więc firma jest w pełni legitna i nie ma żadnych powodów do obaw, nieprawdaż? ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 13 gości