Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 05.07.2020 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął środa, 1 lipca 2020, 17:13

<8000$
13
19%
8000-10000$
31
46%
>10000$
23
34%

Liczba głosów: 67
Początkujący
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jasiuwolny » piątek, 28 grudnia 2018, 18:51

@depar Możesz to rozwinąć? Walka cenowa ok, ale narazie cena wróciła do stanu z wczoraj delikatnie przebijając średni poziom więc rozumiem że zamknięcie dzisiejszego dnia jest/powinno być na większym plusie niż do tej pory?

@new06 Jeśli to sie sprawdzi to mój plan pójdzie w łeb

Dodano po 12 minutach 5 sekundach:
Jestem przygotowany na zrzut w nocy po wzroście ale jeśli pójdzie dzida w dół to zrobimy to szybciej, tak czy inaczej gotowy jestem że jutro wykresy na czerwono

Weteran
Reputacja: 359
Reputacja postu: 
3

Postautor: zomos2 » piątek, 28 grudnia 2018, 19:22

@new06 To teraz weź te 4h i rozszerz wykres i doklej kilka wskaźników, wolumen etc. Bo jak nie to pobożne życzenie i z tej strzałki można zrobić wentylator lub zegarek :D

Weteran
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
6

Postautor: Harmony » piątek, 28 grudnia 2018, 19:40

Czyżbyśmy mieli koniec fazy B i długo oczekiwany spring na nowy rok ?

@new06 , jak to widzisz?

Początkujący
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
1

Postautor: sens » piątek, 28 grudnia 2018, 19:54

a mój update wygląda tak: ;)

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4627
Reputacja postu: 
5

Postautor: BitJanusz » piątek, 28 grudnia 2018, 19:55

@Harmony

ja częściowo grałem pod ten pomysł, ale dołek na 3100$ zamiast na 3250$ kompletnie mi popsuł schemat.

Akumulacja to nie tylko jakieśtam bazgroły i kreseczki. Generalnie chodzi o to, że MM testują pewien poziom, by sprawdzić popyt. Skutkuje to krótkimi zejściami poniżej poziomu wsparcia - wtedy, kiedy ten popyt rzeczywiście wystąpi.

Czy wleczenie się od 3400 do 3100$ wygląda na taki test? w moim mniemaniu nie i dlatego IMO ten schemat nie będzie miał zastosowania. Jeśli dobrze rozumiem (@new06 popraw jeśli się mylę), to poziomy SC i ST(B) nie powinno dzielić wielodniowe mulenie, tylko szybki zjazd i odbicie wskazujące na rzeczywisty popyt w strefie.

aha i taka uwaga jeszcze luźna do osób rysujących ORGR... wiecie, mam nadzieję, że pod ORGR gra się gdy zostanie narysowany i zostaną spełnione jego warunki (przebicie linii szyi na rosnącym wolumenie), a nie wtedy, kiedy kreski z grubsza się tak ułożą, a prawe ramię jeszcze nie istnieje? ;) ;) ;) oczywiście można kupić na jakimś poziomie potencjalnego prawego ramienia z sensownym SL, ale to trochę strzelanie (nie potępiam, sam tak zrobiłem). Pod figury powinno się grać, gdy są oczywiste, a nie liczyć, że może się narysują (albo i nie) :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: jasiuwolny » piątek, 28 grudnia 2018, 20:00

@sens Aż tak bym optymistyczny nie był zważając na zmniejszony wolumen który de fakto powinien na tak intensywnym (jak pokazałeś) wybiciu być zdecydowanie wyższy a tu niestety sukcesywnie się zmniejsza..

@BitJanusz oRGR niektórzy podejrzewam że rysują z spekulacyjnym wyprzedzeniem.. Ale nadal wolumen nie pasuje w prawym ramieniu

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » piątek, 28 grudnia 2018, 20:04

@jasiuwolny

i właśnie takie rysowanie nieźle upupiło co niektórych:

Obrazek

niektórzy może pamiętają, bo było to "na tapecie" wtedy na twitterach i innych.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: jasiuwolny » piątek, 28 grudnia 2018, 20:10

A masz może pełny obraz z wolumenami? Ja bym sie zastanowił czy ten przykład nie można by naciągnąć do poziomu samej głowy w której (mocno na siłe) w dołku można dorysować ramiona przy poziomach 8850 USD, jeśli wolumen po prawej był by wzrostowy, a opadający na szczycie ZONKa to bym się nie ładował....
A tym czasem powoli idzie w UP

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4393
Reputacja postu: 
1

Postautor: new06 » piątek, 28 grudnia 2018, 20:11

BitJanusz pisze: piątek, 28 grudnia 2018, 19:55poziomy SC i ST(B) nie powinno dzielić wielodniowe mulenie, tylko szybki zjazd i odbicie wskazujące na rzeczywisty popyt w strefie.
Ale chodzi Ci o to, że konkretnie okres pomiędzy tymi eventami jest rozwleczony, czy któryś z eventów?
Jeżeli okres pomiędzy eventami jest rozwleczony, to jakoś tam może świadczyć, że mm działają (kupują lub sprzedają), są zainteresowani danym poziomem i utrzymaniem na nim kursu, aż dokończą swoją robotę. Odnośnie kwestii "rozwleczenia" poszczególnych eventów. SC powinien być dynamiczny - i tak jest też tu (jeśli to rzeczywiście SC). Spring też w teorii powinien być dynamiczny. Co do wszystkich rodzajów ST - z tego co wiem mogą i często są nieco rozciągnięte. Popatrz na to z tej perspektywy. Jeżeli mamy do czynienia z akumulacją w przedziale np. 3k - 4k, to mm wolą raczej postawić ordery w okolicach 3k i zachęcać drobnicę do ich realizacji na tym poziomie. Rozwleczone dołki o większym wolumenie wskazują na akumulację. Rozwleczone lub złożone szczyty o dużym wolumenie wskazują na dystrybucję.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2109
Reputacja postu: 
6

Postautor: domator » piątek, 28 grudnia 2018, 20:13

@BitJanusz
No to jest oczywiste ze kazda figura moze "nie wyjsc" i dlatego czujnosc na linii szyij jest konieczna. Ja jednak zagralem prawe ramie w dol, a teraz sie odwrocilem i gram w gore. Nawet jesli linia szyji zatrzyma kurs to bede na proficie.
A co jesli pojdziemy strzalka new06 czyli w dol? To tez wysiade tyle ze na profitowym SL.
Nie widze nic zlego w graniu takiej figury podczas jej rysowania jesli sie zachowuje zdrowy rozsadek i ciasne SL.
Zreszta - jak rysowalem - to mozna widziec jako 5cio falowy impuls wzrostowy i tez mniej wiecej powinien podobnie wygladac.
Zreszta - do cholery - przeciez cos musialo odbic po tych spadkach.....
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL
split.click - podział ekranu na kilka części

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » piątek, 28 grudnia 2018, 20:16

@jasiuwolny , wolumen po przebiciu linii szyi był żałosny i w rezultacie nastąpiło silne odrzucenie i downtrend. Coś takiego może (ale nie musi) zdarzyć się u nas. Jakieś podskoki na śmiesznych słupkach w okolicy szyi = SHORT.

@new06, miałem na myśli rozwleczony okres od przebicia poziomu potencjalnego SC aż do dołka na 3100. Dzięki za wyjaśnienie :)

@domator ja również tak zagrałem (sell 4100$ buy 3600-3700), miałem jednak na myśli, że zasięg ruchu i ewentualny sens kontynuacji przy grze pod figurę ma sens dopiero, kiedy figura rzeczywiście powstanie ;) ja kupiłem z innego powodu, tj. odbębnienie fib 0.5 całego wzrostu, po którym w opcji byczej powininna pojawić się kontynuacja uptrendu (zobaczymy, czy udana) - i tutaj może zostać narysowany tak oRGR, jak i dramatyczny w skutkach double top.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 6188
Reputacja postu: 
5

Postautor: ergorg » piątek, 28 grudnia 2018, 20:23

BitJanusz pisze: piątek, 28 grudnia 2018, 20:16i tutaj może zostać narysowany tak oRGR, jak i dramatyczny w skutkach double top
Już nie dramatyzujmy. :P

Komu się udało wejść w L temu się udało, reszcie pozostaje czekać teraz na rozwój akcji i podejście pod linię szyi iHSa. ( O ile tam podejdziemy) A wtedy dwie opcje, albo S albo L zależnie od ruchów na wykresie.

W tym momencie uważam zbyt ryzykowne wchodzenie w L, a tym którzy już mają takowy chociaż ustawić SL minimum bezstratny. ;)

Nie komplikujmy tego aż tak bardzo. :D

---

Ktoś już tu porównywał do invHSa z czerwca/lipca:

BitMEX - 10% fee discount for 6 months

Pomogłem? Grosza daj ergorgowi, sakiewką potrząśnij, sakiewką potrząśnij...
BTC: 1FjVy9eGDZtpjnAoHo6KHPdXzsezRSggqt

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: jasiuwolny » piątek, 28 grudnia 2018, 20:29

@BitJanusz i wedle podstaw tej figury prawy wolumen powinien być wzrastający odnosząc się od lewego ramienia, idąc przez szyje a kończąc na wzrastającym wolumenie po prawym ramieniu. Podejrzewam że wtedy największy wolumen był w głowie a ludzie myśleli że to dopiero początek nie patrząc na kończące się zainteresowanie zakupami

@ergorg nie był bym aż tak optymistyczny

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4680
Reputacja postu: 
5

Postautor: anagamidev » piątek, 28 grudnia 2018, 20:30

@BitJanusz ten ISHS jak najbardziej był do zrealizowania. Przy takich krzywych ISHS dobrze jest nie tylko przebić linię szyi, ale zrobić też lokalne HH. W każdym razie warto mieć na uwadze jego target, pełne 18k$ :D I chyba jeszcze dobrym sygnałem, że rynek gra daną figurę jest wyjście z niej na relatywnie wysokim wolumenie :D
Spoiler:
Aktualnie 4h :D
Spoiler:
### edited: 2018-12-28 21:39 ###
@jasiuwolny tak, widać, że wolumen i kształt całkiem inny, dlatego dla mnie to bardziej cup and handle, ale ja jestem praktykiem/statystykiem, niż teoretykiem, który czeka miesiącami na idealny książkowy "setup", każdy ma własną strategię :D
Ostatnio zmieniony piątek, 28 grudnia 2018, 21:40 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: jasiuwolny » piątek, 28 grudnia 2018, 21:23

@anagamidev przyznasz że drugi spoiler na 4h trochę naciągany ;) Zobaczymy jak zamknie się dzisiejszy dzień, ale jeśli nie będzie widocznego dalszego odbicia to week na stagnacji a tydzień zaczynamy od małego odbicia.

Dodano po 27 minutach 49 sekundach:
@anagamidev Zgadza się, czytałem wcześniej jak pisałeś o swoich pozycjach z wklejaniem screenów i między innymi(w mojej ocenie) Twoje posty wnosiły więcej niż inne przez to że swoje zdanie popierałeś konkretnymi ruchami a nie teoretyzowałeś nie robiąc ruchów. Przez to też pisałem że zbyt rozbieżne analizy przyhamowywały mnie w wchodzeniu z kapitałem aż zacząłem bardziej polegać sobie. Inaczej pisać wierząc i inwestując, a inaczej pisać co chwile co innego jak tylko rynek się zmienia, dlatego też zaproponowałem z ankietą aby sprawdzić ile ludzi jak dużo ma nadal plecak i czeka tak z całego serca na odbicie aby odrobić straty

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 6188
Reputacja postu: 
3

Postautor: ergorg » piątek, 28 grudnia 2018, 22:02

Widzę fraktal, może się rozkręcić podobnie jak w połowie grudnia. :D

BitMEX - 10% fee discount for 6 months

Pomogłem? Grosza daj ergorgowi, sakiewką potrząśnij, sakiewką potrząśnij...
BTC: 1FjVy9eGDZtpjnAoHo6KHPdXzsezRSggqt

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » piątek, 28 grudnia 2018, 22:20

hmm... pierdyknie, czy utrzymają? ;)

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3018
Reputacja postu: 
5

Postautor: bitloteiros » piątek, 28 grudnia 2018, 22:32

@Bitmar
A może ankieta ws "exchange run" 3 stycznia?
1. Wypłaciłem już BTC
2. Wypłacę 3 stycznia
3. Zostawiam na giełdzie część na grę
4. Jaki "exchange run" ???
To nam da jakiś obraz na temat użytkowników forum. A tak w ogóle to fajna inicjatywa chociaż wątpię czy większość środowiska weźmie udział mimo pozytywnego wpływu jaki mógłby mieć taki event na kurs jak i na samych hodlerów
FAKT - negatywne nastawienie do BTC jest odwrotnie proporcjonalne do wiedzy jaką się ma na jego temat

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1640
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » piątek, 28 grudnia 2018, 22:41

@bitloteiros @Bitmar

A moze po prostu.... co bedzie szybciej
1. Bedzie 1xxx $
Czy
2. 5xxx$

:mrgreen:

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: jasiuwolny » piątek, 28 grudnia 2018, 22:47

Wydaje mi się że zbyt duża rozbieżność i na 5 tys będzie szybki dump a na dołek bedzie trzeba przynajmniej pare miesięcy popracować, już teraz stawiam na to że 70% ankietowanych odpowie na 5k

Wróć do „Przedszkole”