Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Hamas » sobota, 22 grudnia 2018, 16:44

ja wiem ze sie nie powinno niczego nikomu wytykac, ale majac takie zasoby i obracajac duzym hajsem, troche przykre ze spolecznosc na BB i sam BB wykazal sie tylko taka kwota :roll:

Obrazek

chwalic sie mozna i gratulowac trzeba, bo kazda inicjatywa jest dobra, ale na spontanicznej grupie ArcyTrade taka kwota wspomagajaca byla az 4.7 razy wieksza 8-)

pozdrawiam i niech da to do myslenia, ze mozna (trzeba) bardzo duzo poprawic pod katem wizerunkowym i funkcjonalnym samej gieldy :idea: :ugeek:

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » sobota, 22 grudnia 2018, 18:33

@1235674, dokładnie - pseudo giełda stworzona dla debili by robić im dystrybucję (robi to wąska grupa paroma botami, zresztą na jednym rynku wystarczy 1 bot by go sterroryzować bo tu nie ma wolumenu i wielu graczy) - nie dadzą ci kupić jako maker tylko mają wymusić jako taker z tym absurdalnym spread, który jeszcze się zwiększa bo orderbook pusty i jakieś szczątkowe oferty na początku.
Potem boty nie dadzą ci sprzedać jako maker, znów mają wymusić jako taker czyli masz im oddać ze stratą zysku i jeszcze zapłacić wysoką prowizję za brak wszystkiego co powinno być (różne opcje) na tej pseudo giełdzie.
Wolumen jest mielony wciąż przez te same boty.
Oferty ukryte wyłączone by boty dystrybucyjne miały wolne pole.
Wszystko co jest na tej bla bla giełdzie świadczy o głupocie twórców (dyplomatycznie byłoby "braku wyobraźni") lub o planie dystrybucyjnym stworzonym z bezczelną premedytacją bo oni wiedzą, że ludzie świadomi to widzą, no ale target to idioci.

Ten ich przedstawiciel odpowiada metodą kopiuj wklej, ciągle te same banały - szkoda czasu.

Sorry za język potoczny, no ale tu nie można bawić się w dyplomację.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 kwietnia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zapytajnik » wtorek, 25 grudnia 2018, 10:54

Czy szanowni "idioci" z tej giełdy (nazywani tutaj przez innych debilami) mogliby zdradzić z jakiego źródła biorą kurs dolara bo chciałbym zrozumieć ten fenomen, że gdy BTC spadł do 3700$ to oni nie cofali ofert i stali tam po 14500, a nawet kupowali ponad tę kwotę.

Naprawdę będę bardzo wdzięczny bo wtedy zrozumiem, dlaczego nic tutaj na dołku kupić nie można.

Oczywiście ja i tak bym nie kupił bo tutaj trzeba mieć żółte papiery by być zadowolonym, a ja ich nie posiadam, ale lubię sobie pooglądać te bzdury, że boty chcą sprzedać LTC po 135 zł gdy spadł do 30$ ....

Także bzdury pisze ten od bitbay, że wystawiają tutaj ludzie, bo jakby człowiek wystawił wtedy po 135 to boty nie dałyby mu sprzedać po tej kwocie i gdyby zaczął się z nimi przebijać to cena zeszłaby do jakiejś realnej. Ale, że nie było żadnego człowieka do męczenia przez boty to czekały sobie na idiotę, który kupi po 135.

nowy adres tego cyrku powinien brzmieć wyleszczarnia.net.pl
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 grudnia 2018, 11:24 przez zapytajnik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prezes » wtorek, 25 grudnia 2018, 10:55

@zapytajnik, to trzeba było zrobić arbitraż, jeszcze byś zarobił na tym.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » wtorek, 25 grudnia 2018, 12:31

@zapytajnik, może tacy idioci, co nie zarabiają w USD, albo tacy, którzy uważają że 14500zł za 1BTC to okazja, albo tacy co nie siedzą po nocach żeby przesuwać zlecenia o kilka złotych?

Odnośnie botów: a słyszałeś, że nie musisz być w pierwszy w arkuszu, żeby zlecenie się wykonało? Ustaw sobie satysfakcjonujacą cenę, usiądż na tyłku i sprawdź po jakimś czasie - możesz być mile zaskoczony.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 kwietnia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zapytajnik » wtorek, 25 grudnia 2018, 13:04

@g100, kilka złotych?, 500 zł różnicy to nie kilka złotych, szczególnie gdy może jeszcze spaść, więc te 500 zł (lub więcej) plus złodziejskie prowizje to już ładny procent na minus. (na ETH czy xrp ta sama paranoja cenowa)

"Ustaw sobie satysfakcjonujacą cenę, usiądż na tyłku" - dobre sobie, chyba nie wiesz co piszesz. Już raz tak zostawiłem i pomimo tego, że walor wzrósł, moja cena nie była wygórowana i na rynku nadrukowano niby 2000 sztuk sprzedaży to wszystkie transakcje kończyły się o 1 grosz przede mną i nie sprzedałem przez 24h. Musiałem ręcznie przebijać się z botami by sprzedać.

Na BTC to jeszcze możliwe co napisałeś, ale nie na LTC, ETH i innych zbotowanych rynkach (no chyba, że jest wielka dzida do góry)

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » wtorek, 25 grudnia 2018, 13:19

Więc trzeba było zostawić na dłużej niż 24h albo obniżyć cenę, żeby się stała bardziej atrakcyjna dla kupujących, a nie latać jak kot z pęcherzem między bitbejowymi drukarkami, które z definicji nie służą do handlowania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » wtorek, 25 grudnia 2018, 13:34

Wy chyba zartujecie z tym ze nie mozna sprzedac "bo boty"

@g100 dobrze pisze, jak macie jakies podstawy AT to zalozcie w ktorym kierunku pojdzie kurs i dodajcie pozycje. Beda musieli was wykupic albo wyprzedac. Ja nigdy nie mialem problemu ze sprzedaza. I nikt mnie nie przebijal albo blokowal, po prostu wiem ze te same "boty" beda chcialy popchnac cene w kierunku jaki jest na innych miedzynarodowych gieldach.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 kwietnia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zapytajnik » wtorek, 25 grudnia 2018, 13:53

@prap0n, ja piszę o cyrku i parodii giełdy a nie o normalnej, gdzie jest jak piszesz. Na parodii i cyrku też w kocu popchną w jakimś kierunku, ale gdy będę czekał to kierunek może być niezgodny z założeniami bo żółte papiery robią w gacie już przy małej czerwonej świeczce, a że kurs jest non stop absurdalny to jest co wyrównywać szczególnie dla arbitrażystów.
Nie pisałbym o tym gdybym tego na oczy nie widział, że bot schodzi z ceny nawet o 5 % w stosunku do tego co miał wcześniej byle by mi uniemożliwić sprzedaż, nawet gdy moja oferta to jakieś ochłapy i grosze. Gdyby spread nie był absurdalny a orderbook nie był żenująco pustawy to by tak się nie działo, a tak boty, które tylko w przebijaniu są dobre wykonują pełno debilnych ruchów, upierdliwiających cokolwiek bo widzą twoją ofertę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » wtorek, 25 grudnia 2018, 13:58

@zapytajnik,


"Na parodii i cyrku też w kocu popchną w jakimś kierunku, ale gdy będę czekał to kierunek może być niezgodny z założeniam"

Niestety, to twoj problem ze nie potrafisz okreslic kierunku. I nie ma tu zadnej winy gieldy (no moze poza miejscami po przecinku). Gielda rowniez nie kontroluje spreadu, tylko uczestnicy na niej grajacy.
Jak chcesz sprzedac tu i teraz to od tego jest opcja "Market Buy" "Market sell". Boty sa wszedzie i tez przebijaja natychmiastowo oferty ;)

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 kwietnia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zapytajnik » wtorek, 25 grudnia 2018, 14:12

@prap0n, dobra, szkoda gadać, nie rozumiesz w czym problem, dziwi mnie, że ktoś obyty na rynku nie widzi absurdów tej giełdy. Naprawdę polecam spróbowanie kupienia LTC na tym cyrku a potem sprzedania go ręcznie (oczywiście jako maker).
Market buy hehe - najlepiej teraz na BTC gdzie jakaś "większa oferta" (czyli za ponad tysiąc złotych haha) jest po 14700 (a następna za 14800) przy kursie na bitstamp 3767$ no wolne żarty. I ja miałbym to kupić gdy w tej chwili są możliwe co najmniej 2 sprzeczne scenariusze? Przy spreadzie który do prawdziwych ofert jest 500 zł ? Szkoda gadać.

Kto ma rozum to nie kupuje tutaj jako taker...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » wtorek, 25 grudnia 2018, 14:22

@zapytajnik,

Nie mowie ze wszystko jest idealnie, ale zlecenia przynajmniej na BTC mozna spokojnie wykonac. Pisze o wlasnych doswiadczeniach.
Wiadomo plynnosci brak, 2 miejsca po przecinku + brak SL

No niby nie chcesz placic taker fee a jednak ciagle nalegasz zeby szybko wykonac oferte :D Innego rozwiazania nie ma, mozesz sie jedynie przeniesc na gielde z wieksza plynnoscia.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 kwietnia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zapytajnik » wtorek, 25 grudnia 2018, 15:34

@prap0n, nie szybko tylko jeśli jest górka to chce sprzedać po cenie górki a nie o 300 zł niżej bo debil bot sie ze mną gania, nawet jak mam coś tylko za 100 zł a on za 100000 i dla mojej 100 obniża swój potencjalny zysk bo jest tworem psychopaty programisty i botem idioty, który najpierw kupił za drogo (bo się ganiał z kupującymi i ich przebijał) a teraz robi w gacie i chce sprzedać za tanio.

Zresztą większość tutaj tak łaskawie doradzających sami ma tam boty lub właśnie zrzucali idiotom z arbitrażu i jak tylko ktoś się odezwie pokazując te absurdy i wytykając idiotyczne wyłączenie ofert ukrytych to zawsze odzywają się te same osoby (nie piszę o Tobie), które czują, że ich wyleszczający biznes jest zagrożony.

I jeszcze jedno - jakby nie było żadnych ofert na tej parodii i wystawiłbyś btc (np za 10zł) po kursie 100 zł to debil bot chciałby swoje sprzedać po 99.99...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prezes » wtorek, 25 grudnia 2018, 15:54

zapytajnik pisze: wtorek, 25 grudnia 2018, 15:34bo jest tworem psychopaty programisty i botem idioty, który najpierw kupił za drogo (bo się ganiał z kupującymi i ich przebijał) a teraz robi w gacie i chce sprzedać za tanio.
Nic tylko zarabiać na takich botach co kupują na górce i sprzedają w dołku. Jak ja gdzieś widzę jakieś okazje to je wykorzystuje. No chyba że patrzysz na lewą stronę wykresu, wtedy wszystko wygląda pięknie i widać kto kupił na górce a kto sprzedał w dołku. Przyszłości nie przewidzisz. A co do giełdy to faktycznie na niektórych parach płynność jest mała i spread duży. Jak Ci nie pasują takie warunki to idziesz na giełdę gdzie spread jest odpowiedni i płynność duża. Tak działa rynek.

Co do botów to na każdej giełdzie są, są też animatorzy rynku i są też nabijacze wolumenu. Trzeba się w tym jakoś odnaleźć.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 kwietnia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zapytajnik » wtorek, 25 grudnia 2018, 17:40

@prezes, zadałem pytanie do idiotów jaki widzą kurs dolara, że kupują po tyle i po tyle a odpowiedzi są na mój temat czy robię to i tamto albo, że nie robię tego i to od osób, które wydawało mi się, że idiotami nie są, więc nie wiem o co chodzi w tym pisaniu nie nie temat. Komentuję sytuację w cyrku i to nie oznacza, że potrzebuję specjalnej troski bo sobie nie radzę.
Informuję, że nie jestem idiotą i nie trzeba mi pisać oczywistości.

A problemem w cyrku jest brak ofert ukrytych bo one gwarantowały wolny rynek, że można było sobie na spokojnie coś wystawić i jeśli ktoś przebił to znaczy ,że chciał dać więcej lub sprzedać taniej a nie, że boty przebijają wszystko gdziekolwiek się wystawi czy z przodu czy z tyłu (a one nie dzielą oferty wiec automatycznie cię blokują) i nie można w ogóle działać na wielu rynkach tylko non stop trzeba poprawiać ofertę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: hanti » wtorek, 25 grudnia 2018, 18:24

Duże spready oznaczają naprawdę małe zainteresowanie giełdą. Nie złość się, tylko przejdź sobie na inną giełdę.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » wtorek, 25 grudnia 2018, 18:35

zapytajnik pisze: wtorek, 25 grudnia 2018, 17:40 że można było sobie na spokojnie coś wystawić i jeśli ktoś przebił to znaczy ,że chciał dać więcej lub sprzedać taniej a nie, że boty przebijają wszystko gdziekolwiek się wystawi czy z przodu czy z tyłu (a one nie dzielą oferty wiec automatycznie cię blokują) i nie można w ogóle działać na wielu rynkach tylko non stop trzeba poprawiać ofertę.
A teraz nie mozesz sobie na "spokojnie" cos wystawic czy po prostu chcesz byc pierwszy na liscie ofert? Nikt ci nie zagwarantuje takiego prawa na zadnej gieldzie.

Ja jak sprzedaje to daje limit order z prawdopodobnym kierunkiem kursu (pare zloty w ta czy w tamta) i w wiekszosci przypadkow oferta zostaje zrealizowana. I gdzies mam czy boty wystawia oferty przedemna, poniewaz wiem ze i tak aby kurs byl przynajmniej podobny do gield zagranicznych - inni uczestnicy rynku zrealizuja to zlecenie. Zajmie to max parenascie minut.


Nie wiem kompletnie o co chodzi. Chcesz sprzedac szybko i natychmiast bez koniecznosci okreslania kierunku kursu -> market order. Brak plynnosci? Zmien gielde. Nie wiem po co mialbys "poprawiac" oferte? Zeby byc pierwszym w orderbooku?

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » czwartek, 27 grudnia 2018, 12:29

Czegoś ja tu Panowie nie rozumiem.
Jeżeli mam np samochód Audi, to nie wchodzę na forum BMW i piszę całe dnie postów typu, bo to bmw ma tak lipną nawigacje itp, opłakując ten problem. Jeżeli mam audi to mogę siedzieć i rozmawiać na forum o tej marce.

A tu pewna grupa ludzi aktywnie opłakuje iż to źle, to nie dobrze, jeżeli wg Was to Wam przeszkadza, korzystajcie z innej giełdy - obecnie jest ich kilkaset do wyboru do koloru - a tym którzy korzystają z Bitbay dajcie spokój. Każdy korzysta z tego co chce, a jeżeli ktoś poszukuje jakiejś innej giełdy to pewnie w osobnym poście będzie pytanie "Bitbay vs co?" i wtedy będziecie mieli możliwość wykazania się i nawet napisania argumentów co przemawia za zmianą na inną.

Odnośnie waszych rozpaczy ja korzystam aktywnie od przeszło 1,5 roku z bitbay i nie zamierzam rezygnować, obecnie na większości giełdy obroty są znacznie mniejsze jak było wcześniej, obecnie bitbay ma 4 krotnie więcej krypto jak było to rok temu to ruch się również rozkłada pomiędzy większą ilością rynków.
Dziękuje, dobrego nowego roku, mniej nienawiści oraz większych wzrostów na giełdach na jakich tylko gracie.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: 1235674 » czwartek, 27 grudnia 2018, 20:23

Dziwię się, jak można chwalić giełdę, która ma najwyższe prowizje ze wszystkich giełd, a w kluczowych momentach wahania cenowe są 3x mniejsze niż na wszystkich pozostałych giełdach, a jakby było mało to ceny potrafią być do 10% wyższe/ niższe niż na innych giełdach :?:

Musicie mieć korzyści z tych pozytywnych opinii, (oczywiście wy nie przytaczacie plusów giełdy, tylko odpowiadacie pozytywnie na niezaprzeczalne wady)
Program partnerski - udział w tym syfie to prawdopodobnie największy plus tej giełdy
prap0n pisze: wtorek, 25 grudnia 2018, 13:34Wy chyba zartujecie z tym ze nie mozna sprzedac "bo boty"


Cóż, jedni robią od 2 transakcji dziennie, inni do 2 transakcji miesięcznie. Sądzę, że tym drugim to rzeczywiście nie przeszkadza w sprzedaży.

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: grabollo69 » piątek, 28 grudnia 2018, 11:25

Pisze tak tylko dla potomnych,
konto na bitbay od 3 lat, calkowicie zweryfikowane,
adres email ciagle ten sam, wyplaty zawsze bez problemu,
jedna transakcja, wyplata eth na marna kwote w stosunku do salda,
zablokowali ja - mecza mnie o selfie z dowodem i kartka papieru z data,
juz 3cie wysylam, dla mnie to smiesznie i wkurzajace jednoczesnie, bo musze zrobic fote ktora mnie utozszamia i wrzucic w internety poczta do bitbay. I nie raz a 3 razy bo ciagle cos nie pasuje.
Niby konto zweryfikowane a i tak trzeba cos dosylac czyli tracac czas i narazajac sie na przechwycenie takiego zdjecia.
Dla mnie to chore i przesadne.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości