Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 22 grudnia 2018, 03:59

@koparki, @Bagder,
To ja jeszcze tylko dodam że można trzymać środki w krypto na portfelu zintegrowanym z giełdą i nie tracić (ale też nie zyskiwać) na fluktuacjach ceny, coś jak hedging. Jeden klik i nasze BTC są warte zawsze xxx$ np gdy obawiamy się spadku cen - oczywiście jeśli kurs wzrośnie będziemy mieli ich mniej ale zawsze o wartości xxx$. Drugi klik i "odblokowujemy" np gdy zaczęła się następna bańka/uptrend. Opłata jest nieco wyższa niż kupując/sprzedając bezpośrednio na giełdzie ale plus taki że nie musimy ich nigdzie wysyłać aby się zabezpieczyć przed spadkiem wartości i nie ma żadnych opłat za "trzymanie pozycji" tylko prowizja za każdą operację. Sądzę że wraz z upływem czasu, postępującą tokenizacją i zwiększaniem się popularności krypto podobnych rozwiązań będzie coraz więcej i twierdzenie że
koparki pisze: operowanie dźwigniami i majstrowanie przy zmienności cen to 100% pewności że funkcja pieniadza zaniknie bo jak mozna operowac pieniedzmi wahającymi się 3%-10% codziennie
przestanie mieć jakiekolwiek znaczenie. Ciekaw jestem czy np BAKKT będzie oferował takie rozwiązanie.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 22 grudnia 2018, 06:00

znowu pretekst do przeceny, ale cyrk ;) Zabawa w przesuwanie bakkt ;)
https://www.coindesk.com/launch-of-bakk ... oned-again

Dodano po 5 minutach 17 sekundach:
bitloteiros pisze: dodam że można trzymać środki w krypto na portfelu zintegrowanym z giełdą i nie tracić (ale też nie zyskiwać) na fluktuacjach ceny, coś jak hedging. Jeden klik i nasze BTC są warte zawsze xxx$ np gdy obawiamy się spadku cen
Jedyne co przychodzi mi do głowy to giełdy typu DEX na bazie ETH , tam jest nasz portfel z naszym kluczem prywatnym zintegrowany z giełdą ale to są śmieciowe giełdy. Jaka płynna giełda ma taką integrację z portfelem i do tego hedging ? @bitloteiros
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 22 grudnia 2018, 09:17

Bagder pisze: Jak wiemy, fiaty są najbezpieczniejsze w skarpetce w bieliźniarce na trzeciej półce pod pościelą. Ale dużych ilości w ten i podobny sposób nie da się przechowywać, a tym bardziej przewozić. Dla krypto - wystarczy przeciętna pamięć i wszystko co potrzeba - można przechowywać i przenosić w głowie. Pewnie hasła do bankowości online również - ale jak dobrze wiemy - pieniądze w banku są własnością banku, nie mówiąc o opcji bailoutu lub ostatniego wynalazku rządzących: natychmiastowego zajęcia konta bez potrzeby jakiegokolwiek uzasadniania - np. wystarczy zmowa lokalnego układu... i po pieniądzach...
Dodam jeszcze jeden argument za krypto - jak wiemy trwa walka z gotówką i gdy w końcu bohaterski socjalizm wygra to w połączeniu z ujemnymi stopami procentowymi i inflacją, "nasze" fiaty na koncie będą co roku traciły jakieś 5-8% w optymistycznym wariancie. A za krnąbrność i słabe punkty w socjalnym rankingu, urzędnik jednym kliknięciem myszki będzie mógł nas wyłączyć z finansowego systemu.
A deflacyjne krypto przeniesie nasze oszczędności w dowolny punkt czasoprzestrzeni ;)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » sobota, 22 grudnia 2018, 10:02

Spoiler:
anagamidev pisze:@BitJanusz, tylko, że dołek zidentyfikujsz dopiero po przebiciu 6k-10k$ :D 99% starych wyjadaczy gra pod realizację scenariusza poprzedniej bańki, a tam skorekciło ~80%, to wątpię, żeby oni się rozwodzili nad kilkoma procentami w jedną czy w drgą stronę, szczególnie Ci fanatyczni bagholderzy, a takich nie brakuje :D Oni raczej będą dokupywać i osłabiać podaż.

Perspektywa ma znaczenie :D
To nie o to chodzi, żeby zidentyfikować dołek i dopiero wtedy się pakować (chociaż oczywiście świetnie by było), ale ciężko jest inwestować patrząc na obecną sytuację na rynkach światowych. Z drugiej strony hossa nie potrwa tydzień tylko kolejne kilkadziesiąt tygodni i będzie sporo miejsca do wejścia (oczywiście o ile w ogole będzie nowa bańka), więc wydaje mi się że wiele osób woli na spokojnie, bezpiecznie poczekac na sygnał zmiany trendu i wtedy zacząć się pakować. Możesz porównywac poprzednie banki ale chyba zapominasz o najwiekszej różnicy jaka teraz mamy - początek recesji na świecie?

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 22 grudnia 2018, 10:09

A czy okres świąteczno-sylwestrowy nie może spowodować chwilowej stagnacji na kursie? Nie wiem jak to bywało wcześniej bo rok temu o tej porze dałam sobie spokój. Z drugiej strony botom wszystko jedno jaka data w kalendarzu.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » sobota, 22 grudnia 2018, 10:38

Radzę zachować ostrożność przy ewentualnym fomo, bo jesteśmy w prawym ramieniu
Obrazek

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 22 grudnia 2018, 10:40

1235674 pisze: Radzę zachować ostrożność przy ewentualnym fomo, bo jesteśmy w prawym ramieniu
@1235674, to akurat najpewniej prawda, tyle że oRGR :D
oRGR.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » sobota, 22 grudnia 2018, 11:13

Obrazek


W weekendy zazwyczaj bywało stagnacyjnie.
Volumen malutki także może być ciężko z przebyciem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 22 grudnia 2018, 11:16

Zarówno ORGR, jak i wzrost powyżej 5000 dla mnie jak najbardziej wchodzą w grę. Jest to ciut bardziej prawdopodobne, niż pogłębienie spadków z tego miejsca, jednak ogólnie mamy światową bessę i BTC może zaskoczyć negatywnie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 22 grudnia 2018, 11:20

BitJanusz pisze: mamy światową bessę i BTC może zaskoczyć negatywnie
Nie zdziwiłbym się gdyby było odwrotnie i kapitał z rynków akcyjnych zaczął parkować w krypto. Tym bardziej, że niewiele środków może solidnie bujnąć ceną a tej wycofywanej kasy może być naprawdę sporo.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 13 marca 2018
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Miro » sobota, 22 grudnia 2018, 11:21

xtraderx pisze:
Spoiler:
anagamidev pisze:@BitJanusz, tylko, że dołek zidentyfikujsz dopiero po przebiciu 6k-10k$ :D 99% starych wyjadaczy gra pod realizację scenariusza poprzedniej bańki, a tam skorekciło ~80%, to wątpię, żeby oni się rozwodzili nad kilkoma procentami w jedną czy w drgą stronę, szczególnie Ci fanatyczni bagholderzy, a takich nie brakuje :D Oni raczej będą dokupywać i osłabiać podaż.

Perspektywa ma znaczenie :D
To nie o to chodzi, żeby zidentyfikować dołek i dopiero wtedy się pakować (chociaż oczywiście świetnie by było), ale ciężko jest inwestować patrząc na obecną sytuację na rynkach światowych. Z drugiej strony hossa nie potrwa tydzień tylko kolejne kilkadziesiąt tygodni i będzie sporo miejsca do wejścia (oczywiście o ile w ogole będzie nowa bańka), więc wydaje mi się że wiele osób woli na spokojnie, bezpiecznie poczekac na sygnał zmiany trendu i wtedy zacząć się pakować. Możesz porównywac poprzednie banki ale chyba zapominasz o najwiekszej różnicy jaka teraz mamy - początek recesji na świecie?
Z obecnego punktu widzenia kiedy ocenisz, że mamy zmianę trendu? Jak btc będzie już po ile - 13k? Jeśli wchodzić na hossie to tylko z dużym budżetem na krótkiego longa, aby zebrać powiedzmy 20% bo nigdy nie wiesz kiedy będzie korekta. Wszyscy się śmieją, że ktoś wchodził w krypto przy 18k - no bo wchodził w hossie i równie dobrze btc mógł pójść do 30k - nikt tego nie wiedział. Powiedz ile $$ musi być za btc kiedy określisz, że jest koniec bessy a początek hossy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 22 grudnia 2018, 11:24

kozaki_wiesi pisze: Nie zdziwiłbym się gdyby było odwrotnie i kapitał z rynków akcyjnych zaczął parkować w krypto.
Przecież rynek już pokazał, zgodnie ze sztuką, że spekulacyjne aktywa lecą najmocniej :) spadek z 6k na 3k w mgnieniu oka to IMO dowód.

Obrazek

Zapomniałem o jednym ze wsparć 4h, a jest dość istotne (wiele podbić i zawrotek). Ważne miejsce i stąd może ruszyć ruch up jeśli będzie mega byczo bo to też blisko fib 0.382.

Dodano po 40 sekundach:
@Miro,

nie musi być 13k, wystarczy pierwszy higher high po spadku, czyli przebicie okolic 6900$ na stampie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 13 marca 2018
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Miro » sobota, 22 grudnia 2018, 11:28

Ale wiesz, że z perspektywy czasu te 6900 może być odbiciem zdechłego kota? I nie masz gwarancji na to, że to zmiana trendu. Ja wolałbym załadować się częściowo przy 4k, 3k, może 2k i przy 6900 już mam zysk i prawdopodobieństwo straty w Twoim jak i moim przypadku jest takie samo.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Gracz » sobota, 22 grudnia 2018, 11:36

Witajcie ;) Z cyklu zgaduj zgadula gdzie jest moja złota kula :D
Gram pod tego klina. Wyjście z niego pod koniec stycznia czyli zgrywa sie z tym bakktem ;) A potem zobaczymy czy bedzie hossa up up moon soon @anagamidev
:D
No to WESOŁYCH ŚWIĄT i udanego sylwka :D
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 22 grudnia 2018, 11:55

@1235674,

ja wsparcia rysuje tak, by zmieścić w nie body na 4h. Knoty schodzące niżej są dla mnie "efektem" zadziałania wsparcia, które przecież nie jest jedną konkretną liczbą, a raczej strefą, poniżej której mamy popyt. Zejścia w ten popyt objawiający się szybkim ruchem up i pozostawieniem po sobie tylko szpili = efekt zadziałania wsparcia. Z mojego doświadczenia (kiedyś rysowałem klasycznie) sprawdza się to lepiej, tj. zamknięcie świecy 4h poniżej tak narysowanego wsparcia bardzo często daje rzeczywiste spadki.

Kiedy masz prostą kreskę na określonym poziomie, to nie wiadomo, jak pod to grać. Są one prawie zawsze przebijane, czasem knotami, czasem body i nie do końca wiadomo, co z tym fantem zrobić.

Dodano po 36 sekundach:
@Miro,

Zdechły kot dochodzący tak wysoko? nieprawilne ;) OMK to odbicie ok. 25% od dołka i kontynuacja spadków, a nie wchłonięcie całego ruchu spadkowego i zrobienie higher high :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » sobota, 22 grudnia 2018, 12:49

Spoiler:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 22 grudnia 2018, 13:53

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » sobota, 22 grudnia 2018, 14:10

Spoiler:
Miro pisze:
xtraderx pisze:
Spoiler:
anagamidev pisze:@BitJanusz, tylko, że dołek zidentyfikujsz dopiero po przebiciu 6k-10k$ :D 99% starych wyjadaczy gra pod realizację scenariusza poprzedniej bańki, a tam skorekciło ~80%, to wątpię, żeby oni się rozwodzili nad kilkoma procentami w jedną czy w drgą stronę, szczególnie Ci fanatyczni bagholderzy, a takich nie brakuje :D Oni raczej będą dokupywać i osłabiać podaż.

Perspektywa ma znaczenie :D
To nie o to chodzi, żeby zidentyfikować dołek i dopiero wtedy się pakować (chociaż oczywiście świetnie by było), ale ciężko jest inwestować patrząc na obecną sytuację na rynkach światowych. Z drugiej strony hossa nie potrwa tydzień tylko kolejne kilkadziesiąt tygodni i będzie sporo miejsca do wejścia (oczywiście o ile w ogole będzie nowa bańka), więc wydaje mi się że wiele osób woli na spokojnie, bezpiecznie poczekac na sygnał zmiany trendu i wtedy zacząć się pakować. Możesz porównywac poprzednie banki ale chyba zapominasz o najwiekszej różnicy jaka teraz mamy - początek recesji na świecie?
Z obecnego punktu widzenia kiedy ocenisz, że mamy zmianę trendu? Jak btc będzie już po ile - 13k? Jeśli wchodzić na hossie to tylko z dużym budżetem na krótkiego longa, aby zebrać powiedzmy 20% bo nigdy nie wiesz kiedy będzie korekta. Wszyscy się śmieją, że ktoś wchodził w krypto przy 18k - no bo wchodził w hossie i równie dobrze btc mógł pójść do 30k - nikt tego nie wiedział. Powiedz ile $$ musi być za btc kiedy określisz, że jest koniec bessy a początek hossy?
Przebicie sma200 na 1d to będzie jasny sygnał dla mnie o zmianie trendu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 22 grudnia 2018, 14:26

BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 22 grudnia 2018, 15:01

Tak, ten news podlinkowałem w nocy. Typowa procedura ubijania kursu , kiedyś była zabawa "Chiny banują - nie banują" , "ETF będą - nie będą" a obecnie "Bakkt będzie-nie będzie".
Podwójne dno coraz bardziej prawdopodobne, no chyba ze przesuną bakkt o pół roku wtedy pretekst do przebicia dołka.
Bitfinex 3380-3300 wydaje się wsparciem w razie czego
---

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 32 gości