Universa (UTN)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: GoPro » czwartek, 6 grudnia 2018, 15:19

japu pisze: A ja mam inne pytanie - na CobinHood mozna kupic UTN-P - rozumiem, ze to w pelni funkcjonalny, ERC20, wymienialny na UTN token? Czytalem na szybko doc'a na universa.io ale w sumie to nie wiem czy da sie to zamienic juz na UTN czy jeszcze nie? Czy jak i gdzie i o co chodzi.... ;P
ERC20, kup i trzymaj w tej postaci.
Co do zamiany, to jest dostepna wersja beta i dziala.
Jesli kupujesz na dluzszy czas, to dobrze bedzie zamienic na UTN i trzymac w mainnet.
Ja trzymam 2-3 lata, albo do 0.50$ i wtedy sprzedaje okolo polowe (jesli to kiedys nastapi, moze nigdy sie nie wydarzyc).

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: japu » czwartek, 6 grudnia 2018, 20:33

Pozostaje jeszcze pytanie czy obecne 74sat to dobra cena ;P Oczywiscie zakladajac, ze skoczy do $0.5 to jest to swietna cena. No ale po 40sat mozna kupic 2 razy wiecej ;) Przegapilem dolek - ostatni? :)

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: pawel296 » czwartek, 6 grudnia 2018, 20:55

A po 20 sat 4 razy więcej, tylko czy spadnie? Możliwe, że tak i możliwe, że nie. Jeżeli obecna cena ci odpowiada to kupuj, jeżeli nie to czekaj. Innej rady nie mam. Ja dążę do pewnej ilości UTN i będę kupował po obecnych cenach.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: GoPro » piątek, 7 grudnia 2018, 06:39

japu pisze: Pozostaje jeszcze pytanie czy obecne 74sat to dobra cena ;P Oczywiscie zakladajac, ze skoczy do $0.5 to jest to swietna cena. No ale po 40sat mozna kupic 2 razy wiecej ;) Przegapilem dolek - ostatni? :)
Jak dla mnie, spadniemy jeszcze raz do 50-55 sat.
Wieksze oferty stoja tam nie na darmo, a trzeba zauwazyc, ze rynek jest plytki i jesli sie tam ustawisz, to 1 sprzedaz za okolo 3mln utnp wypelni twoje zlecenie.
Pytanie czy do zakupu utnp uzyjesz bitka wartego 3500$, 2000$ a moze 10000$ :D

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: japu » piątek, 7 grudnia 2018, 09:20

GoPro pisze: Wieksze oferty stoja tam nie na darmo
To wszystko zalezy od tego czy graja tam boty - gieldy niszowe ale cholera wie. Jesli beda spadac noze to boty przesuwaja sie w dol w zastraszajacym tempie, przerabialem to ostatnio na VNX i przegralem :)

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: Harnas85 » sobota, 8 grudnia 2018, 11:31

Witam .jestem w posiadaniu UNT od grudnia zeszłego roku ale jeszcze ich nie przelałam na żaden portfel ale przymierzam się do tego .Panowie i Panie jakie portfele polecacie na UNT ?

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: kondzio » sobota, 8 grudnia 2018, 12:19

Masz UTN czy UTNp? Jeżeli utnp to trzymaj tam gdzie tokeny erc20, ja trzymam na mew. A jak posiadasz UTN to nie masz możliwości go gdzie indziej trzymać niż tam gdzie jest teraz.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: kondzio » niedziela, 9 grudnia 2018, 12:46


Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: pawel296 » środa, 19 grudnia 2018, 21:16

"17 grudnia tunezyjska agencja internetowa podpisała z Universa dziesięcioletni odnawialny protokół partnerstwa strategicznego i technologicznego. Celem umowy jest dostarczenie i udostępnienie platformy rozwoju i produkcji technologii Blockchain." - Tłumaczenie google

https://lemanager.tn/lati-h%C3%A9b%C3%A ... 9356c60399

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: GoPro » czwartek, 20 grudnia 2018, 09:12

https://cointelegraph.com/news/tunisia- ... n-platform

Dodatkowo wspominali na telegramie o BANKACH, z ktorymi tez wspolpracuja, ale jeszcze nie moga oglosic nic oficjalnie.

Zaraz laduje sie pod korek i trzymam :D

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: kondzio » czwartek, 20 grudnia 2018, 09:29

Myslalem, ze juz kupiles wczesniej na max :D ja sie zaladowalem tyle ile planowalem, ale mysle czy nie dokupic, bo nie mam pojecia w co moge jeszcze zainwestowac. Projekty typu waves, lsk bardzo mnie nie interesuja.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: GoPro » czwartek, 20 grudnia 2018, 09:59

Mam juz duzo, dokupilem wlasnie kolejne 25% wiecej, a dzis wieczorem kupie chyba jeszcze duzo wiecej, jezeli nie wypompuja mi ceny wczesniej. :D Oby lisek troche urosl dzis do BTC, to nie bedzie tak bardzo bolec zamiana.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: kondzio » czwartek, 20 grudnia 2018, 10:12

A planujesz utworzyc kiedyś swój węzeł ? Ciekawy jestem czy w przyszłości byloby to opłacalne.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: GoPro » czwartek, 20 grudnia 2018, 10:24

kondzio pisze: A planujesz utworzyc kiedyś swój węzeł ? Ciekawy jestem czy w przyszłości byloby to opłacalne.
Chce miec ilosc tokenow pozwalajaca na utworzenie wezla, ale z moich wyliczen jest to ekonomicznie nieoplacalne i widze to tak, ze wezly beda tworzone przez sam projekt Universa oraz partnerow projektu.
Np. bank kupuje sobie 2-3 nody dla wlasnego komfortu, bo wie ze nigdy ich nie wylaczy i nawet jak wszyscy inni to zrobia, to oni podtrzymaja siec.
I masz wtedy wielu partnerow i wiele nodow partnerskich.
Dla nich oplacalnosc noda bylaby nieistotna, tylko mozliwosc dostepu do uslugi i bezpieczenstwa.

Ale to moje niczym niepoparte wizje, ktore raczej nic nie znacza.

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: pawel296 » czwartek, 20 grudnia 2018, 11:43

Jak to jest. Tak świetny projekt którym jest universa, który podpisuje ogromne partnerstwa jest tak niedoceniany. W tym temacie udzielają się 3 osoby. Nie ma zainteresowania wśród innych osób tym projektem? Dlaczego inne waluty np game ma więcej inwestorów mimo, że pada a universa która porusza się ciągle do przodu jest w cieniu. Nie rozumiem tego

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: GoPro » czwartek, 20 grudnia 2018, 13:39

Game byl jedna z pierwszych walut na BitBay, chyba 5 albo 6.

Duza ilosc polskich inwestorow gra wlasnie tam i tylko tym co jest dostepne.

Hossa 2017 dala na tym wiele zarobic, oraz wielu stracic.
Ja akurat na Game zbilem kokosy i udalo mi sie wyjsc, zanim domek z kart sie rozsypal.

Universa jest obecnie bardzo niszowa i ma 0 marketingu dla inwestorow prywatnych. Interesuja ich kontrakty, partnerstwa i wszystko co rozwija ich biznes i daje im mozliwosc funkcjonowania z pieniedzy, ktore zarobia, w przeciwienstwie do wielu projektow, ktore zbieraja gigantyczne kwoty i nie zarabiaja na siebie ani centa, a wydaja bardzo duzo, zeby istniec i czesto pompowac cene, bo tworcy posiadaja jakas czesc tokenow dla siebie.

Ludzie sie obudza, ale dopiero jak cena urosnie o 20 razy i jak przebijemy sie do top50-100 CMC.

Ja w liska np. wchodzilem po 6pln i zarobilem na nim ogromna kase w 2017, ale byli tacy, co kupowali go po okolo 50-60 groszy przez dlugi okres czasu.

Potrzebny jest impuls i dobrze zgrany marketing.

Przy tak powaznych partnerstwach jakie podpisuje Universa, ja jestem spokojny o zysk.

Do tego podoba mi sie, ze to ruska brygada. Moze zawojuja swoj rodzimy rynek, a surowcow i biznesow u nich nie brakuje.

Trzeba tez pamietac, ze Alexander stawia na partnerstwa rzadowe oraz z duzymi biznesami.

W ten projekt kiedys na prawde moga powchodzic instytucje, jesli to bedzie blockchain stworzony wlasnie pod nie.

Np. po roku uzytkowania, lub jakiegos programu pilotazowego Gazprom (bo z nimi tez jest partnerstwo, lub rozmowy - niepamietam) uzna ze system sie sprawdza i postanowi zrobic rezerwe UTN, by ich siec mogla funkcjonowac w dluzszym okresie czasu.
Dla takich spolek Marketcap rzedu 4mln $ jest niezauwazalny. Wciagna nosem wszystko co zbyt tanie.

Jak takie spolki beda wchodzic, to rowniez duzi inwestorzy beda spekulowac, bo to przeciez bedzie paliwo do systemow bankowych i rzadowych.

Nie wspomne o planach krypto-rubla.

Ja jestem prawie pewny, ze ten projekt zapewni mi fortune.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: kirucha2 » czwartek, 20 grudnia 2018, 16:34

A moglbys powiedziec na jakiej gieldzie kupujesz, jak z weryfikacja?

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: pawel296 » czwartek, 20 grudnia 2018, 16:50

Ja na cobinhood bez weryfikacji, ale za to fee dosyć spore bo 1500 UTN.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: GoPro » czwartek, 20 grudnia 2018, 19:19

kirucha2 pisze: A moglbys powiedziec na jakiej gieldzie kupujesz, jak z weryfikacja?
Cobinhood, trading fee 0%, tylko za wyplate z gieldy biora 1500 utnp.

Wczesniej kupowalem na coinbene, tam jest niewielkie fee, ale ruch na utnp teraz jest bardzo maly.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: Connemara » czwartek, 20 grudnia 2018, 19:29

GoPro pisze:
kirucha2 pisze: A moglbys powiedziec na jakiej gieldzie kupujesz, jak z weryfikacja?
Cobinhood, trading fee 0%, tylko za wyplate z gieldy biora 1500 utnp.

Wczesniej kupowalem na coinbene, tam jest niewielkie fee, ale ruch na utnp teraz jest bardzo maly.
Dokładnie to 1513 UTNP za withradawal.
Jakiś miesiąc czy 1,5 temu brali ok. 666 UTNP za wypłatę, a jeszcze wcześniej (typu marzec albo coś koło tego) jeszcze mniej, bo ok. 300. Także idzie wykładniczo ;) w takim tempie to za chwilę fee będzie większe od zakupu.

Do tego jeszcze kupując musicie pamiętać, że minimalny trade, jaki dopuszcza Cobinhood na UTNP to ok. 10.000 jednostek (coś circa ebałt), czyli realnie na dziś (20 grudnia) nie opłaca się nic mniejszego tam wkładać niż ok. 0,23 ETH (chyba, ale liczę bardzo zgrubnie), bo inaczej nie osiągniecie minimum na trade a fee na wypłatę będzie znaczącym procentem.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości