Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 19 grudnia 2018, 10:55

@new06,
Wobec tego co piszesz to bitcoin wyrasta pomalu na lek na kryzys :mrgreen:

Ps. Oczywiscie majac na uwadze TU i TERAZ :mrgreen:

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » środa, 19 grudnia 2018, 10:58

Obrazek

A może sytuacja jak poprzednio? 0.618 brak mocy i dump? :)
Za piękny ten trójkąt ,żeby z niego tak szybko wyjść :mrgreen:
Tym samym uzyskany obecny szczyt wybicia poniżej poprzedniego.

@szymoncorr
Tutaj mało kto jest obiektywny. Każdy pisze scenariusz zależny od tego jaką pozycje obecnie zajmuje.
Ostatnio zmieniony środa, 19 grudnia 2018, 11:03 przez szlagaag, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szymoncorr » środa, 19 grudnia 2018, 11:00

BitJanusz pisze: @Delhi,

jakie "po fakcie"?

BitJanusz pisze:
Przejdź do cytowanego posta

nie wygląda to aż tak źle. Przede wszystkim, to wielokrotne walenie w płaski opór jest bycze, a nie niedźwiedzie jak nie zostanie odrzucone, to w końcu pierdyknie. To nie jest tak, że dotknęło oporu i zostało odrzucone z atomową siłą (najbardziej bearish, co może być).


napisane wczoraj przy cenie zdaje się 34xx?
Cytujesz co Ci pasuje. Nie trudno masz znaleźć argumenty za swoim bredzeniem gdy walisz scenariuszami na lewo i prawo, a w dodatku tak skrajnymi że już nawet nie próbuje ich analizować.
Proszę oto twój post tuż sprzed "przewidywanej kontynuacji odbicia, z godziny 22.45:
BitJanusz pisze: Zdziwiłbym się, gdybyśmy mieli odwzorowanie poprzedniej bessy w postaci 1:1. Ale cóż, może właśnie to najprostsze rozwiązanie będzie najlepsze?

A może kolejny trójkąt zniżkujący z poziomu 3k, które będzie "nowym 6k" przez rok? takiej prognozy jeszcze nie widziałem - nieźle by przeczołgało traderów...
W twoich postach zdarzają się naprawdę ciekawe spostrzeżenia, nieraz plusowałem, ale już któryś raz z rzędu mam ochotę zminusować twoje naginanie prognoz i podpieranie ich wybiórczym cytowaniem swoich postów...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 19 grudnia 2018, 11:16

No i co w moim poście sprzed "przewidywanego" uptrendu zaprzecza temu, co napisałem później? :) Przecież to są tylko rozważania na temat zachowania kursu w skali MIESIĘCY, a "kontynuacja uptrendu" dotyczy odbicia, może o kilkaset $ max, w skali kilku dni tops.

Nie chcę tu robić offtopu, jak kogoś to irytuje to niech wali minusy, po to są. I tak nie udało mi się to, co planowałem od miesięcy (czyli wykorzystanie fejkowego wyjście górą, dołem - którego oczywiście nie było), był to największy i najpoważniejszy z dotychczasowych błędów, który doprowadził do znacznego stopnienia potencjalnych zysków. To tak a propos nieudanych prognoz. Zamiast shortować do bólu, zamknąłem shorta na poziomie 5400$ - ałć. I jeszcze wpakowałem się w kilka małych pozycji, na których traciłem na SL. Kupno za 5400$ i 4800$ na ten przykład - fail.

"przed faktem" obstawiam, że będzie odbicie 4k+ lub powyżej, a jak się pomylę, to trudno. Temat jest m.in. po to, by dzielić się przewidywaniami względem kursu, nikt nie jest tu wyrocznią.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » środa, 19 grudnia 2018, 11:30

Bitcoin jest nieprzewidywalny jest jak pijany psychopata na LSD i ty za każdym razem jak tylko wspomnisz przed ruchem że była jego możliwość musisz napisać posta po - jakie to było przewidywalne wspaniałe i proste i to kłuje w oczy.

Nic innego do cb nie mam nie interesuje mnie gdzie uwaliłeś i gdzie zarobiłeś
Nie interesują mnie też twoje aktualne pozycje

Za to interesują mnie rzeczowe analizy które co jakiś czas popełniasz i i o to chodzi. :roll:
Ostatnio zmieniony środa, 19 grudnia 2018, 11:55 przez Delhi, łącznie zmieniany 2 razy.

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anty » środa, 19 grudnia 2018, 11:51

tether ponad 1$ a taka różnica w cenie miedzy stampem a finexem? nikt nie robi arbitrażu?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » środa, 19 grudnia 2018, 11:54

Jeśli przebiło paramańczową chmurę to celem jest niebieska. Wydaje mi sie ze dotkiemy jej lub ruch wzrostowy zakonczy sie gdzies w poblizu.
Obrazek

O tym ze spadki jeszcze przed nami na moje oko świadczy zachowanie altów do wzrotu btc. Procentowo rosną mniej niż btc.

Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kadexor » środa, 19 grudnia 2018, 12:19

Na zagranicznych forach coraz częściej pojawiają się prognozy, że jeszcze w tym roku wystrzeli i wyląduje w okolicach 7-8tys. $ To by było ciekawe. Co prawda pieniądze dzięki którym BTC było na 10k$ i wyżej pewno nadal są na kontach użytkowników w dużej mierze, więc szybki powrót do poziomu 7-8k$ jest możliwy w krótkim czasie, jeżeli pojawiłaby się teraz euforia.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » środa, 19 grudnia 2018, 12:21

kadexor pisze: Na zagranicznych forach coraz częściej pojawiają się prognozy, że jeszcze w tym roku wystrzeli i wyląduje w okolicach 7-8tys. $ To by było ciekawe. Co prawda pieniądze dzięki którym BTC było na 10k$ i wyżej pewno nadal są na kontach użytkowników w dużej mierze, więc szybki powrót do poziomu 7-8k$ jest możliwy w krótkim czasie, jeżeli pojawiłaby się teraz euforia.
Wystarczy zobaczyc w jakim tempie rosło z 12k do 18k :twisted:
Więc jak najbardziej możliwe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 19 grudnia 2018, 12:22

Oj jesli te wzrosty beda trwac to w tej dynamice max 2 tygodnie .. potem jednak odbicie od gornej i znow w dol... tym razem ponizej 3k..

Obrazek

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dybik08 » środa, 19 grudnia 2018, 12:25

Potencjalne poziomy obecnego ruchu. Gram pod ruch do 4850, z obserwacją jak kurs zachowa się przy 4470. Na 5240 nie liczę bo rynek jest mocno niedźwiedzi ale szybko spadło więc, czemu nie? Btc kupione przy 3630 po przebiciu wcześniejszego lokalnego szczytu z 12.12.
Obrazek

Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kadexor » środa, 19 grudnia 2018, 12:28

Zbyt wielu ludzi oczekuje spadków, aby to marzenie się spełniło. Po prostu odpowiednie osoby już są zapakowane i raczej można liczyć na spore wzrosty. Dno jest dobrze kilkukrotnie uklepane i spadek ogólnie był potężny (-82%), więc oczekiwanie na jeszcze większy to marzenie ściętej głowy. Dno ustalone w okolicach 3000$ też na wielu forach zagranicznych określane jako poziom kiedy już ludzie będą zapakowani przynajmniej w 75%. Widać też po ankiecie naszej, że i my myślimy trzeźwo, pakując się na poziomach 3000-4000$ bo to bardzo dobra cena obarczona niskim ryzykiem. W ciagu niecałego miesiąca BTC stracił 50% i teraz odbicie z powrotem na 6000-7000 czy nawet 8000$ nie zaskoczyło by mnie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 19 grudnia 2018, 12:44

kadexor pisze: Zbyt wielu ludzi oczekuje spadków, aby to marzenie się spełniło. Po prostu odpowiednie osoby już są zapakowane i raczej można liczyć na spore wzrosty.
Taki spam dzisiaj znalazłem w skrzynce

Obrazek

Wciąż trwa naganianie więc do dna jeszcze długo i daleko.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wrip » środa, 19 grudnia 2018, 12:46

Wiara większości do btc nadal istnieje, więc trudno mi tu mówić o końcu bessy.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 6 grudnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CryptoLogic » środa, 19 grudnia 2018, 12:49

gdzie upatrywalibyście korekty tego wzrostu? i do jakich poziomów?

Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kadexor » środa, 19 grudnia 2018, 12:50

Naganianie pełną gębą. Z drugiej strony ludzie nie sprzedali po to żeby wypłacić tylko odkupić "taniej".
@CryptoLogic: jak dużo spamu pójdzie to korekta tego wzrostu będzie na ATH :lol:

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 6 grudnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CryptoLogic » środa, 19 grudnia 2018, 12:56

... )
edit: edytowałem mój błąd , jest jakaś możliwość sprawdzenia ile nowego kapitału napływa do crypto?
Ostatnio zmieniony środa, 19 grudnia 2018, 13:44 przez CryptoLogic, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 5 września 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krzynek » środa, 19 grudnia 2018, 13:00

Zbliżamy się do górnego ograniczenia kanału, który wrzucałem w poprzednim poście. Zobaczymy czy się wybroni :)

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: snajper » środa, 19 grudnia 2018, 13:08

CryptoLogic pisze: narazie 22mld $ napłyneły na rynek crypto wciągu 4 dni, czyli 1/5 obecnego marketcapu ... może grubo wybić :)
Nie napłynęło tyle pieniędzy w krypto - o wiele mniej. MC na tym rynku to cena * ilość.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3283
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » środa, 19 grudnia 2018, 14:00

@szymoncorr @Delhi

Przecież poprawnie BitJanusz napisał o co mu chodzi, jedna prognoza krótkoterminowa (dot. kontynuacji odbicia) i druga hipoteza na dłuższy termin o trójkącie zniżkującym analogicznym do tego na 6k, tyle, że na 3k. Jedno nie przeczy drugiemu. Może na początek nauczcie się czytać ze zrozumieniem a później, gdy już to opanujecie, to sami wrzućcie w wątek coś sensownego zamiast spamować przypierdzielnikami...

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], shinya56 i 41 gości