Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 14:23

No i bardzo elegancko. Sprzedawano aż do wyczerpania się podaży (dlatego okolice 3100 wyglądały tak, jak wyglądały - chyba już wszyscy panikarze zrzucili) i mamy odbicie. Gdyby miało to być "to" odbicie, to możemy spokojnie zrobić okolice 5k przed powrotem do spadków.

Jestem raczej "na nie" jeśli chodzi o hossę z tego miejsca, gdyż nie mieliśmy "typowego dołka". Nie przypominam sobie na wykresie nawet jednej hossy, która NIE zaczełaby się od wysokowolumenowego dumpu (krótkie body i długa szpila głęboko w strefę popytu). Oczywiście zawsze może być wyjątek, ale szczerze? to bezpieczniej już oczekiwać, że będzie jak zawsze. Próba przechytrzenia rynku często się kończy totalną porażką :mrgreen:

Na dobrą sprawę można liczyć na fib 0,5 lub 0,618, gdyby poszło ostro w początkowej fazie. Jakieś mulenie, malejący wolumen = raczej take profit na ok. 4000-4100$ dla mnie.

edit; wszystko powyższe przy założeniu, że nie będzie powtórki z ostatnich kilku dni, czyli wybicie i powolne osuwanie się do nowego, lokalnego low :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 15:14

To chyba jeszcze nie koniec uptrendu, więc całkiem możliwe wyjście górą.
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 278
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pan Inwestor » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 15:15

@BitJanusz, rok w downtrendzie minął dokładnie dziś, więc może z pół roku w uptrendzie teraz i powolne opadanie przez kolejne miesiące ;-) Gdyby ten rynek była tak przewidywalny i za każdym razem kończył się mocną dzidą na dużym wolumenie w dół, to za wielu mogłoby zarobić 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 15:39

BitJanusz pisze: Jestem raczej "na nie" jeśli chodzi o hossę z tego miejsca, gdyż nie mieliśmy "typowego dołka"
Ty to chyba sie niezle zawzieles na te 5k. Jak mozna w ogole rozwazac hosse gdzie miales jedna a najdluzszych baniek (2015-2017) a prawdziwe spadki trwaja obecnie moze 6 tygodni?

Wiesz ile trwaly spadki w poprzedniej bance? 65 tygodni. Myslisz ze spadki po najwiekszej bance po ktorej mnostwo osob trafilo do crypto z jednym zamiarem (na long) potrwaja 6 tygodni? :D Spadki licze od momentu przebicia trojkatow w dol. Do tego ladnie ci zaznacza gdzie bedzie dolek duzym wolumenem? Do tego dadza sie wyladowac tym ktorzy weszli na 5-6k? :D

Przejada was jeszcze z pol roku spokojnie. Nawet porzadnego bulltrapa nie bylo i fake bottom. A to jak nisko zaszlismy w jak krotkim czasie sugeruje ze dolek bedzie duzo duzo nizej. Oni maja czas i lambo, ulica nie :)

A co do obecnego wybicia mozliwe ze cos pociagnie, ale nawet ostatni szczyt nie zostal przebity wiec to ciagle lower high. Zwlaszcza na 3D, brakuje nizszego szczytu (duzo swieczek czerwonych).
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 grudnia 2018, 15:56 przez prap0n, łącznie zmieniany 7 razy.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 15:39

Obrazek


A może tak spadek do 3000$ względem tego trójkąta przypada na wyjście z niego dnia 24.12.
Pomarańcze na święta zgrane czasowo? :D Bez dotknięcia tego wsparcia nie mamy paliwa na mocniejsze coś.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 16:09

@prap0n rozbawiło mnie troche te 65 tygodni vs 6 tygodni. Poprzednia bańka (wyjscie z "trojkata" i dojscie do dolka z kapitulacja i duzym wolumemen, pozniej pseudodołek 2014-10-04 bez wolumenu, odreagowanie i przy poglebieniu tego dolka kapitulacja) 2014-08 -> 2015-01, aktualna bańka 2018-11 -> x. Jeśli mielibyśmy poziomy porównywać to odreagowanie musialoby być do 4450$ a pozniej zjazd.

Oczywiście mozesz zarzucic, ze liczenie powinno byc do 2015-08, ale tam nie było kapitulacji - patrzac z pespektywy calej banki tylko wlasnie 2015-01.

Uważam, że nie musimy się tyle zbierać do ewentualnego rajdu tyle co po upadku mtgoxa bo nie ma takiej rozpaczy i braku zaufania do gield jak wtedy. Może się to wkrótce zmieni, ale póki co nawet mimo kontraktów banksterki uważam, że jest lepiej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 16:11

@ognos,

NIe wiem co tu jest zabawnego, i co do tego ma volumen. Jak i gox. Liczy sie co jest na wykresie. Nawet nie rozwazalem pierwszego wyjscia, tylko do momentu ustawnowienia HL na weeekly + HH dotad bylo mierzone.

Obrazek
Uważam, że nie musimy się tyle zbierać do ewentualnego rajdu tyle co po upadku mtgoxa bo nie ma takiej rozpaczy i braku zaufania do gield jak wtedy.
Wam to zawsze musza dac jakis powod... gox, tutaj cokolwiek innego. Gox raczej nie byl powodem tak dlugiej bessy.
To jest naturalny mechanizm i wzorzec pekania banki spekulacyjnej ktory wiedzielismy prawie na wszystkich rynkach a na samym btc wiele razy.
Sa jakies wydarzenia ktore sa czescia mechanizmu pekania banki, ale ostatecznie to wszystko uwzglednia wykres - i nie potrzeba wiele wiecej.

A jak ktos mysli ze najwieksza banka bedzie miala jedne z najkrotszych spadków... no coz....
W BTC raczej wszystko jest mocno proporcjonalne.




Fibo chyba tez swego czasu pisal ze bessa moze potrwac...hmm 96 miesiecy? :D No ale to wydaje sie malo mozliwe.

To by bylo dla wielu straszne ze tracicie tutaj czas patrzac w bitoina , juz napalajac sie ze zlapaliscie dolek a bedziecie jeszcze to robic przez najblizszy rok? :) Na podstawie doswiadczen, radze przygotowac sie na taki scenariusz.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 grudnia 2018, 16:23 przez prap0n, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 16:20

Obrazek

Ciekawe ilu tak wpadło/nie na dzisiejszym wystrzale :D

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 16:23

@prap0n przeciez sam na tym oznaczeniu masz połowe okresu jako boczniak po kapitulacji, wiec czemu w tym okresie liczysz 60 tygodni? Poki co szukamy dołka a nie zmiany trendu. @bitjanusz pisal tylko o korekcie spadków, a nie o zmianie trendu - no chyba, że już zmienił swoja retoryke.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 16:25

@ognos,

O dolku mozna tak naprawde mowic jesli zmieni sie trend. Inaczej nic nie sprzyja prawdopodobienstwu ze on jest rzeczywiscie dolkiem, poza domyslami spekulanta. Stad tez obliczenie czasu trwania do momentu zmiany trendu - HL+HH.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 16:27

Spoiler:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 16:27

BTC/JPY :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 17:06

prap0n pisze:Wiesz ile trwaly spadki w poprzedniej bance? 65 tygodni. Myslisz ze spadki po najwiekszej bance po ktorej mnostwo osob trafilo do crypto z jednym zamiarem (na long) potrwaja 6 tygodni? :D
Za chwilę się dowiem, że bessa zaczęła się wczoraj...

Spadki trwają 12 miesięcy, a nie jakieś 6 tygodni?

prap0n pisze:Spadki licze od momentu przebicia trojkatow w dol.
To może uznajmy też, że mamy pięciominutowe uptrendy, bo przeciętny ruch up trwa minuty, potem jest mulenie. Pododawajmy sobie i wyjdzie nam, że 20k tak naprawdę trwało godzinę. :)
prap0n pisze: Do tego ladnie ci zaznacza gdzie bedzie dolek duzym wolumenem? Do tego dadza sie wyladowac tym ktorzy weszli na 5-6k? :D
No patrz, w przeszłości dokładnie tak było... kilkukrotnie. (dołek goxowy, pierwsze 6k).
prap0n pisze:Przejada was jeszcze z pol roku spokojnie. Nawet porzadnego bulltrapa nie bylo i fake bottom. A to jak nisko zaszlismy w jak krotkim czasie sugeruje ze dolek bedzie duzo duzo nizej. Oni maja czas i lambo, ulica nie :)
Zaczynasz przypominać tutaj permabyki sprzed paru miesięcy. "6k to bottom" "zobaczycie 4k jak świnia niebo". Tylko w drugą stronę. :)
prap0n pisze:A co do obecnego wybicia mozliwe ze cos pociagnie, ale nawet ostatni szczyt nie zostal przebity wiec to ciagle lower high. Zwlaszcza na 3D, brakuje nizszego szczytu (duzo swieczek czerwonych).
No dlatego się tym specjalnie nie jaram, ale jest punkt zaczepienia, gdyby był ruch up.


Nie wiem, o co chodzi plusowiczom z Twojego komentarza, prawdę mówiąc. Jakie "piękne zripostowanie"? Riposta do CZEGO, kiedy nie stawiam żadnej tezy, tylko mówię, że ładnie (chwilowo) wzrosło i jest szansa na odbicie w skali 3d? To jest coś, co jest aż tak kontrowersyjne, że wymaga "ładnych ripost" !?

ok. 5k to fib 0,618 spadku. W ciągu ostatnich pięciu "lokalnych uptrendów bessy" te 0,618 zostało zrobione cztery razy pod rząd, a raz poszło na 0,5 tylko.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 17:13

BitJanusz pisze: Zaczynasz przypominać tutaj permabyki sprzed paru miesięcy. "6k to bottom" "zobaczycie 4k jak świnia niebo". Tylko w drugą stronę.
Ja bylem bearem przy 12k ;) 6k i w wielu waznych momentach. Zreszta poczytaj moje analizy to zobaczysz ze skutecznosc wiekszosci tego co pisalem przy wielu poziomach jest duzo wiecej niz przecietna. A ze na forum wola kolorowe obrazki i teorie z biasem wiekszosci owiec to nic nie poradze.

Odpisalem po prostu na twoj post bo widze od conajmniej 20 stron ze ciagle jestes zbiasowany na punkcie 5-5.5k. I w sumie mam wrazenie ze wydaje ci sie teraz jest jakis wielki moment, gdzie beda szybkie spadki - gdzie ty zaraz znajdziesz dolek a za 20 dni bedziesz tylko liczyl zyski od ciaglego rajdu w gore. Do tego przy okazji wykryjesz 10 roznych fejkow (bo to tez powtarza sie w twoich postach). Jakby to wszystko bylo takie proste. Wydaje mi sie to mocno naiwne. Wiec tak dla ochlody. :) Ten rynek jest i bedzie duzo trudniejszy niz za czasow "pryszczatych kopaczy" jak ktos dobrze napisal pare stron wczesniej.

Dodatkowo po bessie bardzo czesto nie ma od razu hossy, tylko cos w rodzaju ranged market. Wiec to tez mnie uderzylo... pare tygodni prawdziwych spadkow po wylamaniu z trojkata a ty tutaj o hossie opowiadasz :D

Nie mowie ze nie dojdziemy na 5k, ale zafixowanie sie na tym poziomie nie jest dobre i moze sprowadzic klopoty.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 grudnia 2018, 17:26 przez prap0n, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 17:20

@prap0n,

No i dobrze, że nim byłeś, mam nadzieję, że przełożyło się to na pozycje na giełdzie, a nie tylko na bycie :)

Gratuluję wyczucia, natomiast nie możesz raczej nie zauważyć, że zeszliśmy bardzo szybko, bardzo nisko i patrząc "w lewą stronę" prędzej czy później po takich akcjach było dobicie do 50% bądź 61.8% zjazdu w ruchu powrotnym.

Z materiałów, z których się uczyłem wynika, że na giełdzie nie należy oczekiwać, że "tym razem będzie inaczej" - że bańka będzie trwała ad infinitum, że downtrend tym razem pójdzie do zera (nie liczę scamów typu Bitconnect oczywiście) - tylko raczej że będzie jak zwykle, czyli po downtrendzie przyjdzie uptrend, a po uptrendzie - downtrend. Zauważ, że jeszcze w czasach mulenia po dnie przy 6k byłem bearish i pisałem, że ATH może nie paść wcale, ew. dopiero po (wielu) latach - przecież to nie jest tak, że załadowałem się pod korek przy BTC po 6,8k $ i teraz się pocieszam, bo jeste 50% w plecy :roll:

fakt, liczyłem na fejkowe wyjście, ale już pisałem wcześniej, że to był mój błąd, bo to zachowania typowe dla boczniaków, a nie dla up/down trendów.
prap0n pisze: pare tygodni prawdziwych spadkow po wylamaniu z trojkata a ty tutaj o hossie opowiadasz :D
Dla mnie boczniak też będzie częścią hossy, jeżeli będą hh/ll, nawet jeśli będzie trwał długo :) może błędnie używam tego pojęcia. Zdaje mi się jednak, że hossę właśnie tak się definiuje - higher high, lower low.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 grudnia 2018, 17:26 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 17:21

Trader21 o poziomach:

Pytanie, kiedy osiągniemy dno. Myślę, że potrwa to nie dłużej niż 6 miesięcy. Czy bitcoin zejdzie w tym czasie do wartości tysiąca dolarów? Jest to możliwe, aczkolwiek nie jest wysoce prawdopodobne. Jeżeli tak się stanie, pewnie wtedy ETH spadnie do poziomu 20-30 USD. Dla przypomnienia, na szczycie podszedł pod 1350 USD. Jeżeli do tego dojdzie bardzo chętnie się w niego obkupię.

O urzędnikach:

poziom niekompetencji polskich urzędników. Jest on tak skrajnie wysoki, że ciężko jest odnieść się do niego w normalnych słowach… Znajomy, który był kilka miesięcy temu na konferencji poświęconej kryptowalutom w Singapurze, wspominał mi, że przedstawiciele KNF szczycili się w prywatnych rozmowach, ile to kar nałożyli na polskich przedsiębiorców! W tym czasie władze Singapuru zastanawiają się, co zrobić, by uprościć prawo i przyciągnąć kolejnych inwestorów do swojego kraju.

O zmianie lidera:

Uważam, że w perspektywie kilku lat pod względem użyteczności wiele innych kryptowalut popularnością przebije bitcoina, który jest dziś liderem, ale w dłuższym czasie nim nie pozostanie. Jakbyśmy przyjrzeli się kapitalizacji poszczególnych kryptowalut, to okaże się, że wartości wszystkich tokenów Ethereum w trakcie ostatniej hossy rosła dużo szybciej niż miało to miejsce w przypadku bitcoinów. Myślę, że w pewnym momencie ta najstarsza waluta na tym rynku zostanie zdetronizowana i stanie się to już w okresie kolejnej hossy. Osobiście wEtherum upatruję przyszłego lidera ze względu na możliwość tworzenia smart-contaktów.

Polecam całość, imo bardzo ciekawy wywiad:

https://atlas.bitmarket.pl/trader21-bit ... ra-wywiad/
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 18:00

W wątku o eth dałem linka aby uświadomić jak potężne firmy/banki sympatyzują z ETH (Enterprise Ethereum Alliance), w ogóle kila ostatnich postów w tamtym wątku moze się przydac do analizy , od tego posta w dół: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 60#p544547
ETH jest przede wszystkim elastyczne jesli chodzi o rozwój, do tego stopnia ze było w stanie "cofnąć blockchaina" swego czasu ;) Obecnie ETH jest lansowany jako platforma kontraktów inteligentnych.Gdyby deweloperzy i animatorzy marki ETH zaczęli lansować go jako pieniądz, z wielkimi akceptacjami(KFC itp) to spokojnie trzymałby 1/5 wartości btc , jednak chyba z ostrożności nie idą w taką stronę, po co im wojna z drukarzami papierowych pieniędzy.
Poza tym po udanej akumulacji gdy zostanie wprowadzony POS , inwestorzy a nie jak dotychczas górnicy będą kosić dywidendę za udział w projekcie
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 18:36

Cześć.
1/2

@new06, Zdaje się, że "odkryłeś" prostą strukturę zygzaka korekcyjnego. Takie ABC w EW (chyba, bo EW znam słabo i ogólnikowo).
Problem w tym, że to tak naturalny ruch na wykresie, że nie wiem czy jest potrzeba "odkrywać" go na nowo, on przecież jest na poziomie "archetypu" wykresu. Drugi problem jest taki (pamiętając słynne poszukiwania Springa i kalkowanie Wyckoffa), że nawet jakby nie spadło poniżej 6k, to pewnie i tak byś łatwo mógł wyrysować sobie 1-2-3 (czy a-b-c) na wykresie.
Dlaczego? Bo łatwo fakty naginać do schematów. Trzeba sobie zadać pytanie, czy szukamy teorii/schematu, do którego zawsze dostosujemy sobie wykres jakby nie poszedł, czy szukamy - tu zaryzykuję - ciężkiej do dostrzeżenia unikalnej ścieżki tylko częściowo kopiującej wcześniejsze i zawsze dodające istotne novum. Uważam, że to pierwsze, to często strata czasu i pole dla efektu potwierdzenia, zaś drugie jest dopiero "oświecające", choć jest trudniejsze, bo wymaga podejścia indywidualnego i nieskonkretyzowanego do każdego przypadku. Rezultaty też są inne. Takie EW zawsze ma rację, bez tego typu teorii nie masz żadnej gwarancji rezultatów. IMO pokreślenie całego wykresu 1-2-3 by wskazać zygzaki korekcyjne nic nie da oprócz oczekiwania zygzaka na wykresie po prawej (lub odbicia już po nim), który jeśli nie nastąpi tak jak rysujący chce, to będzie "cóż, tu nie było wyraźnego 1-2-3, ale pewnie 3 było płaskie czy 2 małe). To jest wtórne, nie kreatywne. Dobrze opisuje wykres po lewej, co do prawej wskaże oczekiwania. Jak prawa strona będzie inna niż oczekiwania, jest się w martwym punkcie. to, co "odkryłeś" to zygzakowata struktura korekt. Ruchy trendowe też taką mają. Całe odkrycie sprowadza się do tego, że na wykresie istnieją korekty. Odkryłeś oczywiste. ;)
socjolog2008 pisze: Od początku gram na czuja od samej górki i faktycznie zbyt szybko pozamykałem shorty, bo na 6k.
socjolog2008 pisze: @Wymazywanie, który ewidentnie jest w moim funclubie Ma sporo racji, ja bardzo długo shortowałem i opowiadałem się negatywnie o BTC, podtrzymując własne przekonanie o słuszności shorta. Odnośnie utraty środków w kwietniu...jako że to Forum publiczne, które czytają reprezentanci KNF i US, niech tak zostanie, że straciłem środki.
socjolog2008 pisze: Długo shortowałem do 6k
socjolog2008 pisze: arcy wrogo nastawiony do ceny BTC byłem od 15k$ i shortowałem tego muła do 6000$
(+ cytat najlepszy, jakiego nie mogę znaleźć, że shortowałeś od 20k do 6k)

Jest dla mnie absolutnie fantastyczne i ciekawe psychologicznie, jak z uporem próbujesz budować swój wizerunek jako wielkiego wygranego shorciarza od ATH, co mówiąc delikatnie jest kompletnym mijaniem się z prawdą, a by znaleźć prawdę, nie trzeba nic na Twój temat spekulować, wystarczy tylko znajomość Twoich postów z wiosny tego roku. :) Było notoryczne obrażanie się na rynek i forum. Było przyznawanie, że likwiduje Ci shorty. Było pisanie, że tracisz ostatnie paper wallety na shortowanie, a potem likwidacje pozycji.

Było w końcu pisanie wiele razy że BTC to scam i piramida oraz żegnanie się kilka razy pod rząd z wątkiem, obrażony, przegrany na rynku.
Budowanie teraz wizerunku wygranego shorciarza od ATH nikomu ani niczemu nie przyniesie korzyści. A Tobie w grze może tylko zaszkodzić, bo budujesz niepotrzebnie fałszywe ego. Lepiej przyznać (przynajmniej przed sobą), że dało się dupy i wiele więcej korzyści to daje człowiekowi niż tworzenie sobie pomnika, gdy materiał jest nieprawdziwy, niestabilny.
Ponieważ jednak krytyka w stylu @fusywszklanejkuli niestety nie znajduje w wątku za dużej popularności, po prostu wypada tylko się uśmiechnąć jak się zobaczy budowanie ego w zaparte, wbrew faktom. To tylko pokazuje jak psychika wielu graczy (też o sobie piszę) bywa amatorska i broni się nieraz niepotrzebnie budując iluzje. Po Twoim pisaniu widać to doskonale, jak stawiasz sobie w co drugim poście laurkę wielkiego shorciarza niczym pomnik Lenina, a ten sam shorciarz na wiosnę notorycznie przegrywał, tracił ostatnie btc, obrażał się na aktywo, ludzi, forum. Nowi może nie załapią jak sztuczny wizerunek sobie budujesz, więc w sumie chyba o to Ci chodzi, by wyglądać na gościa. Wiosenne posty mówią jednak prawdę i jest ona przykra, ale lepsza od tych ściem.

Wracając do @fusywszklanejkuli - poruszyłeś kiedyś ważny temat, który nie będzie zbyt popularny w wątku, bo jest mało atrakcyjny. Częściową odpowiedzią na kwestie jakie poruszyłeś jest to, że na crypto wytworzyła się "ulica nowego typu". Tak to nazywam. To ulica zaawansowana w stosunku do klasycznej ulicy, której w crypto jest chyba mniej, bo nie proponują inwestowania w crypto banki, fundusze i inne podmioty. Tutaj trzeba mieć szczątkowe umiejętności wychodzące poza klasyczną ulicę, typu założenie konta na giełdzie, założenie portfela, minimalna wiedza, co to kryptowaluty. Ale zachowania spekulacyjno-inwestycyjne obnażają charakter graczy. Nowa ulica potrafi niemal tylko grać pod wzrosty, na bańkę. Buy & hold itd. I masz rację, że na normalnym rynku te osoby (sądzę, że to większy % graczy na crypto niż 60%) by sobie nie poradziły, ale perma-hossa na rynku Btc wynagradzała takie zachowanie. Typowy gracz crypto to podobno (czytałem jakieś badania kiedyś, nie pamiętam źródła) młody człowiek (20-30 l.), otwarty na nowe technologie, skłonny do ryzyka, bez wiedzy o rynkach i ekonomii i z nastawieniem antymatrixowym. Mimo, że większość z nas (ja też) posiada część cech tego, co nazywam "ulicą nowego typu" czy "zaawansowaną ulicą", to jednak uważam, że wytworzenie takiego nowego typu gracza na rynku kryptowalut jest - mimo wielu wad - pozytywnym zjawiskiem, zwłaszcza dlatego, że to nowa klasa graczy, którzy wychodzą jednak poza głupotę ulicy klasycznej. Do tego fakt, że dla crypto ulicy nowego typu crypto to pierwszy i zasadniczy rynek, sprawia, że rośnie grupa ludzi będących paradoksalnie specjalistami od tego rynku najczęściej dużo większymi niż ekonomiści teoretycy, których zbyt duża cześć już na zawsze pozostanie w paradygmacie bitcoina jako niewyciągniętej jeszcze strasznej wtyczki od komputera, której wyciągnięcie z łatwością go zniszczy bo to dziwna piramida bez oparcia wartości na niczym z powodu decentralizacji ujętej negatywnie jako braku gwaranta wartości. Oni po prostu nie umią bitkojna, bo to wymaga trochę przestawienia torów w rozumieniu, a to najbardziej boli, jak są już wykute i położone stabilnie od lat w tych samych miejscach.

Dlatego Buffett nigdy nie zrozumie na czym polega wartość bitcoina: bo szuka w nim klasycznej wartości wewnętrznej, a on wyszedł poza ten paradygmat gospodarczy wyraźnie (choć imo nawiązuje do klasycznych pojęć, bo można go rozumieć np. jako wartość pewnej "umowy społecznej" między minerami, inwestorami, giełdami, spekulantami itd.).
_______________
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 grudnia 2018, 18:55 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 5 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
53
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 18:37

2/2

Odnośnie wykresów, pytanie czy klin spadkowy jaki mamy, wyjdzie typowo w górę, czy utworzył się w takiej fazie, że wyjdzie przewrotnie dołem. Obecnie wyszedł górą. Czy się to utrzyma? Byłoby fajnie. Osobiście szukam w tej dużej korekcie/pęknięciu raczej okazji na zakupy niż sprzedaż, tylko że sytuacja wykresu wymusza świadomość marginesu błędu może większego niż zazwyczaj, zwłaszcza na altach. Psychologicznie mamy już od jakiegoś czasu przedawkowanie trendu, tylko też nie wiemy nigdy jak bardzo może ono się nasilić zanim nie stanie się pięknym wskaźnikiem.

Mała rada odnośnie czytania analiz i ocen na forach - przydatne zwłaszcza przy dużych ruchach na giełdzie. Jak widać jak na dłoni, że to co ktoś śpiewa to tylko oznaka tego, że kupił/sprzedał, czeka na wzrost/spadek, to takie posty są bezwartościowe, bo nie ma w nich odrobiny obiektywności. ;) Większość wątku to tablica reklamująca własne pozycje i dotyczy to nie tylko ludzi z ostatniej bańki ale tak samo ludzi co są nawet od 2011. Nieraz po 5 sekundach czytania posta wie się, czy delikwent zapakowany czy sprzedał. ;) "Dorośli" ludzie na giełdzie...
Dobre analizy i oceny rynku to te, w których nie wiesz, czy ktoś ma/nie ma coinów i sam post jest na tyle merytoryczny, że warto go czytać. Większość stale aktywnych wpada w pułapkę efektu potwierdzenia. Jak kupi widzi wyraźniej powody do wzrostu i pod nie nagina obserwacje, jak sprzeda to odwrotnie.

Szukam bardziej okazji do zakupów i te zakupy też robię, ale bez przywiązywania się bo ono gubi (mnie bardzo). Jednak oczywiste jest, że może to się zwalić pod 3k. Wydaję mi się to jednak bardziej ryzykowne stawiać na duży zjazd pod 3k własną kasę niż stawiać na odbicie na takim wykresie (tylko oczywiście margines błędu musi być, a w przypadku altów spory). Odnośnie 3k, wiele wskazywało za tym rejonem i to długie miesiące temu, więc nie ma sensu powtarzać tego, co wiele osób pisało. 5-5.4k nigdy nie wydawało mi się stabilnym supportem, raczej przystankiem.
_______________

Odnośnie dawnych pomysłów, polecam wrócić do mojego porównania dużych 1w z przewagą knota z naszą "tetherową 1w" (to, co tak strasznie nie spodobało się @ekonokomik, bo pewnie wyszło za mocno poza szukanie RTN od dobrego pół roku heh). Widać jak zasadne było porównanie, które pod względem tych cech które badałem, jasno wskazało na bardzo duże podobieństwo do 1w z 2014, które było typowym ogonem bessy zwiastującym nie tyle duże spadki, co ogromne nasilenie impulsu spadkowego kończącego ówczesną bańkę.

Najbardziej mnie osobiście zadziwił dosłownie identyczny obszar tych 1w (na -70% od ATH zaczęte) jak i podobny czas. O podobnej strukturze świecy nie wspominam, bo z niej wynikało własnie porównanie. Na wykresie 1w mamy pewne newralgiczne miejsca, w których pojedyncza świeca może być bardzo charakterystyczna dla danej fazy rynku (najłatwiejsze to ogromne zielone 1w pod rząd wieńczące bańkę). Podaję link do tamtej analizy oraz poniżej sekwencje po ogonie bessy na 1w wtedy. Z tych punktów wypełniliśmy już większość. Nie sądzę, by szło do końca tak samo z rozmiarem spadku czy ilością świec 1w do dna, za to czas w którym robiłem te porównanie czyli jak 1w się tworzyła, jeśli brać na poważnie możliwość powtórki zachowania rynku wtedy (co ja brałem), pokazała zachowanie i dynamikę wykresu na najbliższe ok. 2 miesiące.
Nie chodzi mi w pisaniu o tym, że miałem rację, bo ja nic nie zakładałem, robiłem to zestawienie bo mi nagle wpadło do głowy, że taka duża 1w z dużym knotem na boczniaku to na tyle egzotyka, że może być charakterystycznym (zwrotnym) punktem i może warto spojrzeć na lewą stronę wykresu czy takie były. Chodzi mi o to, by przypomnieć, że takie zestawienia mają wiele sensu. Na 1d będą pewnie bardziej zwodnicze, na 1w mniej zwodnicze (ale adekwatnie 7 razy mniej sytuacji do zbadania, więc bida, niewiele ponad 50 świec rocznie).

Obrazek i kilka ważniejszych obserwacji poniżej. Pamiętajcie, że zaczynałem jak była świeczka 1w 2018 dopiero tworzona. Ciekawe, że obecnie robimy 9-tą świecę 1w po 1w_knotowej, a w 2014 roku tyle trwało właśnie osiągnięcie dołka (który potem był fejkowo testowany, co zaczęło uptrend właściwy prowadzący do bańki 2017, warto przewinąć wykres). Nie jest powiedziane, że teraz też 9-ta świeca zrobi low. Póki jednak co widać jak bardzo analogicznie idzie w odległości i czasie od ATH, strukturze świec oraz rozmiarowi spadku od znamiennej 1w. Dla mnie to porównanie oznacza, że warto je robić. Jak się pojawią jakieś 1w z silnymi cechami charakterystycznymi, na pewno warto zwrócić na to uwagę.

Dawna analiza 1w: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 40#p530610



Drugie do czego chcę wrócić, to obliczenia spadków od ATH jakie robiłem tu: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ku#p472359

Dzięki temu policzyłem średnie % spadków i odkryłem (dla mnie to odkrycie, bo nigdzie nie widziałem tego wcześniej zanim nie policzyłem) pewną proporcjonalną zależność, że spadek z bańki nr 3 jest równy (bardzo bliski równości) ze średnią spadków z baniek nr 1 i 2. To nic takiego, ale jak widzisz w szumie jakąś liczbową prawidłowość, to jest to już sukces, bo wychodzisz nieco z pozornego chaosu. Odnośnie obecnego spadku (-83.84% na Finexie, na Stampie -84.19%), jeśli utrzyma się ona na obecnym lub zbliżonym poziomie dołka, to wypełniłoby po raz drugi równość proporcji, tzn. 3183$ to średnia poprzednich dwóch baniek. Nasze wyniki z Finexa i Stampa są bardzo do tego zbliżone. Te obliczenia były proste i krótkie więc tu je zacytuję:
Wymazywanie pisze:
2011 (MtGox): 32->2$ = -93.75% :twisted: :mrgreen:
2013 (MtGox) 266$->50$ = -81.2%
2013 (Bitstamp): 1163$->152.4$ = -86.9%
lub (Bitfinex): 1175$->162$ = -86.2% (pomijam flash na 100$)

(...) ale może jakimś patternem byłoby względne uśrednianie poprzednich wyników, bo 93.75+81.2 /2 daje 87.475% co jest dość blisko spadkom drugiej bani z 2013.

Jeśli to uśrednianie by dalej było w grze, spadek 2017/2018 (lub dalsze lata) musiałby być gdzieś koło:

-(średnia 3 baniek) 93.75+81.2+86.9 /3 czyli 87.3% co oznacza cenę dołkową 2529$
-(średnia ostatnich 2 baniek) 81.2+86.9 /2 czyli 84% co oznacza cenę dołkową 3183$

(...)

Jedyne co uważam za znaczące, to że wynik spadkowy bańki nr 3 (-86.9% Stamp -86.2% Finex) jest bardzo bliski uśrednieniu dwóch poprzednich spadków (czyli -87.475%). Niby nic ale już coś. :) Uśrednienie teraz byłoby dość zabójcze dla byków i spowodowałoby - w zależności od uśrednienia 2 lub 3 wyników - spadki aż do 2.5k lub 3.2k ;)
Ponieważ są to ogólnie podobne % spadku od ATH na każdej z baniek, to nie ma żadnej magii w tym, że robi się znów wynik podobny, ale uważam, że jeśli podobieństwo byłoby na poziomie 1% różnicy w % spadku, to proporcjonalność jest w grze, zwłaszcza, że pojawia się ona przy bańce nr 3 (1163$) po której % spadku był średnią spadku z baniek nr 1 i 2.

Wyszło dziś z klina spadkowego, ciekawe czy będzie kontynuowało ruch, czy mamy perfidną pułapkę. Ja raczej w trybie buy & hold teraz. Ceny po takich spadkach wydają się rozsądne do takiej taktyki (niestety jest ona zbyt często stosowana przez nowych z cenami na bańce, co kończy się tragedią), Oczywiście nie znaczy to, że nie może paść niżej. Stawiam jednak raczej na wzrost (z rozszerzoną tolerancją na stratę). Wydaje się, że potencjał spadkowy się wygasza, kolejne dołki są coraz słabsze (odwrotnie do 2014, gdzie spadek był nasilający, co ładnie pokazuje wykres 1w wyżej), z mniejszym wolumenem, do tego przedawkowanie trendu trwa w najlepsze, a figura klina jest pro wzrostowa. Zabawną polewkę z bitcoina i naszego specyficznego rynku robią sobie ludzie po wykopach, forach i w bzdurnych artykułach. Z reguł to dobre antywskaźniki, nieprecyzyjne co do wyznaczenia dołka, ale bardzo skuteczne co do jego bliskości.

Wyjście z falling wedge:

Obrazek

Do zobaczenia w 2019. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 19:06

@wymazywanie

Zależy od giełdy ,bo nie na wszystkich wyszło.

Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Fugitive, luk1999, Lykaon, sebamistrz i 21 gości