Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » piątek, 14 grudnia 2018, 01:28

@bitloteiros, Scenariusz pod baktt też jest bardzo prawdopodobny, gruba finansjera teraz wyciśnie cytrynę i każde ale to dosłownie każde słabe ręce oddadzą kojny , statystyki forumowe pokazują kierunek małych traderów. Dzida do ok 7500$ wspierana zamykającymi shortami oraz paniczną próbą odkupu wyleszczeń byłaby dużym zaskoczeniem - a na zaskoczeniach najwięcej się zarabia.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 14 grudnia 2018, 02:15

:idea:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » piątek, 14 grudnia 2018, 07:09

Omówienie działań największego hejtera btc Roubiniego. Ciekawe. Być może jego propaganda jakoś wplywa na rynek. Cześć ludzi boi się, że może mieć rację i spadki przyśpieszają
The Truth About Nouriel Roubini’s Crypto Attacks

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 14 grudnia 2018, 07:51

Ten spadek + realizacja tworzacego sie misiowego proporca powinna dać w koncu te 3000.. no ale mysle ze 3050 to bedzie ten moment zapalny :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » piątek, 14 grudnia 2018, 08:43

Generalnie to straciłem wiarę w ludzkość[przykro mi], ale powiem Wam tak zupełnie szczerze od siebie, że obecny poziom to dla mnie jest zajebisty smart money. [youtube][/youtube]. Co nie zmienia faktu, że na tym etapie to jest totalny grid, a zatem zło, natomiast warto zacząć trzymać palce na tętnie.

Dodano po 4 minutach 4 sekundach:
Przy okazji polecam Wam sprawdzić snp 200 ema, co prawda to i tak za mało0, nie przedstawię Wam całego swojego ea, bo po prostu nie mam na to czasu, jednak cały świat i rynki mimo wszystko cokolwiek by nie myśleć są z sobą w jakiś sposób SKORELOWANE. Pozdrawiam, trzymajcie się.

Dodano po 16 minutach 50 sekundach:
Bit-els pisze: Cześć ludzi boi się, że może mieć rację i spadki przyśpieszają
Daj lepiej spokój. Wszyscy jesteśmy sobie sami. Kowalem własnego losu, a i tak 90% przegra na giełdzie...... a zatem nie warto tego promować choćby nie wiem jak było zarąbistym zwrotem[akurat w przypadku krypto 2011-2017 to precedens czy tego chcemy czy nie], to i tak rynek światowy finansowy, tudzież forex to wyższa liga, gdzie jeszcze większy wyleszcz czeka śmiałków, którzy nie uwierzyli po prostu na słowo.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 grudnia 2018, 08:46 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 14 grudnia 2018, 08:46

mały trójkąt zniżkujący na dnie się tworzy. Warto uważać na tę formację, najwięcej wyleszczeń trafia się właśnie na niej. Sprawdziłem to na własnej skórze, nie tylko w trakcie boczniaka, ale i w trakcie poprzednich downtrendów. Wyjście z niego dołem bardzo często jest negowane (i to bardzo szybko), bliskość wsparcia tylko zwiększa prawdopodobieństwo. Za to wyjście z niego górą.. bywa spekakularne i jest jedną z najczęściej wbijających target formacji.

chyba każdy trader widzi (chociażby po złudnym, ale w tej sytuacji adekwatnym) orderbooku, gdzie okolice 3k są na jawnych giełdach obstawione ostro. Skoro tam pojawi się popyt (i to wiedzą wszyscy), a rynek jest mega wyprzedany, to w zasadzie wypadałoby wejść teraz i nie czekać na cuda. Tak robi smart money i dla mnie to wciąż 70-80% szans na ruch up z poziomów do 3k. Niespodzianki jednak zdarzają się tu często i zejście do któregoś z niższych wsparć przez silne crashowanie ceny, by wywołać poczucie beznadziei, może również się zdarzyć. Taki scenariusz mógłby doprowadzić do powstania V-bottom z poziomów np. 2400-2600$, gdzie cena bardzo szybko wróciłaby do 3200$ i kontynuowała do docelowego fib 0,618 w tym ruchu.

Innymi słowy, jeśli ktoś nie wygłupiał się wchodzeniem przy 5k i ma większość kasy przy sobie, to obecne poziomy są istotnie bardzo ciekawe na potencjalne wejście. "Niestety", istnieje pewne ryzyko (jak zawsze), że rynek podda się po upadku 2.9k i popłynie powoli do poziomów ~1800$. Tego też nie da się wykluczyć, chociaż jest to raczej mało prawdopodobne. Taki scenariusz ma dla mnie ~10% szans realizacji.

W każdym razie- shortowanie (w tym silnie zlewarowane) pozostawiam twardzielom i samobójcom ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » piątek, 14 grudnia 2018, 08:48


Na 4h możliwy morning star :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » piątek, 14 grudnia 2018, 08:53

@BitJanusz, wystarczy przejrzeć historię postów, można w ten sposób dojść do konkluzji, kto jest kim naprawdę.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 14 grudnia 2018, 08:53

amneziahaze pisze:powiem Wam tak zupełnie szczerze od siebie, że obecny poziom to dla mnie jest zajebisty smart money.
Racjonalnie podchodząc do sprawy to całkiem możliwe, że masz rację. Problem w tym, że rynki mogą i często pozostają przez długi okres irracjonalne więc i w tym przypadku możemy zobaczyć poziomy kompletnie z dzisiejszego punktu widzenia nierealne. Poza tym w interesie "smart money" jest wykupienie się taniej - mnie do końca bessy brakuje jakiegoś fundamentalnie złej nowiny, jakiegoś hacka dużej giełdy czy czegoś podobnego by zaliczyć szpilę w dół na wielkich obrotach.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » piątek, 14 grudnia 2018, 09:02

kozaki_wiesi pisze: Problem w tym, że rynki mogą i często pozostają przez długi okres irracjonalne więc i w tym przypadku możemy zobaczyć poziomy kompletnie z dzisiejszego punktu widzenia nierealne. Poza tym w interesie "smart money" jest wykupienie się taniej - mnie do końca bessy brakuje jakiegoś fundamentalnie złej nowiny, jakiegoś hacka dużej giełdy czy czegoś podobnego by zaliczyć szpilę w dół na wielkich obrotach.
I o tym piszę. Jest nisko, a może być jeszcze większy grid. Tj. smart money zone albo jeszcze lepiej.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » piątek, 14 grudnia 2018, 09:32

Heh wszyscy tu ciągle o tym dołku wiele niżej, momenty zapalne na 3k, racjonalne spadki do 1k
Ktoś już tu chyba 200$ nawet poruszył :twisted: Chciałbym, ale nie wierze
I jeszcze niektórym brakuje tutaj drugiego MtGoxa, a pół miesiąca temu większość pisała że załadowana po pachy
Ja od siebie moge jedynie dodać tyle, że dołek będzie tak szybki że większość z was i tak nie zdąży sie nawet obkupić i potem i tak będzie musiała sie obkupywać na obecnych poziomach, z tą różnicą że wskakując do pociągu ;)
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 14 grudnia 2018, 09:45

Patrząc sie na to , co mamy na parkietach w USA i w Europie to tylko wspomnę, że dzisiaj zaczęła się ostatnia bardzo mocna faza spadków na nich w tym roku.
Wg mnie kierunek:
S&P okolice 2530
DAX nawet mocno poniżej 10500.
I moim zdaniem spadki beda dość szybkie.

I moim zdaniem tym tropem pójdzie BTC, który gra aktualnie w takt wygrywany przez rozwinięte rynki finansowe.
W styczniu będę oczekiwał efektu stycznia czyli wzrostów, no ale nie uprzedzajmy wypadków.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » piątek, 14 grudnia 2018, 09:50

Zeyt pisze: Heh wszyscy tu ciągle o tym dołku wiele niżej, momenty zapalne na 3k, racjonalne spadki do 1k
Po pierwsze nie wszyscy, po drugie tak się właśnie musi ułożyć i jestem tego pewien. Przejrzyj historię postów.

Dodano po 1 minucie 55 sekundach:
Zeyt pisze: a pół miesiąca temu większość pisała że załadowana po pachy
Ja od siebie moge jedynie dodać tyle, że dołek będzie tak szybki że większość z was i tak nie zdąży sie nawet obkupić i potem i tak będzie musiała sie obkupywać....
Kto? Ja tak nie pisałem. Z tego co wiem, to ekonokomik griduje od 18k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 14 grudnia 2018, 10:26

To może podajmy jakieś twarde dane, żeby nie było za miesiąc ściem u grających, jakaś wiarygodność musi być.

Ja mam ok. 33% kapitału do gry in, z czego większość w okolicach 3500$ kupiona (grid od 4200 do 3200).

pozostałe 66% mam na razie wstępnie zgridowane do 1200$. Mogę to zmienić, bo to tylko bidy na krakenie :roll: na pewno kupię za ok. 3050$, jeśli cena tam dojdzie. zakładam wywalenie wszystkiego przy osiągnięciu 0.5 - 0.618 fib na odbiciu, gdyby cena tam doszła.

mam też upokarzający baghold w postaci alta ZIL, ponieważ zapomniałem, że jakiś czas wcześniej na Binance ustawilem limit buy na ok. 500 satoshi w dniu spadku z 6k. To z większych wtop.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » piątek, 14 grudnia 2018, 10:30

BitJanusz pisze:
Ja mam ok. 33% kapitału do gry in, z czego większość w okolicach 3500$ kupiona.
W jakim celu skoro to może być grid.
BitJanusz pisze: pozostałe 66% mam na razie wstępnie zgridowane do 1200$.
:mrgreen:
BitJanusz pisze: mam też upokarzający baghold w postaci alta ZIL,
nie przejmuje się, ja mam beghold od 3 lat przynajmniej................. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 14 grudnia 2018, 11:31

sha256 pisze: Wg mnie kierunek:
S&P okolice 2530
DAX nawet mocno poniżej 10500.
I moim zdaniem spadki beda dość szybkie.
Nie widzisz możliwości, że mamy piątek i byki mogą jeszcze pokazać rogi? Na daxie przy okazji mamy lukę powyżej 11000 do zamknięcia. (teoretycznie)

Dodano po 9 minutach 54 sekundach:
Chociaż Tobie pewno chodzi o dłuższy okres czasu, a ja myślę o DT. :P
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » piątek, 14 grudnia 2018, 11:33

Choć btc w skali d3 i w1 wygląda jakby dopiero nabierał tempa ku dołowi, to zaczynają się pojawiać rodzynki idące pid prąd. Dziś syscoin + 40%, waves od jakiegoś czasu, doge dobrze się trzyma. Więc może dojść w końcu do rozjechania się bita i dobrych altów

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » piątek, 14 grudnia 2018, 11:48

Przebicie dolnej krawędzi tego klina korpusem jakiejś świecy typu 1h i wyżej doda nam dwucyfrowego prawdopodobieństwa (średnie XX) do spadku o poziom niżej, tj. $1.8-1.9k. Ale ja tam się ładuje częściowo w okolicach 3k :p


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 71
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: M4ciek » piątek, 14 grudnia 2018, 12:33

Ceny są niższe niż się pakowałem w 2017 w sierpniu. Za jakąś 1/3 tego co mogę stracić jestem IN:

Obrazek

Zrobię być może głupią rzecz z perspektywy gry giełdowej, ale będę skupował w miarę spadku bez odsprzedawania zajętych pozycji. A co mi tam :D
No i czekam na te niższe poziomy wsparcia, żeby się tam załadować. Najwyżej skończę z kolekcją coinów na ledgerze.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » piątek, 14 grudnia 2018, 15:01

@sha256 ale do tej pory na krypto grudzien byl na plus, a styczen na minus, zawsze to tłumaczono nowym chinskim rokiem. Teraz będzie na odwrot? Jeśli tak, to powinno jeszcze 2-3 tygodnie spadac, albo przynajmniej nie rosnąć.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości