Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » środa, 12 grudnia 2018, 18:11

osobliwy_nick pisze: Sami sobie skrobnijcie z grubsza gdzie wypada cena, jeżeli to będzie korekta tego trendu. Na pewno taka korekta nie zakończy się na takiej świeczuszce jak teraz.
Skrobnij sobie wcześniejsze LT nachylone pod większym kątem, to zauważysz, że ich przebijanie kończyło się spowolnieniem trendu i tak najprawdopodobniej będzie i tym razem. Nie ma w AT nigdzie zasady, że jak jakaś LT wzrostowa jest przebijana to lecimy do początku trendu, to tylko Twój mokry sen i uraz psychiczny po wtopie na szczycie hossy gdzie z równym zapałem wieszczyłeś tudemoon.

Poza tym ta linia ma raptem ze 2 czy 3 punkty zaczepienia o wykres na przestrzeni cenowej od 2$, więc to jest bardziej wróżbiarstwo z kresek niż coś co realnie jest respektowane aktualnie przez rynek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 12 grudnia 2018, 18:11

@zomos2,

W pierwszym ruchu do ok. 4000$ z pullbackiem, niewykluczone, że z chwilowym spadkiem poniżej 3200.

docelowo widziałbym dobicie do fib 0,618 całego spadku czyli na ten moment 5300$. Pisałem o tym chyba ze 20 razy. :roll: Miałem wrażenie, że czytasz "te nasze głupoty" ?

Obrazek

dołek poniżej przedostatniej i na pierwszej - rozumiesz to jako spadek poniżej 1200$ (druga bania) i poniżej 30$ (pierwsza bania)?
Ostatnio zmieniony środa, 12 grudnia 2018, 18:12 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » środa, 12 grudnia 2018, 18:12

@zomos2, trzeba baaardzo uważać , odreagowanie wprawdzie może być okrutne ,nawet + 25% ale dotychczas statystyka jest po stronie misiów i widać że każde wybicie jest skracane i ciągle jest to zyskowne. Nawet na DT powinno się patrzeć na trend średnioterminowy , jak dla mnie nie powinno się grać DT w obie strony albo przeciwko trendowi.
Ja próbuję sklecić jakąś pozycję "długą' na kilka tygodni pod domniemane denko , które widać już wyraźnie na wykresach 4h, denko , które jest wyżej od poprzedniego , teraz górka musiałaby to potwierdzić a wybicie na silnych obrotach uwiarygodnić . Oczywiście pozycję zajmuje w altach a nie w btc bo gdybym miał rację to moze ustrzelę +80% a gdybym się mylił to potencjał do tak dużych zjazdów na altach wygasa. Póki co to ostatnie wybicie znów jest gaszone .
---

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » środa, 12 grudnia 2018, 18:18

@BitJanusz, Czytam i nagle mi mówisz o tym że 4000 :D to mów że odbicie dojdzie do 5300 a nie 4000 bo jak się odbicie zacznie to 4000 nie ma żadnego oprócz psychologicznego oparcia i zostanie zjedzone. A co do twojego wykresu. Narysowałeś go sam,widzisz 3 bańki są. Słuchaj Elliota. 2 fale zjazdowe przed nami zgodne z nimi. Było tu swego czasu paru fachowców co mówili że BTC będzie poniżej 100 usd. Możliwe że za lat 5-10 będzie poniżej 100. Tak jak sam nie sądziłem że BTC dobije do 20k usd bo t wg mnie za dużo tak uważam że poniżej 100 usd? Mało możliwe ale kto wie co będzie za 5-10 lat :D. Ja osobiście uważam to co się przewija i co słychać na rynku że już są alty o wiele lepsze od BTC. Niech przypomnę że ETH miało dopiero jedną bańkę za sobą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 12 grudnia 2018, 18:35

@zomos2, 100USD? :D
Obrazek
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 12 grudnia 2018, 18:44

anagamidev pisze:100USD? :D
Wchodziłbym jak dzik w żołędzie, brałbym jak Cygan zasiłek :)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » środa, 12 grudnia 2018, 18:52

@kozaki_wiesi, jak będzie po 100$ to przecież wyłącznie gdy projekt będzie skompromitowany i upadnie.
I na odwrót , gdy przykładowo hamburger będzie po 3500$
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 12 grudnia 2018, 18:57

@koparki, był już skompromitowany po upadku Gox'a i popraw mnie jeśli się mylę ale chyba w piku dotknął 100$? Ja wiem, że ta cena to jest możliwa tylko po jakimś katastroficznym fundamentalnie niusie ale nawet jeśli to imo wciąż nie byłby koniec
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » środa, 12 grudnia 2018, 19:00

Wtedy była kompromitacja związana ze sposobem kreowania bańki, dziś jest inaczej bo do przekrętu tetherowego byliśmy stopniowo przyzwyczajani ;) ale w obu wypadkach nie było kompromitacji samego btc core . No moze drogie przelewy u szczytów bańki były trochę taka kompromitacją ale protokół się nie wysypał , nie wykorzystano luki bezpieczeństwa aby dodrukować , nie było ataku 51 itd
---

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » środa, 12 grudnia 2018, 19:03

zomos2 pisze: Jak ja to uwielbiam. Coraz bliżej wielkie zdziwienie a tutaj ciągle trójkąty i kwadraty, figury różne, analogie, przykłady z przeszłości gdzie warunki były inne, przykłady że pół roku temu mówił inaczej teraz inaczej, zasięgi liczone na trójkącie(SIC! :D Tego to jeszcze nie widziałem:D jakby trójkąt był BARDZO znaczącą figurą :D :D). Coraz ciekawszy wątek pokazujący jak wielu tutaj nie wie co robi a wszyscy to szachiści w warcaby :D
Nie no panie trochę przesadzasz. Trójkąt w różnych postaciach, np. tzw "klina" sprawdza się w znaczącej większości przypadków. A dlaczego tak jest? Bo poprawnie narysowany trójkąt składa się z lokalnych linii trendu/wsparć. A na te zwraca uwagę cała rzesza inwestorów, stąd odbicia od nich, i ostatecznie przebicia.

Jak już tak krytykujesz to powiedz czym sam się kierujesz żeby ustalić moment wejścia/wyjścia w pozycję.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 12 grudnia 2018, 19:10

koparki pisze: Wtedy była kompromitacja związana ze sposobem kreowania bańki, dziś jest inaczej bo do przekrętu tetherowego byliśmy stopniowo przyzwyczajani ;) ale w obu wypadkach nie było kompromitacji samego btc core . No moze drogie przelewy u szczytów bańki były trochę taka kompromitacją ale protokół się nie wysypał , nie wykorzystano luki bezpieczeństwa aby dodrukować , nie było ataku 51 itd
No tak, czyli nie wyobrażasz sobie takiego przegięcia wahadła jak w grudniu rok temu tylko w drugą stronę? Bo wg mnie FUD na krypto połączony z krachem na giełdach, który gdzieś tam za rogiem się czai, może w pierwszym impulsie deflacyjnego skurczu sprowadzić kursy na zupełnie fantastyczne z dzisiejszego punktu widzenia poziomy.
Przyznam się, że mam na giełdach ustawione zlecenia na, może nie aż tak;) ale podobnie ustawione zlecenia zakupu kilku rożnych monet. Właśnie na wypadek krachu, który na pewno spowoduje kłopoty z logowaniem, silnikami itp. giełd.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » środa, 12 grudnia 2018, 19:17

@kozaki_wiesi, ;) 100$ 17mln monet (a w prakctyce dużo mniej), popularność 100x większa niż za czasów mtgox , artykuły w Rzepie, obrady G20 w sprawie BTC , chyba sam w te 100$ nie wierzysz , chyba że upadnie projekt btc core, zostanie wykryta jakaś luka za pomoca której nadrukowane zostanie 170mln monet, deweloperzy się rozejdą itd.
Oczywiście że należy mieć wolne środki aby kupować panikę , jesli to masz na myśli.
Ostatnio zmieniony środa, 12 grudnia 2018, 19:19 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » środa, 12 grudnia 2018, 19:18

Albo po prostu któraś crypto przegoni innowacyjnością i adaptacją, używalnością BTC, któraś gigamegainstytucja powie że ta krypto to jest to! I co wtedy? Czy ktoś w ogóle zauważył że przypomniałem iż BTC to ciągle BETA TEST?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 12 grudnia 2018, 19:28

koparki pisze: @kozaki_wiesi, ;) 100$ 17mln monet (a w prakctyce dużo mniej), popularność 100x większa niż za czasów mtgox , artykuły w Rzepie, obrady G20 w sprawie BTC
To nie wiara, ja na wszelki wypadek po prostu tego nie wykluczam bo wraz z rosnącą popularnością rośnie też skala potencjalnej paniki. Rynek jest płytki więc i peak może być potężny. Monet na rynku jest niewiele a chęć pozbycia się gorącego aktywa aby przejść na dolara (ten będzie deflacyjnym królem) może zapchać wąskie drzwi. Ja sobie zdaję sprawę, że to trochę "wishful thinking" ale jara mnie wizja kupna dash'a za 8$ czy Monero za 5 czy liska za 0,1 :mrgreen:
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » środa, 12 grudnia 2018, 19:36

jest jakaś nadzieja na to że rysuje się nam dołek tej fali spadkowej trwającej od 6k , sonda mówi nam że na 90% zejdziemy niżej , jak kolega skrytykował misie to oberwał , no i celowany jest już dołek 100$ .
Jest bessa więc mówię o sporej korekcie póki co.
@kozaki_wiesi, ja tez nie wykluczam ale na 99,9999% nie wyniknie to ze zwykłych przyczyn spekulacyjnych , jesli projektowi nie będzie działa się krzywda a koparki będa obsługiwały sieć nikt nie odda bitka za stówke , nawet gdyby groziłaby mu utrata tej stówki
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wrip » środa, 12 grudnia 2018, 20:08

Ładny wskaźnik: gdy liczba żółtych, spośród aktywnych użytkowników forum w ostatnich 24h, znacznie przewyższa pomarańczowych i niebieskich to znaczy, że:
A) mocno rośnie i zaraz jebnie
B) mocno jebło i zaraz wzrośnie

NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » środa, 12 grudnia 2018, 20:20

@wrip, Czyli co albo wzrośnie albo spadnie? :D

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » środa, 12 grudnia 2018, 20:23

pabloj pisze: @wrip, Czyli co albo wzrośnie albo spadnie? :D
Przemęczony już chyba tymi spadkami ,jak czytanie ze zrozumieniem sprawia trudności. :P
Chyba ,że to ja przeoczyłem ten mocny wzrost?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 12 grudnia 2018, 20:25

wrip pisze: Ładny wskaźnik: gdy liczba żółtych, spośród aktywnych użytkowników forum w ostatnich 24h, znacznie przewyższa pomarańczowych
Z ciekawości przeglądam sobie regularnie statystyki i widzę, że zawsze żółci zdecydowanie przeważają. Chyba nie zdarza się by siły były wyrównane. Tak z logicznego punktu widzenia to brak żółtych świadczyłby o zniechęceniu czyli końcówce bessy a największa przewaga o napływie ulicy czyli końcu hossy.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » środa, 12 grudnia 2018, 20:27

Dzięki formacji dużego trójkąta zniżkującego 6.02-7.11.2018 byki mają już "zagwarantowane", że Bitcoin powinien przetrwać korektę stopnia cyklu. Dodatkowo elliottowski trójkąt zawsze poprzedza ostatni ruch w kierunku obowiązującego dotychczas trendu. Po zakończeniu tego ruchu rynek zmienia trend a jego zasięg to znowu przynajmniej obszar cenowy położenia tego trójkąta. W kontekście powyższego tylko elliottowska formacja potrójnego zygzaka daje pewność, iż po jej zakończeniu rynek musi wrócić do trendu wzrostowego. Jeśli dokładnie przebadać przebiegi falowe od ATH i ich relacje względem siebie, można zauważyć, że rynek od ATH po dzień dzisiejszy poruszał się trzema falami spadkowymi - trójkami, opisanymi na poniższym wykresie jako: W, Y, Z. Czyli obecnie rynek byłby pod koniec trzeciej pionowej trójki (trzeciego zygzaka), być może wieńczonej Ending Diagonal w jej fali C.
Spadek poniżej np. 2550$ na Stampie spowodowałby, że rynek powinien kończyć korektę stopnia cyklu poprzez kontynuację dużego pionowego downtrendu od ATH. Utrzymanie się nad tym poziomem (a jest na to szansa zgodnie z wcześniejszym opisem i poniższym wykresem) spowoduje rozbudowę korekty stopnia cyklu w poziomie a rynek zacznie poruszać się na północ tworząc falę ‘b’ stanowiącą kolejną składową formacji korygującej stopnia cyklu (olbrzymiego nieregularnego flata?).

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Sałata i 42 gości