Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 12 grudnia 2018, 09:10

osobliwy_nick pisze:Żeby nie było tak, że zignorujesz również zasięg wyjścia z tego trójkąta (czyli 0$) i będziesz żałował dwa razy :lol:
W logu zakres to 3k a nie zero, a on jest o wiele bardziej sensowny dla takiej skali wzrostów, bo nie doprowadzi do absurdu.

Mam na myśli, że gdyby ten trójkąt byłby o 1000$ głębszy (hipotetycznie) to byś miał zasięg -2000$ :lol:

Nie stosuj zakresów linearnych w skali wieloletniej, bo ci wyjdą ujemne wartości. Prędzej czy później.
krisodrigo pisze: Coraz więcej czarnowidzów. Dołek jest blisko.

słyszę to od 14k. I gdzie ten dołek?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 12 grudnia 2018, 09:22

@BitJanusz, ale wyznacznanie na log'u targetów, również prowadzi do absudu, bo nie da się wyznaczyć jednoznacznie targetu, zależy jaką masz skalę i jak rozciągniesz wykres :D W zasadzie wynika z tego, że nie ma znaczenia gdzie to spadnie, kolejny cel jest dość klarowny, a tym celem jest 100k$ :D


Na Bitcoin'ie już nie ma bańki :D Pękła :D
Spoiler:
Ostatnio zmieniony środa, 12 grudnia 2018, 09:32 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 12 grudnia 2018, 09:24

@anagamidev, jaki absurd masz na myśli? :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 12 grudnia 2018, 09:25

@BitJanusz, pokaż mi jak liczysz to 3k$ z tego trójkąta :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Connemara » środa, 12 grudnia 2018, 09:35

Delhi pisze: Dokładnie wszystko rozbija się tylko o to czy giełda tetherowa czy bez tetherka. Najprościej Binance ale trzeba z tetherami dilować
Kraken jest sprawdzoną, rzetelną (w miarę) giełdą, gdzie z PL obsługują rachunki w EUR. Przelew SEPA idzie dzień roboczy.

Dodali ostatnio sporo altów i to w parach do EUR właśnie, a to jest ich pełna lista w parze z EUR.
BCH, LTC, EOS, ADA, XRP, REP, BSV, XLM, ETC, BTC, XTZ, ZEC, DASH, XMR, GNO, QTUM, ETH.

Wszystko, czego nie ma tak, konwertujesz na ETH/BTC i lecisz na Binance.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 12 grudnia 2018, 09:37

@anagamidev,

Obrazek

idealnie na mocne wsparcie :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » środa, 12 grudnia 2018, 09:41

Jak dla mnie odbicie już blisko. Przypomina mi trochę sytuację podczas korekty w 2017.
Gdzie BTC stał już dosyć stabilnie na danym pułapie. A zrzucane była większości altcoinów.
Żeby słabe głowy się z nich wyprzedały. Po czym wiadomo w jaki kierunku poszybował niespodziewanie BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 12 grudnia 2018, 09:52

Btc nie moze umrzec :mrgreen: ludzie za grube portfele maja i nie dopuszcza do tego :mrgreen:
Nie po to miliardy byly pompowane aby to wszystko mialo zniknac... te miliardy wroca, mniejsze czy wieksze ale wroca do obiegu.
Licze na pompe wszechczasow, ktorej przedsmak mielismy rok temu :mrgreen:

IMHO Grubi beda ubierac reszte tak...
Bedzie dolek np 2500 skupia wszystko do 3000.. rakieta poleci pędem pod 10-12k wielka euforia po czym spadek znow do 4-5.... i WTEDY ostateczna rakieta z jeszcze wiekszym kapitalem i pomocnymi btc:)


W btc jest te piekno ze ma takie wahania... a kazda łapa rządów połozona na niego sprawi, ze spekulacja odejdzie w niepamiec i cala zabawa pojdzie w zapomnienie... stabilna cena = smierc btc imo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 12 grudnia 2018, 10:07

Regulacje to śmierć BTC. póki grubi mogą robić wały na giełdach (washtrade, sell walle, etc.) bez regulacji (a jednak legalnie), to jestem o krypto spokojny.

cała ta akcja z 6k pokazuje, jak ludzie uwierzyli w niezniszczalne wsparcie, wkupili się, a gdy już załadowali się wszyscy, którzy mieli (malejący wolumen) - okręt został zatopiony ;)

teraz brakuje akcji w drugą stronę. BTC "umiera" i nagle ZONK. A potem się okazuje, że ta mega sprzedaż to tylko napełnianie ogromnych longów.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 12 grudnia 2018, 10:10

@BitJanusz, ale co Ty się chłopie rzucasz, miałeś target na 3k$ na bitstampie wbiło 3200$, idealnie zgodnie z AT :D Gdzie tu jakaś manipulacja, zakładam, że shortowałeś i masz teraz co najmniej 100% z ostatnich dni zysku :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 12 grudnia 2018, 10:17

@anagamidev,

shortowałem. I to na x10 od 6050$. Ale niestety, tak się zapędziłem w wiarę w fejki, że zamknąłem shorta przy 5400$. A potem już się bałem otwierać, bo duże wyprzedanie, bo może być wyleszcz... bla bla bla.

Popełniłem zasadniczy błąd polegający na tym, że przeniosłem reguły z boczniaka/konsolidacji (częste wyleszcze, akumulacja i dystrybucja przyklejone do siebie i często wzajemnie się przenikające) na pełnoprawną kontynuację downtrendu, czyli chciałem być mądrzejszy od rynku i w efekcie pozbawiłem się lwiej części profitu.

Niestety, każdy okres (hossa, boczniak, bessa) wymaga innego podejścia. Próbując przenieść zyskowne strategie z jednego okresu na drugi w najlepszym wypadku zarobisz mało, w najgorszym ostro wtopisz.

No trudno! lekcja na przyszłość.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 12 grudnia 2018, 10:25

@BitJanusz, zatem sam widzisz, że niby coś wiesz, niby wszystko takie oczywiste, a w prawniu okazuje się, że jednak nie. Przecież jak ileś tam osób zdaje sobie sprawę, że spadnie do 3k$ poustawiają grube shorty, to myślisz, że rynek da im tak łatwo zarobić po kilkaset procent BTC na ogromnych dźwigniach? :D Rynek będzie ich zwodził ile się da, aż stracą pewność :D To nie jest żadna manipulacja czy coś nadzywczajnego niż na innych rynkach, bez sensu jest takie szukanie wytłumaczeń i bajdużenie :D Równie dobrze mogło wyjść z tego trójkąta górą z pozytywnym retestem i pojechać na double top i wtedy byłaby też śpiewka, że manipulacja. Łatwo się ocenia z perspektywy czasu :D Ale mimo wszystko reset rynku jest dobry dla wszystkich i mieliśmy go dość szybko :D Czy to już dołek czy nie, nikt tego nie wie, bo dochodzą do tego emocje, a grając już większe pozycje te emocje wywołują irracjonalne decyzje :D Do 3k$ brakło niewiele, może jeszcze tam będziemy równać, albo spadniemy lekko poniżej, ale te kilka procentów to raczej dla pro day trader'ów to ugrania :D Wszystkie wskaźniki wyzerowane praktycznie :D Ja ma raczej koncepcje, że na 6k$ była gruba akumulacja i dystrybucja na obijankach od tego poziomu, w końcu grubi/kartel grubych/smart money zakumulowali na tyle, że zrzucili wszystko ino roz, bo zauważyli, że nie ma jakiegoś większego popytu, a kapitał, który został na giełdach był niewystarczający, żeby zoponować i jebło na -50% ceny :D Ludzi zostali nakarmieni bad newsami, analizami o 1k$, o śmieci BTC zmierzającego do 0 przy jednoczesnym uszczupleniu ich z BTC. Teraz Ci sami "grubi" mogą odkupić 2x więcej i wrócić do 6k$ bardzo szybko :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Connemara » środa, 12 grudnia 2018, 10:50

anagamidev pisze:W banku ciężku uzyskać taki zwrot, a 11k-12kPLN nie zaboli, nawet jeśli BTC "upadnie" :D
Zależy kogo. Nie sądzę, że 99% inwestorów to ludzie mający luźne odłożone 200k PLN na drobne wydatki.
anagamidev pisze:Wtedy jak ktoś nie ma kasy, to może warto sobie wziąć kredyt - chociaż fanem kredytów nie jestem, powiedzmy na 4k-5kPLN, a później jak najszybciej go spłacić przez najbliższe miesiące, zaciskając pasa.
Jestem absolutnym przeciwnikiem brania kredytów na "inwestowanie". Ale oczywiście każdy ma własną głowę i przekonania. Just sayin'

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 12 grudnia 2018, 11:06

@Connemara, nie piszę przecież o 200kPLN, bo odłożenie takiej kwoty to to jest kilka/kilkanaście lat pracy, ale o 11kPLN czyli można w kilka miesięcy odłożyć. Poza tym 1k$ za BTC wydaje mi się relatywnie tanio, a tam może pójść jakieś szybkie odbicie na 2k$ spokojnie, zatem można od razu sprzedać połowę, spłacić kredyt i mieć 0.5BTC za friko :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3111
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » środa, 12 grudnia 2018, 11:12

Przy 6k$ też było relatywnie tanio;) Po prostu każdy żyje w strachu, prędzej ludzie załadują się do uciekającego pociągu niż do pociągu na stacji PROMO, z której może się stoczyć do tyłu. Z resztą patrz na alty, ludzie już od jakiś tam poziomów kupowali bo było tanio, a w kolejnych tygodniach jeszcze bardziej potaniało.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 71
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: M4ciek » środa, 12 grudnia 2018, 11:12

Nie rzucałbym konkretnymi kwotami. To indywidualna kwestia, na co może sobie ktoś pozwolić. Sam mam w planie przeznaczyć z trzy wypłaty na takie inwestycje. Teraz już wszedłem za część kasy, reszta sobie czeka. Nie planuję też zainwestować więcej niż zyskałem na poprzednim szczycie. Więc jest to pewnego rodzaju kapitałowy SL. Na kryptowalutach mogę zatem wyjść jedynie na zero, nie stracę. Taką przyjąłem strategię i postaram się tego trzymać.

Zniesienie wzrostów od 2012 ma sens... w przypadku istnienia kolejnego bullruna jest nawet świetną okazją na zakupy. Jeśli tylko taka sytuacja nie zabije rynku - będę nawet zadowolony.

Nie zgodzę się z sytuacją, że ludzie nie nabierają się kilka razy na to samo. Historia ciągle zatacza koło, nie uczymy się na błędach.

Tak samo jak rosło - była masa komentarzy, że teraz następny przystanek to 50k$... teraz wieszczenie spadku do 100$.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Connemara » środa, 12 grudnia 2018, 11:13

Pójdźmy w hipotetyczny, ale możliwy scenariusz. Ktoś bierze kredyt na 10k, bo BTC = 1000$ (uśredniając 3500 zł). Kupuje ~2,9 BTC. Trend zniżkowy utrzymuje się przez 2-3 lata, cena spada do 300$...

Niemożliwe? Wszystko jest możliwe, obecnie mam wrażenie (to tylko MOJE subiektywne odczucie) że cała analiza rynku to de facto rzut kostką K8.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » środa, 12 grudnia 2018, 11:20

lekarz pisze: @osobliwy_nick, @anagamidev, @Pleasek89, @bitloteiros, @Phlox, @abloj, @Dovakhiin, @Altcoiner, @kozaki_wiesi, @Oldboy, @mudol, @szlagaag, @shinya56, @akos,
A może taka wersja:
Jeśli nawiązujesz do mojego posta tutaj -> https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 60#p543677

To mówiłem o doszukiwaniu się analogii z poprzedniej bańki. U ciebie nie ma żadnej analogii tylko wizja spadku o 99% od ATH. Nie uważasz, że 99% zniesienia to ciut sporo jak na korekte wszystkich baniek? :p

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » środa, 12 grudnia 2018, 11:26

Obrazek


3650?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » środa, 12 grudnia 2018, 11:47

@szlagaag

Skąd ta czerwona linia

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Azeldoh, jacek-g, Lykaon i 27 gości