Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 15 listopada 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Nowa Sól

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Oldboy » wtorek, 11 grudnia 2018, 21:55

shinya56 pisze: Analizowałem sytuacje, która jest na całym rynku kryptowalut i widzę jedną, ale bardzo pozytywną prognozę na przyszłość. Jest szansa, że alty uniezależnią się od Bitcoina. Po ewentualnym odbiciu dalsza jazda w dół, z tym, że alty pierwsze zareagują na wzrosty. Kwestia teraz, które altcoiny ? Na obecna chwilę można wybrać dwa, trzy dobre projekty z perspektywami na przyszłość. Stawiam, że czeka Nas alt season.
Kilka altów już zachowuje się inaczej od Bitcoina, np Ripple, czy Tron. Wcale nie zdziwię się jak pod koniec przyszłego roku dominacja Bitcoina spadnie do kilku(nastu) procent nad najlepszym altem.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 11 grudnia 2018, 21:59

osobliwy_nick pisze: Gdybyś rok temu kupił BTC za 3000$, to mógłbyś go sprzedać za 20000$. Zaś, jeżeli dziś kupisz BTC za 3000$, to będziesz go mógł sprzedać za 2 lata za 2000$ albo kilkaset dolarów
Mało elastyczny jesteś. Podczas hossy pisałeś o poziomach znacznie odbiegających od osiągniętych (ile obstawiałeś? 100k$?) a teraz podczas bessy również obstawiasz tylko jedną opcję. Uważaj, bo znowu możesz przestrzelić.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » wtorek, 11 grudnia 2018, 22:10

kozaki_wiesi pisze:
osobliwy_nick pisze: Gdybyś rok temu kupił BTC za 3000$, to mógłbyś go sprzedać za 20000$. Zaś, jeżeli dziś kupisz BTC za 3000$, to będziesz go mógł sprzedać za 2 lata za 2000$ albo kilkaset dolarów
Mało elastyczny jesteś. Podczas hossy pisałeś o poziomach znacznie odbiegających od osiągniętych (ile obstawiałeś? 100k$?) a teraz podczas bessy również obstawiasz tylko jedną opcję. Uważaj, bo znowu możesz przestrzelić.
Obstawiałem 30000-50000$, no ale jak przelewy chodziły po 2 dni, a opłaty wynosiły 50$, to nic dziwnego, że wzrosty zżarły swój własny ogon. Teraz obstawiam odbicie od 3000$ (do 5000-6000$), a później powolniejsze już spadki na 2000$. O ile to nie ostatnia bańka, jeżeli zaś ostatnia, to raczej mizerne odbicie od 3000$ albo przebicie 3000$.

Gdzie tu przeszacowanie spadków? 2000$ to naprawdę nie tak dużo, kiedy już mamy prawie 3000$.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 11 grudnia 2018, 22:14

osobliwy_nick pisze:Gdzie tu przeszacowanie spadków? 2000$ to naprawdę nie tak dużo, kiedyś już mamy prawie 3000$.
tu:
osobliwy_nick pisze: albo kilkaset dolarów
Nie ma pewności oczywiście czy nie trafisz. Ale jeśli faktycznie btc spadnie do kilkuset dolarów to tak będę traktował Twoją predykcję - jako traf
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Altcoiner » wtorek, 11 grudnia 2018, 22:18

https://comparic.pl/harvard-bitcoin-btc ... a-loterie/

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 11 grudnia 2018, 22:20

Bitcoin - kompromitujący światowej sławy ekonomistów od 2011r.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 11 grudnia 2018, 22:38

Oldboy pisze: Wcale nie zdziwię się jak pod koniec przyszłego roku dominacja Bitcoina spadnie do kilku(nastu) procent nad najlepszym altem
Przedłużę ten OT bo widzę coraz więcej postów w tym tonie.
Ja za to w ogóle nie zdziwię się ze znaczącego zwiększenia się dominacji BTC a wręcz powrotu do jej % wartości sprzed bańki, spadku ceny lwiej części altów do 0 i zniknięcia ich z rynku a przynajmniej z liczących się giełd. Coś a`la pęknięcie bańki dotcomów kiedy pozostali najsilniejsi i najbardziej rozpoznawalni z realnym zapleczem. Nie będę się rozwodził dlaczego myślę że "staruszek" BTC przetrwa i pokaże środkowego palucha wszystkim liczącym na jakikolwiek flippening - dla wielu jest to oczywiste innym nie przetłumaczysz. Jedno zdanie - "trading shitcoins to make bitcoins" - do tej pory kto się tego trzymał nie wyszedł na tym źle mimo pęknięcia bańki w przeciwieństwie do bagholderów wszelkich altów
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » wtorek, 11 grudnia 2018, 22:40

To co gdzie jestesmy anaologicznie do poprzedniej bani?
Mi wychodzi, że gdzieś tutaj ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 11 grudnia 2018, 22:46

@pabloj, nic tylko akumulować :D

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » wtorek, 11 grudnia 2018, 22:53

@Dovakhiin, ale panie, zara zara, nie wiem czy nie za wcześnie na wyjście z tego klina.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Phlox » wtorek, 11 grudnia 2018, 23:26

prap0n pisze: @Ahr



Czy ma spasc na <= 4k czy juz zostal wypelniony goal :D ?
Ahr pisze: @prap0n, zdecydowanie 4k, chcesz to rob zrzut, bede slowny :)
Zaginął nam słowny forumowicz ;) A szkoda, jest tyle inicjatyw świąteczno-charytatywnych do dofinansowania...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 11 grudnia 2018, 23:47

Bardzo zacna inicjatywa. Chcecie lecieć w styczniu tudemun? Dołączcie ;)
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 12 grudnia 2018, 00:00

kozaki_wiesi pisze:
osobliwy_nick pisze:Gdzie tu przeszacowanie spadków? 2000$ to naprawdę nie tak dużo, kiedyś już mamy prawie 3000$.
tu:
osobliwy_nick pisze: albo kilkaset dolarów
Nie ma pewności oczywiście czy nie trafisz. Ale jeśli faktycznie btc spadnie do kilkuset dolarów to tak będę traktował Twoją predykcję - jako traf
Mam sporo argumentów, które przemawiają za tym, iż nie jest to strzał w ciemno.

1. Coraz trudniej nabrać ludzi na ten sam dowcip (opisywałem to już szerzej).
2. Postęp zapychania się sieci (opłaty i czas przelewów) może notować wykładniczy wzrost powyżej 20000$, co spowoduje, że nawet, gdy zaistnieje ewentualna próba zrobienia nowego ATH, prędko zeżre ona swój własny ogon.
3. Mit o BTC jako światowej superwalucie można uznać właściwie za obalony (wobec problemów technicznych, które już wszyscy obecnie widzą), a to on był, w moim mniemaniu, głównym paliwem napędzającym wzrosty. Układanie na prędce bajki o cyfrowym złocie nic tutaj nie pomoże (tak jakby ludzie wchodzili w BTC po to tylko, by uniknąć kosztów inflacji 1,5% rocznie - wolne żarty). Rewolucja trwa już prawie 10 lat i ciągle nie nadchodzi.
4. Cena BTC wzrosła ponad 20000 razy w 9 lat, to absurdalnie dużo - ze spekulacyjnego punktu widzenia, coś co wzrosło aż tyle, musi kiedyś spaść. Korekty na bańkach nie były ekwiwaletne do wzrostów (co już raz wyliczałem), wobec tego wychodzi mi konieczność zaistnienia jednej wielkiej superkorekty.
5. Przebicie ATH z 2013 spowoduje panikę i niewielką nadzieję na podniesienie się kursu. Jeżeli zaś na 2000-3000$ zapakuje się podobne grono spekulantów jak na 6000$, ale cena nie zareaguje odpowiednio, szybko wyskoczą oni z okrętu ponownie (tym razem szybciej niż z 6000$), co sprawi, że 1200$ łykniemy gładko, a tam już nie będzie żadnej nadziei.
6. Bitcoin notuje wykładnicze wzrosty. Nic nie może rosnąć wykładniczo w tak długim okresie czasu. Zaś wyłamanie się z tego schematu zniechęci nowych inwestorów, bo zgrubne aproksymacje już nie będą dawały milionów za rok, czy dwa, co może załamać cenę.
7. Mamy stały dopływ kapitału, co może zapewnić odpowiednią dynamikę spadków, bowiem większość będąca w grze jest powszechnie przekonana o teorii baniek na BTC. W przypadku poprzednich baniek jeszcze tak nie było. Jak ludzie się wyprzedali raz, a porządnie, to nie wracali z nadzieją na odrobienie pieniędzy. Tutaj wrócą i być może zostaną powiezieni jeszcze wielokrotnie, napędzając kurs (jak na przebiciu 6000$).
8. Zakres wyjścia z trójkąta zniżkującego jest na ok. 0$.
9. Przełamaliśmy trend wzrostowy (eksponencjalny), który można pociągnąć od 2012 roku:

Obrazek

Sami sobie skrobnijcie z grubsza gdzie wypada cena, jeżeli to będzie korekta tego trendu. Na pewno taka korekta nie zakończy się na takiej świeczuszce jak teraz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 12 grudnia 2018, 00:30

@osobliwy_nick

I wszystko o czym wspomniałeś wiedziałeś już w lipcu.
Obrazek

Za rok twoje posty będą bardziej popularne, ale 5 lat od dzisiaj obstawiam, że będziesz forumowym memem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 12 grudnia 2018, 01:33

1d, rozszerzający się klin zniżkujący, target 9k-10k$ :D


15m :D


### edited: 2018-12-12 02:38 ###
Warto podejść do akumulacji metodycznie. Skoro ta bańka przypomina idealnie poprzednią i będzie kolejna, to trzeba obrać podobną strategię. Pod poziomem ceny -70% od ATH kurs utrzymywał się 300-400 dni. Załóżmy lekko zawyżając, że średnia cena to 300$ i kupujemy przez 300 dni za 10$ cząstkę BTC:
10($) / 300($) = 0.033(BTC)
0.033(BTC) * 300(dni) = 9.9 (BTC)
Czyli w tym czasie zakumulowalibyśmy prawie 10 BTC, wydając na to 3000$ :D Czyli jakieś 11-12kPLN, trzy średnie krajowe, nie tak dużo, ale też niemało :D
Po dwóch latach sprzedając te BTC w zależności od ceny moglibyśmy mieć:
10(BTC) * 20k$ = 200k$
10(BTC) * 10k$ = 100k$
10(BTC) * 3400$ = 34k$ (ponad 1000% ROI)
Just saying :D Na tej bessie 70% od szczytu to jest cena 5888$, a jesteśmy grubo pod tą ceną :D
Spoiler:
Aktualnie jesteśmy jakieś -80% od ATH :D Kupując teraz za 3000$ BTC dostaniemy ok. 0.88 BTC, jeśli za 2-4 lata wbijemy 100k$, to będzie to warte 88k$, czyli ponad 2000% ROI w ciągu 2-4 lat. W banku ciężku uzyskać taki zwrot, a 11k-12kPLN nie zaboli, nawet jeśli BTC "upadnie" :D No i miejmy nadzieję, że cena jeszcze utrzyma się na tym poziomie przynajmniej rok. Super byłoby w sumie jakby jeszcze spadło do 1k$, jestem za jak najbardziej, pomimo mojego byczego nastawienia :D Wtedy jak ktoś nie ma kasy, to może warto sobie wziąć kredyt - chociaż fanem kredytów nie jestem, powiedzmy na 4k-5kPLN, a później jak najszybciej go spłacić przez najbliższe miesiące, zaciskając pasa. Możnaby kupić 1 BTC i 1kPLN zapewne starczyłby jeszcze na 1 LTC, 1 ETH, 1 XMR, 1 DASH i 1 ZEC. Pewnie przy 1k$ za BTC one byłyby warte coś w granicach 100-200PLN :D

Oczywiście zakładam, że BTC to GOLD 2.0, store of value i wszystkim nam jako społeczności skupionej w okół BTC zależy na wzroście jego wartości :D Nie naganiam absolutnie tylko jestem za podejściem zdroworosądkowym i nie demonizowaniem BTC oraz kryptowalut :D Widzę w tym szansę dla nas wszystkich :D Nie każdy potrzebuje kasy w tym momencie, więc chciałby bezpiecznie gdzieś ja zwinwestować :D Nie w jakieś GetBack czy AmberGOLD'y czy inne zcentraizowane instytucja czy firmy. Zakładam, że jak ktoś zarobi na BTC m.in. dzięki mnie to np. wykorzysta tą kasę, żeby rozkręcić własny biznes. Może to być dowolna osoba na całym świecie, która ma dostęp do Internetu. Liczę, że później w ramach wdzięczności taka osoba będzie sama inwestować tą zarobiną kasę odkupując BTC. Długoterminowo BTC będzie rósł, więc każdy będąc tego świadomy mimo, że chciałby szybki zysk jednak boi się wyprztykać całkowice z BTC i zawsze będzie kisił jakieś drobne ilości. Wg. mnie BTC to coś niesamowitego :D
Ostatnio zmieniony środa, 12 grudnia 2018, 03:51 przez anagamidev, łącznie zmieniany 6 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 12 grudnia 2018, 01:54

Pleasek89 pisze: @osobliwy_nick

I wszystko o czym wspomniałeś wiedziałeś już w lipcu.
Obrazek

Za rok twoje posty będą bardziej popularne, ale 5 lat od dzisiaj obstawiam, że będziesz forumowym memem.
Gdybyś przeczytał moją analizę pod tym pomysłem, wiedziałbyś, że podawałem w wątpliwość, czy to wsparcie przetrwa (to samo robiłem kilkukrotnie na forum):
Pozostaje zapytać, czy wsparcie, które obserwujemy od 6 lat, czyli tak naprawdę od początku dojrzałej, nieinkubacyjnej fazy bitcoina przetrwa i w tej chwili? Wszak w 2013 roku nie musiało się bronić, przed aż tak stromymi (dynamicznymi) spadkami
Nie przetrwało. Więc naturalne jest, że, jeśli trend był 6-letni i objął ceny od 3$ do 20000$, to spodziewam ekwiwalentnej korekty.

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: lekarz » środa, 12 grudnia 2018, 07:42

@osobliwy_nick, @anagamidev, @Pleasek89, @bitloteiros, @Phlox, @abloj, @Dovakhiin, @Altcoiner, @kozaki_wiesi, @Oldboy, @mudol, @szlagaag, @shinya56, @akos,


A może taka wersja:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krisodrigo » środa, 12 grudnia 2018, 08:10

Coraz więcej czarnowidzów. Dołek jest blisko.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » środa, 12 grudnia 2018, 08:27

krisodrigo pisze: Coraz więcej czarnowidzów. Dołek jest blisko.
Który to ja już raz czytam w tym wątku, a potem i tak zawsze dołek był pogłębiany ;)

chociaż wg mnie ten scenariusz dalej w grze ( w skrócie, że na najbliższe 2-3 miesiące nie pogłębimy ostatniego dołka)
CRXEE8 pisze: Jeszcze jedno podobieństwo które można zauważyć analizując ten wyższy interwał i przyjmując, ze grudzień zamknie nam się na czerwono ale nie pogłębimy już dołka (czyli będziemy się bujać w zakresie 3300-3800)
Sytuacja w 2011- agresywne wzrosty startują w kwietniu i kończą nam miesiąc na poziomie około 4$. Potem mamy szczyt bańki 32 $ i pęknięcie co owocuje nam pięcioma miesięcznymi czerwonymi świecami. Spadki zatrzymują nam się na poziomie około 2$ czyli 50% górnej wartości świeczki miesięcznej od której zaczęły się agresywne wzrosty.
Obrazek
Sytuacja 2017 - te największe i najbardziej agresywne wzrosty zaczynają nam się w świeczce miesięcznej październikowej i daje nam to zamknięcie na około 6450$. Co dalej było każdy wie :) i mamy teraz tą piątą rysującą się czerwoną miesięczna świeczkę i jeśli schemat miałby się powtórzyć to 50% wartości z 6450$ to około 3225$ (czyli okolice ostatniego dołka)
Obrazek
Podobieństwo na prawdę spore.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 12 grudnia 2018, 09:04

@lekarz, w takim razie shortuj. Put your money where your mouth is :D Na tym rynku wszystko jest możliwe, są mega wahania, nikt nie wie ile jeszcze to będzie hulało, dlatego jest tak szeroka dystrybucja na różnych cenach :D No risk no fun :D Same poszukiwacze górek i dołków, a to są tylko punkty na wykresie, 0.001% szans trafienia :D BTC nie ma żadnej wartości, ale dziwnym trafem nie mogę znaleźć nikogo, kto by mi sprzedał 1 BTC za 200$ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: hps, sebamistrz i 57 gości