Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: Connemara » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 10:15

benq pisze: @mudol, Równy rok temu startując, 07.12.2017 to raczej bym do przodu nie był.
Wtedy BTC = $14,000, ETH = $420, EOS = $4,30, LISK = $8,80...
Obecny moment jest znacznie lepszy do startu, niż końcówka bańki z rekordowymi ATH dla większości krypto, także keep strong. ;)
@benq, a gdzie trzymasz EOSy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: benq » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 10:23

@Connemara, Exodus desktop :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 17:46

@benq,

być może pewną wadą projektu było (jeśli dobrze rozumiem?) kupno równych ilości coinów? IMO kolejne transze powinny równać się wartością USD, przez co łatwiej byłoby Ci wyjść na prostą podczas ewentualnego uptrendu. Chyba, że właśnie tak robisz, a ja nie zrozumiałem.

Nie panikujesz widząc dość paskudny -47%?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: benq » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 18:42

@BitJanusz,
Chyba źle spojrzałeś, każda transza zakupowa =$50, ilość jest bez znaczenia.

Nie panikuję absolutnie. Od początku miałem przeświadczenie, że jest spora szansa na pożądne szorowanie dna. Z jednoczesną obawą, że po 8 miesiącach spadków trend może się jednak odwrócić, a ja prześpię kolejną bańkę.
Zakładałem, że 3 transze pewnie wejdą, 4 dyskusyjna, ostatnia natomiast miała być na wyrost, z mega wielkim zapasem. A w niektórych przypadkach jest już całkiem blisko do realizacji nawet tych ostatnich zleceń - niewykluczone więc, że poleci jeszcze głębiej. Ja tu żadnej straty ciął nie będę, spokojnie i cierpliwie przetrzymam ciężkie czasy pełny nadziei na przyszłość z przekonaniem - jeśli przed nami jeszcze jakaś nowa bańka i rozwój kryptowalut - super, wzrost zrobi z tego portfela ładny pieniądz. Jeżeli chylimy się ku upadkowi - cóż, 20k nie zmieni niczego w moim życiu aktualnie. Mogę sobie pozwolić na taką stratę, choc daję temu scenariuszowi może 1% szansy na zaistnienie (tzn. całkowitą zagładę wszystkich posiadanych kryptowalut).

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: Macbak2 » środa, 12 grudnia 2018, 00:30

Też tak myślę :) Im dłużej trwa ta bessa, tym bardziej jestem spokojny, aczkolwiek zjadło mi to sporo nerwów. Kiedyś aż się trząsłem, dreszcze miałem i wstawać mi się nie chciało z łóżka. Budziłem się, patrzyłem na giełdę i kładłem znowu spać, gdy widziałem kolejny tysiąc mniej. Teraz patrzę na to jak na okazję, mam ustalone pułapy zakupów i czekam. Pójdzie w dół, to uśrednię, a jak w górę, to zarobię :) Tak czy siak dobrze :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: Connemara » środa, 12 grudnia 2018, 11:18

benq pisze: @Connemara, Exodus desktop :)
Próbowałem i niestety nie ogarniam tego walleta, jakiś strasznie lewy jak dla mnie, więc trzymam EOSy na Krakenie.

Natomiast udało mi się odpalić Trinity do IOTA w połączeniu z Ledgerem i działa :)
Także jak masz jeszcze na Binance, to śmiało odpalaj.

Dodano po 1 godzinie 8 minutach 6 sekundach:
UP: https://trinity.iota.org/hardware
Uwaga praktyczna - NAJPIERW trzeba odpalić na Ledgerze apkę IOTA i przeczytać cały tekst ostrzeżenia, a DOPIERO potem uruchomić Trinity, bo inaczej coś nie bangla i nie da się przejść dalej.

Przy kilku startach może mielić węzły i zgłaszać problem z niekatywnym nodem, wywala na czerwono ostrzeżenie. Polecam zostawić włączony portfel na kilkanaście minut. Jeśli po kilkunastu minutach apka robi freeze, to śmiało trzeba zamknąć ją na twardo i otworzyć ponownie. Mi "klikło" dopiero chyba za 4 podejściem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 18:35

@benq, Póki co obstawiłeś, że dosłownie muszą nastąpić wzrosty rzędu +400, +500%, byś wyszedł w ogóle na zero. :roll:
Dobrze, że upubliczniłeś te dwa projekty bo pokazują, do czego prowadzi nonszalancka i najbardziej amatorska i ryzykowna taktyka czyli brak SL + uśrednianie w dół przy silnych spadkach. To jedyna zaleta tego upublicznienia, że doskonale pokazuje niepotrzebne ogromne ryzyko i wady takiej taktyki. Nawet najbardziej liberalna prosta taktyka cięcia strat sprawiłaby, że wartość portfolio było od kilkudziesięciu do 200-300% wyższa i byłoby więcej kapitału do wkupywania się taniej teraz.

Myślałem ostatnio o tym, co pisałeś, że chcesz taktyki prostej i nie masz czasu na myślenie o stoplossach, oglądanie wykresów itd. Wydaję mi się to nie brakiem czasu ale lenistwem, skoro niemal codziennie widzę, że poświęcasz czas na pisanie wypracowań na tematy obyczajowe/społeczne/naukowe/religijne. :) Sądzę więc , że znalazłbyś czas, ale nie chce Ci się. Obmyślenie szerokich SL przy zakupach na longterm 10 coinów + ustawienie alarmów w jakiejś apce zajęłoby jakieś 50-60 minut tygodniowo (wraz ze wsparciem na forum, które byś łatwo uzyskał). Nie wymaga to trzymania na giełdach, ale obsługę walleta gdy jest poziom sl. Mógłbyś przy tym popróbować tradingu z walletów, skoro to małe ilości.

Jakbyś chciał ulepszyć kiedyś swoją taktykę, wróć do postów pisanych kiedyś w obu wątkach. Jest z czego korzystać. Na dobrą sprawę to może zarobić i to dużo, ale w istocie taki skup bez sl i dokup niżej jest niczym innym jak przedłużonym obstawianiem dołka będąc notorycznie bez racji. Zadaj sobie sam pytanie, czy jesteś w stanie trafić dołek i górkę na rynku. To udaje się, ale rzadko, nawet bardzo doświadczonym.

Widać dobrze, że prostota skupu i uśredniania w dół bez SL jest pozorna i oszukańcza. Oszukańcza, bo to nie żadna prostota, ale władowanie się w rzeczy najtrudniejsze, czyli wyczajenie odwrotu trendu i konieczności kilkuset procentowych wzrostów, by w ogóle wyjść na 0. Szkoda, że Twoje 2 projekty były tak obszernie przyklaskiwane na forum, a nie krytykowane. Rozumiem, że upublicznianie jest fajne i też to chwalę, ale sądzę, że więcej by dało zjebanie na samym początku przez innych niż głównie ja użytkowników niż przyklaskiwanie i plusowanie.

To co robisz jest np. etatowo obśmiewane na kanale @prezes "blog prezesa", natomiast tu @prezes już nie miał tyle odwagi by merytorycznie to zjechać, za to pochwalił. Widać robienie beki i jechanie po psychice i psychologii graczy uśredniających straty i je trzymających bez większego planu niż "bo odbije" wychodzi mu dobrze, gdy dotyczy anonimowych wstrętnych hodlerów. To samo zachowanie tutaj przyklaskuje (wraz z innymi), niezły matrix i fałsz.

Każdy błąd jest potencjalną nauką @benq. I nawet jeśli wyjdziesz na +, to warto modyfikować taktykę, bo widać jak słaba i zbyt ryzykowna jest, a drobne modyfikacje, potencjalny + w przyszłości zamieniłby w ++ czy +++. Co stoi przed Tobą otworem, ale niekoniecznie obraną drogą. Naprawdę, dobre cięcie to ZBAWIENIE w tradingu i inwestowaniu. Szybkie przyznanie się do błędu zostaje "wynagrodzone", że tracisz np. -10% czy 20% i całkowicie to kontrolujesz, a nie -80% i kompletnie biernie się temu człowiek przygląda. Na giełdzie nie ma co się upierać przy swoim jak rynek pokazuje, jak bardzo nie ma się racji. Prawie każdy kto gra dłużej niż kilka miesięcy dobrze o tym wie (chyba, że nigdy nie dojdzie do takiego wniosku, to tym gorzej dla niego).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: nariensi » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 19:29

@Wymazywanie
Szanując Twoją merytorykę w temacie -
Ja od początku odebrałam to jako eksperyment, zresztą @benq sam określa to jako "zabawę". Nic złego nie widzę w tym, że zabawie przyglądają się ludzie z pozytywnym nastawieniem.
Przepraszam, że się wtrącam - ja tu tylko malutki obserwator ;)
benq pisze: Dwie ważne uwagi, o których zapomniałem wyżej:
1) To nie jest strategia, której głównym celem jest ochrona kapitału.
Zupełnie inaczej się gra "poważnym" kapitałem, a inaczej rzucając jakieś zaskórniaki na giełdę i "niech się dzieje".
Prawdziwy trader przede wszystkim chroni kapitał, nie chce sobie pozwolić na utratę 7% czy 10% środków, bo suma jest duża, a dodatkowo stanowi to jakieś źródło dochodu dla niego.
Tymczasem wiele osób w krypto sypnęło trochę kasy (5k, 10k, 20k, 50k, 100k - w zależności od stopnia zamożności i traktuje to jako ewentualny mały bonus. Ja jestem w tej drugiej grupie. Kryptowaluty nie stanowią mojego źródła utrzymania (przynajmniej obecnie).

2) Dla ewentualnych naśladowców - to, że back-testing takiej formy inwestycji daje super rezultaty nie oznacza wcale, że tak będzie zawsze. Poprzednie 9 lat prawie ciągłej hossy nie jest żadną gwarancją, że sytuacja musi się utrzymać i moja inwestycja może zamienić się w spektakularną porażkę. Podobnie moje zdanie, że jeszcze minimum jedna wielka bańka przed nami - subiektywna opinia człowieka nie do końca obiektywnego, bo z kapitałem wsadzonym w ten rynek.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 20:21

@Wymazywanie, jeśli crypto jest takim samym zjawiskiem jak sam internet, to uśrednianie w dół dziś jest tym samym co skupowanie spadającego bita z 32$ do 2 w 2011. Z takim samym potencjałem. Super experyment z dużą szansą na sukces w sakli lat 10+
Przecież napisał Benq, że zainwestowana kwota może zostać stracona. Gdyby ktoś włożył 200 zł też byś tak zjechał ten pomysł? Ograniczacie się kasą, dla kogoś 20K może być kwotą do wyrzucenia w kasynie, gość ma na życie przecież.
Fiksujecie się na tradingu, a w długim okresie zawsze przegracie z rynkiem. Tylko hodl w dobre projekty może zmienić czyjąś sytuację życiową. A zabezpieczeniem na błędną decyzję jest po prostu wejście wolną, bezpieczną, drobną kwotą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 20:31

nariensi pisze: jako eksperyment
I dobrze, a jako eksperyment (z celem osiągnięcia sukcesu inwestycyjnego czyli zysku) to tym bardziej warunki należy dopracować, modyfikować, zmieniać, by były jak najbardziej przychylne celowi. Ja te warunki po prostu krytykuję i radzę je ulepszyć, bo to możemy zrobić. Obecnie obrane warunki tego eksperymentu skutkują póki co wrzuceniem w bardzo trudną sytuację, którą można było ulepszyć.

Ludzie fajnie, że się przyglądają z sympatią, ale ona nic nie pomoże a wręcz zaszkodzi bo usypia naukowca. Lepsza poznawczo jest uważam zawsze uzasadniona krytyka eksperymentu, chyba, że jego warunki są bez skazy, idealne. Tu jak widzimy nie są nawet dobre, ale doprowadziły tylko do dużych kłopotów.

PS. Z innej beczki, chyba coś dla Ciebie jeśli nie znasz: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/166351/slepowidzenie

Dodano po 5 minutach 1 sekundzie:
Bit-els pisze: jeśli crypto jest takim samym zjawiskiem jak sam internet, to uśrednianie w dół dziś jest tym samym co skupowanie spadającego bita z 32$ do 2 w 2011.
Ale to nie jest clue, clue jest takie, że można to zrobić znacznie lepiej. Nie pozwólmy, by to forum pozostało klikę amatorów, którzy jedyne co potrafią to uśredniać w dół "bo wzrośnie", a rozsądne ścinanie strat jest tematem tabu, bo to już za trudne wiedzieć kiedy i jak to robić. Inwestowanie, holding, na długo, jak najbardziej, jestem ZA. Z tym, że można zrobić to lepiej niż bezmyślnie pakować się na -80% bo nie umie się szybko przyznać do błędu po drodze zachowując większą wartość nabywczą własnych środków.

Ja nie mówię, by tego nie robić, ale że można zrobić to lepiej i tego wszystkim życzę. Bez progresji podejścia i taktyki nie da się regularnie zarabiać na rynku, a o to przecież chodzi.

Dodano po 2 minutach 8 sekundach:
Bit-els pisze: Gdyby ktoś włożył 200 zł też byś tak zjechał ten pomysł?
Tak, ja nie odnoszę się do kwoty ale taktyki. Czy 200zł czy 20000zł czy 2000000zł nie ma większego znaczenia dla krytyki tej taktyki. Powtórzę: pomysł jak najbardziej na tak. Realizacja - można lepiej i nie jest to fizyka kwantowa, a skoro można, to czemu tego nie zrobić. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4273
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 20:35

@Wymazywanie - widzę jeden minus Twojego posta. Piszesz go przy 80% stracie gdy każdy widzi "lewą stronę wykresu". Dlaczego nie krytykowałeś i nie namawiałeś do cięcia strat przy -10% ? A może to robiłeś, wtedy zwracam honor.
Wymazywanie pisze: jedyne co potrafią to uśredniać w dół "bo wzrośnie"
Dotychczasowa historia krypto pokazuje, że to dobra taktyka. Oczywiście to może się zmienić.
Niektórzy po prostu źle się czują w DT, wolą poczekać mając tymczasową (to się okaże) stratę grając kasą, której strata nie zaboli.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 20:39

@kozaki_wiesi, Raczej krytycznie się odnosiłem od początku, gdy straty musiały być mniejsze, można prześledzić posty. Ogólnie słabość takiej taktyki nie bierze się tylko ze złego wyniki na wstępie, ale z ryzyka, które nie może być już większe (tzn. może ale na lewarze), a to skutek totalnie rezygnacji z operowania właśnie stratą.
Myślę, że benq wyjdzie kiedyś z tego na 0, a modyfikując chociaż liberalnie taktykę co do jakiegoś operowania stratami, te "na 0" byłoby znacznie wcześniej wraz z już zyskiem.
Nie sądzę, by moja krytyka kogoś obrażała czy była niepotrzebna czy niestosowna. Jest może egzotyką przy większości, która potrafi tylko przyklasnąć w tego typu inwestycjach (co w niczym nie pomoże a wręcz uśpi czujność).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: OlafCrypto » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 23:32

@Wymazywanie, to jaka byłaby twoja taktyka przy hipotetycznej sytuacji:
Kupiłeś za cenę x ustawiasz SL na -20% no i spada do 0,8x - sprzedajesz i co dalej??????
Oczywiście czekasz - no i co robisz jak spadnie kolejne 20% albo jak wzrośnie 20% skąd będziesz wiedział jaki będzie trend - też coś zakładasz tak samo jak Benq założył coś - czym się różnicie????

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
64
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: benq » wtorek, 18 grudnia 2018, 11:12

@Wymazywanie,
Ponownie dziękuję za konstruktywną krytykę. Moje upublicznianie tych obu zabaw (jak narazie mocno niekorzystne) miało na celu absolutnie nie zbieranie poklasku, bo bitcoinów mi to nie doda, ale wywiązanie ciekawych dyskusji, wyciągania własnych obserwacji i przemyśleń od innych osób i skonfrontowania ich ze sobą.

Nie chciałem tu pisać za bardzo o sobie, ani o swoich finansach, ale chyba sie nie obędzie.
Szczególnie nieprzyjemnie pisze się o swoich porażkach - im bardziej dotkliwe są, tym trudniej to przychodzi, ale jedziemy.
Na początku grudnia zrobiłem 4 nieudane transakcje o wartości 100k każda, których odpalone stop lossy kosztowały mnie 40 kafli.
Pacjentami były solidne marki, Dash, ETH oraz Monero. Sytuacja na wykresie wydawał się ciekawa. 5% często okazuje się bear trapem, także założony stop był o połowę niżej, 10%. 4 transakcje kosztowały mnie niemal połowę kapitału, nieprzespaną noc oraz znacznie większe poczucie "sfrajerzenia się" niż przeholdowanie straty w obecnej sytuacji.
Prosty przykład nr 2, btc wydawał się stabilny przy 6k, benq kupuje za 100k. Btc spada na 5,400, SL aktywuje się zjadając 10k.
Potem btc leci dalej na 3k. Po odbiciu na 4,300 benq wchodzi ponownie za 100k, ponownie odpala się SL przy 3,870 odpala się kolejny SL i kolejne 10k w plecy. Benq zawęża stop lossa do 5%, dwa nieudane wejścia kasują kolejne 10k.
Dwie transakcje, 20k w plecy, brak btc w „dobrej” cenie we własnym portfelu.
Tymczasem obecnie pomimo spadku wartości nic nie muszę robić, a posiadam sporo walut, na których długoterminowe wzrosty liczę.

Mam takie momenty, gdzie wszystko idzie śpiewająco, a mam takie, kiedy myślę, że kompletnie sie do tego nie nadaję.
Mimo to nadal widzę wielki potencjał w kryptowalutach, wierzę w ich świetlaną przyszłość oraz nie chcę, by moje tradingowe porażki/nieudolności pozbawiły mnie ewentualnej nagrody za moje zainteresowanie. Do tego, żeby mieć wysoką skuteczność w DT trzeba operacji wykonać dużo.
Bo spora część z nich będzie nieudana.
I tu już zaczynają się klasyczne problemy tradera ;)

Uwzględniając wszystkie moje "zakitrane" paper wallety etc, mam łącznie ok. 150k w krypto,
przy obecnych cenach. Są to dla mnie duże pieniądze. Tzn. nie są duże, w znaczeniu, że będę ich potrzebował do czegokolwiek przez najbliższe lata, bo mam niezwykle ustabilizowane życie, zero długów, bardzo wysokie ubezpieczenie zdrowotne i życiowe oraz sporo inwestycji w dziedzienie zupełnie nie związanej z kryptowalutami. Duże o tyle, że jeśli moje przewidywania na najbliższe 3-5 lat się sprawdzą, to te 150k (z których być może po drodze zrobi się 100k, 50k, 20k, czy może 15k - spadek o 90%) przy następnej bańce zapewnią szybką i dostatnią emeryturę nie tylko mi, ale kilku innym osobom.
Jeżeli kryptowaluty nie okażą się przełomem i ogromnym globalnym sukcesem, to ja nie chcę się uczyć profesjonalnej spekulacji na tak zmanipulowanym i problematycznym rynku.
Prędzej zająłbym się tradycyjnymi rynkami, gdzie z każdą transakcją nie ryzykuję zniknięciem kasy na giełdzie z Wysp Dziewiczych, zostania shakowanym, narażenia się instytucjom podatkowym czy manipulacji właścicieli giełdy i twórców shitcoinów albo błąd w adresie, źle zapisanym seedzie etc.

W pełni się zgadzam, że można lepiej, że mógłbym z tej kasy wycisnąć więcej, ale to nie jest za darmo.

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
TL;DR
Ja po prostu chcę być w posiadaniu tych walut, które mają potencjal by zmienić świat, po cenach, które ja aktualnie w chwili obecnej uważam za niewygórowane. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: BitJanusz » wtorek, 18 grudnia 2018, 23:01

@benq,

Z drugiej strony - masz wtedy 80k ze 100k pozostałe i do dyspozycji, a BTC jest warty - a niech będzie - te obecne 3500$ :) Myślę, że uśredniając w dół od 6000$ miałbyś mniej, zdecydowanie mniej. Staram się tutaj nie stosować zasady "nie tracę dopóki nie sprzedam" bo to dla mnie trochę sofizmat - wartość wszak określa rynek w czasie rzeczywistym :)

Ja nie jestem fanem tzw. "DCA" czyli uśredniania w dół, chociaż widzę pewne zastosowanie, np. gdy przegapisz/nie sprzedasz przy założonym scenariuszu (Stop loss) i cena w efekcie zjedzie o naprawdę ogromny procent - znając naturę odbić można wtedy ryzykować drugą transzę, chociaż to też jest gra na 50% odbicia, by w ogóle wyjść na zero.

W moim mniemaniu, najlepszą strategią jest kupienie na boczniaku, z sensownym SL i TP. Na boczniaku łatwiej określić ramy "zdecydowanego wyjścia" w którąś stronę. Na szalejącym trendzie jest to bardzo, baaardzo trudne.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: benq » środa, 19 grudnia 2018, 12:03

@BitJanusz,
Wiem o co chodzi Tobie i @Wymazywanie,
ale co jeśli ktoś nie chce zakładać gry na odbicie o 10/20/50%?
Wiem, można przesywać SL i TP, są wersje trailing SL, ale znowu wchodzimy tu w bardziej zaawansowany trading.
Dla niektórych cel to kupić możliwie tanio, trzymać bardzo długo i nie przejmować się kolejnymi hossami i bessami.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: jondoexxx » środa, 19 grudnia 2018, 14:59

Dyskusje w tym temacie przypominają mi o tym temacie :)
https://bitcointalk.org/index.php?topic=375643.0

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 24 lutego 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: nobik » czwartek, 20 grudnia 2018, 10:19

Najgorsze co może być w tradingu to nie trzymanie się swojego planu lub w ogóle go nie mieć. Benq ma swoje zasady i ich przestrzega oraz akceptuje wszystkie możliwe scenariusze, za to należy mu się pochwała. Nawet jeśli nie zarobi, to będzie wiedział że zrobił wszystko jak należy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: Kutalisk » sobota, 22 grudnia 2018, 18:24

@benq, jeszcze jedno pytanko.

Generalnie wybierałeś coiny z największą kapitalizacją (taki WIG20) z małymi wyjątkami, które opisałeś. Patrząc na market cap dużo się zmienia, np. STEEM obecnie na 48 miejscu. Jak duży spadek kapitalizacji danego coina spowoduje, że zastanowisz się nad zmianą w portfelu? Masz jakieś graniczne wartości?

Domyślam się, że wahnięcia Top 100- 200 Cię nie ruszą ale TOP 500? 1000?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: benq » sobota, 22 grudnia 2018, 18:45

@Kutalisk,
Nie zwracam uwagi na kapitalizację obecnie. Praktycznie codziennie jedne coiny wypadają z top20, a inne do wchodzą do topki. Zupełnie nie wierzę w spadek którejkolwiek z kupionych monet poza top500 - to by musiało się wiązać z jakimś poważnym bugiem lub porzuceniem projektu przez devów. Staram się trzymać rękę na pulsie i w tak skrajnej sytuacji odpowiednio szybko wyskoczę z pociągu. Parametrem, który zadecyduje o zmianie na pewno nie będzie kapitalizacja - to jest tylko wypadkowa liczby monet przemnożonej przez cenę - a ta bywa bardzo zmienna.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bundy, lobor, shinya56 i 21 gości