Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 14.11.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 listopada 2019, 22:22

<8000$
16
24%
8000-10000$
37
54%
>10000$
15
22%

Liczba głosów: 68
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1953
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » piątek, 7 grudnia 2018, 20:40

zomos2 pisze: @domator, No a dlaczego wzrastają? Przecież to korekta spadków, i będzie niżej. Ano może i będzie ale nie pod rząd. A potem jeszcze jeden short squeeze i może jeszcze jeden i cześć.
Mnie nie chodzi o to ze wzrastaja teraz na tym wybiciu. Tylko globalnie. Ze caly czas mimo spadkow jakich nie widzialem na bitcoinie - ludzie szortuja. A wg mnie jestesmy znacznie blizej zamykania szortow niz ich otwierania (chyba).
Ostatnio zmieniony piątek, 7 grudnia 2018, 20:41 przez domator, łącznie zmieniany 1 raz.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 417
Reputacja postu: 
0

Postautor: Zeyt » piątek, 7 grudnia 2018, 20:41

Są jeszcze 4 godziny do zamknięcia dziennej, te shorty mogą pomóc

4 godzinowe świece jako retest w tym ostatnia przebicie 3600, i pozamiatane
Ostatnio zmieniony piątek, 7 grudnia 2018, 20:48 przez Zeyt, łącznie zmieniany 1 raz.
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Początkujący
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit.wizz » piątek, 7 grudnia 2018, 20:46

2019r przyniesie nam powolne ale wzrosty. Początek roku będzie nerwowy, trend się odwróci i lecimy na nowe szczyty
Tego Wam i sobie życzę :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3256
Reputacja postu: 
4

Postautor: BitJanusz » piątek, 7 grudnia 2018, 20:47

Gdyby kogokolwiek interesował mój plan (który może się zmienić w każdej chwili ;))

Obrazek

póki co jest taki.

Gdyby nie było ruchu, który zniesie spadki chociaż do 3800$ - bądź przeciwnie, nie zechciałby się on zatrzymać tam i poleciał wyżej - będę musiał zmienić plany.

Sorry za dyskotekę kolorów. Bitstamp 4h.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3018
Reputacja postu: 
0

Postautor: bitloteiros » piątek, 7 grudnia 2018, 20:50

domator pisze: Teraz zobaczylem ze na finexie jest 40 tys szortow. ATH na maxa. Nieprawdopodobne. I ciagle wzrastaja.
+ ok 20k BTC w pozycjach margin na parach alt/btc. Na coldwallet finexa jest ~140k BTC. Może to nic nie znaczy ale na pewno warto wziąć pod uwagę mając otwartego shorta na lewarze
FAKT - negatywne nastawienie do BTC jest odwrotnie proporcjonalne do wiedzy jaką się ma na jego temat

Rozmowny
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
1

Postautor: LibertyLust » piątek, 7 grudnia 2018, 20:52

domator pisze: Mnie nie chodzi o to ze wzrastaja teraz na tym wybiciu. Tylko globalnie. Ze caly czas mimo spadkow jakich nie widzialem na bitcoinie - ludzie szortuja. A wg mnie jestesmy znacznie blizej zamykania szortow niz ich otwierania (chyba).
To jest dość dobry wyznacznik zmiany kierunku, podobnie jak funding rate perpetual swapow na bitmexie, ale informacja "odbicie jest blisko" jest o tyle zgubne, że podobnie mogli sądzić ludzie shortujący w grudniu przy 10-15k

Weteran
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0

Postautor: zomos2 » piątek, 7 grudnia 2018, 20:58

Wymyślacie ciągle nowe figury, dużo nowych dziwnych formacji tylko które się sprawdziłi? Sprawdzają się narysowane już IHS czy patrzenie na dywergencje i osiąganie konkretnych poziomów RSI. Ciągłe dziwne trójkąty jakieś Springi etc. Dla mnie nie jest to poważne ale na szczęście oddaje to co się znowu dzieje na rynku.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitJanusz » piątek, 7 grudnia 2018, 21:01

@zomos2,

RSI, które spadło poniżej 30 w skali 1d na 5400$? rozumiem, że wtedy "książkowo" kupiłes, korzystając z tego jakże pożytecznego wskaźnika? :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1953
Reputacja postu: 
1

Postautor: domator » piątek, 7 grudnia 2018, 21:07

@BitJanusz, Ksiazkowo to chyba jak sie od dolu przebija linie 30, nie? To by bylo gdzies na 3880. Moze nie byc zly moment w dluzszej perspektywie....
BTW: robilem backtesty. W skali 1D, najskuteczniejsze dla bitcoina jest ustawienie 38/91 i probka z 12 dni.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 417
Reputacja postu: 
2

Postautor: Zeyt » piątek, 7 grudnia 2018, 21:17

Zazwyczaj jest tak że jak cała masa ludzi czeka na określony poziom, to bitek lubi troche wcześniej, jakkolwiek by to nie zabrzmiało :lol:
Bańke osiągneliśmy wszyscy mówią na 20k, ale jednak tych 20 na oczy nie widzieliśmy, po spadku na 6k odbiliśmy na 6120 i to biorę tutaj pod uwagę samą końcówke knota.

Więc jeśli ktoś czekał na 3k, i odbiliśmy od 3270~ to może być podobnie
Takie tam, przemyślenia
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » piątek, 7 grudnia 2018, 21:19

@domator,

szczerze mówiąc - nie pamiętam. Zajrzę do książek i zobaczę, jak to opisali. Oczywiście mam świadomość, że są różne strategie wykorzystania tego wskaźnika, np.

https://tradingsim.com/blog/relative-strength-index/

natomiast z moich osobistych doświadczeń wynika, że to trochę rzut monetą. Raz działa dobrze, a innym razem wpuści tradera w 20-30% stratę bez dźwigni. Zakładając sensowny risk management i rozsądnie dobrane stoplossy, zbyt często kończysz na SL.

Jeśli chodzi o "jakieś springi", to przyznaję - Wyckoff to dla mnie nowość i próbuję zobaczyć, czy uda mi się cokolwiek wyciągnąć z tego. Jeżeli będzie to dla mnie rozczarowaniem i/lub doprowadzi mnie do błędnych decyzji - uznam, że to albo voodoo, albo nie umiem się tym posługiwać - analogicznie do fal Elliotta, do których niestety szacunku nie mam z uwagi na olbrzymią uznaniowość oznaczeń.

@Zeyt,

na odwrót też bywa, tj. pamiętam, jak czekałem na 8k po 20k... i spadło na 6 ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » piątek, 7 grudnia 2018, 21:22

Jedyny czynnik, który kieruję tymi panami, grupą prominentnych posiadaczy wywołujących tą anomalię w 2017 są i będą nasze nastroje. Nie zdziwiłbym się gdyby mieli albo szczytujący nastroje z wszystkich lokalnych forum(analizując ich ilość wejść dzienną i ranking na Alexa). Dodatkowo bankowo monitorują tak, jak my ich duże portfele nasze małe, tysiące małych transakcji, co gdzie idzie, ile leżało. Przypuszczam że to co nam niby pomaga, jest dla nich równie ciekawą informacją. Badają, obserwują, ale ostatecznie decydują.Inżynieria społeczna.
I jeżeli równo 24 miesiące temu coinmarketcap był jaki był,w 2017 niebo a ziemia to 2018 będzie NA PEWNO odrobinę lepszy, niż ten w 2016, ale 2017 będzie tym marzeniem, pamięcią u każdego DT, że możliwe, że było.
To nie jest jeszcze koniec zabawy. Będzie się trzeba tym razem dużo mocniej natrudzić niż kupię, rok i +1000%
Wychowują nowe pokolenie Traderów, z czasem pewnie dostaniemy nowe narzędzia, strony, statystyki. Rynek crypto ma przed sobą sukces, kurs Bitcoina w 2018 niekoniecznie..
https://messari.io/onchainfx
https://coingolive.com/en/coin-rank-history/
A wystarczy że by ktoś zrobił rank 2016-2018 a nie od ostatniego ATH i już by było jasno widać, że jest wręcz elegancko nadal, eldorado w przedziale ostatnich 24 miesięcy ;) - zna ktoś, poproszę o link ?
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
https://www.deribit.com/reg-1275.2252?q=home Derbit
Do końca grudnia co by się nie działo(stawiam UP do 12.2019)sprzedaję 100% i wypad do 08.2020
Po halvingu 500$+ za BTC.I zapuszczę korzenie w oczekiwaniu

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4378
Reputacja postu: 
0

Postautor: new06 » piątek, 7 grudnia 2018, 21:32

Wrzucam w sumie dla siebie (na forum łatwiej mi coś znaleźć niż na swoim kompie), ale komuś może też się przyda. Główne strefy wsparcia / oporu na dziennych. Ofc dotychczasowe wsparcie stało się oporem (na czerwono). Nie sądzę, aby obecne wsparcie (zielone) zostało w najbliższym czasie sforsowane, aczkolwiek w jego ramach możemy zejść jeszcze trochę niżej, może nawet na chwilę zobaczymy dwójkę z przodu. O niższych wsparciach jeszcze nie myślę. W każdym razie to, na którym się znajdujemy wolumenowo wydaje się najmocniejsze. Aczkolwiek reakcja na nie nie jest szczególnie imponująca.

Obrazek
Brave New World

Weteran
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0

Postautor: zomos2 » piątek, 7 grudnia 2018, 21:47

@BitJanusz,
W skali 1d ma spaść RSI poniżej 30 by to był sygnał kupna? A potwierdzenie ? aha. O Tobie zdanie mam wyrobione studiując ten wątek.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4164
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » piątek, 7 grudnia 2018, 22:12

@zomos2, RSI 1d na poziomie 30 to najlepszy indykator, tzn. najlepiej jak już wchodzi pod 30, to kupić sobie powiedzmy pierwszą transzę, a ewentualnie później dokładać jak jeszcze spada o kilka procent, czasem wybija ponad 30 i znowu wraca, wtedy dokupujesz i w końcu trend się odwraca i cena powinna lekko przebić poziom na którym pierwszy raz schodziła pod RSI 30 :D

Dzisiaj mówiłem koledze, żeby przelał kasę na BB i kupił co nieco, a przed chwilą mi pisze, to co niżej :D Co za Janusz pieprzony :D
Ostatnio zmieniony piątek, 7 grudnia 2018, 22:18 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Rozmowny
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
5

Postautor: LibertyLust » piątek, 7 grudnia 2018, 22:13

socjolog2008 pisze: A wystarczy że by ktoś zrobił rank 2016-2018 a nie od ostatniego ATH i już by było jasno widać, że jest wręcz elegancko nadal, eldorado w przedziale ostatnich 24 miesięcy ;) - zna ktoś, poproszę o link ?
https://www.coinrelate.com/ - ta strona ma dużo zakresów w wielu sprawach i chyba jest to o co pytasz (w zakładce performance view) Nie gwarantuje, że wszystko jest tam git bo regularnie odwiedzam i czasami widzę błędy w niektórych danych.W gainers & losers też jest 2y zakres widzę.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1859
Reputacja postu: 
1

Postautor: RuckenFetard » piątek, 7 grudnia 2018, 22:21

BitJanusz pisze: Gdyby kogokolwiek interesował mój plan (który może się zmienić w każdej chwili ;))

Obrazek

póki co jest taki.

Gdyby nie było ruchu, który zniesie spadki chociaż do 3800$ - bądź przeciwnie, nie zechciałby się on zatrzymać tam i poleciał wyżej - będę musiał zmienić plany.

Sorry za dyskotekę kolorów. Bitstamp 4h.

Widzę że u Ciebie Świątecznie już , piękna kolorowa choinka.

Weteran
Reputacja: 831
Reputacja postu: 
0

Postautor: pabloj » piątek, 7 grudnia 2018, 22:21

@anagamidev, Skoro koleś chce kupić za $1.2k to niech czeka. Najwyżej nie kupi, co nas to ;p

A tak do reszty odnośnie rozmowy o RSI poniżej 30:
Serio sądzicie, że istnieje jakikolwiek wskaźnik, który jak przebije konkretne poziomy to w przeważającej ilości przypadków da zysk?
Przecież gdyby to było takie proste to mielibyśmy powszechnie znaną strategie na RSI, Stochu czy czymkolwiek w stylu "O przebiło kupuje i kosze zysk".
Nie ma publicznie dostępnego złotego grala i nie będzie bo to bez sensu coś takiego udostępniać ;)

jpr
Orator
Reputacja: 204
Reputacja postu: 
0

Postautor: jpr » piątek, 7 grudnia 2018, 22:28

Dla odmiany dzisiejsze nastroje na rynku:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 511
Reputacja postu: 
0

Postautor: Tomasz_Es » piątek, 7 grudnia 2018, 22:30

@pabloj, rynek krypto jest tak nieprzewidywalny że po fakcie to można jak do przepowiedni Nostradamusa wszystko dopasować, ellioty, rsi, stochy itp. :o coś zawsze trafisz i powie się że idealnie odbiło od miejsca "X" :mrgreen:

Co do kursu zastanawia mnie na jakiej podstawie tworzą takie analizy: http://30rates.com/btc-to-usd-forecast- ... to-bitcoin

Wróć do „Przedszkole”