Dyskusja na temat kursu BTC. - ARCHIWUM

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 21:00

Bitmar pisze:Wystarczy by płatności bitcoin pojawiły się w takich serwisach obsługi płatności jak odpowiedniki naszych payu, dotpay, transferuj i wtedy każdy będzie zadowolony. Ci co mają bitcoiny bo mogą nimi płacić, serwisy korzystające z tych płatności bo mają większą klientele z całego świata i same systemy obsługi płatności bo mają większe obroty a co za tym idzie prowizje.
Ale przecież w tej chwili wszystkie serwisy na świecie moga przyjmować wygodnie płatności właśnie za pomoca metod, które wymieniłeś. A przede wszystkim za pomoca karty kredytowej/płatniczej. Oczywiście mowa o "cywilizowanym świecie" i "cywilizowanych klientach". Rzecz jasna, jest na świecie spora grupa ludzi, ktora nie ma kart kredytowych, ale oni chyba nie są targetem serwisów o których mówimy.

Pytałem o przykład, bo wszystkie informacje jakie czytałem od ludzi, którzy wprowadzili płatność BTC w swoich sklepach były identyczne: zainteresowanie tą formą płatności jest zerowe.

Ale dobra, nie offtopujmy. Tu się gada o kursie a nie o fundamentach :)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 21:03

piwo pisze:
Bitmar pisze:
cardil pisze:BTW. na wykresie dniowym dopiero dziś jest pierwsza zielona świeczka czyli możliwe że to dopiero koniec pierwszego ze spadków
Na tygodniowym jeszcze tego nie widać. http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... zm2g25zxzv

Czyli teoretycznie powinno jeszcze skoczyć do conajmniej 140 $.
Kto wie ;) Bardzo możliwe, że nawet wyżej.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 21:04

Bitmar pisze:
cardil pisze:BTW. na wykresie dniowym dopiero dziś jest pierwsza zielona świeczka czyli możliwe że to dopiero koniec pierwszego ze spadków
Na tygodniowym jeszcze tego nie widać. http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... zm2g25zxzv
Szkoda że nie można wybrać kroku miesięcznego, prawda? ;) Wyszłoby zupełnie na zielono i możnaby linka do tego wykresu dawać wszystkim nowym "inwestorom" :P

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 21:10

ekonokomik pisze:
Ale przecież w tej chwili wszystkie serwisy na świecie moga przyjmować wygodnie płatności właśnie za pomoca metod, które wymieniłeś. A przede wszystkim za pomoca karty kredytowej/płatniczej.
I co z tego ;) Bardziej z Ciebie komik niż ekonomik ;) Podstawowy błąd to myśleć, że jak już coś jest to więcej już nie potrzeba ;) Z takim myśleniem nie wyszlibyśmy z jaskiń ;) i jeździli dorożkami bo po co samochody skoro dorożką też dojechać można ;)

Orator
Posty: 838
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: jerry » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 21:11

ekonokomik pisze:...
Pytałem o przykład, bo wszystkie informacje jakie czytałem od ludzi, którzy wprowadzili płatność BTC w swoich sklepach były identyczne: zainteresowanie tą formą płatności jest zerowe.
Oczywiście, że były zerowe, a jakie miałyby być w tym momencie? Jesteśmy na początku drogi.

Przypomniała mi się historia, opowiadał mi znajomy, jak w nie tak dawnych czasach TPSA zaproponowała, że stelefonizuje pewną wieś. Mieszkańcy nie wyrazili zainteresowania, wręcz odmówili, twierdząc, że telefony im niepotrzebne, bo nie mają do kogo dzwonić.

Podobny tok rozumowania przestawiają ci, którzy twierdzą, że bitcoin nie ma przyszłości, bo nikt go nie akceptuje :)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 21:12

ekonokomik pisze:
Bitmar pisze:
cardil pisze:BTW. na wykresie dniowym dopiero dziś jest pierwsza zielona świeczka czyli możliwe że to dopiero koniec pierwszego ze spadków
Na tygodniowym jeszcze tego nie widać. http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... zm2g25zxzv
Szkoda że nie można wybrać kroku miesięcznego, prawda? ;) Wyszłoby zupełnie na zielono i możnaby linka do tego wykresu dawać wszystkim nowym "inwestorom" :P
Szkoda, na miesięcznym było by zielono i sygnał dla inwestorów długoterminowych którzy zarobią jeszcze krocie, oczywiście w perspektywie długoterminowej.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 21:17

jerry pisze:
ekonokomik pisze:...
Pytałem o przykład, bo wszystkie informacje jakie czytałem od ludzi, którzy wprowadzili płatność BTC w swoich sklepach były identyczne: zainteresowanie tą formą płatności jest zerowe.
Oczywiście, że były zerowe, a jakie miałyby być w tym momencie? Jesteśmy na początku drogi.
No dobra, przyznaję się do błędu. Bitmar w końcu napisał: "inwestujcie w infrastrukturę". Inwestycja w infrastrukturę teraz, faktycznie może zaprocentować w przyszłości. Inwestycja w "końcowy produkt" teraz (czyli np w sklep przyjmujący BTC) się po prostu nie opłaca.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6401
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1677
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: maxi82 » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 21:23

I na czym ja ta swoją infrastrukturę mam oprzeć na goxie czy na bitqrexie ? Czy może mam zmusić hurtownie do przyjmowania btc. Kolos nadal stoi na glinianych nogach i od pierwszej bańki nic się w tym temacie nie zmieniło.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 21:29

maxi82 pisze:I na czym ja ta swoją infrastrukturę mam oprzeć na goxie czy na bitqrexie ? Czy może mam zmusić hurtownie do przyjmowania btc. Kolos nadal stoi na glinianych nogach i od pierwszej bańki nic się w tym temacie nie zmieniło.
Zleć obsługę płatności np bitpay.com i kurs nie będzie Cię obchodził.

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: piwo » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 21:33

Bitmar pisze:
cardil pisze:BTW. na wykresie dniowym dopiero dziś jest pierwsza zielona świeczka czyli możliwe że to dopiero koniec pierwszego ze spadków
Na tygodniowym jeszcze tego nie widać. http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... zm2g25zxzv

To jak dobrze rozumiem uformowanie się pierwszej zielonej świeczki na wykresie dniowym, powinno oznaczać, że dopiero teraz przechodzimy do fali B wg Elliota.
Czy dobrze mówię? Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 21:38

piwo pisze:
Bitmar pisze:
cardil pisze:BTW. na wykresie dniowym dopiero dziś jest pierwsza zielona świeczka czyli możliwe że to dopiero koniec pierwszego ze spadków
Na tygodniowym jeszcze tego nie widać. http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... zm2g25zxzv

To jak dobrze rozumiem uformowanie się pierwszej zielonej świeczki na wykresie dniowym, powinno oznaczać, że dopiero teraz przechodzimy do fali B wg Elliota.
Czy dobrze mówię? Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Świece to produkt japoński z XVIII wieku, a fale Elliota to produkt amerykański z lat 30 XX wieku. Za wiele wspólnego ze sobą nie mają ;)

Ale można spojrzeć na to tak np tak http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... zm2g25zxzv, wtedy oddzielimy świecie od fal. Albo tak: http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... zm2g25zxzv
Czytanie fal to popaprana sprawa i nie jest łatwa. Wszystko też zależy od skali na jaką patrzymy a jeśli mamy brać pod uwagę dalsze losy bańki to lepiej brać większą skalę.

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: piwo » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 21:51

Bitmar pisze:
piwo pisze:
Bitmar pisze:
Na tygodniowym jeszcze tego nie widać. http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... zm2g25zxzv

To jak dobrze rozumiem uformowanie się pierwszej zielonej świeczki na wykresie dniowym, powinno oznaczać, że dopiero teraz przechodzimy do fali B wg Elliota.
Czy dobrze mówię? Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Świece to produkt japoński z XVIII wieku, a fale Elliota to produkt amerykański z lat 30 XX wieku. Za wiele wspólnego ze sobą nie mają ;)

Ale można spojrzeć na to tak np tak http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... zm2g25zxzv, wtedy oddzielimy świecie od fal. Albo tak: http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... zm2g25zxzv
Czytanie fal to popaprana sprawa i nie jest łatwa. Wszystko też zależy od skali na jaką patrzymy a jeśli mamy brać pod uwagę dalsze losy bańki to lepiej brać większą skalę. Jeśli chodzi o bańkę z 2011 to fala B rozpoczęła się w grudniu i doszła do 10$
Ale można też z tego wywnioskować, że już 5 dzień mamy spadki, więc wkrótce powinno przyjść odbicie. Czyli teraz powinna przyjść korekta, ale w górę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 21:56

no to kupujmy może. ale skąd najlepiej.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 21:57

piwo pisze: Ale można też z tego wywnioskować, że już 5 dzień mamy spadki, więc wkrótce powinno przyjść odbicie. Czyli teraz powinna przyjść korekta, ale w górę.
Odbicie może przyjść za wiele tygodni czy miesięcy. Cała trudność polega na tym że jedna fala składa się z wielu fal więc wszystko zależy o jakiej skali mówisz. W małej skali odbicie już było, w skali większej odbicie będzie.
http://analiza-gieldowa.pl/pix/2009-11- ... 9_344x.jpg

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 22:00

miesiacami to prosze tu nie straszyc :), ludzie powinni ochlonac juz powoli z banieczki i powoli nakrecac kolejna, lecz w wolniejszym tepie

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 7 lipca 2011
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: marcin3w » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 22:08

Dużą zaletą Bitcoina jest rozproszony model zaufania, czyli fakt, że nie ma centralnej jednostki, której trzeba zaufać. Jest to prawdziwa innowacja w świecie walut nie mających oparcia w dobrach materialnych, bo np. w przypadku walut narodowych trzeba zaufać bankowi centralnemu państwa, że nie zacznie masowo drukować.
Myślę, że ten rozproszony model zaufania może zachęcać dużych inwestorów i jest ważnym cznnikiem wzrostu ceny Bitcoina.
Poza tym, każda waluta ma dwie podstawowe funkcje - środek płatniczy i przechowywanie wartości. Bitcoin bardzo dobrze spełnia tą drugą funkcję, nawet pod pewnymi względami lepiej niż złoto, bo Bitcoiny można "backupować" w wielu miejscach, a klucz do nich trzymać tylko w głowie.

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 9 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cardil » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 22:12

scibi pisze:miesiacami to prosze tu nie straszyc :), ludzie powinni ochlonac juz powoli z banieczki i powoli nakrecac kolejna, lecz w wolniejszym tepie
cały czas jest bańka, jeżeli ktoś kupił BTC 30 dni temu nie robiąc nic to akttualnie ma o 92% więcej.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 22:16

cardil pisze:
scibi pisze:miesiacami to prosze tu nie straszyc :), ludzie powinni ochlonac juz powoli z banieczki i powoli nakrecac kolejna, lecz w wolniejszym tepie
cały czas jest bańka, jeżeli ktoś kupił BTC 30 dni temu nie robiąc nic to akttualnie ma o 92% więcej.
To fakt ;) W skali długoterminowej gigantyczna bańka dopiero się zaczyna ;) Prawdopodobnie za kilka lat te magiczne 1000$ l3snego to będzie w dołku ;)
Jeśli chodzi o naszą obecną bańkę to jeszcze trwa tylko zmieniła kierunek jazdy.

Rozmowny
Posty: 63
Rejestracja: 11 lutego 2012
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: filipyoyo » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 22:17

92% to grosze w skali wzrostów bitcoina :P

SHV
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 16 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: SHV » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 22:43

andy-bc pisze:
Bitmar pisze: Dla tych którzy mają małe obroty prowizja wynosi 0.6% od każdej transakcji a więc zakup + sprzedaż to 1.2%
Ja tylko dla zachowania ścisłosci matematycznej dodam, że będzie to około 1,2% z tym większym naciskiem na "około", im większa jest zmiana kursu od momentu zakupu do sprzedaży.
Na chłopski rozum można to wytłumaczyć tak:
prowizja 0,5%
kupuj sprzedaj z różnicą > 2*0,5%=1%

Sytuacja z wyjściem "na zero":
np kurs jest około $100
kupisz za $99,5 sprzedasz za $100,5
prowizja przy kupnie $99,5*0,5%=$0,4975
prowizja przy sprzedaży $100,5*0,5%=$0,5025 (równowartość sprzedanych BTC w $ bo prowizja zostanie pobrana w BTC)
suma prowizji $0,4975+$0,5025=$1 co jest oczywiście równe $100,5-$99,5=$1

A dokładniej to nie będzie o 1% większa kwota (tutaj obliczenia dla prowizji 0,5%) ale zawsze trzeba sprzedać za więcej o (1-(100,5/99,5))*100%=1,00502513% ale to marginalna różnica i w obliczeniach "na oko" można pominąć. :)

SHV pisze:Na Goxie znowu już $14M w bidach. Kto jeszcze nie zdążył się wyprzedać pewnie zrobi to w poniedziałek. Zobaczymy :twisted:
Kilka grubszych portfeli widać, że teraz się wyprzedało. Ciekawe czy kurs odbije się od $85 albo $80 czy poleci niżej?

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 6 gości