"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Cena Dash w styczniu to około 30$. Czy z końcem marca 2024 Dash zrobi 2x i przebije 60$?

Czas głosowania minął wtorek, 27 lutego 2024, 14:20

Nie ma szans i będzie bujał się w przedziale 20$-40$
5
63%
Tak, są duże szanse na 2x i przebicie 60$!
3
38%
 
Liczba głosów: 8
Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 15 marca 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Defacto » piątek, 7 grudnia 2018, 12:07

__kot__ pisze:
splawik21 pisze: OK podumowanie.
Czas trwania do konca grudnia 2k23.
Trafny przedzial zgarnia od reszty po 1 Dash.

@jpr < $20k
@__kot__ > $30k
@Defacto > $48k
@splawik21 $20k - $30k
Biorąc pod uwagę ten zapis to @jpr już wygrał - dzisiaj, teraz ;)
Ooo... To wiesz jaka cena będzie w grudniu 2023? ;-) ja! wiedziałem, że ustawiasz ceny z "big council of whales" ;-)))

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » piątek, 7 grudnia 2018, 12:19

No dobra - masz rację. Zbyt uproszczone założenia zrobiłem sobie w główce :)

Tak gwoli ścisłości - moją intencją było obstawienie kursu Dash w przedziale od dzisiaj do 2023 EOY z twierdzeniem, że w tym okresie cena Dash osiągnie $30k lecz jaka będzie cena na koniec grudnia 2023 to nie podejmuję się określić - może być niższa lub wyższa niż $30k

Dodano po 6 minutach 23 sekundach:
@Bit-els, Właśnie - gdzie się podziali Prezes, Le3ny czy Smok?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » piątek, 7 grudnia 2018, 12:22

jeśli dobrze rozumiem, to zakład jest taki, że cena ma osiągnćc określony poziom do końca 2023 roku i czekamy na 31.12.2023. Jeśli do tego czasu będzie np 62$ to oczywiście Jpr wygrywa, ale musimy zaczekać te 5 lat

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 15 marca 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Defacto » piątek, 7 grudnia 2018, 12:30

Bit-els pisze:jeśli dobrze rozumiem, to zakład jest taki, że cena ma osiągnćc określony poziom do końca 2023 roku i czekamy na 31.12.2023. Jeśli do tego czasu będzie np 62$ to oczywiście Jpr wygrywa, ale musimy zaczekać te 5 lat
No... 2023 to górny limit. Generalnie chodzi o kolejne ATH ("bańkė" jak kto woli) i do jakiej maksymalnie ceny dojdzie... I kto będzie jej najbliżej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: splawik21 » piątek, 7 grudnia 2018, 13:17

Defacto pisze:
Bit-els pisze:jeśli dobrze rozumiem, to zakład jest taki, że cena ma osiągnćc określony poziom do końca 2023 roku i czekamy na 31.12.2023. Jeśli do tego czasu będzie np 62$ to oczywiście Jpr wygrywa, ale musimy zaczekać te 5 lat
No... 2023 to górny limit. Generalnie chodzi o kolejne ATH ("bańkė" jak kto woli) i do jakiej maksymalnie ceny dojdzie... I kto będzie jej najbliżej.
Skoro tak to ja mowie $23600 jako top ATH podczas tego 5 letniego okresu.

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: emdecha » piątek, 7 grudnia 2018, 13:24

Za 1 Dasha 23 600 dolarów? Brzmi to nieprawdopodobnie. BTC musiałby chyba kosztować z milion.
Tym bardziej, że Dash jeszcze będzie miał sporo monet.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » piątek, 7 grudnia 2018, 15:07

@emdecha, To "podłączenie" do BTC zostanie prędzej czy później zerwane. Jest to praktycznie jedyny czynnik, który powoduje obecnie spadek wyceny Dash a my pracujemy jedynie nad tym, żeby poprzez faktyczne zastosowania i adopcję na rynku płatności przestać być "dobrem spekulacyjnym".
Ale nikt nie jest w stanie przewidywać przyszłości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » piątek, 7 grudnia 2018, 17:45

koparki pisze: Evolution jest rewelacyjne i rewolucyjne mało kto to tutaj obecnie rozumie.
Jak kiedyś betacam... ;P

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
Defacto pisze: Widzisz? Każdy może być milionerem trzeba być tylko w odpowiednim czasie i miejscu ;-)
Ja już byłem. Ale po prostu stary jestem... 1 PLN = 10.000 PLN :)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Tomasz_Es » piątek, 7 grudnia 2018, 18:19

Kolejna super wiadomosc, KFC w Wenezueli

https://twitter.com/staydashy/status/10 ... 96384?s=21

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: anagamidev » niedziela, 9 grudnia 2018, 23:31

DASH to wspaniała techonologia, estymuję wartość na kolejnej hossie w granicach 5k-10k$ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: akos » wtorek, 11 grudnia 2018, 21:40

koparki pisze: cała hossa została zresetowana. W relacji do btc mamy obecnie wartość sprzed hossy a cena do $ też z samego początku hossy.
Jaką datę właściwie uznajesz za "początek hossy" na dashu? Trochę mi to nie pasuje, bo jeśli wziąć pod uwagę skokowy wzrost wolumenu i wartości, to dobry kandydat na wyznaczenie początku bani to mniej więcej w luty-marzec 2017 gdy cena była w przedziale 15-40. Na cenie 45$ widziałbym też kolejny mocny support od którego mogłoby nastąpić odreagowanie przynajmniej ostatnich kilku tygodni. Konsolidacja z dnem na 70 została niestety przebita, więc trzeba spojrzeć niżej. Poloniex, 1w, log:



Niepokojący wniosek jest taki, że jeśli przez kolejne miesiące utrzymywać się będzie korelacja ruchów btc-alty, to gdy btc odbije z obecnych poziomów a później przejdzie w kolejny etap bessy, np. w/g scenariusza, który biorę pod uwagę w tym poście: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 60#p543649 to i dash docelowo może zejść poniżej 40 i zatrzymać się gdzieś np. w okolicy 10-15.

Poniżej tego to już byłaby jakaś klęska, bo okazałoby się, że nie dość, że cały wzrost 02.2017 - ATH był czysto spekulacyjny i nawet kilka % z tego nie wynikało z wyceny fundamentu, to schodzimy niżej czyli, że rynek uznaje, że dash jest czymś mniej wartym niż przed bańką. To się wydaje mało prawdopodobne, dlatego zostaję przy szacunku najbliższego dna lokalnego w przedziale 45-60 (czyli już niedaleko, i w czasie i w %) a ewentualne dno dna, czyli cenę typu epic buy or die to wspomniane 10-15.

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: jpr » wtorek, 11 grudnia 2018, 22:01

Nawet mi nie mowcie o $15 bo juz sie cieszyłem, ze złapałem dołek :)

Obrazek

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » wtorek, 11 grudnia 2018, 22:09

początek wielkiej hossy na dash pamiętam bardzo dobrze bo akurat byłem zaangażowany głównie w dash, o ile pamiętam to był pierwszy alt który odpalił. z ok 17 do 100 potem spadł do średnio ok 60$ a potem było juz tylko lepiej.
Tak, jest dywergencja , bessa bitcoina wygląda inaczej niż bessa altów. I gdyby alty trzymały się ruchów bitcoina ciagle do samego dna które jest przewidziane przez posiadaczy szklanych kul na poziom 2xxx$ a nawet 1xxx$ ;) to teoretycznie dash mógłby zejść niżej ;) tylko , że ja potrafię sobie wyobrazić że alty odklejają się od kursu bitcoina przy śmiesznych cenach bo w przeszłości juz tak bywało poza tym im niższa cena tym więcej popytu na masternody, nie wierzę w ich wielką podaż przy cenie 40$ i poniżej. Nie zapominaj że są tacy który sprzedali masternody odpowiednio drogo i chętnie odkupią gdy cena będzie tak niska ze aż stosunek nagrody do ryzyka będzie błagał aby to wykorzystać. Nie wierzę w całkowity upadek kryptowalut ;) i dasha za 20$ , projekt z wielką mocą obliczeniowa, z farmami ASIC , z bankomatami na całym świecie, modny bardziej niż btc w niektórych krajach, hulający bezbłędnie tyle lat, bez forko-cyrków jak u BTC , notowany na niemal każdej giełdzie - już obecne 60$ to rarytas ;) nie żartuj, za długo to obserwuję i za dużo tych upadków widziałem ;) Ale obecnie poszedł news o ustaleniach dot. kryptowalut na szczycie g20 , od tej pory nie będzie jak dawniej. We wpisie https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p543549 opisałem też te ryzykowne kwestie, one jak najbardziej ciążą , więc nie ma huraoptymizmu , przecena też ma swoje powody.
Tempo spadku w porównaniu do spadku btc jest ogromne tak jakby na wyścigi chciano wyzerować wartość, trudno powiedzieć jak się to skończy oby wielką zieloną świecą +80% , bywały takie wystrzały na altach już nie raz.
---

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » czwartek, 27 grudnia 2018, 15:53

Korekta z 105$ na 80$, chyba okazja, zakładając ze 59$ to był koniec trendu spadkowego na Dash.
Obecnie wisi na włosku spadek do ok 70$ tak wynikałoby z obszerności konsolidacji , patrz np. 6h, 12h
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » czwartek, 27 grudnia 2018, 19:18

koparki pisze: czwartek, 27 grudnia 2018, 15:53Korekta z 105$ na 80$, chyba okazja, zakładając ze 59$ to był koniec trendu spadkowego na Dash.

U mnie podobne dylematy, tyle, że na parze DASH/BTC.
Na tygodniówce albo moment, który zdarza się okazyjnie co kilka lat, albo właśnie zaraz wyjdzie dołem z siłą wodospadu... nie wiem co myśleć i chyba jeszcze zaczekam na rozstrzygnięcia:

Obrazek
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: aprojection » czwartek, 27 grudnia 2018, 19:45

A jak tam progres z Evolution? Cos cicho w tym temacie, biorac pod uwage skale i fakt, ze podobno czai sie juz tuz za rogiem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: splawik21 » wtorek, 1 stycznia 2019, 20:40

Wszystkiego dobrego w nowym 2019 roku!
Gratulacje dla 4 osob, ktore trafnie wytypowaly kurs dash w parze z bitkiem a ktory to byl miedzy 0.02 - 0.025
Nagrody zostaly wyslane na adresy dash.
Nowa ankieta zostanie stworzona wkrotce.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » wtorek, 8 stycznia 2019, 17:22

Dash zachowuje się słabiutko w stosunku do np. litecoin . Daje do myślenia że tak stary projekt jak DASH nie był w stanie kapitalizacją zdeklasować takiego śmiecia jakim jest LTC (kalka bitcoina bez innowacyjności).

jak sobie obserwuję dash na bitfinex to widzę potwierdzenie mojej hipotezy . Chodzi o to że w dash jest pewna skończona ilość monet, połowa z nich to holderzy którzy mają pakiety po 1000dash. Ilość monet w wolnym obiegu jest bardzo mała w stosunku do każdego innego większego projektu , a potencjalnie w każdej chwili można trafić na popyt/podaż rzędu 1000dash - tysiak to baaaardzo dużo w stosunku do bazy monetarnej dash-a która jest w obiegu, to wielokrotnie więcej niż 1000btc dla sieci bitcoin. Zrzucenie lub zebranie z płytkiego rynku 1000dash tworzy gigantyczne wahania ceny. Jesli do tego się jeszcze nałoży fakt że dash jest dostępny z dźwignią to w efekcie mamy igły gigantycznych wahań cen. Dla rozwoju i akceptacji płatności dash to jest bardzo niekorzystne. Póki co mało kto widzi w tym problem na poziomie deweloperów, mogę się mylić , nie ma w/w problemu? @__kot__ ?
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » wtorek, 8 stycznia 2019, 17:59

koparki pisze: wtorek, 8 stycznia 2019, 17:22Dash zachowuje się słabiutko w stosunku do np. litecoin . Daje do myślenia że tak stary projekt jak DASH nie był w stanie kapitalizacją zdeklasować takiego śmiecia jakim jest LTC (kalka bitcoina bez innowacyjności).

Bardzo słabiutko jest z kursem DASHa... Ja postrzegam DASHa jako bardziej wartościowy projekt nawet od BTC i dlatego interesuje mnie kurs do BTC. A ten właśnie złamał ostatnią nadzieję na jakąś relatywną siłę i pękła zielona linia na moim wykresie kilka wpisów wyżej... :roll:
Nie wiem co sądzić, bo na wykresie tygodniowym robi się całkiem fatalnie. Trzeba będzie zbierać dużo niżej niż myślałem.

Oczywiście to moje subiektywne zdanie i tylko moja opinia - a nie jakakolwiek sugestia czy tzw. porada inwestycyjna!
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: redbog » wtorek, 8 stycznia 2019, 19:25

Sytuacja na dash jest taka że przez ostatnie tygodnie troszkę mastermodow nie wytrzymało i sprzedali. Teraz przez ostatnie 3 dni troszkę zaczęli odkupywać ale jeszcze słabo. Reszta która sprzedała masernody w tej chwili zapewne nerwowo się przygląda i zastanawia się czy odkupywać bo ci co wyszli na usd są na lekkiej stracie ci co do btc na małym plusie.
Myślę że wystarczy mały impuls żeby dash nadrobił ostatnie wzrosty altów(przede wszystkim ltc).
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 stycznia 2019, 20:38 przez redbog, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości