Dyskusja na temat kursu BTC. - ARCHIWUM

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 19:21

Rynek jest młody większość nie zna się na ekonomii dlatego do sprawy trzeba podejść z psychologicznego punktu widzenia. Zostawiam już w spokoju w tej chwili fale Elliotta które też nie bazują na matematyce czy innych prawach tylko właśnie na psychologii tłumu. Większość ludzi którzy kupili od początku pompowania zostało z BTC, więc na nich liczyć już nie można, oni już nie kupią więcej i teraz modlą się tylko by kurs urósł i by sprzedać za tyle co kupili lub już pogodzili się ze stratą jakiejś części i będą sprzedawać za mniej niż kupili ale jeszcze tak by mniej bolało. Każdy wystrzał w górę to właśnie szansa dla tej większości by pozbyć się według ich nietrafionej i niepewnej inwestycji. Większość z nich nie rozumie, że jeśli przetrzymają te BTC to i tak kiedyś zarobią, ludzie myślą krótkoterminowo. Dlatego każda próba odbicia będzie teraz gaszona, a każdy dzień konsolidacji zmniejsza nadzieje, że kurs wróci "do normy". Jeśli chodzi o te masy nowych którzy czekają na weryfikację na mtgoxie ja byłbym ostrożny. Nie ma pewności ile jest w tym prawdy i nie ma też pewności czy te konta nie są fikcyjne zakładane przez boty, a akurat na mtgoxie łatwo jest to zrobić bo nie mają żadnych zabezpieczeń, nawet captchy. Jak nie było captchy na tym forum to boty zakładały kilkanaście kont dziennie więc można sobie wyobrazić ile kont mógłby założyć bot robiony pod mtgox. Ostatnio mieliśmy fake, że grupa anonymus włamała się na goxa i wykradła dane, dali do publicznej wiadomości 1000 próbnych kont. Te loginy faktycznie istnieją ale o włamie nie ma mowy, nasuwa się jedna myśl, że te konta są fikcyjne założone przez bota. Ten kto umieścił tą listę musiał zam założyć te konta: zauważcie że większość maili jest z yahoo.com a to ulubiona domena botów spamujących którą zablokowałem już dawno temu na tym forum.

Ktoś jeszcze próbuje uratować kurs manipulując tym trójkątem, podkłada ściany w miejsca których przełamanie wywołało by lawinę i tak manipuluje ściankami by trójkąt wydawał się wzrostowy. Dodatkowo ktoś od czasu do czasu chce zrobić wybicie skupując po parę tysięcy BTC w kluczowych miejscach. Jakiś większy inwestor widząc niską cenę też może wkroczyć i zainwestować tak jak bracia Winklevoss. Jeszcze nic nie jest przesądzone, wszystko się może zdarzyć ale jeśli tym razem nie jest inaczej to zgodnie z falami Eliotta i zgodnie ze schematem bańki idziemy w dół.

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 maja 2011
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: krzynek1 » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 19:29

Panowie, proszę o wyjaśnienie lub skierowanie do właściwego wątku w takiej kwestii, mianowicie w jaki dokładnie sposób działa system opłat za transakcje kupna i sprzedaży na mtgox?

Jak to jest że sprzedałem 80BTC po 96,7547, potem odkupiłem po 96.05468 za wszystko co miałem z tej sprzedaży i mam mniej BTC niż przed transakcją?

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 24 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bitfan » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 19:30

Tez bym kupil gdyby nie ten "wspanialy" Bitcurex , ktory nie potrafi zfinalizowac porzadnie przelewu juz drugi tydzien.Mysle ze gra sie rozpocznie kiedy przyjda ci ktorzy nie moga spekulowac mnieisza suma niz 100 tys. EUR .Powiedzmy ze to tylko spekujacja :)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 19:32

krzynek1 pisze:Panowie, proszę o wyjaśnienie lub skierowanie do właściwego wątku w takiej kwestii, mianowicie w jaki dokładnie sposób działa system opłat za transakcje kupna i sprzedaży na mtgox?

Jak to jest że sprzedałem 80BTC po 96,7547, potem odkupiłem po 96.05468 za wszystko co miałem z tej sprzedaży i mam mniej BTC niż przed transakcją?
Zrobiłeś podstawowy błąd, prowizja przekroczyła Twój zysk, następnym razem staraj się by różnica między zakupem a sprzedażą była większa. Dla tych którzy mają małe obroty prowizja wynosi 0.6% od każdej transakcji a więc zakup + sprzedaż to 1.2%

Wygadany
Posty: 519
Rejestracja: 9 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: skrzypu » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 19:32

krzynek1 pisze:Panowie, proszę o wyjaśnienie lub skierowanie do właściwego wątku w takiej kwestii, mianowicie w jaki dokładnie sposób działa system opłat za transakcje kupna i sprzedaży na mtgox?

Jak to jest że sprzedałem 80BTC po 96,7547, potem odkupiłem po 96.05468 za wszystko co miałem z tej sprzedaży i mam mniej BTC niż przed transakcją?
Opłaciłeś prowizje a zapewnie nie ujales ich w obliczeniach

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 maja 2011
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: krzynek1 » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 19:37

Ale w jaki dokładnie sposób ją obliczają? Z tego co do tej pory ustaliłem na podstawie nieczytelnej historii transakcji to działa to w ten sposób:

Sprzedaż X[BTC] za Y[$] to fee=kwota sprzedaży[$]*stała fee
Kupno X[BTC] po Y[$] to fee=ilość[BTC]*stała fee

Licząc w ten sposób nie mogę doliczyć się pieniędzy.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 9 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: wour » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 19:40

$90 pękło lecimy panowie do $15

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: piwo » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 19:41

wour pisze:$90 pękło lecimy panowie do $15
Najpierw do 50 $.

Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: aaaxn » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 19:43

@krzynek1
W mtgox w opcjach jest wybór trybu pobierania prowizji. Tam w dymku jest wszystko wyjaśnione jak to działa w obu trybach.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 19:46

Nie tak szybko ;) Bańka która w 2011 napompowała się znacznie szybciej niż teraz opadała prawie pół roku ;) Kto wie czy dołek zobaczymy dopiero za rok ;) http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... 10zm2g25zv
Trend short (dni) i mid (tygodnie/miesiące) mamy na DOWN. LONG (lata) dalej jest na UP.

Dyskutant
Posty: 170
Rejestracja: 26 lutego 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: andy-bc » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 19:58

Bitmar pisze: Dla tych którzy mają małe obroty prowizja wynosi 0.6% od każdej transakcji a więc zakup + sprzedaż to 1.2%
Ja tylko dla zachowania ścisłosci matematycznej dodam, że będzie to około 1,2% z tym większym naciskiem na "około", im większa jest zmiana kursu od momentu zakupu do sprzedaży.

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: piwo » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 20:06

Bitmar pisze:Nie tak szybko ;) Bańka która w 2011 napompowała się znacznie szybciej niż teraz opadała prawie pół roku ;) Kto wie czy dołek zobaczymy dopiero za rok ;) http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... 10zm2g25zv
Trend short (dni) i mid (tygodnie/miesiące) mamy na DOWN. LONG (lata) dalej jest na UP.

Jednym słowem ma z czego spadać.

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 maja 2011
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: krzynek1 » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 20:17

Dzięki, jeszcze raz przeliczę.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 20:20

piwo pisze:
Bitmar pisze:Nie tak szybko ;) Bańka która w 2011 napompowała się znacznie szybciej niż teraz opadała prawie pół roku ;) Kto wie czy dołek zobaczymy dopiero za rok ;) http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... 10zm2g25zv
Trend short (dni) i mid (tygodnie/miesiące) mamy na DOWN. LONG (lata) dalej jest na UP.

Jednym słowem ma z czego spadać.
To też jest psychologia. Większość tych co kupiła drożej niż teraz nawet nie myśli by sprzedać ze stratą, ale z każdym dniem, tygodniem, miesiącem ich morale będą spadać, zaczną się łamać, część będzie potrzebować kasy inni zaczną myśleć, że to koniec projektu. A później znów zwyciężą Ci którzy nie zwątpili w bitcoina. Trzeba tylko cierpliwie czekać. Tak to jest jak się gra na kursie, zdecydowanie lepiej zacząć myśleć o założeniu swojego biznesu opartego o bitcoina i na tym zarabiać. Zobaczycie jakie daje to wam możliwości, dzięki bitcoinowi w tak prosty sposób zasięg waszego serwisu staje się ogólnoświatowy. To jest piękne a nie jakieś tam wahania kursu czy trzymanie bitków w skarpecie gdzie albo się zdąży sprzedać albo się przegapi moment. Jeśli chcecie zarabiać twórzcie infrastrukturę ;)

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 9 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cardil » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 20:38

BTW. na wykresie dniowym dopiero dziś jest pierwsza zielona świeczka czyli możliwe że to dopiero koniec pierwszego ze spadków

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 20:40

cardil pisze:BTW. na wykresie dniowym dopiero dziś jest pierwsza zielona świeczka czyli możliwe że to dopiero koniec pierwszego ze spadków
Na tygodniowym jeszcze tego nie widać. http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... zm2g25zxzv

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 20:46

Bitmar, pokaż mi case study choć jednego legalnego biznesu który wykorzystuje Bitcoina i zarabia na tym pieniądze.
Ale podkreślam: wykorzystuje btc do prowadzenia jakiegoś innego biznesu, a nie jest biznesem dla btc.
Mówiąc obrazowo: mleczarnia przetwarzająca mleko wykorzystuje w swoim biznesie krowy, tak samo rzeźnik. Ale już producent paszy nie wykorzystuje krów, on (choć jego biznes daje mu zyski) jest "kosztem" utrzymania krowy, czyli gotowego produktu końcowego.
Czyli np giełda BTC nie spełnia tego warunku - jest częścią infrastruktury.

Dlaczego podkreślam ten warunek? Bo jeśli interes rzeźnika i mleczarza stanie się nieopłacalny, to producent pasz też zbankrutuje, a rolnicy przestaną hodować krowy :(

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 9 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cardil » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 20:51

ekonokomik pisze:a rolnicy przestaną hodować krowy :(
na pewno :-P

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 20:54

Wystarczy by płatności bitcoin pojawiły się w takich serwisach obsługi płatności jak odpowiedniki naszych payu, dotpay, transferuj i wtedy każdy będzie zadowolony. Ci co mają bitcoiny bo mogą nimi płacić, serwisy korzystające z tych płatności bo mają większą klientele z całego świata i same systemy obsługi płatności bo mają większe obroty a co za tym idzie prowizje.

A co do biznesów czysto bitcoinowych tez jest duży wybór. Akurat ich brak ostatnio sporo namieszał więc wystarczy ruszyć głową.

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: piwo » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 20:57

Bitmar pisze:
cardil pisze:BTW. na wykresie dniowym dopiero dziś jest pierwsza zielona świeczka czyli możliwe że to dopiero koniec pierwszego ze spadków
Na tygodniowym jeszcze tego nie widać. http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... zm2g25zxzv

Czyli teoretycznie powinno jeszcze skoczyć do conajmniej 140 $?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 21:04 przez piwo, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości