"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Aktualnie Dash na Coinmarketcap zajmuje 184 miejsce. Czy do końca Q2 2024 Dash wejdzie do top125?

Czas głosowania minie piątek, 31 maja 2024, 12:30

TAK
0
Brak głosów
NIE
1
100%
 
Liczba głosów: 1
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » środa, 5 grudnia 2018, 08:43

No cóż Panowie, mamy swoje wyczekiwane 80$ :
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 20#p512085
mecenas pisze: czekamy na nasze mityczne 80$
Canis Lupus pisze: ja też spodziewam się poziomów około 80$.
No i mamy oczekiwany poziom cenowy na DASH i 16 pozycję w markecie.
Teraz chyba warto zastanowić się co dalej... :roll:
Ostatnio zmieniony środa, 5 grudnia 2018, 08:47 przez mecenas, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Canis Lupus » środa, 5 grudnia 2018, 08:46

@mecenas,
tak, na razie odkupiłem 10% tego co zrzuciłem. Chyba jest jeszcze potencjał do spadków ale to są już ceny, na które czekałem.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: benq » środa, 5 grudnia 2018, 09:32

@Canis Lupus,
Ciekawe jest to, że ceny Dash ($80), Monero ($55) i Zcash ($71) mocno się do siebie zbliżyły. Dylemat czego kupić więcej ;)

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: jpr » środa, 5 grudnia 2018, 09:47

benq pisze: @Canis Lupus,
Ciekawe jest to, że ceny Dash ($80), Monero ($55) i Zcash ($71) mocno się do siebie zbliżyły. Dylemat czego kupić więcej ;)
Zalezy, gdyby brakowało mi do masternoda to wolalbym dokupic Dash.
Ludziska juz pytają czy Dash będzie w stanie się sam finansować jesli cena spadnie do $50 czy nawet $20.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » środa, 5 grudnia 2018, 09:50

monero jest 3x więcej w obiegu niż dash. ZEC jest najmniej w obiegu ale inflacja będzie się powiększała znacznie.
Tak naprawdę dasha jest w obiegu bardzo mało bo połowa zamrożona w masternodach.
Jesli chodzi o obserwację notowań to najlepsze zrywy w górę miał ostatnio ZEC , prawdopodobnie jakiś news wypłynie w jego sprawie.
Dla xmr dash i zec ten moment jest b.ważny bo są teraz poprawiane/przebijane dołki bessy na tych walorach.
Anony będą miały też trudny test gdy rząd uzna je za nielegalne na giełdach i europejskie/amerykańskie/japońskie/koreańskie giełdy usuną je.
---

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: jpr » środa, 5 grudnia 2018, 09:56

koparki pisze: monero jest 3x więcej w obiegu niż dash. ZEC jest najmniej w obiegu ale inflacja będzie się powiększała znacznie.
Tak naprawdę dasha jest w obiegu bardzo mało bo połowa zamrożona w masternodach.
Jesli chodzi o obserwację notowań to najlepsze zrywy w górę miał ostatnio ZEC , prawdopodobnie jakiś news wypłynie w jego sprawie.
Dla xmr dash i zec ten moment jest b.ważny bo to są teraz poprawiane/przebijane dołki bessy na tych walorach.
Anony będą miały też trudny test gdy rząd uzna je za nielegalne na giełdach i europejskie/amerykańskie/japońskie/koreańskie giełdy usuną je.
W przypadku groźby usunięcia z giełd Dash teoretycznie moglby zrezygnować z miksowania i pozostawić tylko instasend. Nie byłby juz anonimowy ale nadal miałby natychmiastowe transakcje. Do tego Evolution ma byc bardzo user friendly więc mają kilka asów w rękawie. Monero i ZEC nie mają takiej mozliwosci.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » środa, 5 grudnia 2018, 10:08

zec też teoretycznie ma taka mozliwość , tyle ze bez adresów prywatnych zec nic sobą nie reprezentuje a w porównaniu do dash taki zec to śmieć (pomijając anonimowość), na zec-a nie ma chyba nawet do dziś oficjalnego portfela z GUI . Jeśli chodzi o ZEC to mam problem , poza wątpliwej reputacji JAXX nie ma portfela na desktopowego linuxa. Nie ma co porównywać do ułatwień dla użytkownika wynikających z Evolution.
Ja się zastanawiam czy krypto oparte o POW-ASIC to dobry kierunek , czy w ogóle POW w obecnej postaci ma przyszłość. Przyszłością mogą być projekty podobne do Nano.


...a i jeszcze jedno jesli chodzi o porównanie w co zainwestować : istnieją na całym świecie ATM-y z obsługą Dash a dla Monero nie ma
---

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: kirucha2 » środa, 5 grudnia 2018, 10:27

jpr pisze:
benq pisze: @Canis Lupus,
Ciekawe jest to, że ceny Dash ($80), Monero ($55) i Zcash ($71) mocno się do siebie zbliżyły. Dylemat czego kupić więcej ;)
Zalezy, gdyby brakowało mi do masternoda to wolalbym dokupic Dash.
Ludziska juz pytają czy Dash będzie w stanie się sam finansować jesli cena spadnie do $50 czy nawet $20.
Jeśli chodzi o finansowanie,czy jest jakiekolwiek info? czy znane jakies adresy, na ktorych zdeponowane są środki wyłacznie na finansowanie(tak jak np. w nano)
https://www.nanode.co/account/xrb_1ipx8 ... msrata9est

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: splawik21 » środa, 5 grudnia 2018, 16:47

kirucha2 pisze:
jpr pisze:
benq pisze: @Canis Lupus,
Ciekawe jest to, że ceny Dash ($80), Monero ($55) i Zcash ($71) mocno się do siebie zbliżyły. Dylemat czego kupić więcej ;)
Zalezy, gdyby brakowało mi do masternoda to wolalbym dokupic Dash.
Ludziska juz pytają czy Dash będzie w stanie się sam finansować jesli cena spadnie do $50 czy nawet $20.
Jeśli chodzi o finansowanie,czy jest jakiekolwiek info? czy znane jakies adresy, na ktorych zdeponowane są środki wyłacznie na finansowanie(tak jak np. w nano)
https://www.nanode.co/account/xrb_1ipx8 ... msrata9est
Superbloki sa publicznie dostepne, adresy na ktore srodki leca tez, do tego odwiedzasz stronke typu dashcentral i patrzysz ktory projekt jaki adres mial i widzisz co ze srodkami robi.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: bl4ck » środa, 5 grudnia 2018, 18:55

koparki pisze: Monero nie ma
Powoli są 
https://blog.bity.com/2018/12/04/buy-xm ... ypto-atms/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Phlox » czwartek, 6 grudnia 2018, 14:36

Tak sobie myślę o tych biednych Wenezuelczykach co uwierzyli w Dasha, że ich jak nie kijem to pałką. Ponad 50% w dół w miesiąc. Wiem, że boliwar pewnie bardziej spadł, ale jakby za to dolary kupowali to chyba lepiej by wyszli.... Jak swoją drogą przekonać kogoś do akceptacji Dasha w takim otoczeniu rynkowym?

Z drugiej strony planuję dopiero wejść systematycznymi zakupami od przyszłego roku w Dasha, więc teoretycznie powinienem się cieszyć, ale takie spadki chyba dla nikogo nie są dobre.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bemx2k » czwartek, 6 grudnia 2018, 14:52

Phlox pisze:. Jak swoją drogą przekonać kogoś do akceptacji Dasha w takim otoczeniu rynkowym?
Jak kogoś przekonać do reszty krypto-walut które lecą równo z DASH'm ?
BTC>ETH

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Phlox » czwartek, 6 grudnia 2018, 14:55

@Bemx2k, Wydaje mi się, że tam nawet nie próbują, poza wchodzeniem tylko na rynki spekulacyjne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3910
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » czwartek, 6 grudnia 2018, 15:36

Dlatego wciąż twierdzę, że dopóki nie będzie adopcji, nie będzie sukcesu krypto. Spekulacja nie wystarczy.
Spekulacja pomaga "instalować" krypto w świadomości ludzi ale równie mocno szkodzi. Spekulanci mają w dupie projekty, funkcjonalności, zastosowania i innowacje - liczy się tylko % zysku.

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 15 marca 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Defacto » czwartek, 6 grudnia 2018, 16:51

__kot__ pisze:Dlatego wciąż twierdzę, że dopóki nie będzie adopcji, nie będzie sukcesu krypto. Spekulacja nie wystarczy.
Spekulacja pomaga "instalować" krypto w świadomości ludzi ale równie mocno szkodzi. Spekulanci mają w dupie projekty, funkcjonalności, zastosowania i innowacje - liczy się tylko % zysku.
Lepiej by tego chyba nikt inny nie ujął! Brawo.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » czwartek, 6 grudnia 2018, 17:38

cała hossa została zresetowana. W relacji do btc mamy obecnie wartość sprzed hossy a cena do $ też z samego początku hossy. Tego nie przewidziałem, mocno stawiałem na dno w okolicach 160$ , gratuluję jesli ktoś to przewidział i skorzystał.
Dash jest dostępny na dźwigniach , może być sytuacja, że te dźwignie się kaskadowo zlikwidują , widziałem juz takie przekręty że grupa spekulacyjna ciśnie kurs aż do uruchomienia kaskady likwidacji obecnie jest to proste bo tylko jednym bitcoinem można wszystko sterować. Często tez dźwignie są zabezpieczone tymi samymi kryptowalutami wiec w razie piku w dół zmiana wartości zabezpieczenia spada błyskawicznie. Jesli ktos ma wolne srodki to polecam uruchomić sobie na dźwigni zlecenie zakupu licząc na flash do rejonu ok 20-30-40$ .
Obecnie widać atak i próbę obrony ostatniego doła na btc, wszystko wskazuje że dołek pęknie tylko po to aby pękły alty na zasadzie która powyżej opisałem, to samo dotyczy monero, zec-a , eth, etc, eos-a itp
Trudno sobie też wyobrazić żal jesli ktoś przez cały cykl hossy bessy przetrzymał masternoda, myślę że są takie osoby ale też wiem że choćby kurs spadł do 20$ to juz ich nie zrzucą na rynek obecnie, jedynym zagrożeniem są dźwignie zabezpieczone równowartością masternoda, przy tak małej płynności na dash może być to tragiczne dla kursu.
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 grudnia 2018, 17:53 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: jpr » czwartek, 6 grudnia 2018, 17:52

gdzie na dashu najlepiej lapac flash crasha? Trex czy Binance?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » czwartek, 6 grudnia 2018, 17:54

tak czuję po kościach, że możemy mieć dziś, albo za kilka dni szpilę w dół jak w połowie stycznia 2015. To było chyba z 30% na btc. Wtedy najbardziej histeryczne alty spadną ponad 50%, jak mówisz @koparki, dźwignia dołoży swoje

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » czwartek, 6 grudnia 2018, 17:55

@jpr, na bitfinex bo tam jest dźwignia , dodatkowo mozesz sobie pulę do złapania powiększyć 3.33x robiąc dźwignię
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » czwartek, 6 grudnia 2018, 17:55

@jpr, w bitomatach shitcona https://shitcoins.club/ za gotówkę
gdy kupujesz praktycznie bierzesz po kursie średnim z giełd. Sprzedaż monet obarczona jest 6% prowizją

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości