I have a dream...

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
57
Napiwki za post: 0 BTC

I have a dream...

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 11:55

Napisałem "dream" z małej by nie przesadzić w nawiązaniu i nie popełnić świętokradztwa, bo moje marzenie jest z tych mniejszych i bardziej egoistycznych ;)

Ale tak mi się wszystko zaczyna powoli pięknie zgrywać czasowo...

Oto czekamy właśnie na rozpatrzenie wniosków o ETF. Jednocześnie wypłynął kilka dni temu taki dość gruby news: https://cryptonews.pl/intercontinental- ... es-na-btc/
Pewnie pojawi się więcej podobnych, bo konkurencja nie śpi.
Powiedzmy, że ETFy zostaną zaakceptowane (choć nie jest to warunkiem koniecznym do dalszych rozważań, wystarczą newsy jak ten wyżej).
Jednocześnie pęknięcie bańki na giełdach światowych, głównie NASDAQ, odsunie się w czasie jeszcze o rok - półtora. A jak wiemy okres tuż przed pęknięciem jest przeznaczony właśnie na ostatnie, najbardziej pionowe wzrosty. NASDAQ wzrośnie do 12000.
Czyli mamy sytuację gdy mainstream finansowy wchodzi w krypto, a krypto zaczynają być traktowane jako najbardziej innowacyjna i awangardowa część sektora nowych technologii, który właśnie notuje rekordowe wzrosty.
Wynik jest prosty do przewidzenia: zaczynają się wzrosty na wszystkich krypto, a bańka 2017 zaczyna być postrzegana jak ta z wiosny 2013 - jako wstęp do większej bańki.
W drugiej połowie 2019 Bitcoin osiąga cenę 60 - 100K USD. Alty rosną procentowo znacznie bardziej.

Idźmy dalej: w lutym 2019 mija termin dogrywania propozycji CR (czyli realnie sposobu rozdziału pieniędzy) z masy upadłościowej Mt. Gox. Ostateczne decyzje mają zapaść chyba do czerwca 2019, a krótko później mają ruszyć wypłaty.
Więc jak dobrze pójdzie, to wypłaty ruszą w momencie szczytów bańki. Dlatego spora część wierzycieli z chciwości nie sprzeda od razu BTC licząc na jeszcze większe zyski. To powstrzyma lawinowy spadek ceny, która poleci ze 100K "jedynie" do 40-50K, potem odbije w return-to-normal do 80K.
Sumarycznie w miarę zaradnym wierzycielom uda się opchnąć bity goxowe za średnią cenę 60K.
Wtedy i dopiero wtedy posypie się światowy system finansowy, pękną z hukiem giełdy, zaczną się masowe bankructwa, a Bitcoin straci 95% wartości w 3 miesiące.

KURTYNA

Tak to sobie wymarzyłem... :D

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

I have a dream...

Postautor: redbog » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 13:09

@ekonokomik, Po goxowa dystrybucja może też konkretnie namieszać w bch, spodziewał bym się konkretnej masakry.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

I have a dream...

Postautor: pabloj » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 13:22

W końcu ktoś kto też widzi analogie do pierwszej 'małej' bańki z 2013 ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

I have a dream...

Postautor: benq » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 16:03

Witamy w świecie wierzących, że jeszcze jedna porządna bańka przed nami :twisted:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

I have a dream...

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 16:09

Ja obstawiam za 20 lat scenariusz kolegi Smoka opisany w teorii zbiornikowej. Jak internet pochłania gospodarkę, tak bitcoin, szerzej crypto, zawładnie finansami.
1 satoshi = 1 $
Oczywiście na pewno z takimi falowaniami jak opisał Eko.
Czyli po spadku ze 100 K $ na 5 K po jakimś czasie kolejne fale.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3228
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

I have a dream...

Postautor: akos » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 16:34

Dołączam do Waszej sekty ;) Również snuję podobną wizję od jakiegoś czasu, podobnie nawet szacuję poziomy docelowe Nasdaq. Technicznie i fundamentalnie to się jakoś trzyma kupy, słabo widzę formę niedźwiadków na BTC na przełomie 2018-2019, uważam za prawdopodobne, że męczony od początku roku support w okolicach 6k się utrzyma i rynek tym samym uzna za bańkę wyłącznie wzrosty z końca 2017. Jeśli tak to ta bańka jest już właściwie pęknięta i powoli wchodzimy w fazę akumulacji, kolejną rundę dla smart money.

Mam jeszcze wariant ultraoptymistyczny wizji różniący się tym, że niekoniecznie widzę korelację spadków na krypto z krachem na Nasdaq oraz pozostałych głównych indeksach NYSE. Daję jakieś 25% na to, że część kapitału tym razem zamiast uciekać tradycyjnie w złoto / franka poleci właśnie na deflacyjne krypto, bitka i top alty. Moim faworytem w portfelu jest Dash, niedowartościowany fundamentalnie w porównaniu do innych top altów jak i samego BTC i trafiający prawdopodobnie z Evolution właśnie w gorący czas formowania się nowego uptrendu. W mojej wizji widzę cenę w 2019 przynajmniej jako 10x ceny obecnej ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

I have a dream...

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 4 grudnia 2018, 08:55

Chyba pora odświeżyć temat. USA zawarły pakt z Chinami o "nieagresji" handlowej, chyba obie strony wystraszyły się konsekwencji nakręcenia spirali spadków gdy kursy giełdowe zaczęły trzeszczeć w szwach. To może pomóc wywindować indeksy na nowe ATH i Twój scenariusz o 120000 na Nasdaq może się ziścić. Ciekawe co z rynkiem krypto, jak to teraz widzisz? Bakkt niepewny i być może już w cenie, ciężko będzie wywindować rynek do zakładanych przez Ciebie rozmiarów no ale niejednokrotnie byliśmy przez krypto zaskakiwani, ta gałąź finansów jest nieprzewidywalna. Pokusisz się o uaktualnienie?
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3880
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

I have a dream...

Postautor: __kot__ » wtorek, 4 grudnia 2018, 09:41

Mam dodatkowe pytanie.
Gdzie upatrujecie "bezpiecznej przystani" w razie totalnego krachu? Załóżmy, że będzie ta bańka na giełdach i na krypto. Potem armageddon.
Gdzie lokujecie kapitał na ten czas?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

I have a dream...

Postautor: benq » wtorek, 4 grudnia 2018, 10:00

@__kot__, jeżeli to będzie „tylko” globalny krysys finansowy, to w nieruchomościach. Jeżeli dojdą do tego zamieszki/konflikty zbrojne, to chyba tylko kruszce starannie poukrywane w wielu różnych lokalizacjach. No i „inwestycja” w jak najlepiej sytuowanych znajomych, w różnych miejscach na świecie. ;)

@ekonokomik, faktycznie, Twój dream wciąż w grze :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

I have a dream...

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 4 grudnia 2018, 10:20

__kot__ pisze: Załóżmy, że będzie ta bańka na giełdach i na krypto. Potem armageddon.
Gdzie lokujecie kapitał na ten czas?
Trochę za dużo niewiadomych - nie wiemy czy będzie deflacyjny skurcz jak w latach 30-tych czy hiperinflacja jak w Weimarze czy dziś w Wenezueli/Zimbabwe. No i czy nie skończy się wojną. Ja stawiam na inflację. Wtedy zdywersyfikowałbym na złoto, krypto i nieruchomości. Ciekawy jestem jak zachowają się Szwajcarzy i czy będą drukować jak wszyscy? Ze złotem jest ten problem, że nie wywieziesz go z kraju w razie W.
W warunkach deflacji królem będzie imo dolar
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

I have a dream...

Postautor: benq » wtorek, 4 grudnia 2018, 12:13

@kozaki_wiesi, Z tym wywożeniem, to oczywiście z dziesiątkami kilogramów się nie przeprawisz tak łatwo przez ocean. Ale mała sztabka czy kolekcja monet może Ci umożliwić taką ucieczkę w razie W. Jak w temacie:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=105&t=31131

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

I have a dream...

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 4 grudnia 2018, 12:28

benq pisze: Ale mała sztabka czy kolekcja monet może Ci umożliwić taką ucieczkę w razie W.
Sam jestem zwolennikiem złota na ciężkie czasy ale sytuacja zmienia się jak musisz uciekać i to niemalże w samych gaciach. Będą trzepać na granicach. Powtarzam się ale zobaczcie to:

Obrazek

W takich sytuacjach wychodzi przewaga krypto nad kruszcem
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

I have a dream...

Postautor: jpr » wtorek, 4 grudnia 2018, 12:51

kozaki_wiesi pisze:
benq pisze: Ale mała sztabka czy kolekcja monet może Ci umożliwić taką ucieczkę w razie W.
Sam jestem zwolennikiem złota na ciężkie czasy ale sytuacja zmienia się jak musisz uciekać i to niemalże w samych gaciach. Będą trzepać na granicach. Powtarzam się ale zobaczcie to:

Obrazek

W takich sytuacjach wychodzi przewaga krypto nad kruszcem
Czemu nie pokazuje mi obrazków to nei wiem. Ale tylko Twoich ;)

Obrazek

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości