Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 28 listopada 2018, 15:01

@sha256, 2 jest mniejsza - w cenie, w czasie pewnie ujdzie jako porównywalna - i od ii, i od iv, które są niżej w hierarchii, stąd zaburzenie stopniowania. Nie jestem pewien, jak Fibo zapatruje się na relacje 1 do i, iii i v - w każdym razie, o ile w czasie są porównywalne, to w cenie dzieli je przepaść, zatem i tutaj stopniowanie może szwankować. Nawet jeśli takie stopniowanie byłoby dopuszczalne, to na zdrowy rozsądek, tak mikroskopijna 1 w relacji do 3 zwyczajnie nie pasuje. Zagadkowe dla mnie jest stwierdzenie niewłaściwy rozkład całej 3-fali w relacji do 1-ki, ale może chodzi o te same zarzuty, które wymieniłem wyżej.

@Fibo nigdy nie zdradził, skąd zaczerpnął tak restrykcyjne wymogi stopniowania oraz inne spostrzeżenia, które czasem tu zamieszcza. Zdarzało mi się przeszukiwać dostępną w internecie literaturę i nigdy nie znajdowałem niczego podobnego. Na przykład, nie znam współczesnej książki, która traktuje o podstawie A-B. Wygląda to raczej tak, że środowisko ją odrzuciło, idąc w ślady Frosta i Prechtera. Ta struktura jest przywrócona do łask w publikacjach Exceptional Bear, ale trudno mi je traktować serio lub brać za wyrocznie elliottowców.

Wiem, że zaraz niektórzy zaczną narzekać, że nie piszemy na temat, proponuję więc dyskusję, o ile takowa będzie, kontynuować w wątku do tego przeznaczonym.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » środa, 28 listopada 2018, 15:04

@fusywszklanejkuli, dzięki. Przyjrzę się temu bardziej w wolnej chwili. Dzięki za poświęcony czas.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 28 listopada 2018, 15:27

1235674 pisze: Odbiliśmy od fibo 0.236, rsi 1h double top powyzej 70
Moim zdaniem przeczekamy tą świece by spaść niżej, aczkolwiek ludzie są napaleni mimo że odbiliśmy się z impetem. Jak zwykle zakupy na górce :D
tak to przecież działa. Kupują, bo wzrosło i będzie już tylko rosnąć. Uptrend kończy się z ostatnim chętnym :roll:

no, ale jest coś takiego, jak hossa. I gdy fartownie kupisz na jej starcie, to możesz kupić za dwukrotność obecnej sumy - i pewnie zarobisz konkretną kasę na tym. Póki co byliśmy w bessie przez niemal rok, więc po zakończeniu popytu realizowaliśmy kolejne spadki. To raczej nie będzie trwać wiecznie i ktoś kiedyś wkupując się w uptrend zarobi na tym krocie.

TA jest też długoterminowa przecież. Potężny wzrost wolumenu na świeczkach tygodniowych w ruchu po bessie goxowej sugerował silny uptrend. Jeżeli zobaczymy coś podobnego, to ja będę się wbijał i po 7-8k, chociaż przy obecnym rynku (już nie ta faza, powoli odbijamy od early majority) możemy już takich rzeczy nie ujrzeć.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Phlox » środa, 28 listopada 2018, 16:36

Phlox pisze: @fusywszklanejkuli,
To, że GS nie może trzymać coinów jako BANK, nie oznacza, że instytucje innego rodzaju, w związku z tym działające na innych zasadach i objęte innymi regulacjami (jak np. BAKKT) nie mogą trzymać środków.
fusywszklanejkuli pisze:Zakładasz, że GS koniecznie robiłby to jako bank. A dlaczego nie wydzieliłby osobnego podmiotu, gdyby to było potrzebne do spełnienia wymogów regulacyjnych? (Chyba, że we z cytatu trzeba traktować wąsko, jako my-bank - wtedy masz rację.)
Jakby nie patrzeć już trzymają pośrednio crypto przez Poloniexa. Sądzę, że trzeba traktować to wąsko w ten sposób - nie możemy tego zaoferować naszym klientom jako Bank, nieważne jaka instytucja będzie to crypto trzymać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 28 listopada 2018, 17:08

Potrójna akumulacja.

Obrazek
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 28 listopada 2018, 17:28

i już zalążki kanału wzrostowego

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 28 listopada 2018, 18:04

new06 pisze: Potrójna akumulacja.
Ten wykres rozpaczliwie woła: SOS! Mój autor chce ośmieszyć dopasowywanie schematów do wykresu! Ja się zgadzam, doskonale to autorowi wyszło.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Athread4 » środa, 28 listopada 2018, 18:51

@new06, A, czy to nie jest tak, ze jak bys byl grubasem i faktycznie chcial dyskretnie akumulowac to robil bys to na pewno tak, by plebs nie dopasowal do tego schematu wyckoffa? Czy tylko ja widze tutaj sprzecznosc?

Początkujący
Posty: 158
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Xceed » środa, 28 listopada 2018, 18:59

Athread4 pisze:@new06, A, czy to nie jest tak, ze jak bys byl grubasem i faktycznie chcial dyskretnie akumulowac to robil bys to na pewno tak, by plebs nie dopasowal do tego schematu wyckoffa? Czy tylko ja widze tutaj sprzecznosc?
Myslisz ze plebs wie co to Wyckoff? Tu na forum chyba tylko new06 go zna ;) Gdyby nie on 99% tu przebywajacych nie mialoby o takiej formacji pojęcia.

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 5 maja 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Harwardt » środa, 28 listopada 2018, 19:02

@Xceed, na kryto twitterach było tego mnóstwo od pół roku.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Athread4 » środa, 28 listopada 2018, 19:05

@Xceed, Sory, ale wygadujesz glupoty. Moze na forum nie jest tak popularny, ale to na pewno nie jest 99% to po pierwsze. Po drugie na tradingview wyckoffow masz od zalania a tam jest 100x wiekszy zasieg niz tutaj na forum to po drugie. A po trzecie jest duzo osob znajacych owe schematy, ale ich po prostu nie upublicznia.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » środa, 28 listopada 2018, 19:05

Xceed pisze:
Athread4 pisze:@new06, A, czy to nie jest tak, ze jak bys byl grubasem i faktycznie chcial dyskretnie akumulowac to robil bys to na pewno tak, by plebs nie dopasowal do tego schematu wyckoffa? Czy tylko ja widze tutaj sprzecznosc?
Myslisz ze plebs wie co to Wyckoff? Tu na forum chyba tylko new06 go zna ;) Gdyby nie on 99% tu przebywajacych nie mialoby o takiej formacji pojęcia.
Nie przesadzaj, wspominamy od kilku stron że Wyckoff stał się popoularny na tej bańce, w pewnym momencie co druga analiza na tradingview mówiła w którym etapie akumulacji jesteśmy.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Harmony » środa, 28 listopada 2018, 19:13


Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » środa, 28 listopada 2018, 19:16

Obrazek


4200 coraz słabsze. Pęknięcie utrzymanie 4200-4250 atak na 4300 ,utrzymanie 4300-4350 i tak do śmierci :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 28 listopada 2018, 19:23

Inaczej na to patrzę. Nie mamy tu - ani nigdzie, bo takowe nie istnieją - do czynienia z żadnymi magicznymi formacjami, znanymi jakiejś wąskiej grupie, która tę wiedzę wykorzystuje, by ograć większość.

Pokażcie mi jakąkolwiek konsolidację, do której nie pasuje ten schemat! Przecież on - w wersji akumulacyjnej - polega na osiąganiu dołka, ewentualnym testowaniu raz lub więcej, ewentualnym fałszywym przebiciu raz lub więcej, wreszcie właściwym wybiciu w górę ponad różnie pojmowane górne ograniczenie konsolidacji. Obejmuje klasyczne formacje dnia odwrotu (lub raczej, w mniejszych interwałach, świecy odwrotu), podwójnego i potrójnego dna, a także 2B Victora Sperandeo, czy Swing Failure Pattern. Przecież to wszystko się zazębia.

Z jednej strony jestem zażartym krytykiem bezmyślnego dopasowywania schematów do wykresu (Wyckoff też był!), z drugiej oczywiście dostrzegam, że nasz schemat łączy kilka podstawowych formacji technicznych i wielokrotnie, od dziesięcioleci, obserwowanych zachowań rynku. Może moja krytyka jest w takim razie nieuczciwa, nawet jeśli jej przedmiotem ma być bezmyślność i mechaniczność stosowania?

e: jej celem -> jej przedmiotem
Ostatnio zmieniony czwartek, 29 listopada 2018, 14:03 przez fusywszklanejkuli, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: btanreb » środa, 28 listopada 2018, 19:27

Parę miesięcy temu wrzucałem moją analizę.
Spoiler:
btanreb pisze:Porównałem bańkę 2013 z 2017.
Jeżeli schemat miałby się powtórzyć, to spadki dopiero przed nami.

Obrazek
Tutaj na wykres z 2013 nałożyłem obecną sytuacją. Nie bardzo jest to czytelne dlatego poniżej zamieszczam osobne screeny z poszczególnych okresów.


Obrazek
Bańka 2013, odreagowanie i ATH w 2017.


Obrazek
Obecna sytuacja. Czyli maj/czerwiec odbicie do 10K $ / BTC, następnie zejście do zakresu 2K-4K $ / BTC.
Powrót do 20K $ / BTC i nowe ATH wychodzi na 2021 r. Jednak uważam, że teraz rynek jest bardziej rozwinięty (więcej ludzi wie o krypotwalutach) i nie będziemy czekać 3 lat na nowe szczyty.

Takie moje niedzielne przemyślenia 8-)

P. S. Analizę robiłem w oparciu o giełdę BITSTAMP.
Szkoda, że nie opublikowałem tego wtedy na tradingview (zrobiłem, to dopiero jakoś tydzień temu :shock: ).
https://pl.tradingview.com/chart/BTCUSD/cl4oLUWq/

Nadal podtrzymuję swoją analizę tzn., że dotkniemy okolic 3K$ (3,0K-3,2K) w piku. Ten rejon, to mocne wsparcie, które jest respektowane (czerwiec '17 oraz wrzesień '17). Daję na to czas do połowy wakacji w 2019, ale myślę że zjedziemy do tego rejonu na przełomie maja/czerwca '19. Do tego czasu wahanie kursu w rejonach 4K - 5K$.

Od jakiegoś czasu stopniowo kupuję waluty (głównie alty). W tym momencie jest już dobra cena większości projektów na longterm. Zapewne może być jeszcze lepsza, kiedy będzie ostateczny dołek na BTC (okolice 3K$).

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 28 listopada 2018, 19:27

@szlagaag
Faktycznie chorągiewki nam się porobiły na 15m, jedna już weszła, czas na drugą:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 28 listopada 2018, 20:07

Wszystko do dolara poszło up, na krypto również mogło mieć wpływ:
https://www.zerohedge.com/news/2018-11- ... ral-stance
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » środa, 28 listopada 2018, 20:08

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 28 listopada 2018, 20:10

Athread4 pisze: @new06, A, czy to nie jest tak, ze jak bys byl grubasem i faktycznie chcial dyskretnie akumulowac to robil bys to na pewno tak, by plebs nie dopasowal do tego schematu wyckoffa? Czy tylko ja widze tutaj sprzecznosc?
Bardziej by mnie obchodziło żeby wykonać swoją robotę, tj. "zachęcić" ludzi do sprzedaży kiedy bym akumulował i do kupna kiedy bym dystrybuował. No i do tego musiałbym testować podaż przy pierwszym i popyt przy drugim, żeby nie przepłacić za markup / markdown. Nie interesowałoby mnie, że Wyckoff ma jakąś tam wątpliwą popularność. Ten paradygmat to nie jest maszyna, wymaga intuicji i większość osób i tak nie wie jak z niego korzystać.
Brave New World

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grzeg, shinya56 i 34 gości