Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 25 listopada 2018, 16:09

anagamidev pisze:
CRXEE8 pisze: Ten spring ma szanse na realizację tylko i wyłącznie wtedy jakby panu Wrightowi skończyły się BTC na zrzuty
On bawi się w bad actora, chce niby być takim adwokatem diabła mającym na celu wyeliminować słabe punkty w BTC :D Ale wątpię, żeby sam jeden miał taką moc, żeby zbijać kurs BTC do 1k$ :D
wystarczy, że zaczął ten ruch, resztę dopełnił rynek, nie mówię że do 1k ale mamy prawie 50% w dół od wyjścia dołem z żelaznego wsparcie 6k

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 25 listopada 2018, 16:14

CRXEE8 pisze: wystarczy, że zaczął ten ruch, resztę dopełnił rynek
Ruchy na rynkach to tak powstają: :mrgreen:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 25 listopada 2018, 16:18

@BitJanusz, raczej wolę korzystać z Finexa. Historycznie większość kluczowych miejsc padała w pierwszej kolejności właśnie tam.
Brave New World

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 25 listopada 2018, 16:22

CRXEE8 pisze: wystarczy, że zaczął ten ruch, resztę dopełnił rynek, nie mówię że do 1k ale mamy prawie 50% w dół od wyjścia dołem z żelaznego wsparcie 6k
Ano właśnie. JUŻ MAMY. Ruch za nami. Może on zaczął ten ruch (przynajmniej medialnie), a rynek dopełnił resztę. Latem najwięksi pesymiści czekali na 4K czyli -80%. Jesteśmy niżej i mamy -82%.
Więc kto ma dalej ciągnąć w dół?

Prawie wszyscy (za wyjątkiem EA) są trochę zdezorientowani i wystraszeni. W końcu -44% w dwa tygodnie robi wrażenie. Ale Po żadnej z poprzednich baniek nie było głębiej niż osiemdziesiąt parę procent spadku od ATH. Dlatego teraz wystarczy chwila na wyciszenie emocji, parę sygnałów, że nie chce dalej spadać, może jakiś dobry news (choć to niekonieczne) i rakieta odbicia 20 - 25% odpali.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 25 listopada 2018, 16:26

ekonokomik pisze: Dlatego teraz wystarczy chwila na wyciszenie emocji, parę sygnałów, że nie chce dalej spadać, może jakiś dobry news (choć to niekonieczne) i rakieta odbicia 20 - 25% odpali.
@ekonokomik, tyle, że przez wiele miesięcy przy 6k$ mieliśmy wyciszenie i sygnały, że nie chce spadać. Dlaczego teraz ma być inaczej? Nie twierdzę, że nie będzie tak jak piszesz ale dalsze spadki po chwilowym wyciszeniu są jak najbardziej realne

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » niedziela, 25 listopada 2018, 16:33

Tym czekającym na flash crash proponuje przyjrzeć sie świecy kończącej besse po bańce w 2014 w skali 1D, przy pierwszym dołku nie było żadnych byczych sygnałow, po 7 miesiącach drugi dołek na podobną głębokość i świece dzienne także nie wykazywały żadnych super byczych sygnałow.
Kurs malutkimi kroczkami z dnia na dzien rósł o pare dolców, aż wkońcu wybiło.
I ludzie musieli wskakiwać do pociągu ;)

Raczej ten rynek nie jest na tyle głupi żeby wyrysować ogromny byczy młot w skali 1D czy 1W żeby wszyscy sie zapakowali, bo kto potem by pchał tą lokomotywe :twisted:
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » niedziela, 25 listopada 2018, 16:50

@Zeyt, jednak przyjarzalbym sie Vol na tamtych swieczkach.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szymoncorr » niedziela, 25 listopada 2018, 16:53

ekonokomik pisze:
CRXEE8 pisze: wystarczy, że zaczął ten ruch, resztę dopełnił rynek, nie mówię że do 1k ale mamy prawie 50% w dół od wyjścia dołem z żelaznego wsparcie 6k
Ano właśnie. JUŻ MAMY. Ruch za nami. Może on zaczął ten ruch (przynajmniej medialnie), a rynek dopełnił resztę. Latem najwięksi pesymiści czekali na 4K czyli -80%. Jesteśmy niżej i mamy -82%.
Więc kto ma dalej ciągnąć w dół?

Prawie wszyscy (za wyjątkiem EA) są trochę zdezorientowani i wystraszeni. W końcu -44% w dwa tygodnie robi wrażenie. Ale Po żadnej z poprzednich baniek nie było głębiej niż osiemdziesiąt parę procent spadku od ATH. Dlatego teraz wystarczy chwila na wyciszenie emocji, parę sygnałów, że nie chce dalej spadać, może jakiś dobry news (choć to niekonieczne) i rakieta odbicia 20 - 25% odpali.
1. Moim zdaniem NIE MAMY ruchu za nami. I to nie on (CSW) zaczął ten ruch a raczej był jego "twarzą" markującą dystrybucję odbywająca się od dłuższego czasu, zasłoną dymną jak ostatnie zamieszanie wokół tethera itd o czym pisałem w temacie BCH przed ostatnimi spadkami.
2. Niestety najwięksi pesymiści to nie najwięksi gracze. Zapewne nie zarobili nic na swoich "przewidywaniach".
3. "Więc kto ma dalej ciągnąć w dół?" Ci którzy dotychczas?
4. Spadki w przypadku poprzednich baniek po osiemdziesiąt parę procent, dokładnie 89%. Nic nie stoi na przeszkodzie by było tym razem więcej.

Wypunktowałem bo to czytelniej niż mój niedzielny bełkot, żaden atak;) Gratuluję optymizmu, niestety się nie dołączę, jeszcze.
Na rakietę liczę jakieś 700$ niżej, co do zasięgu się zgodzę.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 25 listopada 2018, 17:07

Panowie, coś optymistycznego::

Obrazek

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 25 listopada 2018, 17:08

kozaki_wiesi pisze:
ekonokomik pisze: Dlatego teraz wystarczy chwila na wyciszenie emocji, parę sygnałów, że nie chce dalej spadać, może jakiś dobry news (choć to niekonieczne) i rakieta odbicia 20 - 25% odpali.
@ekonokomik, tyle, że przez wiele miesięcy przy 6k$ mieliśmy wyciszenie i sygnały, że nie chce spadać. Dlaczego teraz ma być inaczej? Nie twierdzę, że nie będzie tak jak piszesz ale dalsze spadki po chwilowym wyciszeniu są jak najbardziej realne
Bo sytuacja była drastycznie inna: mieliśmy paromiesięczny boczniak z którego mogło wyjść zarówno górą jak i dołem (jak to z boczniaka). A teraz jesteśmy po 44% "pionowym" spadku i wskaźniki wyprzedania ryją glebę.

Oczywiście po solidnym i długim odbiciu możemy mieć roczną bessę i jeszcze (trochę) niższe poziomy. Szansa na 2K duza nie jest, ale nie jest też pomijalna. Ale pewne reguły są niezmienne, min. taka, że kurs nie może wiecznie spadać i to pod takim kątem.
Zabawne, bo rok temu tłumaczyłem to samo tylko a propos wzrostów :)

PS. Wczoraj pisałem, że nigdzie w historii wykresu nie znalazłem siedmiu 3-dniowych czerwonych świeczek pod rząd. A teraz kreśli się szósta.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 25 listopada 2018, 17:13

Zobaczymy jak będzie @ekonokomik, w każdym razie ja zakładam L-kształtny wykres przez najbliższe miesiące z następną obsuwą w poszukiwaniu dołka. Może zyczeniowo bo chcę akumulować podczas mulenia.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pawelawe » niedziela, 25 listopada 2018, 17:17


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » niedziela, 25 listopada 2018, 17:23

Na finexie właśnie ktoś wystawił bida na 500 BTC, i ktoś go nakarmił :lol:
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Harmony » niedziela, 25 listopada 2018, 17:24

Pawelawe pisze: Skuteczność Wyckoffa na BTC
Ale to tak samo jak z trójkątami na BTC.
Metoda nie jest zła, tylko sposób jej interpretacji.

Zobacz sobie wykres od Grudnia '13 do Marca '17

Jest Wyckoff?

Także za klika może kilkanaście miesięcy będziemy mogli ocenić czy zachowaliśmy się po Wyckoffowemu.

Ile ludzi, tyle zdań, ile kresek, tyle Wyckoffów.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » niedziela, 25 listopada 2018, 17:30

Mnie dziwi wasza wiara w Wyckoff'a, jest to któraś bańka z rzędu, a tak naprawdę ja usłyszałem o Wyckoffie dopiero teraz (w 2018) - jakoś wcześniejsze analizy - przynajmniej od kiedy jestem z krypto czyli +/- 5 lat nigdy nie miały Wyckoffa.
Jakaś moda pod tej bańce na niego nastała w świecie krypto ;) Ja ekspertem od AT nie jestem jednak to dla mnie była nowość - bo tu na forum przez ostatnie lata nikt tego nie używał w postach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 25 listopada 2018, 17:44

@FortiDude, swego czasu rysował coś takiego, poszło idealnie, ale w drugą stronę :D

https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... 2018-2019/

### edited: 2018-11-25 17:52 ###
Spoiler:
Ostatnio zmieniony niedziela, 25 listopada 2018, 17:52 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » niedziela, 25 listopada 2018, 17:52

Najlepsze jest to, że każdy kombinował na rożne sposoby, a wyjdzie na to, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Szybkie znalezienie dołka, rok w trendzie bocznym, powolne wzrosty, na koniec może nowe ATH.
Ostatnio zmieniony niedziela, 25 listopada 2018, 18:29 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » niedziela, 25 listopada 2018, 18:03

benq pisze:
Tylko złoto jest dość rzadkom kruszcem - kryptowaluty można tworzyć bez przerwy, forkować, nigdy ich nie zabraknie.
Po drugie, złoto posiada unikalne właściwości fizyko-chemiczne.
Po trzecie, złoto ma dodatkową wartość estetyczną, jubilerską.
Po czwarte setki/tysiące lat historii przemawiają za złotem.
BTC nie ma żadnej z tych właściwości, dlatego kompletnie nie widze go jako store of value - bo niby czemu ciąg cyferek miałby zachowywać cenę w czasie?
Pamiętaj, że od 30 lat jesteśmy w epoce informacyjnej. Zasady gry z czasem się zmieniają.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: silkcoin » niedziela, 25 listopada 2018, 18:19

Entuzjastycznie na pędzącej bańce rok temu można było rozprawiać o bitcoinie jako o cyfrowym złocie. Bo fajnie było sobie pomarzyć. Ale zejdźmy na ziemię. Wystarczy rozbłysk słoneczny, globalna awaria prądu i po cyferkach zostanie tylko pamięć. A złoto będzie błyszczało nawet w świetle rozpalonej zapałki. Coś namacalnego zawsze będzie miało wyższą wartość niż coś wirtualnego, zwłaszcza w ujęciu historycznym.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » niedziela, 25 listopada 2018, 18:22

@silkcoin, Wystarczy jedna wielka asteroida, i po ludziach zostanie tylko pamięć, a ziemia będzie błyszczeć w świetle wylewającej sie z głębi ziemi lawy ;)
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 30 gości