[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » piątek, 26 października 2018, 17:34

Na złożenie claima były 2 miesiące - przyjmowanie zaczęło się 24 sierpnia. Moim zdaniem to trochę mało przy tak dużym przedsięwzięciu, szczególnie biorąc pod uwagę, że dużo więcej osób niż ostatnio zostało zmuszonych do procedury offline. Poprzednio, przy bankructwie, też niby były sztywne deadliny, ale z tego co wiem syndyk dalej rozmawiał z ludźmi po terminach, no i dochodzi jeszcze ta kwestia zombie claimów - po coś one są. Wydaje mi się więc, że te groźne oświadczenia są raczej po to, żeby ludzi przymusić do działania, jednak nie zagwarantują nam ukrócenia przewlekłości procesu.

Żeby jednak za bardzo nie czarnowidzić, to biorąc pod uwagę od kiedy sprawa się ciągnie, mam wrażenie, że jednak do dystrybucji jesteśmy bliżej, niż dalej :).

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 26 października 2018, 18:29

@Lorraine, nawet nie wiedziałem, że przy ustawianiu nowego hasła w poprzednim postępowaniu (upadłościowym) można było ustawić dodatkową autentykację. Miałem to włączone na Gox, ale potem jak syndyk przejął goxa, dałbym głowę, że było tylko zwykłe hasło.

Co do zgodności danych, to składając claima czy wypełniając cokolwiek warto robić screena każdego ekranu, tak na wszelki wypadek ;)

Mnie martwi nieproporcjonalnie długi czas na rozpatrzenie claimów (luty zdaje się). Niby poprzedni claim został przyjęty, więc i tym razem nie powinno być problemu, ale to jednak parę miesięcy nerwówki.
Trzeba też wziąć pod uwagę możliwość odwołania osób, których claimy zostaną odrzucone. To wszystko przedłuży procedurę o kolejne miesiące...

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 15 października 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: wojgp » poniedziałek, 5 listopada 2018, 01:47

Witam
Niestety z przykrością dla mnie stwierdzam, że nie złożyłem wniosku w procedurze cywilnej. Dziś się obudziłem i to zrobiłem, na końcu wydrukowałem potwierdzenie. Teraz dziwna sprawa, bo nie mogę się zalogować. Jednak mam teraz obawy czy wniosek zostanie w ogóle wzięty pod uwagę. Pluję sobie w brodę, bo jakoś nie skojarzyłem, że wcześniejsze wnioski dotyczyły innej procedury :( Odkopałem maila i piszą : "We recommend that if you have not filed a proof of rehabilitation claim you should file a proof of rehabilitation claim using the System or Offline Method as soon as possible. Please note that the validity of your proof of rehabilitation claim filed after the deadline will be determined by the court and accordingly there is no guarantee made as to the validity thereof under the Civil Rehabilitation Act. We will let you know the court’s determination of the validity of your proof once made by the court."
Pozostaje mi się w takim razie tylko modlić i liczyć, że sąd dopuści mój wniosek ... :(

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » czwartek, 22 listopada 2018, 11:51

Coś dziś napisali odnośnie wniosków złożonych po terminie.

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » czwartek, 22 listopada 2018, 13:38

@tenior, też właśnie widzę. Deadline był 22.10.2018. Jeśli caimy wpłyną do nich po tym terminie to decyzje będzie podejmował sąd i teoretycznie będzie zatwierdzał claima, jeśli był on wypełniony do 22.10.2018 lecz z przyczyn niezależnym od wypełniającego dotarł do nich później. Ze względu jednak na fakt, że sprawa ma charakter mocno międzynarodowy syndyk będzie zabiegał u sędziego by akceptował wszystkie claimy, które wpłyną do nich do 26.12.2018. System dla claimów online pozostaje zatem aktywny, jednocześnie podkreślają, że termin 26.12.2018 jest terminem ostatecznym i do tego czasu claim musi dotrzeć do nich(to bardziej się tyczy tych wysyłanych ofline chyba)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » czwartek, 22 listopada 2018, 16:08

Mozecie mnie nazwac chamem i egoista ale wg mnie jesli ktos sie spoznil to sorry, to samo w kwestii zombie claimow. Im mniej ludzi sie zglosi tym wiekszy procent zwrotu, a to i tak marna czesc
get rich or die trying

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » czwartek, 22 listopada 2018, 16:29

robithc pisze:Im mniej ludzi sie zglosi tym wiekszy procent zwrotu, a to i tak marna czesc
W obecnym stanie rzeczy (zombie claims) nie ma znaczenia jesli ktos sie nie zglosi - wtedy kasa bedzie wrzucona do wora japonskiego systemu podatkowego. Chyba, ze uda sie wywalczyc w sadzie o inne rozwiazanie.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » czwartek, 22 listopada 2018, 19:07

@robithc, druga "tura" składania roszczeń była dużo krótsza, były duże wątpliwości jak wypełniać i nie było informacji rozsyłanych tradycyjną pocztą. Pewnie, najwygodniej cieszyć się, że się zdążyło i mieć nadzieję, że jak najmniej innych zdążyło, ale nie jest to całkiem uczciwe.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » czwartek, 22 listopada 2018, 21:22

@robithc, nie przesadzaj z tą "marną częścią". Po upadku goxa, chyba każdy z nas pogodził się z faktem, że nie odzyska niczego. Potem, po rozpoczęciu upadłości, liczyliśmy na odzyskanie 15 - 20% claima (!).

A teraz mamy praktycznie pewność odzyskania 100% wg ceny BTC liczonej z dnia zamknięcia giełdy, oraz dodakowo część BTC (jeśli ktoś miał). Z moich szacunków wynika, że ta część będzie w przybliżeniu taka, że sprzedając te BTC po dzisiejszej cenie (okolice 4K) uzyskasz również mniej więcej tyle $ na ile opiewał pierwszy claim.

Cieszmy się zamiast zaprzątać sobie głowę drobnymi i egoizmem :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » piątek, 23 listopada 2018, 07:39

ekonokomik pisze:że sprzedając te BTC po dzisiejszej cenie (okolice 4K)
Coraz bardziej sie obawiam ze zanim nam cokolwiek zwroca cena wroci na poziom banki goxowej, moze stad ta chciwosc ;)
get rich or die trying

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 23 listopada 2018, 10:14

@robithc, a ja odwrotnie - zaczynam cieszyć się, że wciąż jeszcze nie oddają bitów :D
Traktuję je już trochę jak inwestycję długoterminową i wolę uniknąć pokusy sprzedaży do momentu, aż wyjdziemy z bessy ;)

A poważnie:
Druga połowa przyszłego roku może być idealnym momentem na odzyskanie bitów, bo jeśli trafi to na środek hossy, to sprzedaż nawet sporej ilości nie zdołuje mocno kursu.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » piątek, 23 listopada 2018, 16:12

ekonokomik pisze:@robithc, a ja odwrotnie - zaczynam cieszyć się, że wciąż jeszcze nie oddają bitów :D
Traktuję je już trochę jak inwestycję długoterminową i wolę uniknąć pokusy sprzedaży do momentu, aż wyjdziemy z bessy ;)

A poważnie:
Druga połowa przyszłego roku może być idealnym momentem na odzyskanie bitów, bo jeśli trafi to na środek hossy, to sprzedaż nawet sporej ilości nie zdołuje mocno kursu.
Trafna uwaga bo taka ilosc ludzi chcacych sie szybko wyprzedac dobilaby kurs jeszcze bardziej
get rich or die trying

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 750
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Jahu » niedziela, 25 listopada 2018, 00:47

robithc pisze:Mozecie mnie nazwac chamem i egoista ale wg mnie jesli ktos sie spoznil to sorry, to samo w kwestii zombie claimow. Im mniej ludzi sie zglosi tym wiekszy procent zwrotu, a to i tak marna czesc
Dokładnie. Ja nie kumam jak można się spóźnić o 5 lat. To po prostu przeważnie dotyczy ludzi, którzy mieli tak mało, że pogodzili się ze stratą, a teraz nagle przypomnieli sobie wyłącznie na fali wzrostów, kiedy ich roszczenie wzrosło kilkadziesiąt razy wraz z BTC. Ci ludzie jedyne co osiągną to spowolnienie całego procesu o kolejne miesiące. Kto nie miał drobniaków jak ja to na pewno pamiętał i zdążył z claimem.
A claimy zombie to czysty bandytyzm. BTC goxowe jest było i będzie wyłącznie własnością ludzi, a nie giełdy, ani tym bardziej rządu japońskiego.
Jahu pisze: Co gorsza jak BTC w tym czasie spadnie poniżej $3000 to dostaniemy mniej niż pierwotnie gwarantowano!
No i wykrakałem. Skośnookie sukinsyny bagholdują te bitcoiny jak stolca w dupie nie wiadomo po co zamiast oddać ludziom, co zresztą powinno być zrobione na drugi dzień po odzyskaniu 200k BTC, bo powtarzam: to jest własność użytkowników giełdy i dokładnie wiadomo kto ile miał zapisane na koncie. Będzie niezły "Civil Rehabilitation" jak BTC spadnie do kilkuset $ jak będą wypłacać. Ale będę się śmiał z tych idiotów co za tym głosowali.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » niedziela, 25 listopada 2018, 12:24

Jahu pisze: Dokładnie. Ja nie kumam jak można się spóźnić o 5 lat.
Co z ludźmi, którzy złożyli roszczenie w pierwszym terminie, a przegapili drugi? To było zaledwie parę miesięcy, a nie 5 lat.
Jahu pisze: zamiast oddać ludziom, co zresztą powinno być zrobione na drugi dzień po odzyskaniu 200k BTC, bo powtarzam: to jest własność użytkowników giełdy i dokładnie wiadomo kto ile miał zapisane na koncie.
Roszczenia przekraczały wartość środków firmy. Dlatego była cała ta procedura upadłościowa, roszczenia, itd.
Jahu pisze: Będzie niezły "Civil Rehabilitation" jak BTC spadnie do kilkuset $ jak będą wypłacać. Ale będę się śmiał z tych idiotów co za tym głosowali.
Lepiej by było, jakby się śmiał Karpeles, że dostaje miliony z procesu upadłościowego swojej giełdy? :)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 750
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Jahu » niedziela, 25 listopada 2018, 19:49

pm7 pisze:
Jahu pisze: Dokładnie. Ja nie kumam jak można się spóźnić o 5 lat.
Co z ludźmi, którzy złożyli roszczenie w pierwszym terminie, a przegapili drugi? To było zaledwie parę miesięcy, a nie 5 lat.
To jakby była wiadomość, że wypłacają to też by przegapili? Kto się interesował ten nie przegapił, wystarczyło sprawdzać maila co 2-3 miesiące.
pm7 pisze:
Jahu pisze: zamiast oddać ludziom, co zresztą powinno być zrobione na drugi dzień po odzyskaniu 200k BTC, bo powtarzam: to jest własność użytkowników giełdy i dokładnie wiadomo kto ile miał zapisane na koncie.
Roszczenia przekraczały wartość środków firmy. Dlatego była cała ta procedura upadłościowa, roszczenia, itd.
Środki firmy to nie pieniądze klientów. BTC nie było goxa tylko użytkowników i nie było żadnych przeszkód aby ich nie rozdysponować proporcjonalnie pomiędzy użytkowników ponieważ stan kont był i jest znany. Aktywa należące do goxa też powinny być znane, ponieważ musiała być prowadzona księgowość, i te aktywa dopiero powinny podlegać upadłości, a nie pieniądze klientów.
pm7 pisze:
Jahu pisze: Będzie niezły "Civil Rehabilitation" jak BTC spadnie do kilkuset $ jak będą wypłacać. Ale będę się śmiał z tych idiotów co za tym głosowali.
Lepiej by było, jakby się śmiał Karpeles, że dostaje miliony z procesu upadłościowego swojej giełdy? :)
Karpeles może jest głupi, ale nie jest chciwy, a na pewno nie chce bać się o swoje życie i poczuwa się te minimum odpowiedzialności, więc gdyby dostał pieniądze to by je oddał nam, co z góry zapowiadał wielokrotnie. Ja mu wierzę.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » niedziela, 25 listopada 2018, 21:11

Jahu pisze: Środki firmy to nie pieniądze klientów. BTC nie było goxa tylko użytkowników
Nie znam prawa japońskiego, ale podejrzewam, że kiedy działał gox, jego status był taki analogiczny do "giełd" w Polsce, czyli była to zwykła spółka. Czyli nie świadczyli usług bankowych czy domu maklerskiego. Inaczej mówiąc: w momencie przelania kasy na konto spółki, albo BTC na ich adres, wchodzi to do majątku spółki.
Oczywiście dodaję tradycyjne: "tak mi się wydaje".
Jahu pisze: No i wykrakałem. Skośnookie sukinsyny bagholdują te bitcoiny jak stolca w dupie
A może z większym szacunkiem o syndyku? Bo to on przewidująco sprzedał część BTC/BCH najpierw w cenie $10K, a potem jeszcze trochę w okolicach $7-8K, tak, że teraz nawet gdyby cena BTC spadła do zera, to każdy powinien dostać 100% wartości swojego pierwotnego claima (tego liczonego po cenie BTC = $480).

A jeśli CR dojdzie do skutku i dostaniesz jeszcze część coinów, to po sprzedaży za obecną cenę powinieneś przytulić drugie tyle kasy.

Więc spokojnie, bez nerwów. A jak przetrwamy bessę i dostaniemy coiny przy cenie w okolicach ATH, to jeszcze będziemy pomnik japońskim sędziom stawiać ;)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 750
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Jahu » wtorek, 27 listopada 2018, 00:50

ekonokomik pisze: podejrzewam, że kiedy działał gox, jego status był taki analogiczny do "giełd" w Polsce, czyli była to zwykła spółka.
Na pewno tak było i na pewno działają wg "prawa", szkoda tylko że jednocześnie jest to wbrew zdrowemu rozsądkowi i ze szkodą dla zwykłych klientów.
ekonokomik pisze: A może z większym szacunkiem o syndyku?
Da mnie to zawsze byli, są i będą zwykli bandyci i myślenie w stylu "a mogli zabić" ich nie usprawiedliwia. Umówmy się: jeżeli jakakolwiek sprawa toczy się przez 5 lat to znaczy że system nie działa i trzeba go zmienić.

A jak będzie ATH to tym gorzej, bo oddali bitki po marne kilka tysięcy. Wolałbym dostać je teraz i móc reinwestować po niższej cenie. Zresztą nadal nie wiadomo czy dostaniemy BTC czy $. Nawet tego nie potrafili ustalić przez 5 lat.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 27 listopada 2018, 06:53

@Jahu, oceniać coś można tylko przez porównanie do czegoś innego. Naprawdę uważasz, że Japończycy dali ciała? To wyobraź sobie proszę teraz, że upadek goxa miał miejsce w Polsce i pomyśl jak wyglądało by składanie claimów, komunikacja z wierzycielami, sprzedaż bitów przez syndyka itd. :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 27 listopada 2018, 06:57

Przecież w Polsce mieliśmy swojego bitcurexa i fajnie by było jakby ta sprawa też toczyła się po japońsku. No ale potoczyła się po polsku.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 22 lutego 2014
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ElPiocho » poniedziałek, 4 lutego 2019, 13:07


Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości