Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Czy grasz na rynkach innych niż kryptowalutowe?

Tak
30
37%
Nie
51
63%
 
Liczba głosów: 81
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: Phlox » wtorek, 20 listopada 2018, 12:25

No panowie, na GNB (Getin Bank) dzieje się od kilku dni dokładnie to samo co na krypto ;) Dzisiaj rekordowe obroty, wydaje się, że dno już naprawdę blisko, co chwilę zawieszają notowania. Generalnie w tym momencie wycena już jest praktycznie śmieciowa. Prawdopodobnie jak dojdzie do 0,19 zagram na szybkie odbicie z planem zrobienia 100%. Oczywiście bez ryzyka nie ma zabawy - można stracić wszystko jak Solorz przejmie ten bank za złotówkę. Natomiast Czarnecki głupi nie jest i on zawsze wychodzi na swoje, tak więc będzie ciekawa gra.

Obecnie jest 0,22 z TKO 0,21. Tydzień temu mieliśmy 0,54 rok temu 1,50, a w 2014 mieliśmy 11,04 czyli jak ktoś kupił na górce to stracił ponad 98%.

Wcześniej na szczęście nie wchodziłem, ten KNF był typowym czarnym łabędziem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: snajper » wtorek, 20 listopada 2018, 16:24

Na S&P double bottom?

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: Phlox » środa, 21 listopada 2018, 13:47

Weszło 0,19 na GNB i ładnie odbiło od 0,18 do 0,26 obecnie. Jak mówiłem pozycję planuję zamknąć na 100% zysku, czyli 0,38. Zobaczymy, ale nie planuję trzymać tego dłużej niż miesiąc, chyba, że jakieś super newsy będą. Ostatnie duże pakiety po kilka mln zeszły właśnie po 0,20/0,19, więc prawdopodobnie fundy/OFE już wyszły z tego całkowicie, teraz już tylko ostra spekuła.

https://stooq.pl/q/?s=gnb

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: Phlox » czwartek, 22 listopada 2018, 10:02

Ostatecznie wyszedłem z pozycji GNB w cenie 0,32. Ponad 68% zysku w jeden dzień, więc myślę, że całkiem nieźle. Miałem plan na 100%, ale ostatnio zauważyłem, że całkiem nieźle wychodzi mi moment wejścia w pozycję i radzę sobie w miarę z ucinaniem strat, ale mam ogromny problem z wychodzeniem z zyskiem z pozycji. Nieraz na krypto miałem 30-40% zysku, które kończylo się na zero, albo nawet małą stratą.

68% to świat i ludzie, a pazerność może mnie zgubić. Dzisiaj szykują się spadki, więc potencjał do wzrostów maleje. Nie wykluczam, że wrócę do tej spółki, jeżeli ryzyko przejęcia banku zostanie zażegnane wtedy warto pomyśleć o inwestycji długoterminowej.

Na GPW też można fajnie zarabiać. Ostatnio zauważyłem, że całkiem niezłą okazją do szybkiego zarobku może być obserwacja spółek, które robią minima i wg. tzw. ulicy są w stanie agonalnym i już tylko bankructwo je czeka. Zwykle wtedy pojawia się dobry news, jest odbicie od dna i kilka dni ładnych wzrostów, więc nie trzeba idealnie w dołek się złapać, żeby zarobić. Przykłady z ostatniego tygodnia poza grupą Czarneckiego(tutaj akurat była panika, a nie dobre newsy) to chociażby Braster czy Ursus. Oczywiście w tym przypadku sama analiza wykresów raczej nic nie da, bo czasami trup to trup.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: ergorg » czwartek, 29 listopada 2018, 16:24

Nie wiem kto jeszcze gra na daxie oprócz @amneziahaze, ale zastanawia mnie strasznie wolumen przy obecnej 1W przy odbiciu. Jest rekordowo niski, ostatnio podobny był w grudniu 2016 roku, a ogólnie utrzymywał się taki przed 2014.



Może @prezes ?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: prezes » czwartek, 29 listopada 2018, 17:10

@ergorg, ja rzadko a jak już coś to tylko daytrading bez patrzenia na wolumen.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 7511
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2779
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: pael » sobota, 1 grudnia 2018, 03:02

Spodziewam sie jakiegos odbicia na ropie z obecnego poziomu. Jesli nie to jeszcze z -14% nas czeka... :lol: Ktos ma podobna refleksje?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 1 grudnia 2018, 08:05

@pael, a nie sądzisz, że to zaczęła się fala C, która sprowadzi cenę ropy poniżej ostatnich dołków (WTI ~26$)?

Weteran
Posty: 7511
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2779
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: pael » sobota, 1 grudnia 2018, 10:04

Ja nie z falowcow ;-)

Patrze na S/R 1D/1W + ichimoku.
Jak jest na sali ktos o mocnym funamentalnym spojrzeniu na rynek ropy i moglby nam opowiedziec o konsekwencjach spadajacej na pysk ceny zapraszamy ;-)

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: RuckenFetard » sobota, 1 grudnia 2018, 10:12

pael pisze: Ja nie z falowcow ;-)

Patrze na S/R 1D/1W + ichimoku.
Jak jest na sali ktos o mocnym funamentalnym spojrzeniu na rynek ropy i moglby nam opowiedziec o konsekwencjach spadajacej na pysk ceny zapraszamy ;-)
Fundamenty są takie że mija dwa miesiące od spadków na ropie a ja w Irlandii nadal tankuj samochód za tyle samo , szara masa jest robiona na miliardy bez końca, chętnie wyszedłbym na ulice, ale nie ma z kim :) ludzie już są zajęci robieniem zakupów na Święta i wywalają na śmietnik to co kupili rok temu aby zrobić miejsce na nowe graty :)
A potem przyjdzie "zupełnie niespodziewany" kryzys i okaże się że 90% ludzi nie ma żadnych oszczędności.

Trzeba obserwować co się podzieje na g20 , jeśli sytuacja z cłem USA <-> Chiny ociepli się to może być niezły wycisk szortów na dax , s&p itd.. (No i jeszcze ten ewentualny chory rajd mikołaja)
Ostatnio zmieniony sobota, 1 grudnia 2018, 10:20 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 1 grudnia 2018, 10:19

Ceny ropy to rozgrywka na zagłodzenie Rosji. Podobnie było za Reagana gdy USA "poprosiło" Arabię Saudyjską o zwiększenie wydobycia by ceny spadły i ZSRR miało mniej kasy na wyścig zbrojeń.
Poza tym chyba pierwszy raz od kilkudziesięciu lat Stany mają takie wydobycie, że nie muszą importować i to też wpływa na cenę.
RuckenFetard pisze:ludzie już są zajęci robieniem zakupów na Święta
No to wiemy dlaczego spadł Bitcoin - ludzie sprzedają by mieć kasę na święta :D

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: miso20 » sobota, 1 grudnia 2018, 16:02

@RuckenFetard, a z cenami ropy to nie jest tak, że spada sama cena na giełdzie, natomiast na stacjach paliw spadnie dopiero, gdy dotrze owy transport zakupiony po niższej cenie? W sensie nie ma jakiegoś opóźnienia między cenami na stacjach, a tym co się dzieje na giełdzie?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 1 grudnia 2018, 16:16

Ależ oczywiście że jest, tylko dziwnym trafem zawsze gdy ceny rosną - wtedy zapasy na stacjach momentalnie się kończą.
Gdy ceny na giełdach maleją to zapasy są nieskończone, ot takie cuda

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: RuckenFetard » sobota, 1 grudnia 2018, 18:43

kozaki_wiesi pisze: Ależ oczywiście że jest, tylko dziwnym trafem zawsze gdy ceny rosną - wtedy zapasy na stacjach momentalnie się kończą.
Gdy ceny na giełdach maleją to zapasy są nieskończone, ot takie cuda
Dokładnie tak jest , na przestrzeni lat obserwuje ten proces , zapasy mają zawsze na kilka miesięcy jak spada, ale jak wrośnie to widać czasem podwyżki na stacjach nawet następnego dnia.


https://www.orlen.pl/PL/DlaBiznesu/Hurt ... &Year=2018

Patrze na historie cen w Polsce widzę że spadły ceny paliw znacznie z 4 na 3.5 , więc coś się polepszyło od mojego wyjazdu, to w tej Irlandii takie młoty są :) , tutaj nawet ciut zdrożało paliwo od października :) , pewnie bo zima idzie :)

Ale hujki
https://www.mylpg.eu/stations/ireland/prices#statistics

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 1 grudnia 2018, 19:26

A propos cen na stacjach - zapewne większość zdaje sobie sprawę jak to wygląda ale na wszelki wypadek przypomnę:

Obrazek

Jak widzimy, cena ropy jest ważna ale ponad połowa tego co płacimy na stacji to danina dla okupanta. A do tego system jest tak bandycko skonstruowany, że do ceny netto dodawana jest akcyza i dopiero od całości naliczany jest VAT! Płacimy VAT od akcyzy czyli podatek od podatku! I jak tu decydentów pod mur nie postawić? :evil:

A teraz sama cena na stacji, jak się zmieniała?

2000 rok - uncja złota ~1,150pln, benzyna 95 3,09pln/litr -> 0,0027 Oz
2005 rok - uncja złota ~1,550pln, benzyna 95 3,93pln/litr -> 0,0025 Oz
2008 rok - uncja złota ~2,335pln, benzyna 95 3,66pln/litr -> 0,0016 Oz
2011 rok uncja złota ~5,000pln, benzyna 95 5,17pln/litr -> 0,0010 Oz

2017 około 4,60 czyli 0,0010

Czyli w portfelach inflacja a de facto deflacją - benzyna taniała przez kilkanaście lat ale nie odczuwaliśmy tego bo żyliśmy w warunkach "zadrukowywanej deflacji", fiat był szmacony szybciej niż taniał surowiec. Cena stanęła w okolicach 2011 roku.


Kaczyński o cenie benzyny. Dziwnym trafem "odwaga i odpowidzialność" go opuściły gdy doszedł do władzy:

Obrazek

Weteran
Posty: 7511
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2779
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: pael » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 01:51

pael pisze: Spodziewam sie jakiegos odbicia na ropie z obecnego poziomu. Jesli nie to jeszcze z -14% nas czeka... :lol: Ktos ma podobna refleksje?
Ktos skorzystal? :lol: :lol:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 03:38

@pael, odbicie od 50usd wti do 1/3 ostatniej fali minimum.
ergorg pisze: zastanawia mnie strasznie wolumen przy obecnej 1W przy odbiciu. Jest rekordowo niski, ostatnio podobny był w grudniu 2016 roku, a ogólnie utrzymywał się taki przed 2014.
to co mnie dziwi zdania są podzielone wśród fachowców. klepanie dołka może potrwać do kwietnia. 18grudnia kluczowe będą decyzje fedu pozdr.

@ergorg, wolumen tu moim zdaniem znaczy niewiele.taka ciekawostka tak samo jak istnieje rajd św. Mikołaja[sprawozdania finansowe/optymalizacja podatkowa w instytucjach] odwrotnie jest z październikiem na akcjach.

Weteran
Posty: 2391
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: BitBoy » środa, 12 grudnia 2018, 19:05


Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: anty » sobota, 15 grudnia 2018, 20:27

rzut oka na wykresy srebra
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Posty: 2391
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: BitBoy » sobota, 15 grudnia 2018, 21:03

Gold/Silver ratio na poziomie 85 wygląda zachęcająco. Od 20 lat nie było tak wysoko. Chyba coś błyszczącego na gwiazdkę sobie sprezentuję.

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości