Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

snw
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 23 marca 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: snw » środa, 21 listopada 2018, 23:29

Harmony pisze: @kontrast01, załóż Lisk hub, nie trzymaj Lisków na giełdzie.
Harmony dobrze pisze. Jeżeli trzymasz je długo i nie dealujesz nimi dziennie to szybciutko na portfel i głosuj. Przy obecnej cenie LSK 4 liski to nic, a przynajmniej pracują. Dopiero co to sam zrobiłem po trzymaniu ich kilka miesięcy na giełdzie i mam spory żal do siebie, że dopiero teraz to zrobiłem.


@edit Przy okazji jak dobrze zagłosujesz to może dorzucisz małą cegiełkę do poprawy sytuacji z delegatami :p niezależnie od tego jak małą

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 21 listopada 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: kontrast01 » środa, 21 listopada 2018, 23:47

Dzięki za cenne podpowiedzi, na pewno z nich skorzystam. Przez moment przemknęła mi myśl, aby zainwestować dużo większą sumę, aby znacznie uśrednić kurs np. do 14 PLN, ale biorąc pod uwagę to, co się stało w ciągu ostatnich miesięcy jednak boje się ryzyka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 22 listopada 2018, 02:36

Na 1d morning star/inverted hammer, więc może mamy reversal :D Plus duży wolumen, większy niż na poprzednim dołku, wtedy to w PLN skoczyło o 100% z 10PLN do 20PLN :D
LSK/BTC
Spoiler:
LSK/PLN
Spoiler:
Co do strategii, to jak ktoś kupił za 1500PLN i teraz np. jest target na +100% to np. zainwestować drugie tyle. Cena ładnie się uśredni. A jak wbije target to wychodzisz na zero, plus masz dodatkowe Liski i czekasz grzencznie z kapitałem, który masz na granie na kolejny dobry dołek. Jak z kolei jest trend reversal i pójdzie wyżej to pewnie będziesz odkupował dużo dużo wyżej skuszony przez duży ROI :D W każdym razie pierwszy target tego klina zniżkującego to 11PLN(i musimy najpierw z niego wyjść) :D

Spoiler:
Jeszcze taki luźny pomysł z serii pomysł na ISHS :D

Ewentualnie coś takiego, jeśli jeszcze nie ma bottom'u :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 9 marca 2018
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: xazar » czwartek, 22 listopada 2018, 07:31

Anagamidev ty chyba nie rozumiesz podstaw. Inwestowanie nie polega na kupowanie losów w lotku tylko na świadomym ograniczaniu ryzyka. Oczywiście że może wzrosnąć i wtedy usrednianie ma jakiś sens ale ladujac wszystko w usrednianie kupujemy taki los w lotku z nadzieją że projekt nie padnie( a padnie 90% tego co jest na marcetcap wystarczy na poprzednie banki spojrzec ) inwestor się tak nie zachowuje tylko fanatyk ewentualnie osoba zapakowana że słaba psychika bojaca się podjąć konkretne decyzje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 22 listopada 2018, 07:52

@xazar, rozumiem ze jak ktos kupowal liski po mniej niz 1 zl i trzymal BARDZO DLUGO tez nie jest inwestorem?
Niska cena i kupno coina czyni wlasnie inwestora bo kupuje w dolku :) i emocje sa wylaczone typu boje sie ze spadnie albo bedzie sikal z podniety ze nagle 100% sie zrobilo... prawdziwego inwestora cechuja konkretne ruchy, a nie emocje.
Prawdziwy inwestor inwestuje tyle ile jest w stanie stracic... inwestor wie ze rynek jest ryzykowny... :twisted:

Ja podchodze tak chlodno, ze czekam na jeszcze ciut nizszy poziom i zastanawiam sie nad tym wyhamowaniem spadkow... przy jednoczesnym braku odbicia... i czekam z decyzja bez emocji...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 22 listopada 2018, 08:34

@xazar, ale mi chodzi o to, że nie ładujemy wszystkiego, ile mam powtarzać? Po prostu jeśli ktoś inwestował na cenie 100PLN na long term, bo widział przesłanki na 100$ w ciągu kilku lat, a w międzyczasie jeszcze uda mu się kupić po 10PLN drugie tyle, to powinnien traktować to jako dobrą okazję i właśnie minimalizowanie ryzyka, bo nagroda może być większa, ale też szbciej można odzyskać włożony kapitał. Dodatkowo ja nie mówię, o gridowaniu, że ustawiasz się co kilka poziomów i akumulujesz aż do oporu, tylko grindowaniu, że bierzesz małe zyski. Długoterminowo zapakowałem się na 10PLN, bo sprzedawałem na 80PLN+ i mógłbym znowu czekać na kolejną bankę, ale nie, ja po prostu w miarę możliwości dodatkowo jeszcze kupuję poniżej 10PLN i sprzedaję na lokalnych wybiciach i kilka procent zawsze się uśredni w dół. Czaisz? :D Zmień perspektywę, nie cały rynek teraz płacze, bo bessa, ale właśnie smartmoney i grubasy sobie akumulują pełni radości, bo fundamenty Liska ani trochę się nie zmieniły przez ten rok, jedynie nastroje na całym rynku crypto. A z nastrojami jest tak, że raz jest FUD raz jest FOMO :D A uśrednianie jest spoko, bo raz, że podbijamy wolumen delikatnie, dwa przyczyniami się do wzrostu ceny, bo jednak jeśli kupimy niżej i sprzedamy wyżej, to ktoś to musiał kupić i albo oddka komuś wyżej, albo po prostu wyjdzie ze stratą, co już jest jego sprawą :D A Wy jak te barany idziecie za stadem i próbujecie wiecznie łapać globalny szczyt i globalny dołek, który na wykresie jest tylko punktem w czasie i cenie, a tak naprawdę akumulacja i dystrybucja odbywa się na różnych interwałach, trzeba pływać na falach mniejszych większych, bo takie bezczynne czekanie powoduje, że traci się mnóstwo okazji :D A sugerwoanie się MA200 czy czym kolwiek potwierdzającym trend to zwykle odbywa się już na dużo dużo wyższych pułapach cenowych, wystarczy pomyśleć zdroworozsądkowo i dozować ryzyko :D I najważniejsze 1 Lisk to 1 Lisk. Kilka miesięcy temu kosztował 140PLN dzisiaj kosztuje 6PLN, a za kolejne miesiące może kosztować 500PLN, w międzyczasie zaliczając jeszcze 0PLN :D Ot całe crypto :D

Obrazek
Tyle okazji. Przykładowo mam 1kPLN, ustawiam sobie jakaś dobrą cenę wejścia i jak zaczyna spadać to skupuję co -3% w paczkach powiedzmy po 100PLN, czyli może spaść 30% i dopiero stracę kapitał(będę zablokowany) maksymalnie może spaść przecież 100%(więc też dobrze byłoby mieć kapitał na taka ewentualność). Kurs lokalnie odbija i te paczki, które są na zysku powiedzmy 2-5% sprzedaję. Kurs spada znowu skupuję, co 3% od zafiksowanej ceny i znowu czekam na odbicje. Grosz do grosza będzie kokosza :D Poza tym jeśli ktoś silnie zakłada, że dopiero bessa przed nami i cena będzie jeszcze długo długo spadać, to skoro nagle wybija 10-30%, to sprzedać i czekać na niższą cenę. Chociaż ja bym radził na spadku powiedzmy już o 2-5% od razu odkupić, bo nigdy nie wiadomo kiedy trend lokalny chciażby się odwróci :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 listopada 2018, 09:25 przez anagamidev, łącznie zmieniany 5 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Lester » czwartek, 22 listopada 2018, 08:39

dzudok1974 pisze:„Kupuj kiedy wszyscy sprzedają, sprzedawaj kiedy wszyscy kupują. Tłum ma wiele głów ale nie ma rozumu.” tylko tyle i aż tyle chyba nie muszę pisać w którym miejscu jesteśmy :roll: :roll: :roll:
Wrzuciłem ten cytat do Google i natknąłem się na ciekawy artykuł na blogu:
https://blogi.bossa.pl/2012/09/16/gieldowe-madrosci/

Wiadomo kto to powiedział. Co jest prawdą w odniesieniu do miliardera, nie musi być prawdą w odniesieniu do drobnego inwestora, jakich tu jest zdaje się znacząca większość. Polecam cały tekst, zwłaszcza proszę zwrócić uwagę na ten fragment:
Jeśli do wydania na papiery wartościowe mamy miliardy to siłą rzeczy łatwiej robić to gdy podaż jest spora i nasz zakup nie podniesie rynku o dziesiątki procent tylko dlatego, że musimy zrealizować zlecenia. Jednak wspomniany program radiowy kierowany jest do tysięcy inwestorów, którzy miliarda, a często nawet miliona nie widzieli na oczy a ich wejście na rynek danej spółki trwa zwykle chwilę w jednym zleceniu.
"A więc kupuj gdy wszyscy kupują, a nie sprzedają, byłoby dużo bardziej sensownym i zyskowniejszym rozwiązaniem !" :D
Moim zdaniem to zdanie ma większy sens, gdyż cena rośnie, kiedy jest więcej kupujących, niż sprzedających - a przecież oto chodzi.

Na koniec (przewrotnie) pierwsze zdanie z podlinkowanej strony:
"Powiedzenia i maksymy giełdowe, pomimo swojej popularności i filozoficznie atrakcyjnej ironiczno-gorzkiej grze słów, nie zawsze trafiają w sedno poprawnych mechanizmów rządzących rynkami." Od siebie dodałbym, żeby [zbytnio] nie ufać temu co mówią miliarderzy. Słuchać, czytać, ale nigdy ślepo wierzyć. Ogólnie nie polecam w nic ślepo wierzyć. :D

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 9 marca 2018
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: xazar » czwartek, 22 listopada 2018, 09:31

Ja proponowałbym czytać więcej książek niż jarać się samymi cytatami. Ja liska odpuściłem na 2 dni przed konferencją z lutego i trzymam sie paru scenariuszy które kręcą się wokół średniej kroczacej 30 dniowej. Jezeli taki warren buffet mowi cos do ulicy to na pewno nie jest to porada jak go wygryzc zapamiętajcie to sobie. Po prostu bawi mnie usrednianie w nieskończoność bo od poziomu 110 zł ciągle to na forach widzę Ci którzy zaczęli usredniac z tamtych pozycji są już bankrutami albo się leczą . Nie siedzę aktualnie w tym projekcie ale badam nastroje zapakowanych w różne projekty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 22 listopada 2018, 09:38

@xazar, ja zacząłem pisać tutaj w wątku i polecać uśrednianie dopiero na 10PLN(-93% od ATH!!!) i niżej :D Zresztą jest to dość fajna metoda, która sprawdza się właśnie na wypłaszczeniach/konsolidacji kiedy nic się teoretycznie nie dzieje, a nie znamy AT albo nie do końca jej ufamy i nie umiemy grać swingów :D Cena nigdy nie idzie po linii prostej, od szczytu hossy do dna bessy i vice versa :D Brać małe procenty i gitara :D

Poza tym wg. mnie zasadnym wydaje się akumulowanie/kupowanie na long term na bessie kiedy już mamy odkryte szczyty niż kupowanie na hossie na mocnym trendzie, kiedy dopiero je odkrywamy. Fajnie, że ktoś mógł kupić na 1PLN i trzymać long term, bo będzie 100$, ale teraz po takim spadku ma niezłą zagwodkę czy sprzedawać, czy trzymać czy dokupić, bo przecież grał pod 100$, była hossa, nic złego nie mogło się stać :D Trend is your friend, ale bez przesady :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 listopada 2018, 10:01 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 22 listopada 2018, 09:58

@xazar, tylko miej na uwadze ze nie tylko lisk polecial... ale razem z nim i topowe coiny. Takze pisanie o innych coinach kiedy tez polecialy jest zwyklym pierdoleniem i laniem wody sorki.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Lester » czwartek, 22 listopada 2018, 10:07

@kontrast01, szczerze współczuję. Nie wiem jaki to procent twoich oszczędności/majątku, ale dla mnie suma ok. 40k zł. - jakie straciłeś - nie jest mała. Być może dla Ciebie nie jest to znacząca wartość, nie wiem... Na polskie warunki, dla Janka Wiśniewskiego, to jednak spora suma. Wiadomo, mówi się, że traci się dopiero w momencie sprzedaży, ale ja tego nie kupuję. Nie uważam tak, bo równie dobrze sprzedaż może okazać się ratowaniem pozostałych funduszy (cięciem strat) - nigdy tego nie wiemy, okaże się po czasie.
Nie znam zbytnio projektu Liska, a tym bardziej przyszłości - tak więc odniosę się ogólnie, bardziej z psychologicznego punktu widzenia. Innymi słowy jak ja to widzę i jak do tego podchodzę (też jestem w plecy, ale nie dużo i nie na jednej krypto, chociaż procentowo wcale nie tak mało). Nie będę pisał, że to błąd, że nie zrobiłeś dywersyfikacji, bo są różne strategie inwestycyjne. Po prostu postawiłeś na jednego konia, który okazał się kulawy, albo okulał po ostrym starcie. Sam też tak nieraz robię, ale na krótką metę. Jeśli już mówić o błędach, to błędem nie tyle był wybór krypto, bo praktycznie wszystkie poleciały, ale momentu wejścia i/lub niewyjście w porę.

Moim zdaniem najlepiej pogodzić się ze stratą (co nie oznacza, żeby sprzedawać teraz) i rozważając dalsze inwestycje nie brać jej pod uwagę, żeby nie wpłynęła na nie negatywnie. Wiadomo należy wyciągnąć wnioski, naukę, itd... Chodzi mi o to, że kiedy nie możemy pogodzić się ze stratą - może to negatywnie wpływać na nasze dalsze decyzje i przykładowo będziemy brnąć w coś, co nie ma sensu, nie rokuje dobrze, tylko po to, żeby "uśrednić straty". Ale czy da się uśrednić straty? Strata, to strata. Straciłeś, stało się, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem; potknąłeś się, upadłeś - strzep kusz, wstań i idź dalej, ale bardziej uważnie (uważaj na pętające się pod nogami lisy ;) ).

Tak więc tzw. "uśrednianie strat" równie dobrze może okazać się ich pogłębianiem. Prosiłeś "o w miarę merytoryczne odpowiedzi podparte faktami", tak więc przytoczę pewne fakty na przykładzie (a czy merytoryczne - to sam oceń). Pisałem już tu kiedyś o tym w temacie o PHX. Tam @lobor też pisał o uśrednianiu strat: "i ostatnio uśredniłem dokupując po 2 (mogłem coś jeszcze pominąć :)). Trzymam twardo i wyznaczyłem sobie poziom sprzedaży połowy na okolice 1$". To było pod koniec sierpnia. Dziś, kiedy PHX kosztuje ok. $0,0125, już wiemy, że to jego "uśrednianie" było tak naprawdę pogłębianiem strat. Ten przykład obrazuje także jakie ryzyko, zagrożenie jest związane z ustawianiem SL na jakimś poziomie. Nie mówię, żeby tego nie robić, każdy sam musi podjąć decyzję, ale przykładowo lobor wyznaczył sobie poziom sprzedaży połowy na okolice 1$. 12 wrześnie kurs otarł się o tę wartość wg. coinmarketcap, a na giełdach możliwe, że minimalnie przekroczył. Gdyby tak zrobił, jak planował, to byłby stratny w stosunku do tego co jest teraz, nie mówiąc już o tym, że niecały miesiąc temu, była dużo lepsza okazja do sprzedaży (3-4 centy). Lepiej chyba sprzedawać na lokalnych górkach, niż dołkach pod wpływem emocji, strachu. Ostatnio była rozmowa o tym w wątku prezesa Dlaczego hodlowanie jest złym pomysłem, gdzie m.in. @prezes i @benq rozmawiali o tym, polecam.

Tak więc moim zdaniem najlepiej po prostu otworzyć nową pozycję inwestycyjną i nie łączyć jej ze starą stratną, z której wyjdziesz w momencie jaki uznasz za słuszny (nikt rozsądny nie powie Ci kiedy, bo nikt tego nie wie).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 22 listopada 2018, 10:14

Lester pisze: @kontrast01, szczerze współczuję. Nie wiem jaki to procent twoich oszczędności/majątku, ale dla mnie suma ok. 40k zł.
Hehe, dziwi mnie to, że właśnie teraz takie osoby boją się podjąć ryzyko. Chłodna kalkulacja. Powiedzmy było takich osób 1000, które właśnie zainwestowały po 10k-40kPLN, jakby teraz nagle wrzuciły taki kapitał ponownie, to wychodzi 10kk-40kk$ czyli całkiem niemały procent kapitalizacji rynku, takie ruchy mocno mogłoby spompować cenę nawet kilkaset procent. Osobiście uważam, że w najlepszym interesie takich osób jest właśnie skupowanie i akumulowanie, żeby cena w końcu zaczęła rosnąć, a oni mogli wyjść na plus, albo chociaż na break even :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Lester » czwartek, 22 listopada 2018, 10:28

anagamidev pisze: Osobiście uważam, że w najlepszym interesie takich osób jest właśnie skupowanie i akumulowanie, żeby cena w końcu zaczęła rosnąć, a oni mogli wyjść na plus, albo chociaż na break even
Pod warunkiem, że wszyscy myśleliby podobnie - a tak nie jest - i pod warunkiem, że projekt jest rokujący. Czy tak jest w przypadki Liska nie wiem, ale po tym co tu przeczytałem (o Kordku itp...) mam spore wątpliwości. Widzę jednak, że jest tu sporo osób nieźle załadowanych (w końcu można go kupować nawet na polskiej giełdzie za PLN), którzy by chcieli, żeby ludzie tak myśleli i tak robili jak napisałeś. To jednak nie musi tak działać, jeśli nie jesteś Buffetem, bo twórcy tej krypto mogą być (i zapewne ciągle jeszcze są) dużo bardziej załadowani i w dalszym ciągu prowadzą dystrybucję, która potrwa do ostatniego chętnego, który zgasi światło. Nie musi tak być, ale może - trzeba to wkalkulować w ryzyko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 22 listopada 2018, 10:48

@Lester, a i tak wszystko zależy od Bitcoina. ETH też już spadło 90% i co też gówniany projekt raczej, co nie? :D BTC też pewnie spadnie do 1-2k będzie promocja na święta. Ale hej, czy jest się czym martwić w kontekście 100k$ czy miliona za parę lat? :D To samo lisk niech leci na pyszczek, tani Lisk to dobry Lisk :D

Zabawne a zarazem piękne jest to, że im niżej spada tym ludzie są pewniejsi co raz to niższych cen :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 listopada 2018, 10:59 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Lester » czwartek, 22 listopada 2018, 10:56

Masz rację, że i tak wszystko zależy od Bitcoina.
anagamidev pisze: To samo lisk niech leci na pyszczek, tani Lisk to dobry Lisk
Dla kupujących, ale nie dla sprzedających. :D

Wracając jeszcze do tego co napisałeś wcześniej:
anagamidev pisze: Powiedzmy było takich osób 1000, które właśnie zainwestowały po 10k-40kPLN, jakby teraz nagle wrzuciły taki kapitał ponownie, to wychodzi 10kk-40kk$ czyli całkiem niemały procent kapitalizacji rynku, takie ruchy mocno mogłoby spompować cenę nawet kilkaset procent
Zgadza się, tylko trzeba jeszcze potem mieć komu sprzedać, a to nie jest takie oczywiste, że znajdą się chętni.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 22 listopada 2018, 11:00

@Lester, tak bo tylko PHX spadl....:/

Mamy besse... kurła ludzie zrozumcie jedno....
Nie pchajmy sie w krypto bez chociaz 1% nadziei, ze to sie podniesie...

Wszedzie pesymizm... skoro wszystko zmierza do zera to po cholere wkladac w to pieniadze... i nie nie pierdolcie ze sa lepsze projekty czy coiny..
Wszystko poszlo w dol.. i piszac o btc lsk czy ltc monero dash itp nalezy przyjac to jako ogół rynku...

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
@Lester, byli chetni na btc po 19k to byliby chetni i na pompie w lsk


Naprawde niektore posty brzmia jak szloch gimnazjalistow co przejebalo kieszonkowe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 22 listopada 2018, 11:14

@Lester, patrz na Getin Noble Bank, kupowane na 0.22, już prawie 100% zysku :D Kupuj jak leje się krew i tyle, nie ma tutaj wielkiej filozofii :D Grubas chcący zainwestować 10M$ i zrobić z tego 20M$ nie może tego zrobić kupując liska za 6PLN i sprzedać go na 12PLN, bo nie ma takiej płynności, dlatego on musi akumulować w pewnej strefie, a później rozkręcić kolejną bankę, żeby te Liski rozdystrybuować i wypompować dużo wyżej. Ja jako rybka staram się myśleć 10 kroków do przodu i podpiąć się pod ten nurt płynąc koło walenia :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 27 grudnia 2016
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: lobor » czwartek, 22 listopada 2018, 11:16

Lester pisze: Nie mówię, żeby tego nie robić, każdy sam musi podjąć decyzję, ale przykładowo lobor wyznaczył sobie poziom sprzedaży połowy na okolice 1$. 12 wrześnie kurs otarł się o tę wartość wg. coinmarketcap, a na giełdach możliwe, że minimalnie przekroczył. Gdyby tak zrobił, jak planował, to byłby stratny w stosunku do tego co jest teraz, nie mówiąc już o tym, że niecały miesiąc temu, była dużo lepsza okazja do sprzedaży (3-4 centy).
Przepraszam za offtop, bo to nie jest wątek o PHX, ale wkradła się chyba pewna pomyłka i chciałbym ją sprostować :)

Ja założyłem sprzedaż połowy przy cenie 1 dolara, a nie jednego centa :). Trzymam więc twardo dalej i nie ubolewam nad "stratą". IMHO zasadnicze znaczenie ma przyjęty przedział czasowy, ja z góry założyłem inwestycję typu long. Trochę "szalone" z mojej strony jest inwestycja long w coina na tak dalekiej pozycji w coinmarketcap. Liczę się więc nawet z całkowitym zniknięciem projektu.

Przy założeniu inwestycji long i sprzedaży na poziomie 1 dolara, to różnica ceny zakupu (dokupienia) pomiędzy 1 cent a 2 centy, ma dla mnie marginalne znaczenie.

Na zakończenie dodam, że zdaję sobie sprawę z ryzyka i z góry pogodziłem się z ewentualną stratą zainwestowanych środków.

Może kiedyś zostanę graczem i prawilnie będę "ciął straty", teraz mam taktykę hodlera i twardo jej się trzymam (a głowę mam twardą ;) ).

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Lester » czwartek, 22 listopada 2018, 11:22

lobor pisze: Ja założyłem sprzedaż połowy przy cenie 1 dolara, a nie jednego centa :).
O kurde, rzeczywiście :D - wybacz moją pomyłkę. Ale niech już tak zostanie na potrzeby edukacji [nas wszystkich] ;) , jako przykład.
Dovakhiin pisze: @Lester, byli chetni na btc po 19k to byliby chetni i na pompie w lsk
Zgadza się, ale tu jest akurat mowa o Lisku. Dotyczy to jednak wszystkich krypto, jak zauważyłeś. Z tym że jedne spadły bardziej, inne mniej, jedne się podniosą, inne nie - tak więc zarówno w hossie, jak i bessie są lepsze i gorsze inwestycje. Nikt tu nie szlocha, rozmawiamy sobie. :D A że ludziom nie jest do śmiechu i przez niektóre wypowiedzi przewija się żal i smutek - to nie dziwne. Potracili(śmy) kasę, więc nie ma co oczekiwać wesołych nastrojów. Liczyli(śmy) na odbicie i koniec bessy na jesień, zamiast tego dalsze spadki i wzrost niepewności.
Dovakhiin pisze:
Wszedzie pesymizm... skoro wszystko zmierza do zera to po cholere wkladac w to pieniadze...
Też chciałbym to wiedzieć. Żeby uśrednić straty? ;)

@anagamidev, zgadza się płynność jest tu kluczowym słowem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 22 listopada 2018, 12:00

@Lester, i tu wlasnie ten 1% nadziei musi byc w tym co robimy aby to mialo sens. Ja osobiscie wierze mocno w ten rynek bo to innowacja bez lejcy, ktora trzeba zalozyc na niego.. :mrgreen:

Predzej czy pozniej instytucja polozy na to swoj kapital.. a wtedy usredniajacy beda sie smiac z tych od ktorych bije wieczny pesymizm :mrgreen:

Owszem jednen coin spadl np 84 inny 92 %.... CZYLI kosmetyczna roznica bo razem takie coiny sa w czarnej pupie. O ile top 100 nie musi sie martwic to inne coiny o smiesznej kapitalizacji juz powinny.

Oczywiscie nalezy odroznic inwestycje od day tradingu.

Jesli inwestujemy w bessie... to raczej stawiamy na longterm... innej opcji nie ma dla tych co wola 1 operacje na rok niz wiele...
I majac nadzieje ze urosnie to i tak sie zarobi (raczej) patrzac wstecz.. tym bardziej ze mamy miejscami ponad -90% od ath

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości