Fork Bitcoin Cash

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Narling » wtorek, 20 listopada 2018, 11:12

@GameCash, Właściwie będąc dokładnym to z 4300 do 200 czyli -95%

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: tonyxxl » wtorek, 20 listopada 2018, 11:23

Nie jestem żadnym zwolennikiem Bcashów wszelkiej maści, ale argument ceny np BCH w odniesieniu do fundamentów przy obecnej panice na rynku uważam za niepoważny. Pokaż mi coina z top 100 który nie zaliczył dzisiaj swoich minimów...
BTW: wielu tutaj ponoć czekało na obniżki żeby dokupić- może czas zaczynać zakupy swoich faworytów a nie czekać na 99% :P

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 23 lipca 2012
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: space_invader » wtorek, 20 listopada 2018, 11:34

Dziwię się, że BCHSV wart jest jeszcze 50 dolarów średnio. Na Bittrexie ofert zakupu jest na 20 BTC, a sprzedaży na 1300, a cena nadal się trzyma :shock: Najwyraźniej ludzie albo nie wiedzą jak przesłać bezpiecznie na giełdy, tam gdzie to jest możliwe, albo ktoś duży nadal nie odpuszcza i pilnuje kursu, prawdopodobnie sprzedając ABC i dokonując skupu interwencyjnego :-)
Na Binance cena jest 40% wyższa niż na Bittreksie gdzie uruchomiono już depozyty.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Bit-els » wtorek, 20 listopada 2018, 11:43

@GameCash, zupelnie chybiony arg.
Za tydzień może być 400, co i tak dla działania sieci nie ma znaczenia.
Co innego nadzieja, że bch zastąpi btc. Na 99% już nie.
Ale bitcoincash będzie całkiem spoko altem. Inwestycyjnie i użytkowo

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: redlumek » wtorek, 20 listopada 2018, 12:36

tonyxxl pisze:Nie jestem żadnym zwolennikiem Bcashów wszelkiej maści, ale argument ceny np BCH w odniesieniu do fundamentów przy obecnej panice na rynku uważam za niepoważny. Pokaż mi coina z top 100 który nie zaliczył dzisiaj swoich minimów...
BTW: wielu tutaj ponoć czekało na obniżki żeby dokupić- może czas zaczynać zakupy swoich faworytów a nie czekać na 99% :P
XRP?

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 lutego 2016
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Lekabel01 » wtorek, 20 listopada 2018, 12:50

Witam.
Dzisiaj podjąłem próbę wydobycia Bitcoin SV z mojego portfela Electron Cash. Nie jestem jednak wystarczająco biegły aby sobie z tym poradzić więc proszę o pomoc. Chciałem skorzystać ze sposobu przedstawionego tutaj: https://old.reddit.com/r/btc/comments/9 ... tron_cash/, ale nie wiem o co chodzi w tych punktach:
Issue a TX TO YOURSELF (aka an address in your wallet -- go to View->Show Addresses if you can't see your addresses) that spends all your coins (use the "Max" button in the Send tab to do this). This Tx is NOT REPLAYABLE on SV network until its height == the height of the ABC chain . This is because Electron Cash signs tx's with nLockTime == current height (which is why it's important you do this from the chain that is longest first).
Now -- you're not done yet! Your tx is not replayable temporarily but it may be some time in the future. So switch to the other branch that is shorter by height (at the time of this writing the SV branch), and then initiate a tx that spends all your coins.. to yourself, but send it to a different address than in (6) above.
Będę wdzięczny jeśli mi to ktoś wyjaśni, bo nie rozumiem o co chodzi w wysyłaniu tx itp. Jeśli uda mi się uzyskać i sprzedać Bitcoin SV, to oferuje 10% z tego tej osobie, która mi pomoże. Ewenutalnie prześle środki na wsparcie tego forum. Mam około 3.5 Bitcoin Casha na portfelu.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: akira10000 » wtorek, 20 listopada 2018, 17:08

@Lekabel01 też chwile musiałem pomyśleć o co chodzi z TX TO YOURSELF... W skrócie to robisz 2 przelewy sam do siebie tylko na inne adresy. Wybierasz node górne i robisz przelew na inny adres (2 lub 3 od góry), zmieniasz ponownie node na dolne i jeszcze raz przelew na czysty adres (na przykład ostatni lub przedostatni na liście adresów).
Mam nadzieje że nie namotałem i nie wprowadzam w błąd. Proszę o potwierdzenie przez doświadczonych zjadaczy krypto.

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 20 lipca 2018
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: dvdx95 » środa, 21 listopada 2018, 00:32

A wojna na hash rate dalej trwa.

BCHSV niebotycznie podniósł swoj hashrate sieci z 2.5 EH na 4.09 EH (tyle samo co ABC) przy obecnej cenie około 58$ za 1 BCHSV wychodzi że średnio na godzinę wydobywają 4350$, a koszt utrzymania sieci na poziomie 4.09 EH wynosi na godzinę 6.1 BTC oznacza to stratę na poziomie około 5.1 BTC na godzinę. Ktoś kto kopię tą krypto naraża się na niebotyczne starty swojej $. Ale jak powiedział jeden z 2 panów ( już nie będę mówił który) zrobi wszystko żeby zniszczyć BCHABC, no i mamy efekty.

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Narling » środa, 21 listopada 2018, 09:46

@dvdx95, Nawet trochę więcej niż podałeś https://www.chepicap.com/en/news/5341/c ... 8-1-m.html

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 listopada 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Malas » środa, 21 listopada 2018, 10:47

Wie ktoś co z giełdą BitBay? W dalszym ciągu mam tam tylko BCC...

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 13 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: andar1el » środa, 21 listopada 2018, 11:16

Malas pisze:Wie ktoś co z giełdą BitBay? W dalszym ciągu mam tam tylko BCC...
Pisali, ze traktują BCC jako BCHABC, ale pisać to sobie każdy może.
Druga sprawa jest taka, ze cena na tej giełdzie jest nieadekwatna do wartości na np. Binance.

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Narling » środa, 21 listopada 2018, 13:44


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: socjolog2008 » środa, 21 listopada 2018, 17:19

https://coinpaprika.com/coin/bchabc-bit ... h-abc-iou/
Dzisiaj widget Bitcoin Cash skończył żywot. Oficjalnie Bitcoin ABC został Bitcoin Cashem, czy odwrotnie. Jeden pies. Teraz to nie wojna o to kto zostanie BCH a czy w sensie ceny wygra SV czy Cash, abstrahując od moralnych właściwości każdej z tych walut.Wiemy kim jest Wright, wiemy kto stoi za BCH, nie wiemy kim był Satoshi.
BCH
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: benq » środa, 21 listopada 2018, 20:40

ShadowOfHarbringer pisze: Moim zdaniem to koniec zabawy z wpychaniem Ripple siłą ludziom do gardła.
Hmmm tutaj się akurat nie zgodzę - niestety.
Pomijam już to forum, gdzie wiadomo, że spekulacja to 99% ruchu.
Ale w rozmowach z mniej lub bardziej zaangażowanymi osobami IRL bardzo często na moje podpuszczalskie pytanie
"a po co ci kryptowaluty?" słyszę że:

:arrow: przelew do Chin trwa parę dni, a tak można to załatwić mega szybko
:arrow: banki mają przerwy techniczne, weekendy, blokady etc., a blockchain działa 24/7/365
:arrow: koszt przelewu dużych sum jest ogromny, a prowizja od transakcji btc minimalna (nawet przy grudniowym szaleństwie fee, kilkadziesiąt dolarów za milionowe przelewy to grosze
:arrow: przy podróżach zagranicznych trzeba deklarować posiadaną gotówkę, krypto nie

a dopiero gdzieś na końcu wspominają o niezależności od banków.
Niestety, ale dla większości ludzie pierwsze 4 wymienione zalety wystarczą. A to zapewni im Ripple obsługiwany jako produkt międzybankowy.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: animla » środa, 21 listopada 2018, 20:58

Takie pytanie bo wypadłem z krypto akurat jak te wszystkie spadki i ta cała akcja z bcash którego mam albo miałem na blockchain wallet, wszedłem tam z ciekawości i zablokowane wypłaty i wpłaty z bcash.
Bcash już całkiem skończył swój żywot i wszystko co jest na blockchain przepadło?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: socjolog2008 » środa, 21 listopada 2018, 20:59

@benq ale XRP nie zapewnia anonimowości, najważniejszego czynnika w crypto. Ja wiem ile mam, jak zabezpieczone, jak wyjąc nawet jak się znajdę w skarpetka na pustyni Gobi(ale z laptopem z podłączeniem do neta). Była żona cię nie puści w skarpetkach(znaczy może ale Bity zostawi). Dla mnie najważniejsze jest wlasnie to w crypto. Jak Ripple to banki, ich technologia ,wiedzą ile,kto a na pewno mogą zblokować. Ripple nie jest Niepodległe 8-) czy to pra matka BTC, Cash, Gold,LTC (z SV nic jeszcze nie wiadomo) cokolwiek z portfelem sprzętowym czy papierowym i hasłem brain dasz radę zakitrać
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: benq » środa, 21 listopada 2018, 21:07

@socjolog2008, Mi tego nie tłumacz, dla mnie to jest warte więcej niż urobek ze spekulacji.
Chodzi mi o podejście ludzi do tematu...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: socjolog2008 » środa, 21 listopada 2018, 21:14

@benq a ludzie teraz są rzuceni na pożarcie ,odpadają stricte spekulanci ,bez wiary. Z Bitem jest jak w Legii Cudzoziemskiej ,,Maszeruj, albo giń’’a zahartowani na różnych poziomach będą skupować teraz, piramidować, uśredniać. Dobrze że przygodę rozpoczynałem w 2015 wlasnie w takich klimatach, że to już zdycha. Reszta...



:mrgreen:
Chętnie dokupię i taniej BTC, jestem za. Byle moje BTG trzymało fason non stop 8-)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: benq » środa, 21 listopada 2018, 21:26

@socjolog2008,
Eee 2015 to był akurat okres BTC stable coin.
Styczeń $200, cały rok 200-300 z lekką tendencją wzrostową (również na wolumenie), potem już tylko lepiej.
Jedyny rok, który można porównać z obecnym, to 2014.
Koniec OT, nie ten wątek :P

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Fork Bitcoin Cash

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 21 listopada 2018, 23:10

benq pisze:"a po co ci kryptowaluty?" słyszę że:

:arrow: przelew do Chin trwa parę dni, a tak można to załatwić mega szybko
:arrow: banki mają przerwy techniczne, weekendy, blokady etc., a blockchain działa 24/7/365
:arrow: koszt przelewu dużych sum jest ogromny, a prowizja od transakcji btc minimalna (nawet przy grudniowym szaleństwie fee, kilkadziesiąt dolarów za milionowe przelewy to grosze
:arrow: przy podróżach zagranicznych trzeba deklarować posiadaną gotówkę, krypto nie

a dopiero gdzieś na końcu wspominają o niezależności od banków.
Niestety, ale dla większości ludzie pierwsze 4 wymienione zalety wystarczą. A to zapewni im Ripple obsługiwany jako produkt międzybankowy.
Masz TEORETYCZNIE rację, podczas swoich 7-letnich przemyśleń i analiz na temat kryptowalut także doszedłem do tych samych wniosków.

Jednak jest jedno, wielkie ALE.

Problemem z Ripple i każdym innym bankowym oraz scentralizowanym instrumentem jest to, że banki są chciwe, zryte, pełne oszustów, kłamców i manipulantów podatnych na wpływy polityczne.

Ta sytuacja doprowadza w szybkim tempie do zepsucia się każdego systemu, który jest powiązany z bankami - patrz Paypal, karty płatnicze. Powoduje to blokady Bogu ducha winnych ludzi (także blokady polityczne), kryzysy i inne tego typu przygody.

Systemy oparte o bankowość oraz znajdujące się w nich pieniądze mogą też zostać zawsze i łatwo zniszczone przez
- Urząd skarbowy
- Rząd
- Znajomości
- Naciski polityczne
- Kryzysy
- Chciwość (Dodruk)
- Ataki hakerskie

Ripple pod tym względem niczym nie różni się od banków. Więc nie ma szans w pojedynku z kryptowalutami. Jej jedyną siłą jest manipulacja i propaganda, która przedstawia jej obraz jako czegoś co działa tak samo jak kryptowaluty i tak samo skutecznie jak kryptowaluty. Ba! - samo to, że tutaj opisujesz mi XRP/Ripple jako jakąś konkurencję dla kryptowalut już obrazuje że jesteś ofiarą tej manipulacji.

Ripple jest słabe tak samo jak zwykłe banki są słabe. Prawdziwe kryptowaluty zmiotą ten szmelc z powierzchni ziemi. No ale nie obędzie się bez kolejnych cyfrowych/propagandowych bitew i przelanej cyfrowej krwi.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości