Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 21 listopada 2018, 16:54

@bitloteiros, albo dalsza obsuwa :)

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 21 listopada 2018, 17:11

Można to narysować różnie, ja się skupiam na czymś innym: mniejsze lower low po przebiciu tego, co się boczniakiem rysuje. Czyli objawy popytu, którego przy free fallu w ogóle nie było. Możemy jeszcze spaść, jasne. Ale przynajmniej ktoś (wreszcie) chce kupować w większej ilości.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rolph » środa, 21 listopada 2018, 17:12

Z cyklu luźna dygresja: wczoraj na Stampie dołki wybite były co 12 godzin. Pierwszy 9:00 kolejny 21:00. Kolejne 12 godzin czyli 9:00 dzisiejszy szczyt.

Ciekawe co przyniesie godzina 21:00 :?:

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: RaptorPL » środa, 21 listopada 2018, 17:40

Bardzo łopatologicznie ale i rzeczowo https://www.youtube.com/watch?v=LhEVf2B5hCg
Myślę że faktycznie zjazd w dół jest bardziej prawdopodobny.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » środa, 21 listopada 2018, 17:49

Obrazek
A osobiście, rozważam takie opcje. W najgorszym (-btc to lipa) wypadku spadek na 500-800 usd :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 21 listopada 2018, 18:06 przez 1235674, łącznie zmieniany 1 raz.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bitmar » środa, 21 listopada 2018, 17:50

Zapraszam do nowego barometru. Dziś nietypowego bo łapiemy dołek :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 21 listopada 2018, 18:45

Ja tam jestem dobrej myśli. Zwróćcie uwagę na wzajemne położenie poszczególnych eventów: PS-UT, AR do kolejnych szczytów, ST-LPS.

Obrazek
ambroży pisze: Czyli jak rozumiem ruchy w trójkącie - a przynajmniej od któregoś momentu to duża akumulacja, wyjście z niego opisujesz Wyckoff'em i starasz się znaleźć jego dołek.
Właściwie to widzę tu: małą dystrybucję w okolicach ATH, małą akumulację od lutego do teraz i to wszystko składa się na jedną wielką dystrybucję. Na mniejszych interwałach również używam Wyckoff'a. Wg. mojego podejścia w skład jednej dużej akumulacji/dystrybucji trwającej np. miesiącami wchodzą mniejsze akumulacje/dystrybucje, a one składają się z jeszcze mniejszych, itd.
ambroży pisze: Czy dobrze rozumiem, że na tą chwile mamy wg Ciebie 2 scenariusze i osiągnęliśmy Fazę A i Fazę B (obecny dołek - ST).
Jak napisałem powyżej, mamy jeden scenariusz. Obecny spadek traktuję jako springa tej mniejszej akumulacji (od lutego) i SOW większej dystrybucji.
ambroży pisze: Horyzont czasowy tego Wyckoffa jest dłuższy i jesteśmy np. w punkcie PS albo jeszcze przed nim?
To jest bardzo ciekawy pomysł. Nie można tego wykluczyć.
ambroży pisze: Wg Ciebie jaki jest horyzont czasowy tej ostatecznej akumulacji? Kilka godzin/dni/tydzień-dwa czy dłużej?
Wg. mnie ta akumulacja trwająca od lutego już się skończyła, bo mamy spring, a on jest już tylko testem. Jeśli chodzi o dużą dystrybucję, to stawiałbym na jej koniec (upthrust z nowym ATH) w okolicach połowy przyszłego roku.

e/ jeszcze raz wrzucam schemat z moją hipotezą, tym razem trochę ładniejszy.
Pomarańczowy kolor: mała dystrybucja, zielony: mała akumulacja, niebieski: duża dystrybucja, w której skład wchodzą dwie poprzednie.

Obrazek

większa rozdzielczość:

https://image.ibb.co/gpsOxA/WYC1.png
Ostatnio zmieniony środa, 21 listopada 2018, 20:20 przez new06, łącznie zmieniany 2 razy.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » środa, 21 listopada 2018, 18:48

@new06, Jesteśmy moment przed wystrzałem, według Twoich założeń ?

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » środa, 21 listopada 2018, 18:50

Bitmar pisze:Zapraszam do nowego barometru. Dziś nietypowego bo łapiemy dołek :)

To znaczy, że odbije 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 21 listopada 2018, 19:04

@shinya56, tak, aczkolwiek tu też może pojawić się mini-spring. Byłoby to dziwne, zważywszy na to, że SL hunt już był. Więc raczej się go nie spodziewam. Natomiast jeżeli moja hipoteza gra, to powinniśmy zacząć wzrosty na 1H.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 21 listopada 2018, 19:55

Dovakhiin pisze: @bitloteiros, albo dalsza obsuwa
Całkiem możliwe tym bardziej że Twój kanał jest spadkowy co bardziej pasuje do trendu
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 7 lutego 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dawidgut » środa, 21 listopada 2018, 20:13

@new06, Twoja teoria z akumulacją i mocnym ruchem wzrostowym jest mocno naciągana. Nie mówię tu o stronie technicznej a o całym tle. Ludzie są mega wystraszeni i nakłonienie ich na większe zakupy łączyłoby się z dużymi nakladami byków. Teraz duzo łatwiej zdumpowac kurs i odebrać btc ostatnim wierzącym. Z punktu widzenia grubasa większy ruch do góry nie spełni raczej zadania, a mianowicie nie ściągnie kasy z ulicy na większą skalę Wzrosty, nie teraz, moim skromnym zdaniem żółtodzioba.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lester » środa, 21 listopada 2018, 20:27

dawidgut pisze: Z punktu widzenia grubasa większy ruch do góry nie spełni raczej zadania, a mianowicie nie ściągnie kasy z ulicy na większą skalę
A większy ruch w dół spełni takie zadanie?
Co prócz wzrostów może ściągnąć kasę z ulicy na większą skalę? Spadki? Pozostawanie na tym poziomie?

Edit:
Posłuchaj Canis Lupus, z taką reputacją (666 pkt.) nie może się mylić. :D
Ostatnio zmieniony środa, 21 listopada 2018, 20:32 przez Lester, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » środa, 21 listopada 2018, 20:28

nic tak nie ściąga kasy z ulicy jak wzrosty. Im większa bania tym bardziej ulica zainteresowana.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: onameis » środa, 21 listopada 2018, 20:30

dawidgut pisze:@new06, Twoja teoria z akumulacją i mocnym ruchem wzrostowym jest mocno naciągana. Nie mówię tu o stronie technicznej a o całym tle. Ludzie są mega wystraszeni i nakłonienie ich na większe zakupy łączyłoby się z dużymi nakladami byków. Teraz duzo łatwiej zdumpowac kurs i odebrać btc ostatnim wierzącym. Z punktu widzenia grubasa większy ruch do góry nie spełni raczej zadania, a mianowicie nie ściągnie kasy z ulicy na większą skalę Wzrosty, nie teraz, moim skromnym zdaniem żółtodzioba.
Za dużo osób liczy na spadek byłbym zaskoczony gdyby wydarzyło się coś na co są nastawieni wszyscy :p 4550 na finex to lokalne wyjście z trójkąta górą albo dołem. Możemy być pewni jednego..że pójdzie w prawo :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 21 listopada 2018, 20:44

dawidgut pisze: Twoja teoria z akumulacją i mocnym ruchem wzrostowym jest mocno naciągana. Nie mówię tu o stronie technicznej a o całym tle. Ludzie są mega wystraszeni i nakłonienie ich na większe zakupy łączyłoby się z dużymi nakladami byków. Teraz duzo łatwiej zdumpowac kurs i odebrać btc ostatnim wierzącym. Z punktu widzenia grubasa większy ruch do góry nie spełni raczej zadania, a mianowicie nie ściągnie kasy z ulicy na większą skalę Wzrosty, nie teraz, moim skromnym zdaniem żółtodzioba.
Trochę to pomieszałeś. Nikt nie nakłania ludzi na większe zakupy w czasie akumulacji. Jest dokładnie na odwrót. Akumulacje charakteryzują się tym, że w ich trakcie ludzie są wystraszeni i sprzedają. Odnośnie kosztów. Akumulacja kończy się, kiedy kończy się podaż, a więc kiedy każdy, kto miał sprzedać już sprzedał. Temu też służy akumulacja - wygaszeniu podaży. Nie tylko zebraniu odpowiedniej ilości aktywa. Później mamy testy, takie jak spring, których celem jest sprawdzenie, czy podaż rzeczywiście jest wykończona i w trakcie tego ruchu wzrostowego nie znajdzie się zbyt dużo graczy, którzy będą chcieli shortować (odpowiednia ilość shorciarzy sprzyja wzrostom, bo te pozycje są zamykane wyżej i sponsorują ruch). Wtedy ruch w górę nie jest zbyt kosztowny. Ludzie dołączają się do ruchu na pewnym etapie i go popychają. Ale pierwsza faza to rysowanie wzrostów "po cichu". Poza tym, o którą akumulację Ci chodziło? Ten pierwszy rysunek z mojego ostatniego posta, tj. na 1H, czy ten drugi, tj. trwającą od lutego?
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 21 listopada 2018, 20:45

dawidgut pisze: Z punktu widzenia grubasa większy ruch do góry nie spełni raczej zadania, a mianowicie nie ściągnie kasy z ulicy na większą skalę
Miło mi powitać na naszym forum grubasa który będzie nam przedstawiał swój punkt widzenia. Mam nadzieję że regularnie :mrgreen: .
A tak na poważnie i bez szydery to proszę wytłumacz jak inaczej ściągnąć kasę z ulicy jeśli nie wzrostami? Im większe i szybsze wzrosty tym więcej kasy z ulicy zaczyna napływać czego obraz mieliśmy w zeszłym roku. Retailersi nie kupowali jak BTC spadało czy konsolidowało tylko rzucali się jak cena zaczęła rosnąć parabolicznie.
Ten schemat Wyckoffa tutaj pasuje jak nic innego. Na samym szczycie bańki, ba w ogóle powyżej 10k$ dystrybucja trwała dosyć krótko. Dlatego z punktu widzenia grubasa ( ;) ) skoro udało się bez większych problemów dotrzeć do takich wartości to należałoby podpompować kurs z powrotem na te poziomy i sprawiedliwie rozdystrybuować wśród inwestorów bitki po 10-20k które zostały zakumulowane po 6k$. Ale żeby tam dotrzeć trzeba było najpierw zepchnąć kurs na niższe poziomy "odbębniając" dołek a tym samym pozbyć się słabych rąk i zalewarowanych pozycji które spowalniałyby pompę wyprzedając się po drodze. Dodatkowo ci co sprzedali lub zashortowali poniżej konsolidacji będą odkupywać "po potwierdzeniu" fejkowego wyjścia w dół - a więc nakłady byków do rozbujania kursu wcale nie muszą być takie duże jak zakładasz.

Powyższy scenariusz to żadna porada inwestycyjna a jedynie mokre sny autora. Ulega inwalidacji w przypadku spadku na sporo niższe poziomy lub długiego wyniszczającego beartrendu
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » środa, 21 listopada 2018, 20:46

@new06, jeżeli sprawdzi się Twój scenariusz to ile czasu może zejść, aż dojdziemy do ut/utad ? 1-12 miesięcy ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 21 listopada 2018, 21:03

@shinya56, naprawdę nie mam pojęcia. Myślę, że powinno być dość dynamicznie, bo UT jest rodzajem testu. Od poziomów, na jakich teraz jesteśmy, a które wystąpiły we wrześniu 2017, do ATH minęły około 3 miesiące. Ja bym liczył na ten UT jakieś 6 miesięcy. Ale to naprawdę tylko strzelanie. Po UT może też wystąpić jakaś konsolidacja w zakresie ranged market z tego roku. Więc do "dołka dołków" zostało imho jeszcze trochę czasu.

Dodano po 9 minutach 30 sekundach:
dawidgut pisze: Źle mnie zrozumieliście. Być może źle sformułowałem myśli. Nie chodziło mi o to, że wzrosty nie ściągają kasy bo to oczywiste. Chodziło o to, że obecna sytuacja i nastroje nie spowoduje takiego napływu ulicy jaki grubas by chciał przy danym nakładzie jego kasy, bo ludzie sie boją.
Dobrze Cię zrozumiałem. Grubas nie chce napływu ludzi. Nie bierzesz pod uwagę aspektu, o którym napisałem. Żeby zbudować silny ruch w górę można zrobić dwie rzeczy (jeżeli nie chcemy się zbytnio sami wysilać): znaleźć kogoś, kto popchnie kurs do góry lub skosić tych, którzy mogą ten wzrost blokować. W 90% przypadków najpierw robi się to pierwsze, a po odpowiednich wzrostach to drugie dzieje się już samo.
dawidgut pisze: przekona mnie to do większego zagłębienia się w AT
A powinno być dokładnie na odwrót ;) .
Brave New World

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 7 lutego 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dawidgut » środa, 21 listopada 2018, 21:11

@new06 sorki za usunięcie tego postu, który cytujesz ale wszedł przed przeczytaniem Waszych ripost. Generalnie czaje Wasz punkt widzenia i przedstawia on sprytną zagrywkę, ale mam wrazenie, że ta bańka była na tyle niedawno, że nie czas na wzrosty tej skali (chodzi o wersję z akumulacja od lutego) i taki grubas może jeszcze poczekać i pozbierać bitki od innych tracących wiarę. Ja tylko tak napisałem swoje odczucia. Wielkie dzięki za głębsze wyjaśnienie. Nie musicie specjalnie analizować tego mojego myślenia :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Karolak i 27 gości