Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3105
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1094
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 19 listopada 2018, 18:11

@Bartox32, ja tak zrobiłem ale na innej walucie (ARD), kupowałem (a jakże!) prawie na szczycie górki (po 1.4$), jak spadło do 0.1$ właśnie dokupowałem z zysków na innych walutach, powiedzmy gdzieś zarobiłem 5-10% to przerzucałem właśnie to na ARDR, dziś nawet po 0.6$ jest więc chyba też coś za śrubki dokupie. Ktoś napisze: po co ładować się w shitowe projekty? Ano takie "ładowanie" nie rozwali mi budżetu, a może w jakiś sposób "odzyskać" to co kupiłem na początku. Czy o słuszna koncepcja? Pewnie i tak, pewnie i nie, spróbuj sobie przeliczyć, kupiłbyś dziś powiedzmy 5 LSK, zobacz jak cena średnia już Ci spadnie, poczekaj na kolejne spadki, coś tam dokup, a tym bardziej jeśli LISK ma odbić porządnie to chyba nie na co się zastanawiać. Ale pamiętaj, spadło dziś, może spaść jeszcze bardziej.

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » poniedziałek, 19 listopada 2018, 18:15

Przyznam szczerze że takiego docisku sie nie spodziewałem. Na GPW tez wesoło nie jest...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » poniedziałek, 19 listopada 2018, 18:18

Hamas pisze:
Spoiler:
dziekuje, pozdrawiam, nadal czekam :twisted:

Obrazek

https://www.tradingview.com/x/Vl5HDJ0E/
biorac pod uwage ze wsparcia przebilo, to szpila pod 4900$ za bitka idzie i pozniej trzeba obserwowac......
nie zebym was wnerwial ale murzyn dal zarobic i to grubo 8-)

Obrazek

teraz walka na bitku 5050$, ale dzidy zwrotnej nie byo to czekam z zajeciem pozycji, a obecnie cena liska mnie ryra :ugeek:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 19 listopada 2018, 18:21

@Ishias, trudno będzie złapać dołek, tak samo jak wcześniej rosło do irracjonalnych poziomów, tak teraz może spadać irracjonalnie, mimo, że już technicznie dobre miejsce na odbicie :D Poza tym teraz jest mega panika, większość ratuje to co jeszcze może i kapitał odpływa, a nikt specjalnie nie kwapi się, żeby ratować kurs, bo po co, skoro i tak będzie można kupić taniej, ale też w pewnym momencie rynek się odwróci :D BTC też spadał pod 200$ na poprzedniej bessie, ale to były li tylko szpileczki na 1d trwające kilka godzin, wątpię, że komuś uda się idealnie na takiej szpileczce wkupić, to samo może być na Lisk, dlatego teraz lepiej kupować co parę procent i uśredniać na odbiciach, co by nie brakło kapitału :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 19 listopada 2018, 18:25

anagamidev pisze: trudno będzie złapać dołek, tak samo jak wcześniej rosło do irracjonalnych poziomów, tak teraz może spadać irracjonalnie, mimo, że już technicznie dobre miejsce na odbicie Poza tym teraz jest mega panika
Są chyba jej początki dopiero. Może zamiast zgarniać z asków warto - biorąc pod uwagę to co piszesz, z czym się zgadzam - rozstawiać bidy na niskich poziomach na niegłębokich rynkach interesujących nas altów? Ja tak robię. Niektóre rynki są tak płytkie, że jeszcze kilkaset $ w dół na BTC i może je zakasować o kilkadziesiąt % w jednym ruchu.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 19 listopada 2018, 19:25

Fajnie cofnac sie w czasie.... do czerwca 2017 roku. Kiedy z 5,xx poszlo na prawie 19 zl.. na 1w :mrgreen:
Obecnie jestesmy na tamtym poziomie... lisk szoruje po dnie czas chyba a konkretniejsze zakupy :) :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 13 czerwca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: wyleszczony » poniedziałek, 19 listopada 2018, 19:34

Postanowiłem nie uśredniać i właśnie sprzedałem wszystkie swoje Liski. Czyli możliwe, że zaraz będą wzrosty :) Tu de mun ;)

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 11 października 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Kapa3991 » poniedziałek, 19 listopada 2018, 19:38

wyleszczony pisze: Postanowiłem nie uśredniać i właśnie sprzedałem wszystkie swoje Liski. Czyli możliwe, że zaraz będą wzrosty :) Tu de mun ;)
Ile straty miałeś?

Początkujący
Posty: 145
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: JohnnyFontane » poniedziałek, 19 listopada 2018, 19:40

Ja czekam cierpliwie jak zjedzie poniżej 1zł, inaczej do dokupuje nic.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 13 czerwca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: wyleszczony » poniedziałek, 19 listopada 2018, 19:47

@Kapa3991
Kupowałem niedawno za około 2,80 $. Myślałem, że zaraz będą wzrosty, a tu niespodzianka. Za późno ściąłem straty niestety.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 12 lipca 2018
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Yamillo » poniedziałek, 19 listopada 2018, 19:54

niedługo lisek w cenie xina potwierdzone info

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 19 listopada 2018, 19:59

Najlepiej sobie kupować 1 Lisk co 1 grosz spadku, do 1 PLN to będzie ok. 500 Lisków, albo 10 Lisków co 10 groszy :D Będzie ładnie uśrednione, a kiedy Lisk dobije 100PLN raz jeszcze to będzie to ładna sumka :D Prosta metoda tylko wymaga cierpliwości :D

### edited: 2018-11-19 20:07 ###
Wyleszczony, osobiście nie wierzę w 1PLN, do tylu to spadł XRP, mój kolejny ewentualny target, o którym już pisałem to 4.88PLN :D Aczkolwiek nie wiem czy zasięg tej chorągiewki bearish ostatniej aż tyle sięga :D To jest metoda dla tych co nie znają AT i nie czują się specjalnie traderami, statystycznie im częstsze zakupy tym lepsza cena(uśredniona). Patrząc na MA200 to ona przeważnie na hossie jest dużo poniżej aktualnej ceny :D Najlepiej byłoby kupować w paczkach w każdy dzień gdzie RSI jest poniżej 30-40, a sprzedawać dopiero kiedy jest już jakiś szczyt(RSI 1d, 4h >70-80) i tylko te pozycje które są na plusie :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 listopada 2018, 20:16 przez anagamidev, łącznie zmieniany 5 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 13 czerwca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: wyleszczony » poniedziałek, 19 listopada 2018, 20:03

Ja odkupię jednorazowo jak już będzie za 1 zł :D Nie jestem cierpliwy :D

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: BitVonZen » poniedziałek, 19 listopada 2018, 20:09

Yamillo pisze:niedługo lisek w cenie xina potwierdzone info
Hmm... Czym potwierdzone? Kordek pakuje plecaczek?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 12 lipca 2018
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Yamillo » poniedziałek, 19 listopada 2018, 20:54

BitVonZen pisze:
Yamillo pisze:niedługo lisek w cenie xina potwierdzone info
Hmm... Czym potwierdzone? Kordek pakuje plecaczek?


Nie wiem ile w tym prawdy ale chodzą takie pogłoski , że lisek mu spierdolił z całą kasą do nory

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Yoda » poniedziałek, 19 listopada 2018, 20:59

Przy obecnych spadkach warto zrelaksować się i sobie odświeżyć historię cen kryptowalut w dłuższym terminie. Zakładamy, że trzymamy Liska co najmniej do 2023r, czyli jeszcze 5 lat. Wiecie ile to jest 5 lat w światku kryptowalutowym? To może przypomnę:

7 lat temu, 19 listopada 2011r Bitcoin kosztował 2.5 USD.
4 lata temu, 19 listopada 2014r Litecoin kosztował około 3.5 USD (i potem zleciał w krótkim czasie do 1 USD)
4 lata temu, tego samego dnia Monero było handlowane po 0.59 USD, a Dash po 2.39 USD
3 lata temu, 19 listopada 2015r Ethereum kosztowało niecałego dolara.
2 lata temu, 19 listopada 2016r Lisk był po 0.16 USD

Spójrzmy też trzeźwo na temat od innej strony. Lisk cały czas jest w okolicy 30-tego miejsca na Coinmarketcap, czyli nie traci relatywnie do innych altów. Mało kto pamięta, że Ethereum też kiedyś było w okolicach 20-30 miejsca (rok 2014). Zespół Liska cały czas wytrwale pracuje, co potwierdzają wszystkie niezależne rankingi kryptowalut, w tym ranking kryptowalut DarpalRating.

Na Reddicie pojawiło się też przypomnienie fundamentów Liska (post usera John Muck), które niezależnie od obecnej sytuacji na rynku krypto nie zmieniły się:



UPDATE:

Jeszcze jedna uwaga - warto sobie przypomnieć, czym były wyżej wymienione kryptowaluty, dlaczego to właśnie one, a nie jakiś Freicoin, Ixcoin, Solidcoin czy Novacoin nabrały na wartości. Przyda się trochę odświeżenia tej wiedzy, szczególnie dla mniej doświadczonych użytkowników kryptowalut.

Litecoin był i dalej jest poligonem zmian dla Bitcoina. Dla przykładu - Segregated Witness - najpierw zostało wprowadzone na Litecoinie, potem na Bitcoinie. Stał się też azylem dla kopalni z kart graficznych, gdy ASICi zaczęły dominować Bitcoina w 2012-2013r.

Monero/Dash urzekły ludzi swoją anonimowością transakcji. Gdy upadała narkotykowa giełda Silkroad w 2013r, jasne było, że technologia musi znaleźć rozwiązanie palącego problemu braku anonimowości - i tak powstały te kryptowaluty.

Ethereum - do czasu koncepcji Vitalika Buterina kryptowaluty służyły tylko do płatności. Twórca ETH zaproponował smart-kontrakty na blockchainie, które przyspieszyły rozwój całego "kryptowalutowego przemysłu" fin-tech.

Lisk - idea sidechainów. Innymi słowy - blockchain, na którym można tworzyć inne blockchainy. O tym, jak bardzo potrzebne jest to rozwiązanie świadczy wiele problemów, na jakie natrafiła rewolucyjna przecież sieć Ethereum. Cryptokitties, czy DAO to jaskrawe przykłady pokazujące, że nie wystarczy zaimplementować daną technologię, aby była ona użyteczna. Trzeba jeszcze sprawić, aby rozwiązanie było odpowiednio wydajne, tzn. skalowalne. Jeżeli sieć Ethereum wykładała się przy stosunkowo niewielkim obciążeniu, to jak mogłaby nadawać się do poważnych projektów bez jej poważnej modernizacji (koncepcja np. Shardingu)?


Pytanie do osób, które mogą czuć się zawiedzione obecnymi poziomami cenowymi kryptowalut i procentowymi stratami swoich inwestycji. Jakie kluczowe z punktu widzenia całego świata kryptowalutowego problemy rozwiązuje np. Gamecredits? Albo scentralizowany Ripple? Czy też dajmy na to wspomniany XIN? Albo Dentacoin? Warto zadawać sobie takie pytania, zanim zacznie się wykonywać jakiekolwiek ruchy na swoich portfelach.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » poniedziałek, 19 listopada 2018, 21:35

@anagamidev, błagam, nie wmawiaj ludziom żeby kupowali Liska co jeden grosz czy co dziesięć groszy ! Chuja tym usrednią sobie cenę. Nie wprowadzaj ludzi w błąd! Jeśli już usredniac to partiami, co chociaż 50% od ostatniego zakupu albo najlepiej po 70-90%! A nie co grosz czy dziesięć czy nawet pięćdziesiąt albo złotówkę !

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: uzar007 » poniedziałek, 19 listopada 2018, 21:47

Wy tu tylko mówicie dziś o spadkach, ale fakt są i to konkretne, ale nie wiem czy było tu podane bo właśnie Core 1.3 weszło do mainnet


Ja jutro kupię następną partie listków bo wierzę w projekt a napewno nie wyjdę ze stratą ;) Nie ruszają mnie te spadki tylko motywują do kupna krypto w promocji. Co będzie to się okaże :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Tomasz_Es » poniedziałek, 19 listopada 2018, 21:49

Yoda pisze: Innymi słowy - blockchain, na którym można tworzyć inne blockchainy.
Pytam z ciekawości, jak widzisz Liska który dopiero co tworzy gotowy produkt w starciu z Tronem który już ma swój produkt, dappsy na swojej sieci, przetwarza ponad milion transakcji na dobę a fee jest mega niskie ? (również holduje Liski) i zaczynam się ostatnio zastanawiać jakie szanse ma nasz stary poczciwy Kordek z Justinem Sun i jego koncepcją ? - będę wdzięczny za merytoryczne wyjaśnienie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 19 listopada 2018, 21:54

@Harmony, czemu? Kupując od 6.30, co 0.01 PLN aż do złotówki będzie miał 531 Lisk'ów, na które wyda 1938.15PLN, a kiedy Lisk wróci chociażby na 10PLN to będzie miał 5310PLN, co już da mu zwrot ponad 200% ROI, a zakładając, że jest long term i liczy na co najmniej wbicie ATH(140PLN), to wychodzi 74340PLN :D Takie coś w 2-3 lata, to wg. mnie całkiem nieźle :D Taki gimnazjalista mógły sobie spokojnie inwestować kieszonkowe skrupulatnie i mieć później na studia :D Poza tym im więcej takich osób robiących małe zakupy tym większy wolumen, więc wszyscy zyskują tylko na tym :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości