W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: WitoldC » piątek, 9 listopada 2018, 21:01

Tutaj trochę ile kosztuje i dlaczego trzymają w Londynie https://www.bankier.pl/wiadomosc/NBP-za ... 07806.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: prezes » piątek, 9 listopada 2018, 21:49

Artykul ciekawy tylko nie napisali najwazniejszego, jakie jest ryzyko trzymania i inwestowania zlota w Londynie, a to jest podstawa podstaw inwestowania ale kto by sie tam przejmowal takimi rzeczami, przeciez stop lossy sa dla malych dziewczynek ;-)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Canis Lupus » sobota, 10 listopada 2018, 12:15

no ok jak obracają i na nim zarabiają to jest to uzasadnione. Ale może warto by było trzymać np. 15% u siebie. Tak na wszelki wypadek.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: benq » sobota, 10 listopada 2018, 12:19

Wymogiem inwestowania środków w złocie jest utrzymywanie zasobów kruszcu w centrum finansowym.
Fajnie się ustawił Bank of England, nie powiem.
Dodatkowo utrzymywanie polskich rezerw złota w Bank of England umożliwia potencjalne jego szybkie, pozbawione ograniczeń logistycznych, wykorzystanie w warunkach kryzysowych. Także jako zabezpieczenie ewentualnych zobowiązań finansowych Polski.
Czyli celem nie jest zabezpieczenie naszego dobra, a jedynie interesów naszych potencjalnych wierzycieli. ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Bit-els » sobota, 10 listopada 2018, 12:45

@benq, bo tamto złoto,jeśli w ogóle jest, i kupione ostatnio pójdzie na roszczenia żydowskie. Te sławetne 300 mld $ z ustawy 447

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Mayoris » środa, 14 listopada 2018, 09:14

Nie widziałem, żeby tutaj ktoś wspominał o Nexo jako o inwestycji, "Security Token" - płacący comiesięczną dywidendę, więcej o tym projekcie napisałem tutaj: http://tokeny.pl/nexo/

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: EmCortess » środa, 14 listopada 2018, 11:08

@Mayoris Czekałem na ICO Nexo i publiczną przedsprzedaż, jednak wszystkie tokeny poszły już w zamkniętej przedsprzedaży. Było z tego powodu trochę dramy, ale osobiście udało mi się kupić większą ilość na giełdzie w całkiem atrakcyjnej cenie. Obecnie, pewnie jak wszyscy, czekam na oficjalną informację o zyskach firmy.

Podsumowując, były ostatnimi dniami wzrosty kursu, jednak wydaje mi się, że związane były z kampanią NexoEverywhere. Natomiast przez najbliższe ~ dwa tygodnie, do 5 grudnia, warto obserwować kurs Nexo, bo pod tę datę mogą pojawić się ciekawe wzrosty.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: kondzio » czwartek, 15 listopada 2018, 18:10

Jakie alty według Was mogą odbić po dzisiejszych spadkach. XRP zrobiło ponad 10 %, inne alty też się pomału zielenią. ?

Kupiłem PXH, ostatnio ma fajne wahania na kursie, z 450sat zleciał do 350

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: krismaksiu » czwartek, 15 listopada 2018, 21:33

XLM bardzo dobrze sie trzyma na tych spadkach, wczoraj szczęśliwie chwyciło mi mojego bida na 3850 sat.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: japu » piątek, 16 listopada 2018, 10:22

Ja teraz olalem topowe alty i moja ulubiona zabawka jest VNX :) Lata poki co 50-75sat wiec jak sie dobrze trafi to mozna spokojnie wchodzic i wychodzic 5-10 sat wyzej. No nie powiem, ze wystarczy tak 10 razy zrobic i wiadomo ile wychodzi :)
Chociaz wiadomo, ze jest to walka z botami - mozna w niej polec. Ale co mi tam ;P

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 31 października 2018
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: cordell » piątek, 16 listopada 2018, 22:15

Ktoś się orientuje czy można kupić gdzieś łatwo Apollo (APL)? Chociaż aby się obyło bez weryfikacji konta

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: kklop15 » piątek, 16 listopada 2018, 22:43

cordell pisze: Ktoś się orientuje czy można kupić gdzieś łatwo Apollo (APL)? Chociaż aby się obyło bez weryfikacji konta
https://coinmarketcap.com/currencies/ap ... y/#markets

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » poniedziałek, 19 listopada 2018, 16:52

Przecena zachęca do planowania długoterminowego portfela projektów blockchain.
Poluję aby jak najtaniej kupić:
EOS
Dash
XMR
ZEC
xlm/xrp
sc
xem (był tam chyba jakiś smród, sprawdzić)
sys
storj
gnt /snm (snm projekt do przeanalizowania czy wypali)
nano
steem (duża inflacja?)
lsk (wątpliwości z powodu patologii związanych z "kopalniami")
rep
alg (pozdrawiam kolegę z forum ;) )
dent (muszę zainstalować i przetestować)
hpb (do sprawdzenia)
ew. do wyboru jakaś platforma giełdy typu DEX (bitshares?)
---------------
nie interesuje mnie ETH/ETC, nie interesuje mnie cała "czysta" technologia BTC, czyli BTC core, forki BTC, LTC.
Jeśli ktos ma jakieś info które kompromituje w/w projekty w skali długoterminowej to proszę dać znać.
Jeśli bessa będzie długotrwałym wypłaszczeniem to jest na to trochę czasu ale trzeba to obserwować czy bessa nie zamieni się w zmyłkę.
Mogę się też założyć że zmieni się trend na alt/btc. Btc być może po cyrkach z forkami zanurkuje ale alty , zwłaszcza te wartościowe nie będa w pewnym momencie wyprzedawane na pałę po każdej cenie.
---

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » poniedziałek, 19 listopada 2018, 18:08

@koparki, no jak to? Dash premined :P

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » poniedziałek, 19 listopada 2018, 18:25

@miso20, był premine ? ;) ale ja już nie mam od jakiegoś czasu problemu jeśli chodzi o ideę . Kiedyś marzyłem o pieniądzu oddolnym, zdecentralizowanym przez ogromną ilość niezależnych górników , pooli itd. Dziś wyszła z tego karykatura w każdym dużym projekcie .
---

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » poniedziałek, 19 listopada 2018, 18:33

@koparki, no podobno było :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 19 listopada 2018, 18:38

ech. Instamine było. Jak kogoś interesuje poniżej rozprawka kota na ten temat.
https://dashpay.atlassian.net/wiki/spac ... rification
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wojteks102 » poniedziałek, 19 listopada 2018, 18:49

Witam, jakiś czas się tutaj nie wypowiadałem, ale bardzo chętnie chciałbym podzielić się swoimi ostatnimi obserwacjami i analizami (Proszę nie traktować jako porady inwestycyjnej/finansowej). Jeżeli nie chcesz czytać całego postu to przewiń na sam koniec, tam będziesz miał końcową ocenę i podsumowanie.

1) Jak wiemy ostatnio Bitek przebił bardzo ważne poziomy wsparcia (okolice 6k USD). Nie będę tego analizować od strony AT, bardziej mnie naprawdę zaciekawiło jak już pierwszy ruch lub drugi widoczny na świecach 1h lub 2h wygenerował ogromną dawkę pesymizmu jeżeli chodzi o sentyment rynku krypto. Ostatni bastion potencjalnych prawdziwych HOLDerów czy też inwestorów długoterminowych widać na subreddicie cryptocurrency i właśnie wtedy zauważyłem post, że gość pozbywa się właśnie wszystkich krypto i kończy z tym zabawę, więc prawdopodobnie było tam więcej takich postów. Teraz co to oznacza, jak powiedział kiedyś u siebie w video Blogprezesa odwrócenie trendu następuje wtedy gdy ostatni sprzedający pozbywa się swoich aktywów, wtedy następuje brak nowych sprzedających => przewaga kupujących => odwrócenie trendu. Myślę, że ten subreddit idealnie podkreśla, że właśnie ostatni sprzedający pozbywają się swoich kryptowalut.

2) Nie wiem czy ktoś czyta lub nie, ale jest taka polska strona publikująca wiadomości finansowe jeżeli chodzi o nasz rynek jak i globalny - bankier.pl. Jakieś parę dni temu pojawił się post, że Bitek jest najniżej w tym roku, w komentarz również widać było negatywne nacechowanie jeśli chodzi o obecną sytuację rynkową. Dzisiaj jaką mamy wiadomość? Właściwie wiadomość dnia (przez jakiś czas): Bitcoin poniżej 20k zł. W komentarzach również to samo. Jednak ja bardziej bym się skupił, że pojawiły się dwa newsy negatywnie przedstawiające Bitka w dość krótkim okresie czasu (tak, wiem przecież cena spada) i podążającymi negatywnymi opiniami ludzi.

3) Krótka pamięć i krótkowzroczność ludzi. Czy ktoś jeszcze pamięta, że decyzję odnośnie najważniejszego ETFu na Bitku będziemy mieli pod koniec grudnia tego lub w przypadku przełożenia w lutym 2019 roku? Czy ktoś pamięta, że niedługo Bakkt ma mieć premierę, (Bakkt, za którym na najwyższych szczeblach stoją ludzie z NYSE)? Czy ktoś wgl zauważył, że w Szwajcarii będziemy mieli fajny produkt kryptowalutowy dla inwestorów giełdowych zwany ETP? Czy ktoś zauważa ogromny wolumen na localbitcoins jeśli chodzi o wymianę Bitka na lokalne waluty w krajach Ameryki Południowej? Czy ktoś zapomniał słowa DataDash'a odnośnie zainteresowania kupnem Bitka w okolicach 6kUSD na rynku OTC (jak duże może być ono teraz)? Czy ktoś oprócz mnie zauważa ogromnie postępującą adopcję krypto na świecie (moja dawna sieć partnerska, którą niedawno odwiedziłem nawet nie zauważyłem, że ma opcje wypłaty w krypto)?

4) Rodzina, znajomi, ludzie z uczelni. Na początku zacznę od tych ostatnich. Celem poszerzenia spektrum wagi tego powiem, że jestem studentem jednego z kierunków na Polibudzie Warszawskiej i nie ma się czym chwalić, ale nie gubiąc wątku pamiętam jak jeszcze przypadkowo parę miesięcy temu słyszałem jakieś głosy, dyskusje odnośnie krypto, ktoś nawet się chwalił inwestycją w Liska. Teraz? Cisza. Ostatnio jedynie kolega z mojego roku jak zobaczył, że patrze wykresy przed zajęciami (patrzyłem akurat wykres DAX30), to podjął ze mną dyskusję jak Bitcoin jest mało warty i abstrakcyjny, kończąc na tym, że tyle energii zużywa się na jakąś głupią sieć (dodam, że w okół była masa osób i nikt nawet nie dołączył się do dyskusji) i to nie jest tak, że ja neguję to, ale trzeba patrzeć na zalety i ważyć je z wadami, szkoda, że nie miał więcej argumentów, bo ja bym chętnie podjął dyskusję. Kilka miesięcy również pamiętam jak gdy powiedziałem pewnej koleżance z uczelni, że zajmuję się krypto to dostałem odpowiedź-pytanie w stylu "No to kiedy te krypto upadną, chyba niedługo nie?". Kończąc wywód odnośnie uczelni to widzę jak bardzo jesteśmy z tyłu jeśli chodzi o technologię blockchain i propagowanie wiedzy, dyskusji na ten temat i niestety, ale w przypadku adopcji tej technologii dużo za to zapłacimy od ludzi wchodzących na samym końcu pociągu po wykupowanie rozwiązań technicznych od zagranicznych firm i programistów/developerów pracujących w firmach zagranicznych lub za granicą nie w Polsce.
Rodzina. Niestety tu popełniłem błąd i powiedziałem o moich doświadczeniach kryptowalutowych parę miesięcy temu. Mój ojciec zajmuje się tradingiem, więc nie uniknąłem niesamowitych słów o ilości błędów popełnionych oraz bardziej rozkazów niż nakazów, że jak Bitcoin przekroczy wsparcie na 6k USD to ja mam się wszystkiego pozbyć i cieszyć się tym co ostatecznie zarobiłem. Dodatkowo chcę dodać opinię pewnego inwestora, pełniącego wyższą funkcję na jednej z uczelni ekonomicznych co prawda nie w WWA, a mniejszym mieście, ale odniosłem wrażenie, że gość zna się typowo na sztuce inwestowania i spekulacji, właśnie on stwierdził, że to jedna z większych baniek spekulacyjnych ostatnimi czasy czego osobiście nie neguję, lecz bardziej się skupiam na przyszłości, jednak on uważa, że krypto nie są nic warte z inwestycyjnego punktu widzenia (opinia z września-października tego roku). (O reszcie rodziny i ich opinii naprawdę nie chce mi się dalej wypowiadać bo dla mnie to strata czasu dla kogoś kto ma zamiar to czytać)

Podsumowanie i końcowa analiza:
A) Stawiam tezę, że dołek(długoterminowy) na Bitku jest blisko, ciężko określić dokładnie kiedy i w jakich ramach cenowych on wystąpi jednak polecam bacznie śledzić wykresy 1D oraz 1W. Interesuje mnie czy już w połowie grudnia tego roku nie będziemy mieć potwierdzonego dołka albo przynajmniej w dużej części uformowanego.
B) Alty, wykresy cenowe alt/btc oraz ich dołki, które są bliżej niż dołek na Bitku. Nie wszystkie ale dość ciekawa część altów pokazuje potencjalne uformowanie dna o czym pisałem już wcześniej. Oraz powiem to co wcześniej, nie inwestujcie btc/fiata w gówno-alty, na takich tylko bawcie się w short-term, max mid-term spekulacje/trading ew. zastosujcie strategię Set&Forget czyli kupcie za mała ilość pieniędzy, których straty wasz portfel inwestycyjny nawet nie odczuje.

C) Mierząc się z tymi wszystkimi negatywnymi opiniami oraz moimi własnymi spostrzeżeniami oraz analizą, uważam, że albo jestem niesamowitym głupcem i naiwniakiem albo osobą, która dużo wcześniej zauważyła/zauważa coś czego inne osoby nie potrafią zauważyć.

Adnotacja: Z racji tego, że mam jakąś skłonność na za wczesne angażowanie w dany scenariusz to zaznaczam, że dana spekulacja tzn. potencjalna datę/okres z A) można przesunąć do pierwszego tyg. stycznia 2019.

Pozdrawiam wszystkich cieplutko,
3majcie się i do następnego :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ergorg » poniedziałek, 19 listopada 2018, 18:51

Czasami się zastanawiam czy niektórym nie jest wstyd. Od prawie roku wszystko spada, a tu nic się nie zmienia, co miesiąc są rekomendowane te same coiny. Kiedyś naprawdę można było coś z tego wątku wyciągnąć. Wrzucane były info z większymi eventami na różnych coinach co wiązało się z jakimś zarobkiem.
A teraz? Mamy bessę, jedynie na czym można zarobić to na małych odbiciach, a i tak dalej są to ryzykowne inwestycje. A nawet i co do eventów niekoniecznie dają zarobić - wystarczy popatrzeć na BCH. Jeśli w porę się nie uciekło to lipa. :P

Rozumiem, że niby promocje, ale może jednak warto poczekać na sygnał odwrócenia trendu.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » poniedziałek, 19 listopada 2018, 19:12

wojteks102 pisze: zauważyłem post, że gość pozbywa się właśnie wszystkich krypto i kończy z tym zabawę, więc prawdopodobnie było tam więcej takich postów.
Tutaj jeszcze takich postów nie było. W wątku o lisk , który najlepiej reprezentuje "ulicę" zamkniętą w pułapkę widać posty w których ludzie deklarują kolejny przelew na giełdę w celu uśrednienia. Nie widziałem aby ktos w wątku lisk skapitulował ;) Zresztą teraz to już chyba nikt się nie rozpruje nawet gdyby spadło drugie tyle

Dodano po 11 minutach 45 sekundach:
ergorg pisze: Kiedyś naprawdę można było coś z tego wątku wyciągnąć. Wrzucane były info z większymi eventami na różnych coinach co wiązało się z jakimś zarobkiem.
A teraz? Mamy bessę, jedynie na czym można zarobić to na małych odbiciach
ale teraz "eventy" nic nie dają ;) żaden taki news nie ma znaczenia, np. wydanie nowej wersji dash , nie ma dla rynku znaczenia z tego co widać.
Zanim pękło wsparcie można było kupić alty przy wsparciu i traktowałem to jako tanio. Wystrzał związany z tetherem traktowałem jako zmianę trendu , teraz był sygnał który to zanegował i jest kontynuacja bessy, fajne projekty nadal są do kupienia ale trzeba pilnować się (stop loss) aby nie kupić za drogo o ile ktoś szuka inwestycji bo jeśli chodzi o trading to w ogóle się nie gra longów na odbicia, już lepiej skracać wybicia. Trzeba brać pod uwagę długie wypłaszczenie bessy na altach zamiast szybkiego odbicia , trzeba to obserwować
---

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości