A Ty? Na czym opierasz swoją analizę techniczną?

Regulamin forum
1.Treści na tym forum mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, a posty są wyrazem osobistych poglądów ich autorów. Wątek ten ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).
2. W tym dziale wypowiadają się wyłącznie osoby które mają przynajmniej podstawowe pojęcie o analizie technicznej
3. Każdy post musi dotyczyć analizy technicznej - to nie jest luźna dyskusja na temat kursu. Dozwolona jest jedynie zwięzła i rzeczowa ocena analizy.
4. Wszystkie analizy muszą być czymś podparte, zakazane są sformułowania typu "kurs urośnie bo tak", konieczne jest uzasadnienie.
5. Analizy na niskim poziomie osób dopiero uczących się AT są zakazane
6. W tym wątku nie zadajemy pytań
7. Zabrania się offtopowania lub poruszania tematu giełd chyba, że bezpośrednio ma to wpływ na kurs.
8. Nie prowadzimy tu rozmów prywatnych ani nie chwalimy się swoimi dokonaniami.
9. Surowo zakazane są posty nic nie wnoszące lub niedotyczące dyskusji
10. Wątek jest dostępny dla wszystkich bez względu na rangę, liczy się wiedza i doświadczenie.
11. Jeżeli odwołujesz się do cytatu lub postu podaj link
12. Zastrzegam prawo do kasowania analiz słabej jakości.

Na czym opierasz swoją analizę techniczną?

Formacje giełdowe
8
9%
Linie trendu
20
23%
Świece japońskie
11
13%
Price action
13
15%
BBands
4
5%
Ichimoku
2
2%
RSI
6
7%
Średnie kroczące
6
7%
Fale Elliota
1
1%
Diamenty
1
1%
AT nie działa :D
16
18%
 
Liczba głosów: 88
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

A Ty? Na czym opierasz swoją analizę techniczną?

Postautor: ergorg » czwartek, 18 października 2018, 14:51

Przez ponad rok czasu, od kiedy siedzę w krypto i parę miesięcy na fx, przerobiłem wiele narzędzi i wskaźników - ichimoku, BBands, średnie kroczące, a nawet i EW i wróciłem do punktu wyjścia.

Najlepiej mi idzie stosując prostą AT. Ostatnio nawet zostałem z tego powodu wyśmiany w wątku dla początkujących "Co to za analiza - dwie kreski na krzyż". Moim zdaniem, im więcej narzędzi dodajemy tym tylko bardziej sobie utrudniamy życie. Tak, nieraz się zdarza, ooo, gdybym wcześniej włączył BBands to bym wiedział, że się odbije. Niestety większość tych sygnałów dopiero zauważamy po fakcie.

Dla mnie AT w tym momencie to opory, wsparcia wynikające z price action, i rysowanie najprostszych trójkątów, hsy, db etc. Do tego dobry money management i praktycznie mamy sukces.

Jedyny problem jaki jeszcze mam to sentymenty. Najgorsze jest uświadomić sobie, że trend się zmienił i czas na zmianę pozycji a nie iść w zaparte i ratowanie tej już otwartej.

A jak to wygląda u was?
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 października 2018, 15:29 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

A Ty? Na czym opierasz swoją analizę techniczną?

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 października 2018, 15:30

@ergorg, A linie trendu?
Wsparcia i opory z dawnych górek/dołków są definiowane jako Price Action?

Dodano po 2 minutach 33 sekundach:
ergorg pisze: Najgorsze jest uświadomić sobie, że trend się zmienił i czas na zmianę pozycji a nie iść w zaparte i ratowanie tej już otwartej.
To jest wyjątkowo trudne, bo nigdy nie mamy 100% pewności. Odczuwanie zmiany trendu może być trafne, ale też nietrafne i wtedy człowiek się bulltrapuje (lub beartrapuje).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A Ty? Na czym opierasz swoją analizę techniczną?

Postautor: ergorg » czwartek, 18 października 2018, 15:31

Poprawiłem ankietę, można oddać więcej niż jeden głos. :)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

A Ty? Na czym opierasz swoją analizę techniczną?

Postautor: ergorg » piątek, 19 października 2018, 00:34

@ekonokomik @new06 @bitloteiros @akos @fibo @koparki @amneziahaze @anagamidev @socjolog2008 @fusywszklanejkuli @bitjanusz @prap0n @domator @kenioctib @pabloj

Jaki jest wasz przepis na sukces?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

A Ty? Na czym opierasz swoją analizę techniczną?

Postautor: bitloteiros » piątek, 19 października 2018, 01:36

@ergorg,
Nie mam jakiegoś szczególnego przepisu czy sposobu. Głównie to wyczucie. Ogólnie najważniejsze to dobrze zidentyfikować wsparcie/opór i money management. To podstawa. Jeśli do tego dodasz prawidłowe rozpoznanie trendu to nic więcej nie jest potrzebne aby na końcu wychodzić na +.
Poza tym korzystam praktycznie z wszystkiego po trochu. Bazując na jednym wskaźniku czy narzędziu można przeoczyć coś ciekawego co pokazuje inny. Szukam np dywergencji na rsi, stoch, obv, cmf czy macd. Same w sobie nie są dla mnie sygnałem ale już w połączeniu z lt czy oporem robią robotę. Podobnie z wykresami long/short - jeśli pozycje rosną po przebiciu wsparcia/oporu to jest jak najbardziej ok ale gdy zwiększają się w szybkim tempie zanim do tego dojdzie często gram kontrę ale też nie na pałę. Muszą wystąpić jakieś dodatkowe przesłanki
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

A Ty? Na czym opierasz swoją analizę techniczną?

Postautor: BitJanusz » piątek, 19 października 2018, 08:30

@ergorg

Do tej pory najskuteczniejszą moją bronią na DT były wejścia w proste struktury oraz granie zgodnie z trendem. Przy silniejszym uptrendzie po prostu longowałem ostatni top (ale nie od razu, tzn. dopiero wtedy, gdy jego przebicie wiązało się z minimum 8-24h konsolidacją w zależności od siły trendu), na silnych bear marketach shortowałem spadki (z tym, że tutej cooldown to było 15-30min zaledwie). Do tego widoczne na 1d trójkąty i kliny.

Na midterm kupowałem po zniesieniu pierwszej większej wielkowolumenowej dzidy up po downtrendzie (zniesienie do fib 0.382, SL przy poprzednim dołku), zwykle bdb na tym wychodziłem.

Sprzedawałem gdy miałem po uptrendzie trzy czerwone świeczki na 1d lub po pierwszym monster candle w dół. Innym sygnałem, dzięki któremu udawało się czasem sprzedać na górce, był spadek altów jako reakcja na dzidę BTC up (oczywiście po dłuższym uptrendzie), tj. zmiana reakcji altów na wzrosty BTC.


Napisałem "do tej pory", gdyż ostatnio nie działa na DT nic. Trójkąty prawie zawsze kończą się wyjściem o 20-50$ i błyskawicznym powrotem; klinów prawie nie ma; trend boczny jest również o wiele za słaby na shortowanie dołka/longowanie górki. Przerzuciłem się na alty, które dość łatwo dawały zarobić, ale "dzida tetherowa" też mi napsuła trochę krwi.

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A Ty? Na czym opierasz swoją analizę techniczną?

Postautor: pael » czwartek, 25 października 2018, 06:36

[youtube][/youtube]

8-) ;)

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A Ty? Na czym opierasz swoją analizę techniczną?

Postautor: pabloj » czwartek, 25 października 2018, 19:49

ergorg pisze: @ekonokomik @new06 @bitloteiros @akos @fibo @koparki @amneziahaze @anagamidev @socjolog2008 @fusywszklanejkuli @bitjanusz @prap0n @domator @kenioctib @pabloj

Jaki jest wasz przepis na sukces?
Jak to jaki, HODL! :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A Ty? Na czym opierasz swoją analizę techniczną?

Postautor: Pawelawe » środa, 7 listopada 2018, 20:32

Czy obserwowanie godzinami wykresów, askow/bidow, zmienności dynamiki można nazwać analizą techniczną? :>

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A Ty? Na czym opierasz swoją analizę techniczną?

Postautor: new06 » niedziela, 11 listopada 2018, 08:57

@Pawelawe, zwyczajowo to nie jest AT. Ale da Ci dużo więcej, niż AT, jeżeli będziesz umiał swoje obserwacje odnieść do wiedzy o działaniu rynków (market microstructure).
Brave New World

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A Ty? Na czym opierasz swoją analizę techniczną?

Postautor: Pawelawe » czwartek, 15 listopada 2018, 03:27

new06 pisze: @Pawelawe, zwyczajowo to nie jest AT. Ale da Ci dużo więcej, niż AT, jeżeli będziesz umiał swoje obserwacje odnieść do wiedzy o działaniu rynków (market microstructure).
A co dokładnie rozumiesz po przez 'market microstructure'?

PS. Swoje konkluzję obserwacyjne zazwyczaj i tak łącze z AT (linie trendu, price action, fibo, RSI, MACD), ale nigdy nie są one priorytetem, tylko pomagają w podniesieniu/pomniejszeniu % prawdopodobieństwa założonej strategii, więc zawszę się trochę używa AT :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

A Ty? Na czym opierasz swoją analizę techniczną?

Postautor: new06 » czwartek, 15 listopada 2018, 05:07

@Pawelawe, market microstructure to dyscyplina zajmująca się badaniem działania mechanizmów rynku. Biblią market microstructure jest "Trading & Exchanges" Larry'ego Harris'a. Np. zrozumienie tematu płynności daje większe możliwości wczucia się w perspektywę dużych graczy.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A Ty? Na czym opierasz swoją analizę techniczną?

Postautor: Majkos » piątek, 5 kwietnia 2019, 07:17

Klepne se posta w 2019 ;D

Odpowiedajac na pytanie w temacie postu.

Jako nowicjusz glownie na wsparciach i oporach. Do tego podpieram sie wsakznikami jak np RSI.

Wróć do „Analiza techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości