SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » sobota, 3 listopada 2018, 19:49

pawel296 pisze: Jak po co partnerstwa i jak nie wpłynie na cenę? Przecież to oczywiste i aż dziwne, że muszę to pisać. Jak wyobrażasz sobie ekspansję na obcy rynek nie mając na nim partnerów? . Kto im będzie montował panele , Gregor Nowak przyjedzie z wiertarką?
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak ciężko jest wejść na rynek jakiegoś państwa. Sama analiza i dostosowanie się do obowiązujących tam przepisów zajmuje kupę czasu, a gdzie reszta. To nie jest projekt typu gamecoin czy Vibe gdzie zajmuje się rzeczami mało istotnymi dla przeciętnego Kowalskiego, ale czymś co jest dla niego istotne, bo cena jaką się płaci za energię dla każdego jest istotna i każdy chciałby żeby była jak najniższa. Jest to wielki projekt i potrzebuje wiele czasu.
Właśnie o to mi chodziło - "potrzeba czasu".
Dlatego ja swoje SNC sprzedałem pół roku temu a MOŻE odkupie na poczatku 2019 jak będą w stanie wejść chociaż do jednego kraju poza Słowacją która ma 2 miliony mieszkańców a przecież nie każdy z nich będzie kupował/sprzedawał prąd przez ich platformę.
Parterstwa bez wejscia na rynek innego kraju nic nie znaczą bez wejścia na ten rynek i to napisałem właśnie. Bo to jest pytanie co było pierwsze jajko czy kura czy można wejśc na rynek innego kraju bez partnerst z firmami w tym kraju ? No pewnie nie, ale partnerstwa same w sobie bez efektu konkretnego to nic obecnie nie znaczą.
Obecnie newsy nie wpływają w ogóle na ceny coinów, nie tak jak dawniej w trakcie bullmarketu że byle news o czymkolwiek dawał wzrosty ceny jakiś coinów o 20% czy więcej w ciągu 24h.
Teraz pełno coinów ma wiele mega newsów i czasami jak wszystko spada to nawet na newsie nie są w stanie utrzymać tej samej ceny a co dopiero wzrosnąć. Zobacz Stratisa i partnerstwo z Microsoftem, Monaco i wysłanie kart w Singapurze. Mają wyższą cene niż przed tymi newsami ?
W jednym masz rację że to nie jakaś platforma gamingowa czy jak Vibe (VR) że wchodzi od razu tam gdzie jest internet. Potrzeba prawników umów współprac wszystko na legalu i podłączeń do fizycznych sieci dystrybucji prądu w każdym kraju, pomijajac już osobno realizowaną sprzedaż paneli słonecznych. Za późno zrozumiałem jak to dużo czasu na to potrzeba i niepotrzebnie prawie rok trzymałem swoje SNC zanim je sprzedałem. Na szczęscie jak sprzedałem to kupiłem inne coiny co szybciej coś będą miały a przynajmniej większe mam nadzieje na ich wzrosty ceny.
Nie mówię że sam pomysł i istnienie SNC nie jest fajne i proekologiczne ale na rozwoj tego potrzeba prawdopodobnie LAT i to w samej europie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » czwartek, 8 listopada 2018, 00:15

Nawet o tym nie słyszałem ale jakbym nie przeczytał że chodzi o inną platformę to bym pomyślał że dotyczy SNC bo z opisu oferuje to samo.
Przeczytajcie artykuł:
https://bithub.pl/wiadomosci/niemcy-wyc ... ckchainie/
https://www.lition.io/
A tymczasem SNC nie wyszedł jeszcze ze Słowacji a w Niemczech już i to wg opisu od kilku miesięcy działa inna platforma do handlu energią ?? O której nawet nie słyszałem lol. Zanim SNC wejdzie do Niemiec to ona już może opanować większość rynku. Ta platforma SNC jest opensource czy nie ? Jak to mozliwe że wszędzie pisali że jest tylko SNC i jakiś konkurent z Australii czyli daleko a tu nagle nie wiadomo skad działa już kilka miesiecy jakis projekt podobny w Niemczech ?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: paprykarz18 » czwartek, 8 listopada 2018, 11:10

Rumcajs pisze:Jak to mozliwe że wszędzie pisali że jest tylko SNC i jakiś konkurent z Australii czyli daleko a tu nagle nie wiadomo skad działa już kilka miesiecy jakis projekt podobny w Niemczech ?
Na świecie takich samych projektów jest kilkanaście. W Europie kilka. Od powstania POWR i SNC zrobił się tego wysyp, bo zasosowanie blockchain jest wrecz oczywiste, a rynek ogromny!

Na szybko:
POWR, SNC, Pylon Network, Restart Energy MWAT z ciekawym systemem franczyzy, WePower, Bittwatt?, Electrify Asia, EnergiToken, SolarCoin?, Energo, 4NEW, Cryptosolartech, Newton Coin?, Grid+ i może coś jeszcze, o czym nigdy nie słyszałem.

Są też systemy "Peer-to-Peer energy trading in a Microgrid" niezwiązane z żadnym ICO. .......

A po artykule w polskim portalu nagle się wszyscy obudzili, że SNC ma konkurencję :-))

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: kondzio » czwartek, 8 listopada 2018, 12:26

Dokladnie, nie ma co sie podniecac.... ;)
Dzis poczytalem o konkurencji i SNC wypada bardzo dobrze w porownaniu z innymi konkurentami

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: paprykarz18 » czwartek, 8 listopada 2018, 13:11

Mam podobne zdanie, inaczej już dawno bym przestał obserwować ten temat....

Ciekawostka - zajrzyjcie tutaj: https://coinmarketcal.com/?form%5Bdate_ ... submit%5D=

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 92
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: cornl » czwartek, 8 listopada 2018, 15:40

Dzisiaj dołączyli do Blockfolio Signals, wiec i o środowisku krypto nie zapominają :)

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: EmCortess » piątek, 9 listopada 2018, 08:32

Jeśli ktoś obserwuje działania teamu w social media, to na pewno zauważył pracę jaką wykonują. Spotkania, prezentacje, konferencje. Ciężka praca promocyjna i marketingowa.
A zdrowa konkurencja jest jak najbardziej wskazana w każdym środowisku :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » sobota, 10 listopada 2018, 05:16

No sorry ja cały czas słyszałem że jedyną konkurencją jest POWR z australi :)
Ale nie twierdze że SNC jest jakiś gorszy od konkurencji tylko że nie wiedziałem ze w niemczech już coś działa podobnego a oni cały czas utkneli w kraiku z 2 milionami mieszkańców. Staram się ostatnio ograniczać Utility Tokens w moim portfelu bo tak naprawde będzie sie liczyła cena fiat na różnych platformach a ilosć tokenów jako zapłata będzie przeliczana z tej ceny fiat. Więc bez potężnej masowej adopcji cena tokenu wcale nie musi rosnąc bardzo bo płacąc będzie potrzeba mniej tokenów jak będzie droższy więc i nikt ich nie będzie potrzebował bardzo dużo no i sie może okazać że ilosciowo tych tokenów wcale nie potrzeba dużo aby napędzać nieustanny wzrost co w wiekszosci marzeń o cenach tokenów erc20 było właśnie powtarzane jak mantra że większy popyt zrobi większą cene. Ale wiekszy popyt przy wiekszej cenie to wyjdzie że tokenów każdemu będzie potrzebne raptem po kilkanascie-kilkadziesiąt sztuk które potem właściciel platformy zrzuci na giełdę i znów znajda się w obiegu więc wzrost cen utlility tokens moze trwać całymi latami. I to pod warunkiem że w ogole te tokeny beda miały dobre zastosowanie a nie jakieś poboczne.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: kondzio » piątek, 23 listopada 2018, 19:20

Trochę informacji



"We have experienced this first-hand, 3 times now, at all information sessions that we have hosted this and last month — for producers of electricity. Our goal of capacities of 100,000 average users by 2020 in more countries is not a small one and we understand that to meet it, we must be as personal as possible in our approach with prospective platform adopters."

W tym artykule mowa jest o 100K użytkowników do roku 2020, czyli teoretycznie by to osiągnąć co miesiąc powinno przybywać około 8 tysięcy urzytkowników :shock:

Z ostatniej chwili



Obrazek

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: paprykarz18 » piątek, 23 listopada 2018, 22:10

kondzio pisze:W tym artykule mowa jest o 100K użytkowników do roku 2020, czyli teoretycznie by to osiągnąć co miesiąc powinno przybywać około 8 tysięcy urzytkowników :shock:
Z ostatniej chwili:
Filipiny to duży rynek i duże inwestycje w fotowoltanikę. Jedno z drugim zaczyna grać. Ciekawe co jeszcze ustalili w tym tournee, a czego dowiemy się później. Kibicujemy, by było choćby 50k użytkowników i by nie obniżyli minimalnej liczby tokenów składanych na platformie.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: kondzio » piątek, 23 listopada 2018, 23:16

Co do tokenow, to z tego co sie orientuje, na platformie musi byc 80 euro w tokenie snc. Jesli snc zdrozeje to i wymagana ich liczba bedzie mniejsza.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: kondzio » poniedziałek, 26 listopada 2018, 18:04

O partnerstwie z CEZA


Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: kondzio » piątek, 7 grudnia 2018, 18:48

Wywiad z CEO

dla leniwych przetłumaczone w translatorze google
https://translate.google.pl/translate?h ... ion%3Dtrue

A tu orginał

https://theenergybit.com/2018/12/05/int ... ssion=true

Odpowiedzi na pytania w AMA


Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: kondzio » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 12:41



"Nasz zespół będzie jutro w Rzymie, biorąc udział w konferencji "Mapa drogowa do Włoch 2018". Wraz z wysokimi rangą przedstawicielami przedsiębiorstw użyteczności publicznej, dostawcami inteligentnych rozwiązań energetycznych, analitykami branżowymi, decydentami wyższego szczebla, instytucjami i kluczowymi interesariuszami z branży, omawiamy największe wyzwania i możliwości branży z punktu widzenia polityki, biznesu i technologii."

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: ExcaliburPLL » wtorek, 11 grudnia 2018, 14:44

Zakupię 5000 SNC. Płatność w PLN. Najchętniej poprzez escrow z jednym z adminów.

Nieaktualne
Best BTC/ETH & other exchange > http://tinyurl.com/bitbay
Free BTC lottery > http://tinyurl.com/frbtcns

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: kondzio » wtorek, 8 stycznia 2019, 12:40

Podsumowanie tournee



SunContract w 2018 roku.


Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: kondzio » piątek, 25 stycznia 2019, 18:58

Platforma będzie ulepszona, a zmiany będą znaczące.
https://www.suncontract-community.org/i ... nergia-p2p

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: kondzio » piątek, 8 lutego 2019, 17:45

https://cryptoworld.si/uporabnost-kript ... ockchaina/

Translator google

"Do końca zeszłego roku SunContract , rynek energetyczny oparty na technologii blokującej lub blockchain, zawarł milion kontraktów na zakup i sprzedaż energii elektrycznej. W ubiegłym roku zrealizowała setki tysięcy zamówień na produkcję elektrowni słonecznych i pomp ciepła. Żetony SNC, z którymi użytkownicy handlują na platformie, są również wymienialne na inwestycje w infrastrukturę energetyczną."

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » piątek, 8 lutego 2019, 20:47

CIekawe ale czemu tego nie widać w cenie samego tokenu ? Niby platforma działa a token jakoś nie rośnie, 400 satoshi niecałe.
Kiedy te inne kraje i podłączenie firm energetycznych do całości a nie zwykłych ekomaniaków z paroma panelami na dachach ?

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SunContract (SNC) - spekulacje i informacje

Postautor: redlumek » piątek, 8 lutego 2019, 21:01

To samo jest z dent. Projekt działa są tysiące użytkowników (jak nie miliony) a cena tokena szoruje dno. Powoli dochodzę do wniosku że najbardziej się ceni gonienie króliczka a nie jego złapanie. Bo jak się go złapie to czym projekt ma przyciągać kolejnych inwestorów?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości