Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6980
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 8 listopada 2018, 10:01

Hmm, zawsze mi chodziło po głowie, że może jest taka zależność, że każda bańka zawiera się w pierwszej fali kolejnej bańki, ale nie do końca to pasuje, bardziej tak na oko. Albo może każda kolejna hossa, powinna trwać 3x dłużej od poprzedniej :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 8 listopada 2018, 10:37

Raczej spadamy niżej. (DT) :roll:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: maxi82 » czwartek, 8 listopada 2018, 11:53

Ogłoszenie parafialne.

Spokój!!
Żale odnośnie repa - https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... le#p509848
Proszę trzymać się tematu.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » czwartek, 8 listopada 2018, 12:06

Zatrzymalismy sie na ema200 i fibo 1.2.

Jak to @wymazywanie napisał, trend wzrostowy rodzi sie w bólach, wiec nie oczekujmy odrazu dzidy w górę.



Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » czwartek, 8 listopada 2018, 12:11

Proponuję wrócić do wpisów z 2015 gdy rodzily się te pierwsze fale w górę. W czerwcu i chyba we wrześniu 2015.
Podobna niewiara i strach przed zjazdem poniżej 100 nawet

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 8 listopada 2018, 12:37

@Bit-els

mieliśmy wtedy też coś takiego :P

Obrazek

Bitstamp 1w

Myślę, że wiele osób tutaj zmieniłoby nastawienie, gdyby zobaczyło taki sygnał, bardzo wysoki, stale rosnący wolumen który w krytycznym tygodniu przebił ten z ATH.

I to nie na przestrzeni dnia-dwóch w ramach PND, tylko trwający tygodniami

A teraz mamy wolumen jak w 2015 roku, żenada


patrząc "li tylko" na wolumen, trudno nie zgodzić się z @new06, że wygląda to jakby dołek był jeszcze przed nami, oczywiście zakładając, że nasz schemat pękania bani i tworzenia się kolejnej przebiegnie podobnie (co może być złym założeniem...)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » czwartek, 8 listopada 2018, 12:45

Ta poprzednia fala też była ładna. Około 60%

Ale jest więcej giełd niż teraz. Obrót jest rozdzielony na wiele miejsc. Trzeba by ogólny porównać wg coinmarketcap.
Do tego ponoć duży wolumen chodzi poza giełdami, na platformach OTC. Grubi z ręki do ręki tam handlują.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 8 listopada 2018, 12:55

Poczatkowo negowalem zjazdow must have 5000 i nizej... aczkolwiek chyba drastyczne zejscie dosc szybkie w rejony 6000-5000 uruchomilby ogromny popyt i szybciej bysmy osiagali poziomy 10k i wyzej... a tak czeka nas prawdopodobnie mozolna kilkunastomiesieczna wspinaczka, z czyhajacymi niedzwiedziami po drodze...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 8 listopada 2018, 13:02

Mi się wydaje, że misie zmieniły taktykę - już nie paniczne dropy, bo one tylko napędzają popyt, a wolne zjazdy, by przyzwyczajać do coraz niższych poziomów. Inaczej wygląda 6100, gdy widzisz je pierwszy raz od roku przez 1 dzień, a inaczej, gdy mulisz tam tydzień albo dwa ;)

Jak ludzie przestaną postrzegać te ceny jako okazję, to miśki być może wreszcie dopną swego.

Ale byki też przecież działają i mogą takie usypianie miśków potraktować jako akumulację... cholera wie, kto wyjdzie na tym dobrze.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 8 listopada 2018, 13:08

@BitJanusz z dużą dozą prawdopodbieństwa Byki. Te obecne manipulacje z forkiem BCH to powtórka wg. mnie z zeszłorocznej zabawy w forki. Wtedy bania ruszyła..Powstaje nowy fork forka, coś pójdzie nie tak i może i 2 forki forka (i niech jeszcze wskrzeszą Bitcoin Segwit to woogóle jazda bez trzymanki będzie). Ja widzę, jak za dawnych dobrych czasów że na rynki wkraczają lawirujący krawaciarze ;) zobacz spekuła na nieistniejącym BSV rozpoczyna Poloniex :twisted: Bitcoin jeszcze pokaże pazur, a jak już wcześniej pisałem możliwe też, że beneficjentami nie będą alty z pierwszej 20 jak każdy myśli i gra. Może się zrobić jedna wielka rozpierducha pod koniec roku. A pra matka BTC wtedy zaatakuje.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 8 listopada 2018, 13:11

@socjolog2008, to też całkiem prawdopodobne, w sumie alty fekalne które spadły po 90-95% (niektóre jeszcze się nie podniosły) wydają się ciekawszą inwestycją przy globalnej hossie niż spuchnięte wynalazki sprzed 5 lat... ale to może tylko moje chciejstwo, bo trochę sobie kupiłem gównomonet :lol:

Obrazek

bitstamp 2h, może znów obronią.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » czwartek, 8 listopada 2018, 13:13

@BitJanusz,
Proszę, bfx 1w mielismy cos bardzo podobnego a moze i identycznego ? Przebicie ostatniego oporu tak jak na screenie ktory wrzuciłeś.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 8 listopada 2018, 13:17

@Mski cenowo tak, ale wolumen - zobacz, jaki jest niski, niektóre mikroskopijne zielone świeczki z sąsiednich tygodni miały większy...

do tego wiemy, co spowodowało tę dzidę - tether po 0.85$ - plus, na innych giełdach ona nie wystąpiła w takiej wysokości, a nie ma co się sugerować tylko finexem IMO
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 8 listopada 2018, 14:38

Skończmy z tymi analogiami do lat 2010-2016, kiedy krypto było ciągle niszą. Rok 2017 zmienił wszystko. Wszyscy ci co powinni już wiedzą o krypto, wszyscy ci co powinni już testują blockchain, wszyscy ci co mieli spekulować na tym rynku, już to robią. Zapotrzebowanie na personel o krypto-kompetencjach notuje kolejne rekordy. Widać to również w serwisie dla freelancerów.

Da się zauważyć pierwsze oznaki rozczarowania modą i zawiedzionych nadziei. W ostatnich dniach opublikowano raport o wiele mówiącym podtytule Continued Hype And Unrealistic Promises Drive Risk Of A Looming Blockchain Winter, gdzie czytamy: the buzz around blockchain is so over-hyped that some companies are dropping the word altogether oraz blockchain marketing is everywhere (ale również the fitful emergence of blockchain is similar in ways to other groundbreaking technologies like online shopping and cloud computing, both of which were the subject of unrealistic hype before later becoming mainstream). Dodajmy do tego całkowitą porażkę ostatniej fali startupów ICO - bo chyba inaczej niż porażką tego nazwać nie sposób.

Niezmiennie dobre perspektywy ma cyfrowe złoto przechowywane u pośredników (wystarczająco na temat napisałem wcześniej); czas pokaże, czy znajdzie się wystarczająco wielu użytkowników takiego rozwiązania, by uzasadnić jego przydatność. Rozwój rynków OTC i duże nimi zainteresowanie - niezbyt wiarygodne szacunki podają nawet, że wolumen jest two to three times larger than the daily average traded across standard crypto exchanges globally - również rokują pozytywnie.

Technicznie wykres spełnił, choć nieco później niż prosiłem, moje życzenie o powtórce z maja 2012. Nie pogniewałbym się, gdyby wyjście z trwającej konsolidacji było w górę i ustaliło kierunek kursu na najbliższy rok lub dłużej. Czy będzie to aż tak proste?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 8 listopada 2018, 14:53

fusywszklanejkuli pisze: Skończmy z tymi analogiami do lat 2010-2016, kiedy krypto było ciągle niszą. Rok 2017 zmienił wszystko.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą tezą.
Nadal obrót krypto to groszowe kwoty i wystarczą niewielkie pieniądze by ruszyć rynkiem.
Widzę tu wciaz potencjał by niewielkim wysiłkiem nadmuchać znacznie większą bańkę niż ta sprzed roku.
A co do rozczarowania to zgadzam się, mamy tutaj podobne zachowanie do bańki na Nasdaq gdy masowo powstawały firmy o jakiejkolwiek działalności byle mieć .com w nazwie. A że teraz panuje stagnacja i implementowanie blockchain do wszystkiego się nie sprawdza? No cóż, trzeba poczekać na następną bańkę (o ile nastąpi).
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 listopada 2018, 15:27 przez kozaki_wiesi, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 3024
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sens » czwartek, 8 listopada 2018, 15:17

fusywszklanejkuli pisze: Skończmy z tymi analogiami do lat 2010-2016, kiedy krypto było ciągle niszą.?
ostatecznie i tak koledze nie udało się od nich uciec ;)
fusywszklanejkuli pisze:Technicznie wykres spełnił, choć nieco później niż prosiłem, moje życzenie o powtórce z maja 2012. Nie pogniewałbym się, gdyby wyjście z trwającej konsolidacji było w górę i ustaliło kierunek kursu na najbliższy rok lub dłużej. Czy będzie to aż tak proste?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 8 listopada 2018, 17:26

@kozaki_wiesi, zły autor cytatu :)

@fusywszklanejkuli, ja tam cały czas się łudzę,że będzie jak dwa lata temu. Pierdyknięcie do poziomu starego ATH, które osiągnie wolumen pierwszego sell-off (pierwszy spadek do 6k), co umożliwi nam znalezienie dołka bez kombinowania. Wtedy nawet wzrost do 10k dałby nam x10 na samym BTC, dopiero wtedy będzie się można zbliżyć do możliwosci, jakie mieli pionierzy ;) A ile zostanie miejsca na kontynuację potencjalną :roll:


EDIT: I znów BTC po 6420$ :mrgreen: zaklęta liczba

Dodano po 2 godzinach 3 minutach 3 sekundach:
bitmex 1h

Obrazek

bitmex 1d

Obrazek

bitstamp 1d

Obrazek

1. Odbicie od fibo 0.618 lokalnej górki (6840$)
2. odbicie od liniowo rysowanej krawędzi trójkąta - bitmex (no, jednego z wielu, ale w punkt)
3. wyjście z kanału/klinu wzrostowego
4. wielokrotne testowanie wsparcia 6490$ od góry, złamanie, przetestowanie od dołu, odrzucenie.

Teoretycznie niedźwiedzie jak ****, ale w ostatnich miesiącach właśnie z takich sygnałów wychodziły silne wałki.

Warto niemniej mieć się na baczności... ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » czwartek, 8 listopada 2018, 18:07

Ja obecnie proponuje obserwowac to jak, BTC zachowa sie przy oporze w okolicach 6530$ i na wsparciu na 6407$
Obrazek

i odetchnac :D bo na 1D widac, ze jezeli kurs gwaltownie zanurkuje do okolic 6407$ to powinnismy zobaczyc w najblizszym czasie jakies wieksze wybicie w gore, jezeli oczywiscie zostanie wybroniony.

Na ten moment, biorac pod uwage wsparcia i opory, LT i proste figury, spodziewalbym sie falszywego wyjscia dolem z trojkata, zblizenia sie do NLT i wybicia, do oporow na 7800
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 8 listopada 2018, 19:27

wg moich wypocin... czyli proste oraz zielona krzywa.. oceniam minimalny dołek w tym roku na 6108 :D kto da niżej? :mrgreen:

Obrazek

ps. proszę argumentować kreskami :)
ps. 2 zielona kula imo początek nowego cylku bańkowego :)
@Bitjanusz jakieś kreskowe uzasadnienie? :)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jpktraders » czwartek, 8 listopada 2018, 20:15

Bitcoin

Kapitalizacja całego rynku kryptowalut wynosi 216,6 mld $ a dominacja Bitcoina wynosi 51.6 %. W ciągu ostatnich 24 godzin tylko Tether z pierwszej dziesiątki kryptowalut odnotowuje wzrost. Wynosi on jednak tylko 0.18 %.



Źródło coinmarketcap.com/



Źródło coinlib.io


Sytuacja na wykresie

Po naszej ostatniej analizie sytuacja na wykresie nadal pozostaje bez zmian. Cena Bitcoina nadal zamknięta jest w konsolidacji pomiędzy oporem 6 800 $ a wsparciem 6 200 $. Wybicie któregoś z tych poziomów wskaże nam kierunek na kolejne dni.


Źródło https://www.tradingview.com/x/IlbGNxQm/

Mempool


Poniżej przedstawiamy aktualną sytuację na mempoolu (wykres prezentuje ostatnie 7 dni). Fee do kolejnego bloku wynosi 20.01 sat/byte. Średnia fee tygodniowa wyniosła BTC 12.03 sat/byte.


1w. Źródło jochen-hoenicke.de


1y. Źródło jochen-hoenicke.de

P.S.: Zerknijcie dokładnie co robi koreański won na rynku i w co idzie kasa :)
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ratchet i 16 gości